» »

RTV prispevek

RTV prispevek

««
75 / 76
»»

Utk ::

Ja čak, če imaš ti drugo hišo, ne boš še za drugo plačeval. Če je kdo prijavljen, tam živi, gleda tv, je on zavezanec, ne ti. Po katerem zakonu lahko njega zahakljajo je pa njihov problem.

Baja ::

bivšemu lastniku bajte, ki se je z ženo preselil k tašči, niso hotli skenslat prispevka, ker ni taščin sorodnik. zdaj al mu je uspelo to skinit al plačujejo 2x pa ne vem.

Utk ::

Ja, ker če se preseliš, ne pomeni da nimaš več tvja. Potem bi tudi v bloku samo en plačeval. Priključek za elektriko samo pomaga najt kdo ne plačuje, nič kaj dost drugega ne pomeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

delavec44 ::

Utk je izjavil:

Ja čak, če imaš ti drugo hišo, ne boš še za drugo plačeval. Če je kdo prijavljen, tam živi, gleda tv, je on zavezanec, ne ti. Po katerem zakonu lahko njega zahakljajo je pa njihov problem.


Saj sedaj ob odjavi zahtevajo izpisek prijavljenih oseb iz UE. Pa mogoče potem na podlagi izpiska zaračunajo prijavljenemu.

Pat_MaGroin ::

Js sem prijavljen na X, kjer se plačuje prispevek. Zdaj se bom preselil na Y, kjer ne bom stalno prijavljen. Bodo pa položnice na moje ime.

Torej, kako ne plačujem na Y?

delavec44 ::

Težko, razen če bi na X že ti plačeval prispevek.

Miki N ::

Ni več upanja. :|

Edino, če nekako ruski agenti pošljejo en Iskander na Kolodvorsko.

Koordinate so 46.05448477624883, 14.509200100169513 samo jaz tega NE podpiram, da je to jasno!!!

delavec44 ::

Bodo Pilatosi prestregli :D

Pat_MaGroin ::

delavec44 je izjavil:

Težko, razen če bi na X že ti plačeval prispevek.


OK, ostanem prijavljen na X, vse položnice na Y so name, ampak tam nihče ne živi. Kako pa pol?

Utk ::

Stari lastnik naj odjavi zase oz prijavi na nov naslov, ker nima več tam kaj plačevat, ti bodi pa tiho in uživaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Pat_MaGroin ::

Naslov Y je novogradnja, kjer bom jaz prvi lastnik, ostajam prijavljen na naslovu X, kjer se prispevek že plačuje (ni name).

delavec44 ::

Saj na podlagi teh podatkov sem ti odgovarjal. Takoj, ko boš začel plačevati elektriko na Y te bodo v teoriji našli in začeli pošiljati položnice. Jih ne zanima kje si prijavljen. Če bi na X ti plačeval, bi lahko rekel, da je Y vikend. Tako pa nimam pojma, ker drug naslov pač ne more biti isto gospodinjstvo.

Pat_MaGroin ::

Bom rekel, da ne živim na Y :).

Baja ::

če na X plačuje ožji družinski član, se te mogoče usmilijo (pa seveda živite v istem gospodinjstvu, če vprašajo), bo po težka bitka. saj veš, davki pa smrt. aja, pa rtv :D

primoz4p ::

delavec44 je izjavil:

Utk je izjavil:

Ja čak, če imaš ti drugo hišo, ne boš še za drugo plačeval. Če je kdo prijavljen, tam živi, gleda tv, je on zavezanec, ne ti. Po katerem zakonu lahko njega zahakljajo je pa njihov problem.


Saj sedaj ob odjavi zahtevajo izpisek prijavljenih oseb iz UE. Pa mogoče potem na podlagi izpiska zaračunajo prijavljenemu.

Še vedno velja Zakon o Radioteleviziji Slovenija (ZRTVS-1)

27. člen
...
(2) Finančni odbor na podlagi predloga uprave predlaga v potrditev svetu:
...
3. način prijavljanja in začasnega ali trajnega odjavljanja sprejemnikov;

