» »

RTV prispevek

RTV prispevek

««
70 / 76
»»

Nesta ::

ginekk je izjavil:

Nesta je izjavil:

Če nam uspe RTV sesuti v prah, bo za vse zmaga. Več časa in denarja za bolj pomembne stvari, več zaposlenih v drugih panogah kjer je noro pomanjkanje..
Ubistvi niti ene dobre stvari ne vidim za ohranitev RTV takega kot je? Me prosim kdo razsvetli?
Zakaj bi sploh mel RTV če se ne more financirati sam? Komu je v korist, razen za par posameznikov na RTV??


Uspe komu vam? Izgleda ti ni jasno kaj RTV sploh počne.

Zame sigurno ne bo zmaga, kajti nacionalno RTV potrebujemo in brez nje smo obsojeni na komercialno licenčno sranje od Kmetije, Usodno vino in Poroka na prvi pogled, ter jasno kmetavzarsko propagando.

Da ne omenjam produkcije v živo česarkoli, od dogodkov v CD do prenosa mednarodnih tekem. Za Planico narest bi brez RTVja verjetno najemali Hrvate in Avstrijce, ker ostale slovenske TV hiše nimajo niti opreme dovolj, kaj šele znanja in ljudi.

Mnogo prej bi ukinil Slovenske železnice, kot RTV. Drugače pa enostavno, denar ki gre cerkvenim NVOjem lahko namenimo v RTV in bo takoj vsaj 100 milijonov. Vendarle smo sekularna država in cerkveni pravljičarji so mnogo preglasni.


Se strinjam. Prvo kar je NUJNO za narediti je da se zmanjša število zaposlenih na RTV in Slovenskih železnic za VSAJ 1000 ljudi. Potem se lahko pogovarjamo naprej. Ampak ja se strinjam brez bi tudi slo pa bi raje najemali drugje... Manj metanja denarja stran...
BTW Adrio so zaprli in sedaj najemamo druge... Pa je bila Adria enako koristna ali nekoristna kot RTV in Slovenske zeleznice....

Zimonem ::

ginekk je izjavil:

Nesta je izjavil:

Če nam uspe RTV sesuti v prah, bo za vse zmaga. Več časa in denarja za bolj pomembne stvari, več zaposlenih v drugih panogah kjer je noro pomanjkanje..
Ubistvi niti ene dobre stvari ne vidim za ohranitev RTV takega kot je? Me prosim kdo razsvetli?
Zakaj bi sploh mel RTV če se ne more financirati sam? Komu je v korist, razen za par posameznikov na RTV??


Uspe komu vam? Izgleda ti ni jasno kaj RTV sploh počne.

Zame sigurno ne bo zmaga, kajti nacionalno RTV potrebujemo in brez nje smo obsojeni na komercialno licenčno sranje od Kmetije, Usodno vino in Poroka na prvi pogled, ter jasno kmetavzarsko propagando.

Da ne omenjam produkcije v živo česarkoli, od dogodkov v CD do prenosa mednarodnih tekem. Za Planico narest bi brez RTVja verjetno najemali Hrvate in Avstrijce, ker ostale slovenske TV hiše nimajo niti opreme dovolj, kaj šele znanja in ljudi.

Mnogo prej bi ukinil Slovenske železnice, kot RTV. Drugače pa enostavno, denar ki gre cerkvenim NVOjem lahko namenimo v RTV in bo takoj vsaj 100 milijonov. Vendarle smo sekularna država in cerkveni pravljičarji so mnogo preglasni.

Daj no ne pretiravaj. TV Tržič je naredil podobno slab prenos dp v kolesarstvu kot ga RTV.

lynxslo5 ::

https://www.rtvslo.si/slovenija/vlada-p...

Zdej je tudi uradno. Golob nam je povišal rtv prispevek.
Core i7-14700F, Kingston DDR5 32GB (2x16GB) 5600MHz,
MSI PRO B760-P, MSI Nvidia RTX 4070 12GB, NVME Samsung 990 PRO 2TB,
Antec DF700 Flux, Win 11 Pro, ASUS PA279CV ProArt

Zimonem ::

Herta jih je stisnila v kot in zahteva povišanje honorarja. Če odide jim zmanjka zakonsko določene minutaže slovenske produkcije.

dronyx ::

lynxslo5 je izjavil:

Zdej je tudi uradno. Golob nam je povišal rtv prispevek.

