» »

RTV prispevek

RTV prispevek

««
5 / 59
»»

Pithlit ::

111111111111 je izjavil:

Slišim pa da imajo kljub prispevku reklame. Zakon.

Kaj reklame... Top shop furajo.
Life is as complicated as we make it...

Master_Yoda ::

111111111111 je izjavil:

Tako je. Le osnutek. Ampak osnutek vreden premisleka o tem kaj razmišlja država. Poglejte iz svetle strani. Če bomo vsi plačevali bo prispevek nižji. :)


Sanja svinja kukuruz. Pa tudi ce bo nizji od trenutnega, ne bo nizji ce si eden izmed tistih, ki nima TVja.

scipascapa ::

Pithlit ::

in?
Life is as complicated as we make it...

Dajarra ::

Po nekem čudnem slučaju mi v obnovljeni hiši še niso začeli zaračunavati RTV prispevka. Mi lahko terjajo za nazaj?

SaXsIm ::

Po mojih izkušnjah ne. Bojo pa slej ko prej ugotovili, in boš začel dobivati položnico.
SaXsIm

Invictus ::

Dajarra je izjavil:

Po nekem čudnem slučaju mi v obnovljeni hiši še niso začeli zaračunavati RTV prispevka. Mi lahko terjajo za nazaj?

Ne.

Samo po kakem letu pogruntajo, pa začnejo pošiljat.

Vsaj tako je bilo pri meni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SimplyMiha ::

Bo prispevek zdaj kaj manjši, kar so skenslali Kanal A ter POP TV? Mi pravi stric, ki še vleče iz zraka, da skoraj nič (več) ne gleda več TV, ker je tako malo za gledat.

Zgodovina sprememb…

cortez ::

še večji bo, ker zdaj, razen planeta, noben ne plačuje multiplexa b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

SimplyMiha ::

In ta tudi že razmišlja o enaki potezi... Baje.

scipascapa ::

enostavno mih: globalna nepokorščina.

Saul Goodman ::

ok, kje smo zdej ostal: če mam doma ekran, ki ga uporabljam za računalnik, nimam naročnine na noben TV paket, nimam sprejemnika, da bi lovil to tv žalost po zraku,.. podam izjavo.

Če v teoriji pride preverit, a moram moj velik ekran za računalnik, ki se v teoriji lahko uporabi tudi kot tv, skrit? sem v prekršku? ali je dovolj da je jasno vidno da brez dodatnih naprav (vsaj DVB-* sprejemnika) ne morem pač gledat nič?

Imam npr. samo chromecast.

Magic1 ::

Ko enkrat imaš računalnik/pametni telefon in internetni priključek na naslovu, imaš vse možnosti dostopa do rtv storitev. Verjetno internet preko mobitela ne šteje, saj se plačuje po prenesenih podatkih, neomejeneni fiksi internetni priklop pa ziher (vsaj po logiki).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Saul Goodman ::

pravijo, da internet ne šteje? ne bi rad zdaj logičnih zaključkov enga forumaša, pač pa de facto izkušnje v praksi.

Primer: v večini najemniških stanovanj ni bilo rtv naročnine, niti ni bilo priključkov (najemnik si je ali pa ni uredil pač sam). V zadnjem stanovanju je lastnik name obesil strošek rtv naročnine, vendar stanovanje seveda kot tako ni imelo ničesar, kar bi strošek rtv naročnine opravičeval (niti naprav, niti naročnin). Lastnik se strinja, da skinem rtv prispevek, "če mi uspe". Ko berem to temo, vidim, da marsikomu to uspe, po drugi strani pa poslušam, da je odjava rtv prispevka na meji nemogočega.

zanimajo me dejstva in ne pavšalna nabijanja.

torej, če naročim t-2 (samo internet), sem pečen?

111111111111 ::

Ne. Jaz imam Amis optiko (samo internet), živim v nejmeniškem stanovanju in nimam ne rtv prispevka niti radio prispevka.

