» »

Nasveti pri nakupu računalnika

Nasveti pri nakupu računalnika

boom ::

...here we go again... :)

Živjo,

Kupujem osebni računalnik oz. samo "kišto"

UPORABA le tega bi bila v večini namenjena gledanju filmov, tudi občasno zaigranje kakšne nove igre + vse ostale malenkosti.

Par dni spremljam malo to sceno, zbiram ponudbe, se izobražujem glede delov, predvsem o kakovosti določenih.
Prosil pa bi, če lahko sestavite kakšno "kišto", recimo v vrednosti 450-500eur.Iščem pa predvsem recimo tak PC, katerega bi lahko recimo čez leto ali par let nadgradil s sodobnejšo grafično in ostalim, kar bi bilo pač potrebno glede na hitro rast zahtevnosti iger, ker nimam namena kupovat nov PC vsakih par let :)

IGRAČKANJE
Nisem zahteven igralec oz.ni potrebno da recimo neke hude streljačine delajo 100% (vse sence itd), glede na to da sem zadnjo igro (stara kišta) zaigral par let nazaj, bo na novem PCju vse wuaw :D, tudi če bo delovalo s povprečno grafiko.

GLEDANJE FILMOV & TVja
Priložnost imam kupit ekran LG, in sicer verjetno model w2361v-pf (2ms, 23"), ali celo 24" po zelo ugodni ceni. Ekran naj bi služil kot TV, da mi ni potrebno imeti 1mio aparatur v prostoru :)
Vsekakor pa mora imeti tiste priklope (7.1 al 5.1, ne vem točno)z možnostjo priklopa "hišnega kina". Verjetno tudi malce bolšo zvočno kartico.

Kje lahko prišparam kak euro oz. katerim delom bi dali vi prednost? Kje priporočate nakup?

No, kot sem omenil sem spremljal to "sceno" nekaj dni in dobil par ponudb. Je kakšna recimo vredna svojega denarja? Zanimajo me predvsem vaša priporočila.

To mi je poslal kolega, baje da je dal ceneje kot bi se sicer dobilo.
Cena skupaj: 495eur
Case COOLERMASTER Elite 332 Black
Alimentatore MS-TECH MP-600 600 Watt
Asus P5Q-SE/PLUS P45 Core2/Pentium/Celeron DDR2 GLan sk775 ATX
CPU INTEL Core 2 Duo E7400 2.8Ghz 775 Box
RAM CORSAIR 4GB (2*2GB) XMS2-6400C5 DDR II 800Mhz
Scheda Video GIGABYTE 9500GT 1GB PCI-E
Mast. LG GHS20NS40 SATA Nero
HDD Western Digital 500 GB SATA2 32MB

HOFER (od 28.9 dalje)
Cena: 499eur
* Procesor Intel® Core™2 Quad Q8300 (2,5 GHz, 1.333 MHz FSB, 4 MB medpomnilnika)
* Grafična kartica NVIDIA® GeForce® GT220 DirectX® 10 s 1.024 MB grafičnega pomnilnika ter D-Sub VGA, DVI- in HDMI-priključkom
* Velik 4-GB delovni pomnilnik DDR2 SDRAM
* 640 GB trdega diska (S-ATA 300 Interface)
* Najnovejša tehnologija wireless LAN IEEE 802.11 n-Draft z do 300 Mbit/s, združljiva z IEEE 802.11 b/g
* Brezplačna licenčna nadgradnja iz OS Windows Vista® na OS Windows®7
* Večformatni DVD-/CD-zapisovalnik
* eSATA - izjemna zmogljivost tudi pri prenosu podatkov prek eSATA-priključka
* LAN - vgrajena mrežna kartica Gigabit LAN 10/100/1.000 Mbit/s
* Vgrajen IEEE 1394 FireWire
* Obsežne priklopne možnosti

COMSHOP
Cena:555eur
TRON PREDATOR E7500
procesor: Intel core 2 duo e7500, 2.93ghz
pomnilnik: 4gb ddr2 9800mhz (2x2gb dual ch.)
trdi disk: 500gb 7200obr sata2
grafična: GeForce 9500GT 1gb
ohišje: lc power pro-906b, 550w
windows vista home premium
optična enota:24x dvd zapisovalnik
mreža: lan 1gbps
6x usb, čitalec kartic