To je vse za naše dobro, da bo program bolj kvaliteten. Jaz sem vesel. Podražiti bi morali sicer za več. Če ljudje plačujejo 50 € za internet in kabelsko TV, bi zlahka dali 20€ za RTV in bi imeli potem naslednjih 12 let mir.

feryz ::

A kdo ve, lahko že danes nakažem razliko? Bom kojci zalaufal do banke in izpolnil položnico.

Nesta ::

Jaz sem zaprl SKB banko ki je ni več tako da mi ne bodo nič več vzeli ker nimam nič več :)
RTV pa naj najprej zmanjsa stevilo zaposlenih za vsaj 1000

feryz ::

A zato se dviguje prispevek? Da bodo lahko odpustili ljudi in zmanjšali stroške.
Meni nikakor ni potegnilo, zdaj pa vem.

Miki N ::

lynxslo5 je izjavil:

https://www.rtvslo.si/slovenija/vlada-p...

Zdej je tudi uradno. Golob nam je povišal rtv prispevek.


Prekleto!! ;( Za ta denar hočem, da mi ga Kajči na pol leta pofafa!! >:D

nokken ::

Miki N je izjavil:

Prekleto!! ;( Za ta denar hočem, da mi ga Kajči na pol leta pofafa!! >:D

Ne glede na tvoj standard glede tega, skoraj dvomim da za 15eur kjerkoli dobis bj... ne vem zakaj bi potem to pricakoval od rtvslo.

Sakin ::

Rekel je na pol leta.
Na Nach Nachma Nachman Meuman!

Gregor P ::

Nesta je izjavil:

Jaz sem zaprl SKB banko ki je ni več ...
Nepovezano s temo, ampak bi bilo prav zanimivo izvedeti, koliko ljudi nas je sedaj zaprlo SKB bančni račun zaradi te združitve8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Miki N ::

Osnove ekonomije fantje - saj ne more iti vseh 15 evrov za Kajčin faf, ampak samo določen manjši delež vsak mesec - no v pol leta bi moralo biti dovolj za "izplačilo". Ok pa na leto. Ok, ni treba, da je nujno Kajči, samo več pa ne popustim! Gre za princip

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

primoz4p ::

Miki N je izjavil:

Osnove ekonomije fantje - saj ne more iti vseh 15 evrov za Kajčin faf, ampak samo določen manjši delež vsak mesec - no v pol leta bi moralo biti dovolj za "izplačilo".

Mislim, da si samo napačno informiran glede "odluženih" "poceni prostitutk". JJ zavaja. :P)

NuMaN ::

A je potemtakem cena za oralo v Lj 12 x 14,02 = 168,24 evrčkov, zaokroženo 170 ?

Malce predrago vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

Miki N ::

Eh pozabite. Nočem več, premislil sem si. Jebeš ta faf - hočem ukinitev naročnine!!!!

gort ::

Poudarek na odluženost ne zadošča?

IL_DIAVOLO ::

So se mi zdeli prenosi OI malo razkošni za rtv siromake.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

NuMaN ::

Razliko so pokrili s Herto.

xeon ::

plešemo!!!!!

marS ::

A bodo to naredili z odlokom? Saj ga bo ustavno sodišče razveljavilo. :))
...no more heroes...
https://ilbis.com/

nokken ::

marS je izjavil:

A bodo to naredili z odlokom? Saj ga bo ustavno sodišče razveljavilo. :))

Za razliko od vasega najmogocnejsega, ki je dejansko vladal z neustavnimi odloki, bodo ti verjetno spremenili zakon... tako kot se mora.

Nesta ::

Zgleda je edina rešitev da Tomaševič prevzame RTV in gre bro bono. Odpusti 1000 ljudi in ukine RTV naročnino. Res ne zastopim zakaj rabimo RTV? Kaksna je korist?
Zavedam se da TV sama po sebi ni korist ampak prej slabo za populacijo. Zaradi pretiranih informacij na TV je folk zbegan kot se nikoli doslej. Ce bi dosegli da se RTV ukine bi morda vsaj kaka duša si našla kaj bolj pametnega za početi. Pa magar da namesto gledanja RTV hodi na sprehde. Se boljse da opravlja kaka prostovoljna dela, se boljše pomaga sočloveku in sebi da postane boljšja oseba... na koncu z RTV ne moreš postati boljši... le bolj len...

PunkDude ::

+1 za Kajine usluge.

matobeli ::

Nesta je izjavil:

Zaradi pretiranih informacij na TV je folk zbegan kot se nikoli doslej.


