» »

letališče frankfurt par informacij...

letališče frankfurt par informacij...

LordTado ::

lp

zanima me kolko časa rabiš of vhoda do vrat približno če greš peš,mam en prestop na tem letališču in mam dovro uro časa pa me zanima kaka je najhitrejša pot ali moraš recimo ven in ponovno not ali imajo kje kaki prehod za prestopnike...

lp,Tadej

sandmat ::

če imaš prestop, ne greš "ven" (če priletiš iz EU). Ostaneš znotraj mednarodnega prostora in se sprehodiš na prave Gate-e. Pri malih jajčkih (adria) šele kako uro prej izveš, kam moraš. Ko prideš iz letala, pojdi do prve mize (vseeno na katerih vratih) in lepo vprašaj, če it povejo, kam moraš it in kako tja prit. Po lastnih izkušnjah sem večinoma potreboval 5-10 minut. Ampak znotraj istega terminala!

Mavrik ::

LordTado je izjavil:

lp

zanima me kolko časa rabiš of vhoda do vrat približno če greš peš,mam en prestop na tem letališču in mam dovro uro časa pa me zanima kaka je najhitrejša pot ali moraš recimo ven in ponovno not ali imajo kje kaki prehod za prestopnike...

lp,Tadej


Frakfurtsko letališče je ogromno in segmentirano. S tem kar si povedal ti lahko povemo samo "krompir", ker pač je POPOLNOMA odvisno od tega od kje prideš in kam greš kako bo trajalo. Lahko je 5 minut, lahko je ura in pol.

Z dobro uro nimaš niti približno šanse da bi prišel ven in nazaj če maš prestop.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

LordTado ::

se pravi ni potrebno it ven in na glavni vhod ker potem moraš še enkrat skozi carino oz pregled ali kako?
Na prvem letališču verjetno greš skozi carino ki velja do končnega cilja ali kako?
Ali je potrebno na vsakem letališču na novo čekirat...
Ker prtlago itak prijavim do cilja... gre se samo zato da mi ni treba časa tratit in čakat ker je verjetno na čekiranju kar vrsta glede na to da je kar veliko letališče...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

Mavrik ::

Ja kako ti naj to povemo če ne vemo kako potuješ?!?!?!?!? O kakem Dunaju govoriš? Postopki so bistveno drugačni če greš interni let, EU - EU let ali greš ven z EU. Prav tako terminali in vse drugo.

Daj zjasni se s kod prideš pa kam greš ne pa da moramo kristalno kroglo uporabljati.
The truth is rarely pure and never simple.

LordTado ::

grem iz dunaja v frankfurt in pol na male...

ps ne tolk živčnosti no:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

LordTado ::

pa ne tolk nestrpnosti no,vse se da normalno napisat ne poznam tolk velikih letališč in me zanimajo procedure prestopa če se da seveda z normalnimi besedami opisat...

Zgleda da je na slo-techu še vedno velik nestrpnežev kot nekoč...

Vse kar do sedaj vem je to da iz dunaja (avstian airlines) grem v frankfurt tam imam eno uro za prestop na condor ki gre pol za male...to pa je nočni let več info pa nimam tak da če je že kdo letel to relacijo bi prav prišle informacije...

Izpadov pa se zadrži...

sandmat ::

Morda bo najlažje, če preveriš, na katerih terminalih/gate-ih ponavadi pristajajo in vzletajo tvoji leti. Ne štekamo čisto kaj so tvoje destinacije z izjemo Dunaja in Frankfurta. Povej številke letov, ali pa pogooglaj terminale/gate-e prejšnjih letov z istimi številkami (google ti sam ponudi pot, čas, terminal in ostalo kot "rezultat" iskanja po številki leta).

Edit: verjetno letiš z letalsko družbo Condor na "Malé - Ibrahim Nasir International Airport". Velike začetnice pomagajo pri razumevanju teksta :)

Edit2: google pravi, da sta oba na terminalu 1.
https://www.google.si/search?q=condor+f...
https://www.google.si/search?q=flug+wie...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

LordTado ::

Tako Dunaj vstop, Frankfurt prestop in Male International Airport koncni cilj...