31. člen
(1) Kdor ima radijski ali televizijski sprejemnik oziroma drugo napravo, ki omogoča sprejem radijskih oziroma televizijskih programov (v nadaljnjem besedilu: sprejemnik) na območju Republike Slovenije, kjer so zagotovljeni tehnični pogoji za sprejem vsaj enega programa RTV Slovenija, mora RTV Sloveniji plačevati prispevek za opravljanje radijske in televizijske dejavnosti.
(2) Na območju, kjer se zaradi racionalnosti uporabe frekvenčnega prostora in finančnih sredstev ali iz drugih utemeljenih razlogov opusti pokrivanje območja s prizemeljskimi omrežji in je zagotovljeno sprejemanje le preko satelita oziroma preko kabelske mreže ali s pomočjo drugih tehnoloških rešitev, pod pogojem, da te tehnološke rešitve zagotavljajo sprejem programov v najmanj enaki kvaliteti kot prizemeljsko omrežje, so imetnice oziroma imetniki sprejemnikov zavezanke oziroma zavezanci (v nadaljnjem besedilu: zavezanci) za plačevanje prispevka pod pogojem, da jim RTV Slovenija z oprostitvijo oziroma z zmanjšanjem prispevka ali na drug ustrezen način prispeva najmanj polovico dodatnih stroškov za nabavo opreme za sprejemanje programov po satelitu oziroma po kabelskem omrežju ali z uporabo drugih tehnoloških rešitev skladno s tem zakonom.
(3) Višina prispevka se določa z zakonom. Vlada višino prispevkov spremeni za največ 10%, če za to obstajajo utemeljeni ekonomski razlogi, vendar najkasneje do 1. septembra tekočega leta za naslednje leto.
(4) Šteje se, da ima sprejemnik vsaka pravna ali fizična oseba, ki je registrirana kot odjemalka ali odjemalec (v nadaljnjem besedilu: odjemalec) oziroma plačnica ali plačnik (v nadaljnjem besedilu: plačnik) električne energije v javnem električnem omrežju, razen če poda pisno izjavo, da nima svojega in da v svojih prostorih tudi ne uporablja tujega radijskega ali televizijskega sprejemnika ter da je bila seznanjena z zakonskimi posledicami neresnične izjave.
(5) Kdor pridobi sprejemnik in v času pridobitve ni bil zavezanec za plačilo prispevka, mora v 30 dneh sprejemnik prijaviti RTV Slovenija, zavezanec pa mora spremembo naslova oziroma sedeža sporočiti RTV Slovenija najpozneje v 15 dneh po spremembi.
(6) Preden RTV Slovenija od odjemalca oziroma plačnika električne energije, ki doslej ni bil zavezanec za plačilo prispevka, zahteva plačilo prispevka na podlagi tega zakona, mu mora omogočiti, da poda izjavo v smislu četrtega odstavka tega člena.


Glede na (1) odstavek 31. člen je zavezanec vsak, ki ima napravo, ki omogoča sprejem radijskih oziroma televizijskih programov (sprejemnik). RTV pa tega seznama nima in ga tudi sama ne more pridobiti (podatek o vsakem posameznem državljanu). Izborila si pa je, glej (4) odstavek 31. člen, predpostavko, da ima sprejemnik vsaka pravna ali fizična oseba, ki je registrirana kot odjemalka ali odjemalec ali plačnik (op. plačnice so izvzete :P)) električne energije v javnem električnem omrežju. Do tega seznama pa se lahko dokople. Ker gre za predpostavko, je nujen (6) odstavek 31. člena, da lahko odjemalka ali odjemalec ali plačnik (op. plačnice so izvzete :P)) izjavi, da sprejemnika nima.
V bistvu je zavezanec vsak družinski član, ki ima sprejemnik (pameten mobilni telefon ipd.). RTV je samo tako prijazen, da da družinski popust. Kot kompenzacijo pa zahteva, da v primeru odjave prijavi družinske člane ("Obvezno morate priložiti potrdilo upravne enote o prijavljenih osebah na naslovu."). Do tega podatka doslej RTV ni mogla priti; tudi sedaj ne more priti (ni zakonske osnove - 3.točka (2) odstavka 27. člena je premalo, na njem pa sloni Pravilnik o načinu prijavljanja in odjavljanja sprejemnikov ter o načinu plačevanja prispevka za izvajanje dejavnosti Radiotelevizije Slovenija), razen, če jim ga odjavitelj prostovoljno da. Informacijska pooblaščenka modro molči, ker je nihče nič ne vpraša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: primoz4p ()

delavec44 ::

Saj enako do podatkov o naročnikih na IPTV in kabelsko ne morejo, če jim ne daš soglasja na odjavnem obrazcu. Mislim pa si, če soglasja ne daš, da prijavo zavrnejo? Sedaj ali je to zakonito ali ne?