Priporočilo iz enega foruma: (dražja varjanta, ki skoraj ne pride v poštev)
Sestavljeno na Agt strani
Cena:583 eur
Ohišje:Cooler Master RC-331-KKN2-GP Elite 331 33 eu
Napajalnik :LC Power LC6600GP2"SilentGiant"v2.3-52eu
plata:ASUS M4A78 69eu
procesor: AMD 940 "Black Edition" 164eu
Rami:Mushkin PC2-6400 "Essential" KIT 2x2gb 63eur
Grafična: Sapphire Radeon HD 4850 "Vapor-X" 121eur
disk: Seagate ST3500418AS "Barracuda® 12" 550gb 55eu
Optična enota: Samsung SH-S222H BEBE 24eur

st0jko ::

 Sestavi.si

Sestavi.si



Če ohišja in optične enote ne rabiš, lahko komot vzameš 4890 grafično.
keks?

boom ::

Mislim da rabim vse :) oz. vse kar je potrebno da deluje PC :)

Kako se pa kaj obnesejo te grafične Sapphire? Kvaliteta pa to.

st0jko ::

Sapphire so mogoče celo najboljši proizvajalec ATIjevih kartic... Nič straha tukaj.

To kar sem ti sestavil je IMO najboljše za tak denar. Ne pa gledat preveč na to da bo nadgrabilno čez "nekaj" let, ker verjetno ne bo, oz. bi moral vzet vsaj AM3 matično. To takoj dvigne končno ceno (matične + DDR3 ram), kar bi pomenilo slabšo grafično in/ali procesor. Za tak monitor kot ga omenjaš v prvem postu je grafična ranga 4870 in več skoraj nujno potrebna, razen če bi v igrah raje gledal megleno in kockasto sliko pri 1280*xxx
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

__Devil__ ::

"" Kako se pa kaj obnesejo te grafične Sapphire? Kvaliteta pa to. ""

Imam sam tole grafično ki so ti jo predlagali, in ti povem, da boš NAVDUŠEN!

Zgodovina sprememb…

boom ::

Če je grafična res ok, potem super :)

Stojko88, kaj pa recimo če bi bil pripravljen dat še kakšnih 50eur-100eur več za kišto, kam bi jih ti namenil, če pustimo moje želje po kasnejših večjih updejtih.

Ja, monitor bo malce večji od povprečja, ker hočem da mi služi tudi kot tv, se pravi spremljanje tvja, filmov kar iz fotelja :).

Verjetno bi moralo še nekaj časa večina iger delat brez večjih problemov s tako mašino.

st0jko ::

24" ni ravno velika zadeva za gledanje iz fotelja, dodatne evre bi pa vsekakor namenil boljši grafični(zaradi velikega monitorja). 4890 Vapor-x ali GTX275 če si bolj privrženec zelenih. Vseeno pa mislim da potrebe ni, razen če res ne veš kam bi z tistimi 50-100EUR
keks?

boom ::

Meni bi 24" zadostovalo, vsekakor raje en tak ekran, kot pa tv+manjši ekran :)
No, mogoče bi še kak euro več dal za grafično se pravi, za malo bolšo. Bom premislil, počakal še par dni potem pa bo treba nekaj naročit :)

st0jko ::

No... 4890 Vapor-X je 60EUR dražja od tiste zgoraj in je okoli 10-20% boljša. Ima tudi druge prednosti. Boljše/tišje hlajenje in manjša poraba elektrike v idle.
keks?

boom ::

Se pravi, da bi dobil že dobro makino za cca 540eur. toliko bi še bil pripravljen dat.
Sem si malce prebral o tej grafični, Sapphire 4890 Vapor-X. Ima celo 2gb pomnilnika. Tudi pri visoki ločljivosti se baje kar dobro odreže, kar meni pride seveda zelo prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boom ()

st0jko ::

Ne tista z 2GB je dražja. Ta za 200EUR ima 1GB, kar je tudi povsem dovolj.
keks?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična tiha,hitra? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
675745 (4127) svetetko
»

ATI HD 5770 1GB

Oddelek: Kaj kupiti
414854 (2378) g. Oden
»

Intel i5 sistem na mimovrste=)

Oddelek: Kaj kupiti
182609 (1983) xyxyxyxy
»

Nadgraditev računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
432145 (1325) TOP
»

kakšne komponente?

Oddelek: Kaj kupiti
71190 (1069) dzinks63

Več podobnih tem