Za slovnico se opravicujem ker mi tel kar sam nekaj popravla...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

Smurf ::

Zna biti problem, ce bos moral hiteti iz enega terminala na drug (potem moras iti na vlak, ki vozi med njima). Nekaj casa lahko izgubis tudi pri cakanju na varnostni pregled (tega imas pred letom v vsakem primeru). Tudi sama hoja po terminalih ti takoj vzame 15min+ kljub hitri hoji itd.

Skratka verjetno se bos kar namatral.

sandmat ::

Smurf je izjavil:

Zna biti problem, ce bos moral hiteti iz enega terminala na drug (potem moras iti na vlak, ki vozi med njima). Nekaj casa lahko izgubis tudi pri cakanju na varnostni pregled (tega imas pred letom v vsakem primeru). Tudi sama hoja po terminalih ti takoj vzame 15min+ kljub hitri hoji itd.

Skratka verjetno se bos kar namatral.


Ne bo hodil med terminali, ker oba pristajata na istem terminalu (glej google linke). Varnostni pregled bo opravil na Dunaju, na Frankfurtu pride direktno v mednarodni prostor in leti naprej (znotraj EU nimaš varnostnega pregleda pri transferjih).

delfinus ::

Bo pa vsekakor potrebno zapustiti Schengen zono in kontrola bo tam. Z malo vec kot uro se da priti tudi na mednarodne lete bp, ampak mora vse biti tocno pri prihodu v Frankfurt in da stopis hitreje in sledis znakom kam, da se ne izgubis. Sam sem ujel tudi lete, ko sem imel zgolj 45 minut, ampak je slo res na knap. Sam si dopustne lete tempiram, da imam vsaj 2 uri vmes, da mi ni vec stresno in tudi zaradi prtljage, da ne pride z zamikom dneva ali dveh za mano. Upam, da te bo avion z Dunaja pripeljal direktno do gata, ker ce ne je takoj spet ene 15 minut vec casa preden se vsi zguzvajo na bus in te pripeljejo cez celo letalisce do zgradbe. Rahlo traja.

lp, d.

LordTado ::

Upam da me pripelje do vrat ja da potem grem direkt do vrat za odhod...
A ne grejo te linije do maleja vedno na priblizno enakih vratih saj imajo verjetno nek utecen sistem logistike ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

delfinus ::

Pocekiraj na netu na podlagi stevilke leta od kje je predviden prihod in odhod tvojih letov. Drugace pa imas tudi predviden nacrt s katerega terminala in katere crke terminala ponavadi leti katera druzba.
lp, d.

Evo tule predvidene crke za posamezne druzbe: Fraport A-Z

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Brias ::

LordTado je izjavil:

pa ne tolk nestrpnosti no,vse se da normalno napisat ne poznam tolk velikih letališč in me zanimajo procedure prestopa če se da seveda z normalnimi besedami opisat...

Zgleda da je na slo-techu še vedno velik nestrpnežev kot nekoč...

Vse kar do sedaj vem je to da iz dunaja (avstian airlines) grem v frankfurt tam imam eno uro za prestop na condor ki gre pol za male...to pa je nočni let več info pa nimam tak da če je že kdo letel to relacijo bi prav prišle informacije...

Izpadov pa se zadrži...



ena ura je dosti casa za prestop.... verjetno tudi ne bos edini ... in tudi osebje je obvesceno za vezane lete, tako da te bodo na "kriziscu" preusmirili na prava vrata, oz. pravo smer ( in stran od izhoda ... )

je pa letov kar veliko, tole je na miren dan ( 2 uri ... )




kar se pa samega leta na male tice ... nic posebnege ... ukrcaj se zaspan, ker ti bo dolgcas ...

ko pristanes, ne kupuj nic, voda od teh serpa sellerjev na avio coni je od 5-15 usd ( odvisno kako te oceni :) ) ...

upam, da imas iz maleja transfer na otok organiziran ( ce ga bos organiziral na licu mesta, te bodo ... kar oskubili ... )

pa ce nisi na AI paketu, ( in bos pijaco, del hrane doplaceval ), ... bodi pozoren na 20% obvezne napitnine, ki ni vsteta v cene na ceniku, ampak je zavedena z malimi crkami ....