Prav tako je čudno, da če je zavezanec fizična oseba in ne stanovanje oz. plačnik elektrike kako ti lahko kar pošljejo položnico za recimo 3 hiše v tvoji lasti, če v eni živiš 2 pa oddajaš. Moraš potem ti posredovati podatke o najemnikih, tudi če niso prijavljeni, in so oni zavezanci?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delavec44 ()

primoz4p ::

delavec44 je izjavil:

Saj enako do podatkov o naročnikih na IPTV in kabelsko ne morejo, če jim ne daš soglasja na odjavnem obrazcu. Mislim pa si, če soglasja ne daš, da prijavo zavrnejo? Sedaj ali je to zakonito ali ne?

Prav tako je čudno, da če je zavezanec fizična oseba in ne stanovanje oz. plačnik elektrike kako ti lahko kar pošljejo položnico za recimo 3 hiše v tvoji lasti, če v eni živiš 2 pa oddajaš. Moraš potem ti posredovati podatke o najemnikih, tudi če niso prijavljeni, in so oni zavezanci?

Ne morejo.
Navidezno sicer lahko, pošiljajo ti račune. Izterjati na sodišču pa te ne morajo; pogoj za veljavnost izjave ne more biti podatek, do katerega zakonsko ni so upravičeni; sem spada tudi telefonska številka, e-naslov, razlog in utemelitev odjave ter podatek s kom bivaš. Seveda pa moraš podati izjavo, da ti osebno nimaš sprejemnika. Še enkrat, izjavo moraš podati v smislu (4) odstaveka 31. člena. In pa pomožnosti (ni nujno) prijavo Informacijski pooblaščenki.

Utk ::

Ne vem kako hitro te najdejo na novogradnji, ampak priključek imaš najbrž prej kot se pa vseliš. Če si ziher, da te najdejo, se javi sam in napiši, da ni tvja, ne živiš itd, če se čez pol leta vseliš, pa jebiga, normalno da ne boš prijavljal.

Morda pa še pred priključkom, ko imaš enkrat naslov, na tem naslovu odjaviš.

mihor ::

Miki N je izjavil:

Ni več upanja. :|

Edino, če nekako ruski agenti pošljejo en Iskander na Kolodvorsko.

Koordinate so 46.05448477624883, 14.509200100169513 samo jaz tega NE podpiram, da je to jasno!!!


Jaz tudi NE podpiram tega! Sploh pa ne podpiram tega, da bi poslali na Kolodvorsko Iskander-M, ki ima natančnost 10-30 metrov in bojno polnitev do 700 kg, da ja ne bi ostal kak drobec RTV, ki bi lahko kot pijavka molzel dalje RTV prispevek s pleč delavnih ljudi.

Sploh mi je pa všeč, da so pijavke zdaj izsilile še višji reket, hkrati pa niso sposobne vsake štiri leta zakupit kaj več kot eno samo tekmo svetovnega prvenstva na dan. Gnide lenuharske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihor ()

paradajzos ::

Bellator je izjavil:

Takšno nesmiselno trolanje in nezmožnost argumentirane debate jasno pove, da ste premnogi na rtvju odveč in imate zalo slab program, ki ga ni moč racionalno zagovarjati (zato si toliko bolj neracionalen v prispevkih). Sploh pa je smešno tvoje racionaliziranje javnega servisa in primerjave z vojsko ali gasilci :))

Zdele bo štartal nov nick iz zbirke neštetih.
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.

žrtev ::

Baja je izjavil:

če na X plačuje ožji družinski član, se te mogoče usmilijo (pa seveda živite v istem gospodinjstvu, če vprašajo), bo po težka bitka. saj veš, davki pa smrt. aja, pa rtv :D


Jaz sem bil v isti situaciji, plačnica je bila že žena. Za sabo imam težko bitko, izpolnil sem obrazec z njihove strani, v katerem sem navedel informacije o svoji prazni nepremičnini in o obstoječi plačnici na mojem stalnem naslovu (ki z mano živi v istem gospodinjstvu). Okrvavljen in z odrezano roko (kasneje mi je zrasla nazaj) sem komaj z zadnjimi atomi moči ta obrazec oddal in zdaj ne plačujem dvojno. Sploh ne vem, kako so prebrali obrazec, ker je kri špricala po njem na polno, ampak očitno so, ker je delovalo.

Pa ne priporočam, da se v bitko spuščaš, če te ne pozovejo, jaz se prej nisem in ne vidim smisla v tem.

