» »

Motorola v razred niže z Moto G

Motorola v razred niže z Moto G

CNET - Avgusta je Motorola predstavila svoj prvi telefon, ki so ga naredili po Googlovem prevzemu. Moto X je barvit, raznovrsten in predvsem drag, problem za kupce na tej strani Luže pa je njegova omejenost na ZDA. Sedaj je pred nami Moto G, ki je poceni in na voljo tudi v Evropi.

Motorola je ugotovila, da velik del kupcev ne more odšteti 600 dolarjev za telefon brez vezave in da bi jih bilo res neumno izpustiti. Zato so izdelali telefon, v katerega so za 180 dolarjev stlačili precej. Moto G ima 4,5-palčni zaslon z ločljivostjo 720p, procesor Snapdragon 400 s štirimi jedri frekvence 1,2GHz, gigabajt pomnilnika, grafiko Adreno 305 in baterijo s kapaciteto 2070mAh. Za nemoteno delovanje skrbi operacijski sistem Android 4.3. Pravzaprav mu od najpomembnejših lastnosti manjka le podpora za LTE, tako da je najhitrejši podprt prenos podatkov 3G/HSPA+ z 21Mb/s. Kapacitete ima 8GB ali 16GB v 20 dolarjev dražji različici, v oblaku pa ima prek Googla Driva še 65GB prostora (15GB redno, preostanek pa zaradi nakupa aparata).

Ena izmed precej oglaševanih prednosti telefona Moto X je bila njegova barvitost s prilagodljivostjo. Zamenjati mu je bilo mogoče praktično vse, barvnih kombinacij pa je bilo več deset. Moto G je tu skromnejši, saj je mogoče zamenjati le zadnjo ploskev. Tudi drugod se telefonu pozna, da je namenjen plitvejšim žepom. Vgrajena kamera ima 'le' pet milijonov točk, zaslon pa je od velikega brata manjši za 0,2 palca. Zanimivo: ker imata enako ločljivost, ima Moto G finejšo sliko z več točkami na kvadratni palec.

Mimogrede, Moto X se ni prodajal, kot bi si Google oziroma Motorola želela. Prodali so le pol milijona telefonov, kar je 20-krat manj od priljubljenega in primerljivega Galaxyja S4. Moto G bo medtem tekmoval z Galaxyjem S3 Mini, HTC Desire X in Nokio Lumia 520. Videli bomo, kako dobro mu bo to uspelo.

83 komentarjev

«
1
2

trnvpeti ::

zdaj je pa moto g ze zanimiv
posebej z 4.4

kpkp ::

D-monLord ::

Kje v Sloveniji se da Motorolo sploh še dobit?

MatH ::

Škoda, ker nima microSD. Je pa zanimivo, da je verzija z dvakrat več prostora "zgolj" 20$ dražja (za razliko od drugih fonov)
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

Engineer_ ::

tole bo best buy zagotovo. Za 180 dolarjev tak telefon..waw. Upam da se ga bo dalo dobiti tudi v Sloveniji, kjer je zanimanje za motorolo iz nekega čudnega razloga zamrlo.

microSD bi prišel prav, samo saj 16 gb vgrajenega spomina je več kot zadosti...ali pač?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

trnvpeti ::

zakaj se pa vsi tako otepajo microSD?

kpkp ::

trnvpeti je izjavil:

zakaj se pa vsi tako otepajo microSD?

 namig

namig

Engineer_ ::

kaj ima google veze z microSD karticami?

trnvpeti ::

sej bodo tudi kaksni dobri kitajci, z dual core, 4.3-4.5", 1270x720, 512-1024 rama, dobro plastiko in microsd, ter seveda 4.4

Engineer_ ::

trnvpeti je izjavil:

sej bodo tudi kaksni dobri kitajci, z dual core, 4.3-4.5", 1270x720, 512-1024 rama, dobro plastiko in microsd, ter seveda 4.4


morda, vendar kitajske robe ne kupim.

Nisem tako bogat, da bi kupoval no-name kitajski šrot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

trnvpeti ::

xiomi, zte pa se kaksnega se sploh ne bi branil

Engineer_ ::

saj res, sem pozabil na ZTE. Se posipam.

Vseeno je tole precej dobra ponudba. Se mi zdi da bi se tudi pri nas blazno dobro prodajal, če seveda naši prodajalci ne nabijejo cene v nebo, kot imajo navado.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

trnvpeti ::

in da ne narocas iz kitajske, pac ena firma v eu, in komunikacija s to firmo

kpkp ::

Engineer_ je izjavil:

kaj ima google veze z microSD karticami?