LJ4L ::

Priletiš iz Dunaja na Fraport. Bus te odpelje do letališke stavbe. Spiješ kavico. Greš do pravega gatea. Letiš.
Simple as that 8-)
LP from LJ

LordTado ::

Brias mam vse organizirano kaj se potovanja tice hidroplan itd...

Samo info glede prestopa bi rabil seveda pa dobrodosle tudi ostale info kdo je bil ze na maldivih...

Zadne kar bi rad je iskanje vrat v frankfurtu.
A ti si ze bil na male?
A si sel preko frankfurta?A je treba se enkrat skoz kontrolo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

LJ4L ::

Nisem šu tako kot ti. Jaz sem šel LJ-FR-ATLANTA Prometno letališče za znoret.
LP from LJ

LordTado ::

Kolko gledam ma condor ponavadi terminal 1 se pravi vrata A,B,C.

Brias ::

LordTado je izjavil:

Brias mam vse organizirano kaj se potovanja tice hidroplan itd...

Samo info glede prestopa bi rabil seveda pa dobrodosle tudi ostale info kdo je bil ze na maldivih...

Zadne kar bi rad je iskanje vrat v frankfurtu.
A ti si ze bil na male?
A si sel preko frankfurta?A je treba se enkrat skoz kontrolo?



jap, bil na male ...

ampak nisem sel prek frankfurta ...

ampak sem pa enkrat, ko sem se vracal iz karibov, pristal najprej na frakfurtu, prestopil ( 2 uri casa) in letel naprej v berlin ... in vse je bilo organizirano tako, da se tupavi ne more izgubiti ( govorim tekoce nemsko in seveda anglesko, nobenega mi ni bilo treba nic sprasevati ... )

pa ne skrbi, ni to slovenski avtobus ...

ko si enkrat cekiran, da si v coni, in tudi ce so vsi potniki razen tebe na avionu ... je manj kot 1% moznosti, da bo avion v prvi uri odletel brez tebe ...

LordTado ::

Se pravi se v frankfurtu se enkrat cekiranje...

ahac ::

Jaz sem lani priletel iz Seoula in šel naprej v LJ, pa sem moral iz enga konca letališča čisto na drug konec (vlak, peš + bus, ker Adria parkira svoj avijonček nekje skoraj zunaj letališča :P) pa je vse tolk jasno napisano, da ni problema (kljub temu, da ima letališče cel kup enih hodnikov in prehodov).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

delfinus ::

LordTado ne, cekiral se bos lahko od doma 24 ur prej. Oddal prtljago na tvojem prvem odhodnem letaliscu in je to to. Potem so samo se formalnosti, security check, prvi boarding, prihod na v FRA, izhod iz Schengena, in parkiranje pred vrata tvojega odhodnega terminala.

lp, d.

LordTado ::

Ja v bistvu je samo odvisno kam pride avstrian airlines...

PurpleMoo ::

Ponavadi je vedno tako, da če prestopaš, ni ponovnega pregleda, je direktna pot do boarding area. S tem, da bodi pozoren na napise, kot so "Departures - transfer", in podobno. Ne hodi na Exit, ker boš potem ponovno moral iti skozi cel postopek.

Vsaj tako je bilo na vseh letališčih, kjer sem prestopala (Munich, Amsterdam, Istanbul, Rim).

Mavrik ::

Razen seveda če prestopaš v določene države (recimo greš v ZDA, občasno tudi zunaj EU). Potem se zna zgoditi še kakšen dodaten varnostni pregled.
The truth is rarely pure and never simple.

zee ::

Ko pristanes je treba samo na monitorju prebrat, kdaj in od kje gre naslednji let. Leti so sortirani po uri odhoda, tako da vecjega problema ne bo. Samo beri table in napise.

Ker zapuscas EU, te verjetno caka se en pregled.