111111111111 ::

Gregor P je izjavil:

Daj 111111111111 prosim zresni se in ne odpirat z vprašanji tem, ki so že davno tega z dejstvi zaprte. Ali pa preprosto preveri sam prej, preden kar nekaj napišeš. Tudi nam ostalim to vzame kar nekaj časa, a se vsaj malo prej potrudimo, da smo na tekočem za dobro razpravo v neki debati.

Drugo bi bilo, če bi šlo za neko težko znanstveno strokovno vprašanje, kjer boš rabil najmanj nekaj ur, če ne dni, da morda prideš do odgovora, ker sam pač nimaš tega znanja, nisi študiral ipd. takrat pa verjamem, da ti bo vsak, ki to zna, z veseljem odgovoril na vprašanje :)

Hmmm... Tole je razmišljanje enega profesorja. Če prav razumem, je Putin govoril o tem, da so Ukrajinci in Rusi ena nacija. Kar je pa precej daleč od genocida. Ali se motim? Ukt je govoril, da Putin trdi da Ukrajina ne bi smela obstajati, kar je po njegovem recept za genocid.

Temo sem si prebral in zato me je zanimalo, kje je Putin govoril o genocidu, oz. dal takšno izjavo? Če se prav spomnim, ko je zavzel Krim, niso Ukrajince postavili v vrsto in jih postrelili, izgnali, razlastili?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Eliaz ::

spet ga bomo mastno plačevali :(

111111111111 ::

delavec44 je izjavil:

Kot da cel RTV ni politično nastavljen.

Ta model na oblasti lahko verjetno tudi zakonodajo spremeni. Zmanjša položnico, ukine plačilo, itd.

Janša se je držal rokov in potem odstavil direktorje, ker ni imel trdne večine da bi prej posegel. Svoboda ima trdno večino so RTV "spucali" kar z interventnim zakonom. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

delavec44 ::

paradajzos je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Kot da cel RTV ni politično nastavljen.

So kar napredovali v prikrivanju tega dejstva - od takrat, ko je bivši šef Združene Liste Socialnih Demokratov bil na čelu sveta RTV.
Zdaj so morali narediti bypass preko “NVOjev”, ki pa so vse prej kot to.


Zgleda, da novo vodstvo še ni tako zverzirano.

https://www.regionalobala.si/novica/to-...

matobeli ::

111111111111 je izjavil:

Če se prav spomnim, ko je zavzel Krim, niso Ukrajince postavili v vrsto in jih postrelili, izgnali, razlastili?


Skoraj da jim ni naredil usluge.

111111111111 ::

Najbolj smešno pri vsem je, da podpiram Ukrajino, sam situacija ni črno-bela, kot nekateri poskušate tukajle prikazat.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

matobeli ::

A ni to v resnici najbolj črnobela zadeva? Rusi so imeli možnost ne-napasti ali napasti, 1/0, da/ne.

delavec44 ::

Za Ruse ne. Po njihovo so odrešeniki zatiranih območji in uničevalci nacističnih struktur v Ukrajini.

Lonsarg ::

Iz stališča kdo je napadel zadeva je črnobela. Ni pa črnobela kar se tiče pomoči Ukrajini, ker se zahod taktično (slabo zaenkrat) igra z pomočjo Ukrajini, namesto da bi res pomagal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

111111111111 ::

matobeli je izjavil:

A ni to v resnici najbolj črnobela zadeva? Rusi so imeli možnost ne-napasti ali napasti, 1/0, da/ne.

Ne. Ni.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

matobeli ::

Obstaja namreč tudi superpozicija, kjer je ukrajince napadel in jih ni napadel.

Sicer pa, offtopic, mate dovolj svojih tem o ukrajini in drugih konfliktih.

D3m ::

Teme so odprte samo za pro-ukrajince ostalo brišejo/blokirajo.

Ker je tak trend. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

delavec44 ::

matobeli je izjavil:

Obstaja namreč tudi superpozicija, kjer je ukrajince napadel in jih ni napadel.

Sicer pa, offtopic, mate dovolj svojih tem o ukrajini in drugih konfliktih.


Nič več.

paradajzos ::

Samo to bom napisal: Ko je komentar "zvezdniškega komentatorja" na RTV Slovenija edini, na katerega sem do zdaj naletel, ki ocenjuje, da je bila debata med Kamalo Harris in Trumpom neodločena, medtem ko celo na Fox TV priznavajo, da je Harrisova povozila Trumpa, potem lahko rečem samo Lahko noč, naj zadnji ugasne luč.

