» »

Kateri launcher za Android (4.4) ?

Kateri launcher za Android (4.4) ?

Ahim ::

Googlov launcher, ki pride z Androidom 4.4 ima dve neznansko moteci stvari (iskalnik in Google Now), od katerih se vsaj slednjo da izkljuciti, prvega pa menda ne, ker je (tako sem prebral na vec straneh) launcher narejen okrog iskalnika (dafuq?!). Ker sem fino storast, vsake toliko casa ponesreci pritisnem na iskalnik, ki mi seveda posmeti cel ekran (tipkovnica + vse postane belo), in to bi rad preprecil, tako da mi je vseeno ce je prstor zgoraj povsem prazen, samo da tega govna ne bo vec.

Zanima me ali kdo pozna kaksen podoben launcher (torej da je po izgledu enak, brez kaksnih dodatnih neumnosti, katerih se spet ne bi dalo izkljuciti), le da se da izkljuciti iskalno vrstico brez da bi bilo potrebno za to rootati telefon?

Ce ima launcher moznost nastavitve malce vecjih ikon in/ali vecjega teksta pod ikonami, s cimer bi izkoristil prazen prostor nad zgornjo vrstico (potem ko gre iskalnik tja, kamor sodi) se toliko boljse, ni pa nujno :)

Hvala za vse predloge!

JayKay ::

Nova

da2sn2 ::

Tudi mene je podobna stvar motila na Androidu 4.2, ne vem ce je cisto enako, vendar po opisu mislim da je.

Onemogoci "Iskanje Google" (Google Search v anglescini verjetno).

Nastavitve->Programi->Vse->Iskanje Google->Onemogoci

RejZoR ::

Sam uporabljam Apex, ker ima vertikalni spisek programov (drawer) po abecedi. Listanje grid spiska je štorasto, tle pa samo drsiš po sliderju dokler se ne pojavi prava črka, pol pa samo klikneš program.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fast1slow ::

Tak kot sta ze napisala, apex ali nova launcher oboje je podobno in oboje je najbolj uporabljeno med android uporabniki... Apex ima tudi slovenski prevod, ki ga nova nima ce ti to kaj pomeni. Ne bos pa zgresil niti z enim niti z drugim. :)

keitai ::

Po preizkusu mnogih, še vedno prednjači Nova.

Drugače pa glede koliko jih je zastonj ter lahkost menjanja med njimi, sprobaj jih par in ugotovi, kateri ti najbolj ustreza.

Chev ::

Izklop Google Now: držiš (tap) home screen -> settings/nastavitve -> asistent Google OFF

Z iskanje pa je že napisano. Jeba, ker vseeno ostane siva črta. Menda se je na 4.1 nazadnje dalo komplet izklopit, preden je Google Search Engine prišel na Google Play.

Ahim ::

Najprej najlepsa hvala vsem za odgovore!

Google Now imam seveda ze izkljucen (je bila prva stvar, ki sem jo naredil ... ce bi hotel tako sranje na telefonu, bi si kupil jabolcnika). Ta nastavitev ne vpliva na iskalnik, samo na najbolj levi ekran.

Nastavitev za izklop iskalnika za prejsnje verzije Androida je sicer obstajala, a 4.4 tega nima vec (torej iskalnika se ne da tako enostavno izkljuciti). Tudi do tukaj sem ze prej prigoolglal :) V 4.4 je se vedno naveden Google Search kot aplikacija, ampak ni nikjer opcije za izklop, samo Force Stop (kar ga ustavi ravno za par sekund) ...

Glede prevoda: to mi pomeni fuggall, ker tako ali tako ne razumem pol tistih "slovenskih" prevodov in raje uproabljam anglesko verzijo, ce je le na voljo (oziroma nic, ce ni ... k jih gleda).

Nevemkaksnega spiska programov v resnici tudi ne rabim; telefon imam za klicanje in SMSe, tiste preostale stvari, katere uporabljam (GPS/zemljevidi, RPN kalkulator, koledar, e-mail in brskalnik), pa lahko dam kot ikone okoli ure in imam se vedno prostor za ikone.

Nova launcher torej, nanj sem ze racunal po brskanju na to temo naokoli, a ga nisem upal downloadati, da ne bi pristal se na slabsem kot prej (imam slabse izkusnje z nadgradnjo nadomestnega dialerja, katerega sem moral naloziti namesto originalnega zmazka, saj je v "izboljsani" verziji slabsi, kot je bil prej, nazaj na prejsnjo verzijo se pa ne da iti :( ).

Hvala se enkrat!

JayKay ::

verjamem da google now ni prevec koristen v sloveniji, ampak tule je pa zakon.

RejZoR ::

Tale launcher tud ni slab:
https://play.google.com/store/apps/deta...

Zadeva imitira Windows Phone 8 in je vbistvu moj drugi najbolj všečen launcher takoj za Apex.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

klinker ::

Nova Launcher all the way.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Ahim ::

Se eno vprasanje za poznavalce: Android (4.4.2) ima na vrhu ekrana tisto polje z indikatorji ("notification bar"), katerega lahko potegnes navzdol in potem pokrije vecino ekrana. Ce kliknes na ikono desno zgoraj, se pojavijo "widgeti" z informacijami o bateriji, signalu, WiFi, itd.

Ali se da nastaviti tako, da bi telefon privzeto pokazal tisto stran z signalom, baterijo itd. namesto tiste, ki je vecino casa prazna (razen kadar je na voljo kaksen update ali kaj podobnega) ?

JayKay ::

swipe dol z dvema prstoma

Ahim ::

Hvala!!! :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google/LG Nexus 4 (strani: 1 2 3 438 39 40 41 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2013337609 (120459) Mavrik
»

Android 5.0 Lollipop je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6434249 (29094) PrimozR
»

Izguba v Sonyju raste

Oddelek: Novice / Rezultati
307233 (4956) PrihajaNodi
»

Android 4.4 prinaša manjše, a pomembne novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9834517 (27184) bkupljen

Več podobnih tem