Z eno uro "lufta" te nedvomno caka tekanje.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

PurpleMoo ::

Drugače pa tiste, ki prestopajo iz EU na mednarodne lete vedno počakajo, sploh v primeru, če je veliko potnikov.

Invictus ::

PurpleMoo je izjavil:

Drugače pa tiste, ki prestopajo iz EU na mednarodne lete vedno počakajo, sploh v primeru, če je veliko potnikov.

Ma ja ...

Kakor se jim naprdne. V 2 mesecih sem 2x zamudil let ne po moji krivdi in sem moral prespati v hotelu.

Znotraj EU definitivno ne čakajo potnikov, sploh če je tvoja destinacija Slovenija. Boli jih k**** za neke Slovence. Dodatna minuta stanja na letališču stane Adrio preveč, oz. je dražje od nočitve v hotelu. Ti se pa zafrkavaj ker so se ti vsi načrti podrli.

Za mednarodne lete (izven EU) je ponavadi dovolj časa. 2 - 3 ure vsaj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mavrik ::

Razen seveda če prideš na letališče v Frankfurtu in ti povejo da je A380 poln, kljub temu da si karto kupil dva meseca nazaj in se checkinal, obenem jim pa crkne sistem za verifikacijo potnih listov in porabiš dve uri da prideš na pravi gate :)

Take stvari se dogajajo. Niso pogoste, se pa splača met backup plan :)

Drugače pa ja, eno uro na Frankfurtu je dost na knap, razen če res pristaneš na istem terminalu in se samo sprehodiš par gateov dol. Vseeno si pa precej fucked če tvoje prvo letalo malo zamudi. Pa NE POZABI, da je boarding time pol ure (oz. več za večja letala) pred dejanskim letom!
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Invictus ::

Sam se Frankfurta izogibam če se le da.

Zurich in Munchen sta veliko boljša ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

jaz pa za noben denar na svetu ne letim skozi švico, če lahko zbiram. Zakaj za vraga bi šel vmes še enkrat iz EU in se ukvarjal z daleč najbolj nesposobnimi in nekulturnimi varnostniki, ki jih naša celina premore?

Invictus ::

Zgleda imava različne izkušnje ...

Moje so dobre ... Da ne govorim o tem da je Swiss Air najboljša letalska družba kar sem letel ... Pa nisem malo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FTad ::

LordTado je izjavil:

pa ne tolk nestrpnosti no,vse se da normalno napisat ne poznam tolk velikih letališč in me zanimajo procedure prestopa če se da seveda z normalnimi besedami opisat...

Zgleda da je na slo-techu še vedno velik nestrpnežev kot nekoč...

Vse kar do sedaj vem je to da iz dunaja (avstian airlines) grem v frankfurt tam imam eno uro za prestop na condor ki gre pol za male...to pa je nočni let več info pa nimam tak da če je že kdo letel to relacijo bi prav prišle informacije...

Izpadov pa se zadrži...


Če bi ti že v prvem post-u napisal, kam greš in od kod, ne bi bilo nobenih "nestrpnosti"

Relanium ::

LordTado je izjavil:

grem iz dunaja v frankfurt in pol na male...

ps ne tolk živčnosti no:)


Sem šel iz Dunaja v Frankfurt in potem naprej v Helsinke.
Med letoma sem po papirjih imel 1 uro ampak je šlo zelo na tesno, že zarad tega ker dostirkat je let malo bolj pozen.
Men je uspelo na naslednji let, moji prtljagi pa ne, zato sem jo moral počakat v helsinkih.

Skratka moje pravilo od zdaj naprej je:
Okrog 2 uri med povezovalnima letoma. Raje več kot manj, pod 1 uro pa niti slučajno ne grem,
ker tista prva ura je zelo hitro mimo (naslednje se pa potem vlečejo ko hudič).
Pa tud živčen nisi in se ti ne mudi, ko iščeš kam moraš naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Brias ::

Invictus je izjavil:

PurpleMoo je izjavil:

Drugače pa tiste, ki prestopajo iz EU na mednarodne lete vedno počakajo, sploh v primeru, če je veliko potnikov.