Že 3 leta brez težav. Notri sem uradno s pogodbo in vsem.

EDIT: Nisem v Ljubljani, ampak v manjšem kraju.

Zgodovina sprememb…

Saul Goodman ::

111111111111 je izjavil:

Ne. Jaz imam Amis optiko (samo internet), živim v nejmeniškem stanovanju in nimam ne rtv prispevka niti radio prispevka.

Že 3 leta brez težav. Notri sem uradno s pogodbo in vsem.

EDIT: Nisem v Ljubljani, ampak v manjšem kraju.


Očitno podvprašanje: ko si se vselil rtv prispevka ni bilo in ga ni niti sedaj? ali si se vselil in šel čez kolobocijo odjavljanja rtv prispevka?

Ker to, da ga marsikdo ne plačuje že vem, ampak od teh je večina takih, ki jih pač še ni na rtv radarju, oz. so tiho, dokler položnic ne bo. Manj je takih, ki so jih prejemali in so se izpogajali, da jih ne prejemajo več.

techfreak :) ::

Glede na https://www.rtvslo.si/files/RTV_prispev... pise samo o tem ce imas radijski ali televizijski sprejemnik.

Saul Goodman ::

en detajl: a ekran je tv sprejemnik? ker danes ne moreš brez dvb-t ali kaj je že?

Imam ekran, ki ga ne uporabljam kot tv, niti ni povezan z nobeno napravo, ki bi mu omogočala prenos TV signala. je pa "tv sprejemnik", odvisno kako interpretirajo. danes za sprejem tv signala samo TV itak ni dovolj.

edit: pa avtoradio. Če ima gospodinjstvo v lasti avtomobil z vgrajenim fm tranzistorjem, sem dober vsaj za radijsko naročnino?

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

@Saul Goodman: Sem šel čez vso kalvarijo oz. je šel lastnik. Zadevo je odjavil s pisno izjavo, da v stanovanju ni ne radia ne televizije. Dejansko sem jaz v prekršku, ker radio v avtu imam.

Kar se interneta tiče naj bi se zakon spremenil, trenutno še ni v veljavi.

scipascapa ::

LeQuack ::

scipascapa je izjavil:

ROFLMAO

http://www.zurnal24.si/novi-direktor-rt...


"Kadunc meni, da bi ljudje sprejeli zvišanje prispevka, če bi jim ga le prav predstavili."
Kul naj da na referendum mogoče so pa ljudje res debili in se bodo odločili za zvišanje.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Kaj ::

Pol folka na RTV naj odpustijo in bo dovolj denarja.

oo7 ::

Kulturno ministrstvo razmišlja: RTV prispevek bi plačali glede na dohodek

http://www.zurnal24.si/slovenija/kultur...

krucymucy ::

Fino, pa sem na 180€ letno za program ki ga ne gledam nikoli.
Niti ne zivim v SLO, ko pa pridem pa gotovo ne gledam tistih par dni RTVSLO.

Ce za to ne bo referenduma, se odjavim.

negotiator ::

Sploh ne vem, kako lahko za teh par nekvalitetnih programov sploh kaj računajo. Povsod sami oglasi in vedeževalske oddaje.
All easy problems have already been solved.

marS ::

A je to točno?
 RTV prispevek

RTV prispevek

...no more heroes...
https://ilbis.com/

scipascapa ::

2000 rednih + nekaj tisoč honorarcev, ki ne vemo sploh kaj delajo.

narod se ne zaveda, da nas država tukaj krade z 100 mio EUR letno !!!!!!!!!!!!

