» »

Motorola v razred niže z Moto G

1
2
»

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

opeter ::

damjanll je izjavil:

16GB je cisto dovolj za telefon, jaz nic ne pogresam kartice. Se z 8GB bi prezivel, manj pa ne.


Jaz pa imam 3,2 MB pomnilniškega prostora, pa je čisto dovolj.

http://www.gsmarena.com/nokia_6070-1433...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

tole sploh ni smart phone,ampak dumbphone lol
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bbf ::

jajca od kitajca, gigabyte.

skyline ::

mtosev je izjavil:

http://www.mimovrste.com/artikel/185011...


4 GB internega prostora je fail, ne morš čist vsega premaknit na SD. Pa Gigabyteov support je precej verjetno slabši od firme, ki jo ima v lasti Google.

Moto G je super telefon za tako ceno, točno to sem čakal...

Engineer_ ::

mtosev je izjavil:

http://www.mimovrste.com/artikel/185011...


Tega na noben način ne bi kupil. Kot prvo je povsem jasno, da posodobitev ne bo, medtem ko pri drugih proizvajalcih lahko vsaj upaš da bodo. Oziroma pri motorolinem telefonu veš da bodo.

kpkp je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

...lahko pa pomagas
moto g je dokaj blizu, torej bi meni se samo manjkala microsd in bolj popeglan OS

Ta desire 500, je na papirju slabši prav v vsem, razen SD seveda…


Zato, za kar se uporablja telefon je več kot preveč zmogljiv. Poganjal ti bo vse, 4 jedrni CPU je zadost zmogljiv. Razn če tak hitro sms pišeš da rabiš 4 jedrni 2 ghz a10 cpu? da ti je aparat zmožen sledit..

Se mi zdi da smo malce preveč postali obsedeni s "performansom" telefonov. Kdaj je nehalo bit važno da ima zelo dobro baterijo in odličen signal, ostalo pa nima veze?!? :D lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

kpkp ::

Kaj ima veze koliko jeder ima, če so vsa skupi en drek vredna...

MrStein ::

Glede počasnosti kartic:
SD je sicer "kilav" (star) standard, ampak vsako leto ga sfrizirajo.
Trenutno omogoča 100-300 MB/s prenosa.

Jaz bi raje videl USB, ki nima omejitev velikosti, hitrost pa je trenutno 600 MB/s. Ampak to je že druga tema.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Engineer_ ::

kpkp je izjavil:

Kaj ima veze koliko jeder ima, če so vsa skupi en drek vredna...


boljši je od samsung s2. Torej je zadosti dober za vsakogar. Gor namreč ne poganjaš virtualnih mašin in ne delaš animacij v mayi ;)

Koncept mobitela so ljudje začeli dojemati povsem narobe. Telefon je telefon. Če rabiš kaj več, si kupiš tablico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

kpkp ::

Single thread performance med A9 in A5 je neumno primerjati....

Kaj hočeš, ljudje niti ne dojamejo koncept računalnika. Računalnik je za računat. Če rabiš igrat igrice, si kupiš človek ne jezise.

/im done

VaeVictis ::

Pri tej novicije najbolj zanimivo, da so prodali samo pol milijona Moto X telefonov!

Očitno ljudje nočejo Motorol!

Morda se bo sedaj s poceni Moto G kaj spremenilo.

ales85 ::

Engineer_ kakorkoli obrneš tablica ni tako prenosljiva kot telefon. In na takšnem telefonu pač lahko postoriš ogromno brez, da bi vlačil s seboj tablico.

Engineer_ ::

kaj lahko na samsung s4 storiš več kot na motoroli moto g ali desire 500, recimo?

resno me zanima

Namesto samsunga s4 recimo jaz rajši kupim htc desire 500 in tablico za isti denar..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

sirotka ::

Engineer_ je izjavil:

kaj lahko na samsung s4 storiš več kot na motoroli moto g ali desire 500, recimo?

resno me zanima

Namesto samsunga s4 recimo jaz rajši kupim htc desire 500 in tablico za isti denar..