Ma ja ...

Kakor se jim naprdne. V 2 mesecih sem 2x zamudil let ne po moji krivdi in sem moral prespati v hotelu.

Znotraj EU definitivno ne čakajo potnikov, sploh če je tvoja destinacija Slovenija. Boli jih k**** za neke Slovence. Dodatna minuta stanja na letališču stane Adrio preveč, oz. je dražje od nočitve v hotelu. Ti se pa zafrkavaj ker so se ti vsi načrti podrli.

Za mednarodne lete (izven EU) je ponavadi dovolj časa. 2 - 3 ure vsaj.



a si ze oddal prtljago in sel cez prvi ceking?

99.999999999999999999999999% da nisi ... ( oz. ni bil let ven iz EU ... )

Invictus ::

Brias je izjavil:

Invictus je izjavil:

PurpleMoo je izjavil:

Drugače pa tiste, ki prestopajo iz EU na mednarodne lete vedno počakajo, sploh v primeru, če je veliko potnikov.

Ma ja ...

Kakor se jim naprdne. V 2 mesecih sem 2x zamudil let ne po moji krivdi in sem moral prespati v hotelu.

Znotraj EU definitivno ne čakajo potnikov, sploh če je tvoja destinacija Slovenija. Boli jih k**** za neke Slovence. Dodatna minuta stanja na letališču stane Adrio preveč, oz. je dražje od nočitve v hotelu. Ti se pa zafrkavaj ker so se ti vsi načrti podrli.

Za mednarodne lete (izven EU) je ponavadi dovolj časa. 2 - 3 ure vsaj.



a si ze oddal prtljago in sel cez prvi ceking?

99.999999999999999999999999% da nisi ... ( oz. ni bil let ven iz EU ... )


Ne pametuj.

Prtljaga ni pogoj da te čakajo na letalu ... To vedno lahko pošljejo za tabo. Tako ali tako imam vedno samo osebno prtljago. Ne zaupam nakladalcem ...

Znotraj Schengena je kontrola samo na prvem letu. Pri ostalih se samo sprehodiš do ustreznega terminala. Malo je sranje če letiš v VB. Odvisno od letališča. Adria pa ima tako ali tako vedno najbolj oddaljen prostor za letalo. Rabiš skoraj še eno letalo da prideš tja.

Poleg tega pilot ve da ima na letalu potnike z "connection flight". In se odločijo ali te bodo počakali z naslednjim letalom ali ne. Slovenci pač nismo dovolj pomembni da bi nas počakal avto in peljal direktno do naslednjega letala. Ali pa Adria to noče plačat.

Zdaj pa pojdi pametovat in se naslajat nad kom drugem s svojo kristalno kroglo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Brias ::

Invictus je izjavil:

Brias je izjavil:

Invictus je izjavil:

PurpleMoo je izjavil:

Drugače pa tiste, ki prestopajo iz EU na mednarodne lete vedno počakajo, sploh v primeru, če je veliko potnikov.

Ma ja ...

Kakor se jim naprdne. V 2 mesecih sem 2x zamudil let ne po moji krivdi in sem moral prespati v hotelu.

Znotraj EU definitivno ne čakajo potnikov, sploh če je tvoja destinacija Slovenija. Boli jih k**** za neke Slovence. Dodatna minuta stanja na letališču stane Adrio preveč, oz. je dražje od nočitve v hotelu. Ti se pa zafrkavaj ker so se ti vsi načrti podrli.

Za mednarodne lete (izven EU) je ponavadi dovolj časa. 2 - 3 ure vsaj.



a si ze oddal prtljago in sel cez prvi ceking?

99.999999999999999999999999% da nisi ... ( oz. ni bil let ven iz EU ... )


Ne pametuj.

Prtljaga ni pogoj da te čakajo na letalu ... To vedno lahko pošljejo za tabo. Tako ali tako imam vedno samo osebno prtljago. Ne zaupam nakladalcem ...