Res ja, veliko bolje bi bilo če bi runkeljni ostali s kanali informacij tako kot do sedaj (župnik, šank, sosed, vremenska napoved...).
Ker pa runkeljni zdej črpajo informacije iz Telegrama, FB in srbskih poročil na YT so jasno zmedeni ko pogledajo na RTV kjer je vse skupaj malo drugače.

In rešitev je seveda ukinitev RTV da ljudje ne bodo zmedeni.

starfotr ::

TVju delež gledanosti stalno pada.

Mi imamo pa vedno večje težave z neumnimi ljudmi in zadevami, ki prinesejo s sabo preveliko konzumacijo informacij. Torej je za to kriv internet in ne toliko TV.

matobeli ::

In še večje bomo imeli, bralno razumevanje otrok pada.

Miki N ::

Pač klasična TV produkcija se pač poslavlja. Nič ni večno. Jeza ali zagrenjenost je odveč ... mogoče malo nostalgije. Saj je bilo dolgo zanimivo obdobje.

Kar je neumno je ohranjanje anahronizmov.

starfotr ::

Težko bi rekel, da se poslavlja. Je še kar zasidrana. Se pa vpliv interneta povečuje.

paradajzos ::

Težišče se postavlja na del, kjer RTV ustvarja javno mnenje med mlajšo populacijo - na komentiranje prispevkov, kjer so vpliv očitno predali FSBju. Tukaj imajo dolgoročno perspektivo nadaljevanja pranja možganov, za kar so v osnovi bili tudi ustanovljeni.
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.

Miki N ::

Itak, da se poslavlja - stari gledalci dobesedno umirajo, novih ni toliko. Precej enostavna matematika. Enkrat. Kmalu? Mogoče še ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

matobeli ::

paradajzos je izjavil:

- na komentiranje prispevkov


Na RTVju komentirajo samo boomerji...
briga mlade odrasle rtv, do nekje 15let je program in se še najdejo zadeve. Pa potem spet nad 30, vmes maš pa itak boljše stvar iza počet koz zjat v TV.

donvito ::

Miki N je izjavil:

lynxslo5 je izjavil:

https://www.rtvslo.si/slovenija/vlada-p...

Zdej je tudi uradno. Golob nam je povišal rtv prispevek.


Prekleto!! ;( Za ta denar hočem, da mi ga Kajči na pol leta pofafa!! >:D

A to je tota?

Miki N ::

Tota ja. ;)

Mato989 ::

Ni nek presežek... :))
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Miki N ::

Gre se za princip Mato. Pa itak sem se premislil, kot sem zgoraj napisal - nobenega barantanja več.

Mato989 ::

K srei ne plačujem prispevka...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

donvito ::

Mato989 je izjavil:

Ni nek presežek... :))

Pokaži svojo, da vemo kriterij.

BorutO ::

V sloveniji mediji oz. novinarji tako radi govorijo o raznoraznih statistikah in primerjavah, da so od tega že res zelo utrujeni, zato ni čudno, da ne morejo narediti statistke o tem koliko državljanov sploh podpira rtv prispevek...

marS ::

nokken je izjavil:

marS je izjavil:

A bodo to naredili z odlokom? Saj ga bo ustavno sodišče razveljavilo. :))

Za razliko od vasega najmogocnejsega, ki je dejansko vladal z neustavnimi odloki, bodo ti verjetno spremenili zakon... tako kot se mora.

Kakšnega našega? WTF si ti da boš mene predalčkal? RTVjevc mogoče? Enkrat se vam bo v grlu zataknila ta prisila.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

primoz4p ::

Miki N je izjavil:

Gre se za princip Mato. Pa itak sem se premislil, kot sem zgoraj napisal - nobenega barantanja več.

Princip, ko starejša veteranka oz. veteran, da se politično korektno izrazim, iz t.i. javne hiše (njihovo poimenovanje), izjavi: "Ko je vojna, je vojna za vse." in ...

free_rider ::

BorutO je izjavil:

V sloveniji mediji oz. novinarji tako radi govorijo o raznoraznih statistikah in primerjavah, da so od tega že res zelo utrujeni, zato ni čudno, da ne morejo narediti statistke o tem koliko državljanov sploh podpira rtv prispevek...


Jaz predlagam, da je za levo usmerjena gospodinjstva prispevek 15 EUR, za desna pa 20 EUR.
Pa od desnih naj se 5 EUR preusmeri na privat TV hišo Nora24TV, pod pogojem, da se znebijo oglaševanja (beri:izčrpavanja) iz strani državnih podjetij.

