» »

Prenos Win 8 na SSD ali nakup novih zaradi UEFI...

Prenos Win 8 na SSD ali nakup novih zaradi UEFI...

brkac ::

Prenosnik star cca. 7 mesecev, notri prvotni HDD, ki ga bom zamenjal z SSD-jom. Prednameščen WIN 8.

Zdaj pa:

- ali se mi splača prenesti recimo z enim izmed programov Win 8 na novi SSD?

- gledal sem tudi cene novih WIN 8.1 in glede na to, da cena novih pride okoli 100€ (kar mi ne predstavlja ravno velik strošek, če bo zadeva delovala tako kot mora, brez komplikacij), ali se mi splača kupiti nove in na sveže vse skupaj namestiti.
Tukaj me tudi zanima kako je z UEFI namestitvijo. Se bo dalo namestiti preko UEFI ko bom nameščal na novo ali bodo komplikacije.

Vem, da je o tem napisano ogromno tem ampak malo me mede tale UEFI in raje še jaz vprašam kako je s tem.


Kaj se mi najbolj splača narediti, da bo zadeva ponovno nameščena preko UEFI, oziroma v UEFI, niti ne vem kako naj se izrazim:).

Če bi lahko kakšen na hitro po domače razložil kaj se mi najbolj splača in na hitro po korakih kako narediti vse skupaj, ker bolj kot berem ne gre več to tako kot včasih, da si pač vstavil notri cd šel skozi postopek in je stvar urejena. Zdaj je tukaj nek UEFI, ki stvar malce otežuje, vsaj meni.

bluefish ::

- Ob nameščanju na SSD je priporočljivo opraviti svežo namestitev.

- Če je W8 prednameščen, rabiš za namestitev le medij z enako verzijo sistema in uporabiš serijsko, ki si jo dobil zraven računalnika.

- Glede UEFI pa kdo drug.

brkac ::

bluefish je izjavil:

- Ob nameščanju na SSD je priporočljivo opraviti svežo namestitev.

- Če je W8 prednameščen, rabiš za namestitev le medij z enako verzijo sistema in uporabiš serijsko, ki si jo dobil zraven računalnika.

- Glede UEFI pa kdo drug.


Hvala za hiter odgovor:).

bluefish je izjavil:

Ob nameščanju na SSD je priporočljivo opraviti svežo namestitev


A to pomeni medij z enako verzijo in serijska, ki sem jo dobil zraven prenosnika ali pomeni system restore in svež prenos slike iz HDD na SSD.

bluefish ::

Svetujem medij z enako verzijo.
Microsoft ima tudi mirror z ISO slikami vseh izdaj sistemov in lahko zadevo preneseš od tam ter jo zapečeš na DVD ali uporabiš Microsoftovo orodje za instalacijo z USB ključka.

brkac ::

Hvala še za hitrejši odgovor:). Mi lahko daš link do ISO slike, tudi to mi je novo kako naresti....

bluefish ::

Katero edicijo W8.1 imaš? 32-bit ali 64-bit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

brkac ::

64-bit

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: brkac ()

bluefish ::

Hm, sem se malce uštel. W7 ISO se je še dalo prenesti direktno, pri W8.1 pa je postopek drugačen: http://howto.cnet.com/8301-11310_39-576... ali http://www.nirmaltv.com/2013/10/18/down...

Za UEFI pa boš morda našel kaj uporabnega v tej temi: UEFI - kako ponovno namestiti windows 8

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

brkac ::

Če prav razumem je to zdaj clean install al ni? Pa kaj je to tako zakomplicirano, matr. En navadn disk bi zamenjal z SSD- jom.

Skratka bom lahko instaliraj v UEFI mode-u oziroma bootal? Pa bom še tako vprašal, če ne bom mogel vse skupaj naresti v UEFI, kaj sploh izgubim s tem, je kaj drastičnega ali je praktično vseeno?

bluefish ::

Ja, če uporabiš DVD ali USB ključek, bo sistem sveže nameščen.

UEFI-ju pa še nisem posvečal kaj veliko pozornosti in najbolje, da vprašaš v tisti temi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namestitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
182471 (2098) BorutK-73
»

nova inštalacja in problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
281223 (768) TOP
»

windows 7

Oddelek: Operacijski sistemi
141132 (817) solatko
»

UEFI - kako ponovno namestiti windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
3610506 (8020) krepki
»

Upravitelj diskov kaže nekaj, računalnik nekaj drugega

Oddelek: Pomoč in nasveti
82186 (1980) novuporabnik

Več podobnih tem