Znotraj Schengena je kontrola samo na prvem letu. Pri ostalih se samo sprehodiš do ustreznega terminala. Malo je sranje če letiš v VB. Odvisno od letališča. Adria pa ima tako ali tako vedno najbolj oddaljen prostor za letalo. Rabiš skoraj še eno letalo da prideš tja.

Poleg tega pilot ve da ima na letalu potnike z "connection flight". In se odločijo ali te bodo počakali z naslednjim letalom ali ne. Slovenci pač nismo dovolj pomembni da bi nas počakal avto in peljal direktno do naslednjega letala. Ali pa Adria to noče plačat.

Zdaj pa pojdi pametovat in se naslajat nad kom drugem s svojo kristalno kroglo.



ko si enkrat v coni, iz katere ne mores ven, te bodo pocakali ... ta cona pomeni, da ce si se spomnil da si v avtu pozabil mobitel, ne mores vec po njega ( razen z EXTREMNIMI komplikacijami )

v coni, ki oddas prtljago, gres se vedno lahko ven ...

- male, cakali so naju 1 uro ( 3 "airport ladies" so naju iskale po coni )
- berlin / 30 minut, moji je bilo slabo, bila sva na WCju
- dunaj, 50 minut, bil je charter in odlocil se je poleteti 50 minut prej kot je bila ura ( ampak mi2 sva bila na drugem koncu in nisva niti poslusala klicov iz zvocnikov ) na gate sva prisla 10 minut pred odhodom ... avion je bil ze 40 minut poln ...


tako da ne pametujem ...

namenoma tudi vedno pridem zadnji na avion, da vidim kje je mesto, da se lahko ulezem cez 3/4 zice ( in moja tudi ), pac nisva skupaj, ampak spiva ... ker takoj ne mores vedeti, kje bo plac ...

letov ven iz same evrope - karibi, maldivi, ... ogromno ( 25+ )

Invictus ::

Kaj naj rečem, si imel pač srečo.

Na rednih linijah te skoraj ne čakajo, sploh če so to večerni leti. Se pilotom mudi leteti domov, in še prej naskočit stevardeso. Gotovo imajo kaj zraven še predpisi o hrupu po deseti uri zvečer ... Kdo bi vedel pri vseh butastih zakonih ...

Verjamem pa da je lažje na charterjih ...

Vse pa precej zavisi od zainteresiranosti letalske družbe.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mavrik ::

Brias je izjavil:




ko si enkrat v coni, iz katere ne mores ven, te bodo pocakali ... ta cona pomeni, da ce si se spomnil da si v avtu pozabil mobitel, ne mores vec po njega ( razen z EXTREMNIMI komplikacijami )

v coni, ki oddas prtljago, gres se vedno lahko ven ...

- male, cakali so naju 1 uro ( 3 "airport ladies" so naju iskale po coni )
- berlin / 30 minut, moji je bilo slabo, bila sva na WCju
- dunaj, 50 minut, bil je charter in odlocil se je poleteti 50 minut prej kot je bila ura ( ampak mi2 sva bila na drugem koncu in nisva niti poslusala klicov iz zvocnikov ) na gate sva prisla 10 minut pred odhodom ... avion je bil ze 40 minut poln ...


tako da ne pametujem ...

namenoma tudi vedno pridem zadnji na avion, da vidim kje je mesto, da se lahko ulezem cez 3/4 zice ( in moja tudi ), pac nisva skupaj, ampak spiva ... ker takoj ne mores vedeti, kje bo plac ...

letov ven iz same evrope - karibi, maldivi, ... ogromno ( 25+ )


Tole pač ni res, ker je odvisno od presoje posadke, placa na letališču, slotov za vzlet in vse ostalo. Če je gate zabookan za naslednje letalo te pač ne bo celo letališče čakalo, da se primajaš do letala. Meni so recimo že tudi veselo na Dunaju pred nosom (in to tako, da je pred ovinkom še pisalo na monitorju BOARDING) zaprli gate, kljub temu da sem imel povezovalni let (ki je zamudil celih 15 min ker ni letalo na Brniku smelo vzleteti). Prtljaga je veselo letela naprej.