Zgodovina sprememb…

BuDi79 ::

Na RTV Slovenija je redno zaposlenih okoli 2150 ljudi (številke nihajo zaradi upokojevanja/zaploslovanja) in okoli 250 honorarcev (pred dvema letima jih je bilo celo 450, tudi 600 v nekem obdobju)

bambam20 ::

BuDi79 je izjavil:

Na RTV Slovenija je redno zaposlenih okoli 2150 ljudi (številke nihajo zaradi upokojevanja/zaploslovanja) in okoli 250 honorarcev (pred dvema letima jih je bilo celo 450, tudi 600 v nekem obdobju)



2000 preveč. Povprečna plača zaposlenega tam je zagotovo 2400€ bruto, če ne več.


Da ne bomo mislili, da je v JS kaj drugače pri nas.

Hrvaška ima 4 milijone in drobiž prebivalcev. Zaposlenih v JS pa nekje 170.000.

Slovenija 2 milijona prebivalcev in 170.000 ( tam nekje )v JS.

Mislim, da je bila nekje statistika, da smoo imeli leta 1995 v JS 70.000- 80.000 zaposlenih.

Pa ne mi prodajat pravljic, da je to ok.

Od tega jih je nekje 40.000 samo v izobraževanju.


In potem bi radi spremembe.

Jerry000 ::

A se je sploh mogoče kako odjavit od tega? Plačevat za nekaj kar ne gledam in ne uporabljam se mi zdi nesmisel...sploh pa za toliko denarja! Pismu, tole je ornk podražitev, spet so najebal oni z minimalcem...kaj sploh razmišlajo oni? So res tako požrešno nerazumni? Kaj te doleti če to ne plačaš?

Horejšio ::

BuDi79 je izjavil:

Na RTV Slovenija je redno zaposlenih okoli 2150 ljudi (številke nihajo zaradi upokojevanja/zaploslovanja) in okoli 250 honorarcev (pred dvema letima jih je bilo celo 450, tudi 600 v nekem obdobju)


Preberi si zakon o RTV. Pa razmisli. Mogoče potem doumeš pomen nacionalne TV... Zelo možno, da ti ne uspe :)

bambam20 ::

Horejšio je izjavil:

BuDi79 je izjavil:

Na RTV Slovenija je redno zaposlenih okoli 2150 ljudi (številke nihajo zaradi upokojevanja/zaploslovanja) in okoli 250 honorarcev (pred dvema letima jih je bilo celo 450, tudi 600 v nekem obdobju)


Preberi si zakon o RTV. Pa razmisli. Mogoče potem doumeš pomen nacionalne TV... Zelo možno, da ti ne uspe :)


Pomen nacionalne televizije leta 95 in ne leta 2017. Nobene potrebe po njej. Delajo slabo, zaposlenih 1500 preveč.

Ja, treba je delat v službi in ne kavice pa pit, pa 7 ur v zrak gledat.

Horejšio ::

Maš prov. Ukinimo zadevo in gremo na kmetijo na komercialko. Al direkt na janšatv. Bo cenej. Butl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Horejšio ()

bambam20 ::

Horejšio je izjavil:

Maš prov. Ukinimo zadevo in gremo na kmetijo na komercialko. Al direkt na janšatv. Bo cenej. Butl.


Naj si najdejo zasebno finaciranje. Dobijo čez 100 milijonov EUR denarja! Halo. In nimajo kaj za pokazat!

Imajo na spletni strani zaposlene 3 lektorje. Članki pa polni pravopisnih napak! Halo.

RTV je še vedno v Socijalizmu. Delajo slabo, denar jim je zagotovljen!

Bo še pršu dan, ko bomo mel refenrdum za obvezno RTV naročnino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

koyotee ::

Ahhh ja, mi smo si po letih borbe z drzavo izboril 3,77€ prispevka, ker smo imeli lasten pretvornik na vasi.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

drekodovce ::

teta je dializni bolnik - invalid s 100% telesno okvaro, katerim naj bi bilo oproščeno plačevanje RTV prispevka. Je poslala zahtevek oz prošnjo pa so jo zavrnili, ker nima pokojnine oziroma lastnih prihodkov.. 8-O

marS ::

Ej, izi, RTV prispevek, ajde, naj bo, že ta novica je čisti uspeh :))
Savdska Arabija bo ženskam dovolila sesti za volan
tale citat pa seka:
Konservativci so se na napoved odzvali kritično, češ da se bodo ženske za volanom vedle "promiskuitetno"
...no more heroes...
https://ilbis.com/

scipascapa ::

ena opcija je, da imate nekoga doma na socialni?