In za to plačujemo? Ker je jasno, da dobra novica za Trumpa bi bila tudi dobra novica za Putina in prosrbsko sceno na Balkanu.

Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Trump je pač profesionalni klovn šovbizniza. To mu pač nosi denar. Glih za predsednika pa res ni.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

111111111111 ::

Gregor P je izjavil:

Trump je pač profesionalni klovn šovbizniza. To mu pač nosi denar. Glih za predsednika pa res ni.

Od Goloba bi bil 100x boljši.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

paradajzos ::

111111111111 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Trump je pač profesionalni klovn šovbizniza. To mu pač nosi denar. Glih za predsednika pa res ni.

Od Goloba bi bil 100x boljši.

To je precej nizek benchmark za premagat.
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.

kriptobog ::

Utk je izjavil:

Ne vem kako hitro te najdejo na novogradnji, ampak priključek imaš najbrž prej kot se pa vseliš. Če si ziher, da te najdejo, se javi sam in napiši, da ni tvja, ne živiš itd, če se čez pol leta vseliš, pa jebiga, normalno da ne boš prijavljal.

Morda pa še pred priključkom, ko imaš enkrat naslov, na tem naslovu odjaviš.


Meni so prvi racun poslali ko bajta se ni stala. Ene pol leta po postavitvi gradbenega elektro prikljucka... Pac debili.

Utk ::

Sej to je najboljša varianta. Takoj odjaviš, ker tam ni tvja itd, naj pridejo gledat, kar itak ne bojo, ko se vseliš, pa tudi ne boš nazaj prijavljal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

deleted ::

Sestra ima plan kupit eno staro bajto pa jo par let obnavljat.

Kdaj te zahaklajo z rtv? Takoj ko bo poraba višja, ker bodo štemali po bajt? Ko bodo priklopili Telekom?

Elektrika, voda, smeti je naročeno/priključeno v bajti. RTV položnica pa baje ne prihaja.

Gregor P ::

Po moje od uporabnega dovoljenja nekje dalje, torej ko ima hiša urejene vse priklope in pa hišno številko ter začneš normalno plačevati mesečne račune za vse te storitve.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Utk ::

Če pa hiša že ima papirje.

Po mojih izkušnjah...nikoli, in upam da pri tem ostane :)
Na tistem naslovu je pač odjavljen rtv, ni nekega razloga, da bi šli refreshat stanje. Vprašanje če imajo sploh kako podlago za kaj takega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

delavec44 ::

Kako ni razloga, če lahko odjaviš največ za 12 mesecev potem pa avtomatsko spet začnejo pošiljati položnice, če ponovno ne odjaviš? To da eni padejo čez reže njihovega sistema, ne pomeni, da je to redna praksa.

Utk ::

To je fake news. Ko odjaviš, odjaviš.

delavec44 ::

Prav, na njihovih obrazcih za odjavo je fake news. Ne vem zakaj se moram potem sam na eni lokaciji z njimi ukvarjati vsake 3 leta (prej je bilo odboje daljše).

Utk ::

Odvisno zakaj odjavljaš.
Njihov obrazec ni zakon.

BuDi79 ::

Po zakonu enkrat odjaviš in to je to.

delavec44 ::

To je bilo objavljeno na prejšnji strani https://www.uradni-list.si/files/RS_-20...

Piše Uradni list Republike Slovenije.

In je notri člen: "Odjava je omejena na največ 12 mesecev." Kolikor berem, ta velja vedno in ni odvisen od tipa odjave.

Torej so naredili uraden obrazec v uradnem listu v nasprotju z zakonom?

Lonsarg ::

Jaz sem ze dvakrat odjavil iz razloga "nimam TVja in racunalnika" in je obakrat veljalo za 3 leta. Mozno da so to res na 12 mesecev po novem speemenili, bom v kratkem izvedel ko mine 3 leta :) Odjava iz razloga "vikend pavsal" pa naj bi bila za vedno

Drugace pa sezname oni enkrat ali dvakrat letno refreshajo iz izpiskov ki jih dobijo od elektro distributerjev in takrat dobis prijazno obvestilo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()
««
75 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV prispevek za (praktično) vse (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
21445113 (16460) Mato989

Kaj počne 2300 ljudi na RTV? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
56679397 (69306) Wrop
»

Zakaj je treba plačevati RTV prispevek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8124536 (21446) m0LN4r
»

Peticija za ukinitev RTV prispevka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14736453 (31836) radmannsdorf
»

RTV naročnina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10329740 (24335) St235

Več podobnih tem