» »

WiFi omrežje - rabim pomoč

WiFi omrežje - rabim pomoč

MattS ::

Pozdravljeni!

Imam težavo pri vzpostavitvi brezžičnega omrežje med dvema hišama. Trenutna rešitev sicer deluje odlično, a pojavile so se želje za nadgradnjo omrežja. Spodaj je skica delovanja:

 Skica1

Skica1



Opis: povezava z internetom je vzpostavljeno preko SiOL modema GENNET Oxygen (deluje v načinu modem). Modem je s kablom povezan na router Linksys WRT54G (ima nameščen DD-WRT, na internet se povezuje preko PPoE, IP ima nastavljen na 192.168.1.1, DHCP Server je omogočen, IP naslove dodeljuje od .100 naprej). Na ta router imam povezana dva računalnika preko kabla ter nekaj ostalih naprav preko brezžične povezave (telefon, tablica, smart TV...). V sosednji hiši je trenutno vzpostavljena povezava preko TP-LINK TL-WA601G v načinu Wireless Client (brezžično je povezan na WRT54G, z ethernet kablom pa naprej do računalnika). DHCP Server na TL-WA601G je onemogočen, WRT54G mu je dodelil IP 192.168.1.121.

Do sedaj je vse skupaj delovalo tako kot je treba, sedaj pa bi v sosednji hiši radi imeli tudi brezžično omrežje, ter so v ta namen kupili brezžični router (Tenda W311R) - skratka neka poceni zadeva. Router sem povezal tako je prikazano na skici spodaj:

 Skica2

Skica2



Opis: drugo je ostalo isto kot prej na WAN vhod na router W311R sem povezal kabel iz TL-WA601G, LAN1 pa sem povezal s kablom na računalnik. Milsil sem da je na tem mestu zadeva končana, a sem se očitno zmotil.

Poskušal sem različne možnosti nastavitev a nič ni delovalo tako kot bi bilo treba: na TL-WA601G sem omogočil DHCP Server, ter nastavil Static IP (IP Address: 192.168.1.121, Subnet Mask: 255.255.255.0, Gateway: 192.168.1.1). V tem primeru se router W311R celo poveže v omrežje, lahko tudi dostopam do routerja na 192.168.1.1 (Linksys WRT54G), a tu se zadeva ustavi - do interneta ne gre (ne morem pingati www.google.si , v Windows je na omrežni ikoni rumen klicaj). Poskusil sem resetirati vse omrežne naprave vključno z računalnikom, a brez uspeha. Ko je na TL-WA601G nastavljen DHCP niti direktna povezava z računalnikom ne deluje več.
Ker v omrežnih vodah nisem najbolj domač (v bistvu sem totalen n00b in mi še danes ni čisto jasno kako mi je že na začetku sploh uspelo povezati WRT54G in TL-WA601G), me zanima naslednje: kako moram nastaviti napravi TL-WA601G ter W311R da bo zadeva delovala? Ali je bolj pametno kako drugače povezati te dve naprave? Mogoče prestaviti W311R v kakšen drugačen način delovanja (Bridge, Repeater) za dosego istega cilja?

Za odgovore se že v naprej zahvaljujem.
.:: two beer or not two beer ::..

Jakka ::

Ena opcija - narediš dve omrežji.

Namesto PC3 priklopiš W311R, kabel na W311R v wan port. na W311R za wan port določiš, da mu IP in vse ostalo dodeli dhcp.

Preden pa povežeš W311R in TL-WA601G, pa moraš še skonfigurirat W311R in nastavit drugo omrežje na njem. IP-ji naj bodo recimo 192.168.2.1 in naprej, na njem vklopiš dhcp za omrežje in nastaviš wireless - drug ssid, drugo geslo.

PC3 pa priklopiš na W311R, ki mu bo dodelil IP recimo 192.168.2.132, kot tudi vsem brezžično povezanim napravam nanj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router očitno omejuje prenose na optiki

Oddelek: Omrežja in internet
121783 (1288) AC_DC
»

Postavitev domačega omrežja z 2 routerjema

Oddelek: Omrežja in internet
101624 (1429) ziu
»

dd-wrt router in tenda w311r kot repeater

Oddelek: Omrežja in internet
101291 (1163) Lukzii
»

Dostopna točka ali zunanja WLAN antena?

Oddelek: Kaj kupiti
76554 (6165) KTr1sk
»

Wireless router ne sprejme nekaterih ARP paketov.

Oddelek: Omrežja in internet
6870 (769) _n00b_

Več podobnih tem