Ja, čarterji te načeloma čakajo, ker so itak najeti in niso del rednih linij. Redne linije malo manj, zasedena letališča pa pač ne bodo gledala letalo parkirano na gateu ko v zraku prihaja naslednje na tisti slot.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Brias ::

jaz sem prvic letel cez ocean pred 18 leti in takrat ( in tudi sedaj ) imam enak feeling ...

- let EU -> EUROPA, in EVROPA -> EU ( koncna destinacija ) - tukaj je realno pricakovati, da te ne bodo cakali niti 10 minut ...

- let EU -> SVET, SVET->EU ( koncna destinacija ) - ce si v coni, kjer je do letala treba oddati samo se avio karto, potem letalo ne bo slo brez tebe ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

LordTado ::

http://www.frankfurt-airport.com/flugpl...

to je moj let v franfurt...

pa za male

Frankfurt/Main (FRA) - Male
Flight Departure Arrival Duration
DE 6326 03/01/2014 8:20 PM 03/02/2014 10:05 AM 09h45
Date from the shown result: 02/25/2014 4:43 PM

Airline: Condor
Terminal: Terminal 1
Planetype: B763
Stops: Non-Stop

pol zgleda da austrian airlines pristane na terminalu 1 in condor tudi gre iz terminala 1...ali?

gate dajo gor na net komaj tri dni prej...


tu če pogledam katere družbe imajo kateri terminal...
http://en.wikivoyage.org/wiki/Frankfurt...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

sandmat ::

LordTado je izjavil:


pol zgleda da austrian airlines pristane na terminalu 1 in condor tudi gre iz terminala 1...ali?


Par dni nazaj sem ti dal linke na google, ki ti pove, s katerega terminala leti tvoj let. Če nočeš videt, ti nihče ne more pomagat.

LordTado ::

to sem videl ja samo me zanima če na teh straneh piše da ima družba rezerviran ta terminal oz ali vedno letijo na tem terminalu ali samo ta let...

kolko sem komuniciral z info v frankfurtu tudi terminali niso točni in se lahko spremenijo kako uro pred letom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

Invictus ::

Terminali so vedno točni, ker so določeni glede na to kam let poteka. Spremeni se kvečjemu gate.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LordTado ::

ja meni je rekla ženska drugače da se lahko eno uro pred letom se pravi pol ure pred vkrcavanjem še terminal spremeni gate pa itak malce pred vkrcavanjem zato ne more nič točno rečti glede pristanka in vzleta...
je pa rekla da bi naj 45 min bilo zadosti za vse prehode...(za njo mogoče ja ki je tam doma:)

Invictus ::

Nehaj že paničarit ker tako ali tako nimaš nobenega vpliva ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LordTado ::

noben ne paničari pač informacije zbiram od kakih ki so že bli na tem letališču pa poznajo sistem...

Več informacij boljše je...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

AndrejO ::

Invictus je izjavil:

Na rednih linijah te skoraj ne čakajo, sploh če so to večerni leti. Se pilotom mudi leteti domov, in še prej naskočit stevardeso. Gotovo imajo kaj zraven še predpisi o hrupu po deseti uri zvečer ... Kdo bi vedel pri vseh butastih zakonih ...

Ti govoriš o temu, kar se dogaja pri vezanem prestopanju, Brias pa je nekaj napletel o prijavi na let. Preprosto pravilo je, da bo letalo vzletelo, če ne bo naložene prtljage, brez vkrcanega lastnika. To je tisto, kar običajno povzroči besno iskanje potnika po terminalu. Ceneje je zamuditi 5 ali 10 minut z iskanjem, kot pa v prtljažniku s čitalnikom črtne kode iskati "osirotele" kovčke.

V takšnih primerih bo še Ryanair malo počakal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letalske dogodivščine (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
509511 (4496) jernejl
»

Singapursko letališče bo s prepoznavanjem obrazov iskalo zamudnike

Oddelek: Novice / Zasebnost
185052 (3679) joze67
»

prvič na letalo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7519204 (15399) nodrim
»

Presedanje, Lufthansa

Oddelek: Loža
255509 (4489) jernejl

Več podobnih tem