» »

pomoč PHP

pomoč PHP

petzup ::

Potrebujem pomoč, ker enostavno ne znam rešit te zadeve, koda:
$id_mapa = $_GET['id'];			
			$regija_dodaj = $_POST['regija_dodaj'];
			$baza = sqlite_query($poizvedba,"SELECT id FROM lokacija WHERE regija = '$regija_dodaj'");
			$dodanaLokacija = sqlite_fetch_array(sqlite_query($poizvedba,"SELECT * FROM mapa_lokacija WHERE id_mapa = '$id_mapa'"));
			while ($izpis = sqlite_fetch_array($baza)){
				$id_lokacija = $izpis['id'];
				$dodajamLokacijo = ($dodanaLokacija['id_lokacija'] !== $id_lokacija) ? $dodajamLokacijo = true : $dodajamLokacijo = false;
				if($dodajamLokacijo){
					sqlite_query($poizvedba,"INSERT into mapa_lokacija (id_mapa,id_lokacija) VALUES ('$id_mapa','$id_lokacija')");
				} else {
					continue;
				}
			}


Torej kaj želim, z nekega selecta izberem regijo, katero ima vsaka lokacija in potem z klikom na regijo v bazo dodamo vse lokacije te regije. Če kakšno lokacijo zbrišem, ali če dodatno dodam lokacije pod to regijo in ponovno dodam regijo mi vse elemente nanovo doda, kar pomeni da jih duplicira, želim pa doseči da dejansko doda samo tiste, ki jih ni, primer:
Regija1:
KrajA,KrajB,KrajC
Po brisanju enega kraja iz dodane mape ostane: KrajA,KrajB, ko pa nanovo zelim dejansko samo posodobit to mapo z isto Regija1: pa je name samo da doda recimo KrajC in ne duplicira. Nimam več pojma kako bi rešil sem probal tudi z in_array funkcijo ampak ni nič drugače..

Mesar ::

A za sqlite_escape_string si že slišal? Mogoče celo is_numeric? Preden ti nekdo pol baze dropne...

Zdaj... iz napisanega meni ni čisto jasno kakšni tabeli imaš in kaj bi rad dosegel?
Your turn to burn!

petzup ::

Ne obremenjuj se z hekanjem, ker je to samo osnova na mojem lokalcu in glede tega ne skrbi.
Rad bi dosegel, ko dodajam regijo vnese v mapa_lokacija vse id_lokacije te regije in če zopet ponovno vnašam naj vnese samo tiste ki jih še v tabeli mapa_lokacija ni.

prtenjam ::

Pozdravljen,

To vse skupaj reši kar v SQL-u. Ker ne vem kako točno imaš zgrajene tabele ti prilagam samo psevdokodo:
INSERT INTO mapa_lokacija (id_mapa, id_lokacija)
     SELECT $id_mapa, id_lokacija FROM mapa_lokacija WHERE id_mapa = '$id_mapa'


V glavnem nekaj v tem stilu...
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Branje slik jpg iz MySQL z PHP

Oddelek: Izdelava spletišč
152253 (1871) a-ptuj1
»

PHP, JS in option HTML tag

Oddelek: Programiranje
9782 (706) hobbit
»

Baze ter relation med njimi

Oddelek: Programiranje
153069 (2630) Marat
»

mysql, insert, values, select

Oddelek: Programiranje
91656 (1483) slosi
»

[Java] Evidenca delovnega časa - Java v navezi z Accessom

Oddelek: Programiranje
393187 (2407) c0dehunter

Več podobnih tem