Google ne mara SD kartic, sam mislil, da je to bolj splošno (za slo-tech publiko) znano.

damjanll ::

Engineer_ je izjavil:

kaj ima google veze z microSD karticami?

Politicna razlaga: otepajo se patentov od microsofta in ce podpiras microsd moras podpirat fat nad katerim pa ima MS patente.
Tehnicna pa je: external storage ni prijaznen do uporabnika in pa da s tem ko das zunanjo kartico z FAT sistemom not, sistem ne more zagotavljat da filesystem na kartici ni ze corrupted itd...

nurmaln ::

damjanll je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

kaj ima google veze z microSD karticami?

Politicna razlaga: otepajo se patentov od microsofta in ce podpiras microsd moras podpirat fat nad katerim pa ima MS patente.
Tehnicna pa je: external storage ni prijaznen do uporabnika in pa da s tem ko das zunanjo kartico z FAT sistemom not, sistem ne more zagotavljat da filesystem na kartici ni ze corrupted itd...



Prava razlaga pa je da google hoče imet vse tvoje podatke shranjene na svojih strežnikih zato te omejuje pri tem koliko jih imaš lahko pri sebi.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

trnvpeti ::

a google ne podpre kaksen drug fs kot fat na microsd?

Engineer_ ::

kpkp je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

kaj ima google veze z microSD karticami?

Google ne mara SD kartic, sam mislil, da je to bolj splošno (za slo-tech publiko) znano.


Splošno znano je da vse kar je na sdkartici dela grozovito počasneje kot če je direktno na telefonskem pomnilniku shranjeno. Osebno sem precej proti sdkarticam, rajši vidim da ima naprava več svojega pomnilnika.
Najhitrejša možna sdkartica je nekajkrat počasnejša od internega spomina.

nurmaln je izjavil:

damjanll je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

kaj ima google veze z microSD karticami?

Politicna razlaga: otepajo se patentov od microsofta in ce podpiras microsd moras podpirat fat nad katerim pa ima MS patente.
Tehnicna pa je: external storage ni prijaznen do uporabnika in pa da s tem ko das zunanjo kartico z FAT sistemom not, sistem ne more zagotavljat da filesystem na kartici ni ze corrupted itd...



Prava razlaga pa je da google hoče imet vse tvoje podatke shranjene na svojih strežnikih zato te omejuje pri tem koliko jih imaš lahko pri sebi.

Zato dobiš zraven 65gb spomina v cloudu. Tak da je tvoja trditev možna.

Samo zakaj bi rabil na TELEFONU več kot 16 gb prostora? Shranjujete enormne količine glasbe na telefon, delate 20 urne posnetke s hd videokamero?


sicer pa imajo drugi proizvajalci tudi takšne fore. HTC recimo podari prostor na dropboxu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

trnvpeti ::

dokaj dobra sd kartica ne bo delala problemov

imas kaksen podatek, kolk hiter je flash na telefonih?

Relanium ::

Sj res ni treba met gor karte za cel svet, zbirko MP3jev za 20 let nazaj in 10 sezon priljubljene serije.

Tud js sem na začetku bil skeptičen glede teh vgrajenih 16GB, ampak zdaj po enem letu ugotovim da imam 8 giga še celo fraj :D
Pa še nobenih problemov kam se kaj instalira in na katerem mestu je kaj.
Za vse ostalo in nujne primere pa lahko poskrbijo oblaki in pa custom sinhronizacije sem pa tja (npr. cloudpipes).
Imaš pametni telefon, zato ga tud uporabljaj pametno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Engineer_ ::

trnvpeti je izjavil:

dokaj dobra sd kartica ne bo delala problemov

imas kaksen podatek, kolk hiter je flash na telefonih?



Morda imaš prav samo jaz sem na svojem aparatu opazil da vse dela opazno počasneje če dam aplikacije na sdkartico, pa imam baje class10 microSD. Pač enostavno nima veze to. Še vedno je počasnejše kot interni pomnilnik.

Imam 16gb sd kartico, na njej 8 gb mp3jev, navigacijo s kartam za vse dežele, ki se mi zdijo zanimive, nekaj gb fotografij in imam še vedno 5 gb prostih...
internega pomnilnika imam 1 gb. (2 leti star telefon).

