» »

nForce2 & ATI Radeon kompatibilna?

nForce2 & ATI Radeon kompatibilna?

eee ::

zakaj zastavljam tole vprašanje...

pred tednom sem kupil nov računalnik:
AMD Athlon XP 2100+
ATI Radeon 9500 Pro
MSI K7N2 (nForce 2)
SipleTech 512MB DDR333 (2700)
Creative Live 5.1
IBM ATA100 80GB 7200
3com ethernet 10/100MB mrežna
...

...vse dela ql, dokleč ne začnem igrati kakšne igrice (q3a, ut, ut2003, sof, sof2,...najhitreje zamrzne q3a) takrat pa se ali resetira ali zamrzne ali plav ekrat (brez sporočila ali pa zmeraj drugačno...)
pobral sem ven vse razen grafične, da bi videl če je kaj narobe z ostalimi karticami... zadeva ga je še vedno srala...
premikam ram, iz enega slota v drugega, kajti na začetku sem mislil da je ram kriv... vendar ni pomagalo...

naj povem na začetku sem imel Sapphire Radeon 9500, sedaj pa ati radeon 9500 pro in zadeva je enaka...
dal sem ga ven in noter starega GeForca 2 MX in zadeva je delala ql!

updejtov sem bios, dal najnovejše gonilnike za nForce2, najnovejši Catalist...

nevem! sedaj moram še nekje dobit ddr333 ram da zamenja, da vidim če je to krivo!

winse XP sem že ene 6X naložil!

res nevem več! že 5dni sedim za PCjem in tuhtam... zato me sedaj zanima če je kdo imel podobne probleme, videl sem da je dosti ljudi pisalo da se jim PC resetira in kar nekaj jih je imelo radeone...
kdo je kriv? radeon nForce2 ali ram?

bom sporočil ko zamenjam ram, če se zadeva ni spremenila...

nejc

Fury ::

bratrancu normalno dela na 8rda in r9500

boštjan ::

kdo je kriv? radeon nForce2 ali ram?

ali mogoče celo plata

rap3r ::

Jz mam tud radeona na 8RDA in ni problemov razn...če v biosu naštimaš AGP speed nad 69Mhz probi dat tist na avto če lahk to štimaš...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Tito ::

Men nardi črte po celem zaslonu če preveč povečam voltažo, samo jst mam paastaro kartico Radona 64 DDR

tito_si ::

Tudi jaz imam radeona 9500 PRO in Abitovo NF-7pa mi dela vse OK, samo AGP ja ne morem nastaviti več kot 6x. Če premaknem drsnik na 8x in dam uporabi, je OK. Potem pa ko ponovno pogledam je pa spet na 6x. Vse to seveda v display properties. V BIOSu pa nisem našel nastavitev za AGP.

dexter_II ::

men 9500 softmod9700 na 8rda+ dela brez problemov :je pa nastavljeno 8x agp pa fastwrite enabled, agp freq auto

probaj nastimat agp 4x al clo na 2x pa fastwrite izklopi
probaj ce dela?

ce bi se kartica kaj pregrevala-probaj downclockat s kakim orodjem (www.rage3d.com)
pa probaj ce dela?

ce je ram?
mas kak memory test program pa sprobaj-bi moralo povedat ce je kaj z ramom

a mas kako pci kartico notri, poglej v manual da ni kje agp/pci irq sharing al kake resources
prestavi pci kartico!

spusti proc za kak xp0000+ bos tud ziher da ni cpu

se ne grem vec:\


eee ::

rešitev:

bila sta 2 problema. resetiral se je zaradi rama (simple tech 512MB ddr333) ... dal novega in to je nehalo. ja pa na ram testu je bilo vse - FAILED

naslednja stvar, ki je povzročala da opengl ni delal pa je iz 2eh razlogov. prvi je biu da sem imel preh noter geforca in sem pozabil poleg odinstalacije driverjev še počistiti register. drugi je pa malo čuden... če imam v biosu Fast write disabled, moram v winsih v desktop properties -> advance dati Fast write na On. ali obratno.

sedaj je vse ql. AGP je 8X, pregreva se ne, refresh rate je ql, 150 FPS v Q3A na 1600x1200 ... uglavnem ql. sm zadovoljen.

hvala za vso pomoč. drgač pa ko sem bral probleme z radeoni pa to bi pa folku priporočov forum na Rage3D
vse debate tam so okoli radeona! čeprav tole z Fast Write sem pa porajtov, ko se izpraznil register in je delal, potlej sm pa v winsih dal na OFF ker je v biosu disabled in ob restaru je opengl crknu.

šenkrat hvala za trud!

nejc


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična noče delovat na AGP8x?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6898 (847) Lith
»

Nasvet pri nakupu računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
151217 (1101) ripmork
»

Ocena konfiguracije

Oddelek: Kaj kupiti
9795 (718) Jaffa
»

Nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
251184 (916) koyotee
»

Računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
11929 (744) boštjan

Več podobnih tem