Pol se naj pa vsak sam odloči :)

nokken ::

free_rider je izjavil:


Jaz predlagam, da je za levo usmerjena gospodinjstva prispevek 15 EUR, za desna pa 20 EUR.
Pa od desnih naj se 5 EUR preusmeri na privat TV hišo Nora24TV, pod pogojem, da se znebijo oglaševanja (beri:izčrpavanja) iz strani državnih podjetij.

Pol se naj pa vsak sam odloči :)

Pa bi bila Slovenija v momentu povsem levo usmerjena :)) :)):))

Baja ::

Mato989 je izjavil:

K srei ne plačujem prispevka...


kako to? a tvoja plačuje?

paradajzos ::

free_rider je izjavil:

BorutO je izjavil:

V sloveniji mediji oz. novinarji tako radi govorijo o raznoraznih statistikah in primerjavah, da so od tega že res zelo utrujeni, zato ni čudno, da ne morejo narediti statistke o tem koliko državljanov sploh podpira rtv prispevek...


Jaz predlagam, da je za levo usmerjena gospodinjstva prispevek 15 EUR, za desna pa 20 EUR.
Pa od desnih naj se 5 EUR preusmeri na privat TV hišo Nora24TV, pod pogojem, da se znebijo oglaševanja (beri:izčrpavanja) iz strani državnih podjetij.

Pol se naj pa vsak sam odloči :)

Vidiš, jaz imam pa samo malenkost drugačen predlog, ki pa tvojega nadgrajuje:

1. Levo usmerjena gospodinjstva plačujejo 15 EUR, ki se porabijo za RTV Kancelarijo
2. Desno usmerjena gospodinjstva plačujejo 5 EUR, ki se porabijo za Nora24.

In kar plačuješ, to smeš gledati (kodiranje). Si za?
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.

delavec44 ::

3. Neusmerjena v blesave delitve plačujejo 0€.

Mato989 ::

Baja je izjavil:

Mato989 je izjavil:

K srei ne plačujem prispevka...


kako to? a tvoja plačuje?


Odjavil k sreči
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

delavec44 ::

Mato989 je izjavil:

Baja je izjavil:

Mato989 je izjavil:

K srei ne plačujem prispevka...


kako to? a tvoja plačuje?


Odjavil k sreči


Kako si potem na internetu, če imaš napravo, ki lahko spremlja RTV? Ti ti ;)

nokken ::

paradajzos je izjavil:


Vidiš, jaz imam pa samo malenkost drugačen predlog, ki pa tvojega nadgrajuje:

1. Levo usmerjena gospodinjstva plačujejo 15 EUR, ki se porabijo za RTV Kancelarijo
2. Desno usmerjena gospodinjstva plačujejo 5 EUR, ki se porabijo za Nora24.

In kar plačuješ, to smeš gledati (kodiranje). Si za?


Ma zares tudi lahko... po novem bo potem NoraTV imela lastne oddajnike in DVB-T sistem in ne bo vec uporabljala RTV-jevih?
Drugace pa ja... razpustimo RTV Slo, ugasnemo vse oddajnike, fuknemo komplet arhiv v Savo, ljudi prezaposlimo nekam drugam v JS in se resimo tega norega zneska dobrih 100eur/leto. Sicer se strinjam da je na RTVSlo (vsaj) 50% ljudi prevec, ampak jih je tudi ostalem JS. In prav tako se strinjam da bi bilo mogoce RTVSlo najboljse ukiniti pa da imamo samo se tv ranga PlanetTV in PopTV in njihove turske nadaljevanke. Ampak resno... najvecji problem je jebenih 100eur/leto? Ce je to res najvecji problem danasnjega casa, potem imate jebeno ogromen problem nekje drugje.... recimo v svojih sposobnostih, da se vam teh kurcevih 100eur (sorry 160 da ne bo pomote) tako hudo pozna, da se cele dneve sekirate zaradi tega.

Mato989 je izjavil:

Odjavil k sreči

Seveda si ja... v sanjah

delavec44 ::

A spet s temi oddajniki, katere smo že obdelali v temi in se skoraj sami plačajo in je tam zaposlenih ene 40 ljudi? Vsi, ki uporabljajo omrežje, plačajo najemnino.
««
70 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV prispevek za (praktično) vse (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
21445116 (16463) Mato989

Kaj počne 2300 ljudi na RTV? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
56679401 (69310) Wrop
»

Zakaj je treba plačevati RTV prispevek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8124540 (21450) m0LN4r
»

Peticija za ukinitev RTV prispevka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14736456 (31839) radmannsdorf
»

RTV naročnina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10329742 (24337) St235

Več podobnih tem