Primerjava samsung s4 internega pomnilnika in 64GB SanDisk Ultra microSDXC UHS-I Class 10 Card



Res ne razumem zakaj imate tako radi grozovito počasne sd-kartice, pa stavim da vas večina nima niti približno class10...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

trnvpeti ::

na sd kartico ne das vsega
branje 3M mp3 na 30MB/s(ali pa 10) proti 150 ne bos opazil

Engineer_ ::

kar te sprašujem je: zakaj to rabiš? Dejansko rabiš več kot 16 gb pomnilnika na telefonu? Res me zanima kaj imaš takšnega na aparatu, da rabš toliko prostora.

Sem šel prav pogledat. Dejansko bi lahko jaz pobrisal dodatnih 7 gb, tako da bi brez težav živel z 8 gb pomnilnika, pa imam precej reči na telefonu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

trnvpeti ::

slike, videi, muzika, pdfji,evernote,...

kpkp ::

Jaz sem tudi bil mišljenja, da je SD kartica nujna, potem pa sem nabavil 1st Galaxy Note, pa SD kartice zanj niti kupil nisem...

Sedaj če ti je 16GB zares premalo boš nabavil kaj drugega, pomoje za večino je 16GB dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kpkp ()

damjanll ::

16GB je cisto dovolj za telefon, jaz nic ne pogresam kartice. Se z 8GB bi prezivel, manj pa ne.

trnvpeti ::

da vgradis pride 1$ mogoce

Engineer_ ::

trnvpeti je izjavil:

slike, videi, muzika, pdfji,evernote,...


več kot 16 gb pdfjev? kaj ti bodo videoti na telefonu? glasbe za 16gb?

No, prav, pač ta telefon ne bo namenjen tebi. 99.9% ostalih uporabnikov pa bo ta napravica povsem zadovoljila za izjemno nizko ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

trnvpeti ::

ceneje me pride sd kartica, kot pa da grem brisat, urejat

kpkp ::

trnvpeti je izjavil:

da vgradis pride 1$ mogoce

Smo različni, za isto ceno bi ti raje nabavil 8gb+SD, jaz pa 16GB.

MrStein ::

8GB ali 16GB v 20 dolarjev dražji različici,

Končno ne računajo več 100 USD za dodatnih 8GB flash-a!

aleluja!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

M-XXXX ::

MrStein je izjavil:

8GB ali 16GB v 20 dolarjev dražji različici,

Končno ne računajo več 100 USD za dodatnih 8GB flash-a!

aleluja!

Še vseeno cca 3x predrago... Gre pa na bolje :)

trnvpeti ::

kpkp je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

da vgradis pride 1$ mogoce

Smo različni, za isto ceno bi ti raje nabavil 8gb+SD, jaz pa 16GB.

ti lahko izbiras jz ne morem

kpkp ::

trnvpeti je izjavil:

kpkp je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

da vgradis pride 1$ mogoce

Smo različni, za isto ceno bi ti raje nabavil 8gb+SD, jaz pa 16GB.

ti lahko izbiras jz ne morem

Ah kako da ne, posebaj v nižjih cenovnih razredih je SD kartica bolj pravilo kot izjema. Je pa res, da so se nekatere korporacije (Google, Apple) odločile, da se izogibajo SD karticam. Tukaj ne moreš nič narediti, lahko pa "glasuješ" s svojim denarjem.
Jaz se naprimer izogibam Samsunga zaradi AMOLED-a (malo tudi njihovega IU), pa zato ne rečem, da nimam izbire...

M-XXXX je izjavil:

MrStein je izjavil:

8GB ali 16GB v 20 dolarjev dražji različici,

Končno ne računajo več 100 USD za dodatnih 8GB flash-a!

aleluja!

Še vseeno cca 3x predrago... Gre pa na bolje :)

Če primerjaš s konkurenco temu ni tako...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kpkp ()

floyd1 ::

glasbe za 16gb?