In naokoli nosiš 2 napravi. Sicer pa ant+ je že ena stvar, ki je na HTCju mislim, da ni. Mirrorlink je druga stvar. Da ne omenjam odzivnosti sistema.

zolja ::

Mogoče kdo ve kje v slo bi se ga dalo naročiti. Expansys slovenija omogoča prednaročilo, imam pa nekaj vprašanj glede nejasnosti na strani, pa nihče z njihove strani ne odgovarja na maile niti ne dvigujejo telefonov.

francek1 ::

Engineer_ je izjavil:

kaj lahko na samsung s4 storiš več kot na motoroli moto g ali desire 500, recimo?

resno me zanima

Namesto samsunga s4 recimo jaz rajši kupim htc desire 500 in tablico za isti denar..

Narediš boljšo fotko, krmiliš Tv z IR-om...še cel kup je tega....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

kpkp ::

Če naredim en povzezek, kakšni so prvi utisi uporabnikov/testerjev (pa še nekaj mojih +/-):
+ odličen display za ta cenovni razred
+ zvočnik precej glasen (definitivno glasnejši od N5)
+ zelo hiter eMMC (Sequential read: 104.5 MB/s, Sequential write: 12.9 MB/s, Random read: 12.9 MB/s (3307 4k IOPS), Random write: 2.5 MB/s (642 4k IOPS), zahvaljujoč tudi uporabi F2FS
+ odlična kakovost izdelave za ta cenovni razred
+ ima LED lučko za notifikacije (ni še 100% ali je samo bela ali RGB)
+ nano-coating za večjo odporost proti vodi
+ 3 vrste zadnjih pokrovov
+ večina iger (tudi zahtevnejših) deluje več kot zadovoljivo
+ podpira OTG (ali po domače, na microUSB lahko priklopite USB kjučke, miške in verjetno tudi čitalec za SD kartice)
+++ cena
+ odlična baterija (9h loop video, oz:


-+ teža in debelina, definitivno obstaja možnost da bo koga to zmotilo, vendar mislim da to nadoknadi z dobro ergonomijo (zaokroženo zadnjo stranjo telefona)
-+ kamera je primerna za ta cenovni razred

- nima microSD kartice, kljub temu da je jaz ne potrebujem, vidim da je lahko zelo pomembna predvsem v tistih predelih sveta, kjer je dostop do interneta otežen
- nime LTE


Moto G dobiva same pohvalne teste, definitivno "bestbuy".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kpkp ()

floyd1 ::

Je že kak info, kdaj (in za koliko) se bo to pri nas dalo kupit?

bart111 ::

mogoče kdo ve kdaj bo na voljo pri nas v sloveniji, oziroma če sploh bo na voljo pri nas in kakšna bo cena? rad bi ga kupil pa ne vem ali naj počakam da bo na voljo pri nas ali si ga naj naročim preko interneta.. prav tako me zanima, če je na voljo samo v črni barvi ali si ga lahko izbereš v ostalih barvah (modra, rumena,...) ali jih je treba dokupiti?

kpkp ::

@bart111
V trgovine pridejo vsi črni, potem nekatere trgovine imajo "akcije" pa dajo še dodaten pokrov zraven (baje da so ti dodatni nekoliko kvalitetnejši).

bart111 ::

kpkp je izjavil:

@bart111
V trgovine pridejo vsi črni, potem nekatere trgovine imajo "akcije" pa dajo še dodaten pokrov zraven (baje da so ti dodatni nekoliko kvalitetnejši).

mogoče veš, če pride v slovenijo? in pa če misliš da bojo okoli 15. decembra kake akcije in bi se splačalo malo še počakat?

kpkp ::

Nič ne vem za Slo, po mojem je največ možnosti, da se pojavi pri kakem operaterju.

bart111 ::

kpkp je izjavil:

Nič ne vem za Slo, po mojem je največ možnosti, da se pojavi pri kakem operaterju.


imaš kak predlog od kod nabavit ta telefon, da bo cena čim nižja?

kpkp ::

Najceneje se dobi v UK, če poznaš koga, ki je na prepaid Orange celo za 100 funtov, drugače pa 130... 16GB varjante pa se še ne da dobiti (comming weeks).

bart111 ::

kpkp je izjavil:

Najceneje se dobi v UK, če poznaš koga, ki je na prepaid Orange celo za 100 funtov, drugače pa 130... 16GB varjante pa se še ne da dobiti (comming weeks).

v vsakem primeru morem počakat na 16gb verzijo (mam 7gb muzike pol pa še mi komot 5gb ostane za ostalo kar mi je več kot dovol).

krho ::

Dobrih 174€ na nemškem Amazonu
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

MrStein ::

MrStein je izjavil:

8GB ali 16GB v 20 dolarjev dražji različici,

Končno ne računajo več 100 USD za dodatnih 8GB flash-a!

Ampak vseeno 30 EUR...

Za 20 EUR MALOPRODAJNE cene se dobi:
- 16GB flash čip
- plata na katero je "zalotana"
- kontroler za flash - dejanski prenosi: branje 190 MB/s , pisanje 60 MB/s
- USB 3.0 kontroller
- USB 3.0 konektor
- ohišje
- pakiranje (škatla) za na polico
- davki in marže...

Res odlična cena...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kpkp ::

20$... Je pa smešno, da se to izpostavlja ravno pri telefonu pri katerem je ta razlika v ceni še najmanj "grabežljiva".

Kaj_ti_mar ::

bart111 je izjavil:

mogoče veš, če pride v slovenijo? in pa če misliš da bojo okoli 15. decembra kake akcije in bi se splačalo malo še počakat?


Kot kaže, Slovenije (še?) ni na seznamu držav, kjer bo Moto G na voljo.

Se ga pa da že danes naročiti na Amazonu ali npr. Computeruniverse. Pri slednjem sprejemajo tudi prednaročila za 16GB različico, ki naj bi bila na voljo sredi decembra. Pošiljajo v Slovenijo. Sodelavec motoroline spletne klepetalnice pravi, da garancija velja samo v državi, kjer je izdelek kupljen :-(

Ali kdo ve kako je z evropsko garancijo? Je ta za proizvajalca nezavezujoča, torej prostovoljna?

MrStein ::

Garancija je v EU prostovoljna (razen v Sloveniji in še eni državi, Madžarski, če se prav spomnim). Je pa obvezna odgovornost za stvarne napake. Kako se to rešuje preko državnih mej pa najbolje vprašat.... ne vem, kako društvo za pomoč potrošnikom.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fopi ::

Mobitel mi je odgovoril, da moto g ne bodo tržili.

T_F_7 ::

fopi je izjavil:

Mobitel mi je odgovoril, da moto g ne bodo tržili.


tudi jaz sem slišal da je temu tako. škoda. z veseljem bi si ga ustrelu :(

skyline ::

krucymucy ::

Jaz sem si defy+ narocil prek ebaya iz DE. Pac probleme zaradi morebitnega uveljavljanja garancije sem vzel v zakup. Po dveh letih se vedno dela, se ji pa poznajo leta in tole bi znala biti odlicna zamenjava.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moto x play/style

Oddelek: Mobilne tehnologije
174165 (1821) avani
»

Motorola predstavila nove Moto G, Moto X Style in Moto X Play

Oddelek: Novice / Android
2011322 (8876) blackbfm
»

Motorola potrdila lizike za svoje mobilne telefone

Oddelek: Novice / Android
178859 (6548) MrStein
»

Prenovljeno in novo iz Motorole: Moto X, Moto G, Moto 360, Moto Hint

Oddelek: Novice / Android
3615030 (12003) bluefish

Več podobnih tem