Mare2 ::

BuDi79 je izjavil:

Na RTV Slovenija je redno zaposlenih okoli 2150 ljudi (številke nihajo zaradi upokojevanja/zaploslovanja) in okoli 250 honorarcev (pred dvema letima jih je bilo celo 450, tudi 600 v nekem obdobju)

Te ljudi bi komot prezaposlili na POP TV, TV3...
Nihče jih ne bi pogrešal.

Če jih bojo sploh hoteli vzet. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

ginekk ::

RTV je nujno potreben.
Poglejte komercialke v kaj se izrojeva "mi predvajamo kar ima trg najraje" paradigma.
Lastna produkcija je omejena na franšize resničnostnih šovov in slaboumne tele-novele.

Nujno potrebna je seveda tud optimizacija RTVja. Kaj takega vidiš samo v državnih aparatih.
Glede na to da so v službi naroda (davek), za začetek bi jim morali prepovedat komercialno trženje. Za enak obseg produkcije kakopak.

Mare2 ::

ginekk je izjavil:

RTV je nujno potreben.


Kdo to rabi? Kje si to slišal?

O optimizaciji RTVja pa itak govorijo pred vsakimi volitvami ali ko hočejo dvignit naročnino.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

bambam20 ::

ginekk je izjavil:

RTV je nujno potreben.


Zakaj jo potrebujemo, če od vseh milijonov ne naredijo nič? Kje so rezultati.Skoraj polovico denarja, ki ga dobijo gre za njihove plače. Lol.

Glede, kako pristranski so je blje, da jih ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Saul Goodman ::

Jerry000 je izjavil:

A se je sploh mogoče kako odjavit od tega? Plačevat za nekaj kar ne gledam in ne uporabljam se mi zdi nesmisel...sploh pa za toliko denarja! Pismu, tole je ornk podražitev, spet so najebal oni z minimalcem...kaj sploh razmišlajo oni? So res tako požrešno nerazumni? Kaj te doleti če to ne plačaš?


lahko odjaviš. samo povedat jim moraš, da nimaš niti avtomobila - ker R v RTV prispevku je prispevek za radio - avtoradio. lahko si ga pa znižaš, če se odločiš, da boš za radio vseeno plačeval. obrazci za odjavo so na internetu.

drvo ::

Športni program stagnira, informativni deluje( subjektivno) pristransko, zabavni, otroški in mladinski program poneumljen, izobraževalni program, porazno( kviz vem ??? Wtf, male sive celice, ki so v novi iteraciji poneumljenje, knjiga mene briga in podobne "intelektualne" oddaje namenjene same sebi itd...)
Dokumentarni program takorekoč neobstoječ( tu bi se lahko zgledovali po hrt, ki izbira vrhunske dokumentarce, pri nas pa redko naletiš na dokumentarec, še bolj redko pa na kvalitetnega.
Filmi v večini izpred leta 1990, serij praktično ni, če pa so, pa so prastare( zdaj predvajajo hišico v preriji ali kako se imenuje, ki je verjetno stara 50 let), lastna produkcija zanič in sama sebi namen, da se izpolni kvota itd...
In ta program dela preko 2k ljudi. Na kritike so praktično neobčutljivi. Če mora rtv obstajati je potrebna temeljite reorganizacije in rezanja zaposlenih vsaj za polovico, s tem bi dobili potreben denar za produkcijo, pravice za športne prenose in podobno. Brez tega je brezveze da jo imamo vsekakor pa je 13e odločno preveč za to kar ponuja povprečnemu gledalcu.

oiwedfhjweif ::

Saul Goodman je izjavil:

lahko odjaviš. samo povedat jim moraš, da nimaš niti avtomobila - ker R v RTV prispevku je prispevek za radio - avtoradio. lahko si ga pa znižaš, če se odločiš, da boš za radio vseeno plačeval. obrazci za odjavo so na internetu.