Kaj pa je s tem narobe? Jaz imam okrog 16GB glasbe na telefonu, en kup risank za mularijo (tudi kakih 10GB), navadno se najde kak film, koncert, nekaj 100 (velikih SLR) fotk raznih faz trenutnega projekta (kompletna obnova hiše), nekaj PDF-ov otroških knjig... Prazen prostor pride prav, da si kako "delo domov odnesem" itd. Verjetno bi tudi s 16GB preživel, ampak z 16+64GB je bistveno lažje ;).

trnvpeti ::

tudi je vprasanje, jih vec zeli 8g+sd ali 16g
uporabnikov:)
pri korporacijah je seveda drugace(pac silijo nekaj)

kot vidis tudi sam, ni neke velike izbire pri telefonih
ali je topshit, nabildan z vsem, kar nihce ne rabi
ali pac nek neuporaben/nefunkcionalen telefon

Engineer_ ::

trnvpeti je izjavil:

tudi je vprasanje, jih vec zeli 8g+sd ali 16g
uporabnikov:)
pri korporacijah je seveda drugace(pac silijo nekaj)

kot vidis tudi sam, ni neke velike izbire pri telefonih
ali je topshit, nabildan z vsem, kar nihce ne rabi
ali pac nek neuporaben/nefunkcionalen telefon


zate je torej primeren telefon htc desire 500. Približno ista zadeva, podobna cena samo neprimerljivo lepši vmesnik, malce slabši CPU in tvoje preljube microSD kartice =)

case closed :P


In ne, htc desire 500 ni niti najmanj neuporaben/nefunkcionalen telefon. Tudi niti približno ni drag. Samo ti ne znaš dobro raziskati trga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

trnvpeti ::

sej ne rabis zamerit , ce pravim, da si verjetno ti bolj specificen brez microsd, kot pa jz in ostali, ki zelimo microsd :)
ja seveda nisem dobro raziskal trga
lahko pa pomagas

moto g je dokaj blizu, torej bi meni se samo manjkala microsd in bolj popeglan OS

mn ::

zate je torej primeren telefon htc desire 500. Približno ista zadeva, podobna cena samo neprimerljivo lepši vmesnik, malce slabši CPU in tvoje preljube microSD kartice =)

case closed :P


Po nepotrebnem si nesramen. Hiter pregled na GSM arena pove, da je HTC Desire 500 precej slabši telefon s starim androidom za višjo ceno. Meni manjko microsd kartice ni všeč ker bi verjetno ne bi bistveno podražila telefona, prav bi pa prišla marsikomu, Jaz recimo bi jo uporabljal za MP3je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mn ()

kpkp ::

trnvpeti je izjavil:

...lahko pa pomagas
moto g je dokaj blizu, torej bi meni se samo manjkala microsd in bolj popeglan OS

Ta desire 500, je na papirju slabši prav v vsem, razen SD seveda…

Kaj te moti pri temu "ne popeglan OS-u"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kpkp ()

trnvpeti ::

4.4 so bolj popeglali, hitrjsi zagon, manjsa poraba,...

kpkp ::

trnvpeti je izjavil:

4.4 so bolj popeglali, hitrjsi zagon, manjsa poraba,...

A to…
Nadgradnja na 4.4 pride januarja.

trnvpeti ::

upgrade bi tudi lahko penostavili(ampak nocejo)
tudi porabo v stand by bi se lahko popravili
...

kpkp ::

trnvpeti je izjavil:

upgrade bi tudi lahko penostavili(ampak nocejo)
tudi porabo v stand by bi se lahko popravili
...

Ne razumem o čem govoriš?
Če bi lahko bi jo, je pa verjetno to precej težko :)

MatH ::

Mene odsotnost SD kartice ne moti zaradi kapacitete pač pa bolj zaradi dejstva da v primeru okvare na servis ne nesem zgolj telefona pač pa tudi vse datoteke, ki so na njem (mogoče so nekatere datoteke samo na telefonu).
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

Spock83 ::

Kakorkoi pri nas bo precej dražje. V to ne dvomim.

bbf ::

ni tko precej. 8G na ebayu eden ponuja za 170 funtov. pohitite, v eni uri je prodal prvo, ima še tri, hehe.

mtosev ::

lame. ni reže za sd kartice.
za 180e pa lahko že zdaj v slo dobiš quad, ips screen, dual sim phone
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

urosz ::

mtosev je izjavil:

lame. ni reže za sd kartice.
za 180e pa lahko že zdaj v slo dobiš quad, ips screen, dual sim phone


link?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moto x play/style

Oddelek: Mobilne tehnologije
174165 (1821) avani
»

Motorola predstavila nove Moto G, Moto X Style in Moto X Play

Oddelek: Novice / Android
2011321 (8875) blackbfm
»

Motorola potrdila lizike za svoje mobilne telefone

Oddelek: Novice / Android
178859 (6548) MrStein
»

Prenovljeno in novo iz Motorole: Moto X, Moto G, Moto 360, Moto Hint

Oddelek: Novice / Android
3615029 (12002) bluefish

Več podobnih tem