Televizije ne gledam - imam samo ogromen monitor, avto imam služben (ni osebno vozilo), telefon in računalnik tudi. Internet doma imam preko hotspot-a službenega telefona.

Lol @ rtv prispevek, v življenju ga še nisem plačal in ga ne bom, nikoli tečnarili.

Saul Goodman ::

oiwedfhjweif je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

lahko odjaviš. samo povedat jim moraš, da nimaš niti avtomobila - ker R v RTV prispevku je prispevek za radio - avtoradio. lahko si ga pa znižaš, če se odločiš, da boš za radio vseeno plačeval. obrazci za odjavo so na internetu.

Televizije ne gledam - imam samo ogromen monitor, avto imam služben (ni osebno vozilo), telefon in računalnik tudi. Internet doma imam preko hotspot-a službenega telefona.

Lol @ rtv prispevek, v življenju ga še nisem plačal in ga ne bom, nikoli tečnarili.


nikoli niso tecnarili, ker si v razpoki neplacnikov, ki jih ne zaznajo. poznam ogromno takih. ce ne posiljajo, se pac ne javljas. ko pa enkrat zacnejo posiljat, pa neplacevanje poloznic pomeni le se vecje stroske v prihodnosti.

moznosti imas tri:

a) ne posiljajo poloznic, ne placujes, si tiho in si happy camper.
b) posiljajo poloznice, placujes, pizdis na forumu in si sad puppy.
c) se odjavis, nehajo posiljat, mogoce pridejo pogledat, naceloma nikoli, nehajo posiljat poloznice.

LeQuack ::

A so že kdaj koga odpustili iz RTV, brez da bi se sam upokojil prej?
Quack !

bambam20 ::

LeQuack je izjavil:

A so že kdaj koga odpustili iz RTV, brez da bi se sam upokojil prej?


Ne. Tudi v Socializmu niso nikogar odpustili. RTV je socializem. Delaš malo,slabo, vseeno dobiš naslednje leto denar. Očitno se samo meni zdi ta sistem nepravilen in nazadnjaški.

fikus_ ::

RTV in ŠŽ sta še dinozavra iz socializma! Oba moramo množično financirati, sicer bi že zdavnaj propadla.

scipascapa ::

Zdaj gledam oddajo Dobro jutro....v roku 50 minutah vsaj 10 minut reklam. Za znoret.
pa ko pravite tukaj 13EUR....nekomu drobiž drugemu 1 dan hrane za preživetje, a dajte v obzir vzeti številke takole:

13 x skoraj 670k plačlnikov = 8 mio EUR mesečno x 12 = cca 100 mio EUR letno....100 MILIONOV LETNO.....kaj vse bi lahko za ta denar naredili, podjetje, fabrike, ceste, šolstvo, karkoli samo ta RTV ne.

pazite zdaj to: to jim ni edini vir "dohodka", tukaj so še milioni EUR iz reklam. pa še jim ni dovolj.

Zgodovina sprememb…

««
5 / 59
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV prispevek za (praktično) vse (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
21439938 (11285) Mato989

Kaj počne 2300 ljudi na RTV? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
56666486 (56395) Wrop
»

Zakaj je treba plačevati RTV prispevek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8122262 (19172) m0LN4r
»

Ukinitev obveznega RTV prispevka (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27661443 (47195) RejZoR
»

RTV naročnina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10327467 (22062) St235

Več podobnih tem