» »

PC slušalke...

PC slušalke...

galu ::

Zdravo,

vem, da se naslov teme kar precej ponavlja (ker je tudi precej generičen), ampak zahteve in aktualnost ponudbe se pa vseeno spreminja... Zato tudi odpiram novo temo.

Kakorkoli, iščem nove slušalke.
Zahteve:
- dober mikrofon, ki dobro prefiltrira zvok okolice
- dober zvok, predvsem v igrah (how original, I know)
- solidna trpežnost (ne nameravam jih ravno metati okoli)
- do 100€

Bonus:
- brezžične
- lahke

Najbolj se nagibam k wired slušalkam, ker za svojo ceno ponujajo najboljšo kvaliteto zvoka. BT se mi zdi, da ima čist prekratek range, pa baje tudi zvok precej trpi... To tudi opažam na enih, ki jim imam doma. Slušalke z radio frekvencami (ki so sicer zelo hvaljene na netu, ampak tudi precej dražje) pa nimajo mikrofona in bi ga tako moral dokupiti.

Se preskok iz (npr.) 60€ vrednih Plantronics 780-k na 150€ vredne RF slušalke + dodaten mikrofon z ozirom na kvaliteto zvoka res splača? Ali pa so 100€ vredne Corsair Vengeance 2000 / G930 soliden hibrid med obema?

Predlogi in mnenja dobrodošli, ker o slušalkah ne vem kaj dosti (note: zato mi bojo verjetno tudi kake cenejše (~50€) čist dovolj :)).

P.S. nimam dedicated zvočne kartice, kar verjetno še povečuje nesmiselnost nakupa nekih oh-in-sploh slušalk.
Tako to gre.
  • spremenil: galu ()

dogo ::

Sam sem pred tednom kupil gamecom 780 in so mi super. Zvok je čist in zame dovolj dober. Sem pa gledal še siberia v2 in mislim da corsair 1500, potlej sem pa res našel res dobro opcijo (cenovno) in vzel 780ko.

miraldi ::

Tudi jaz sem nakoncu po tednu odločanja nato včeraj naročil Plantronics 780.


dogo

Kako kaj deluje 7.1, je zakaj je občutek prostorskega zvoka?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

dogo ::

@miraldi Ja 7.1 deluje ok, oz. ustvari prostorski občutek oz. se opazi razlika med 5.1 in 7.1 (čeprav ustvarjeno na podlagi softwarea). Zaenkrat sem sicer več ali manj uporabljal 5.1 ampak ima 780ka res simple preklop s tipko na slušalkah in lahko 7.1 vključiš kadarkoli t.i. on the fly.

miraldi ::

Kul.

Sam čaki mal Plantronics 780 so v osnovi 2.1 slušalke.

Kaj imaš možnost preklapljati na 5.1 in 7.1 simulcijo?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

dogo ::

Če greš v nastavitve (speaker setup v windoswsih imaš opcije stereo, quadraphonic, 5.1 in 7.1). Tu lahko nastaviš da jih win tretira kot 5.1 konfiguracijo, gumb na slušalkah kakor jaz vem vklopi 7.1 (dolby enabled). Samo meni je stereo in 7.1 še najbolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dogo ()

galu ::

V redu, potem bom tu vzel te Plantronicsove, poleg nove grafe.

Če ma pa kdo kak bolši predlog pa le na dan z besedo. :)
Tako to gre.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup "Gaming" slušalk. (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5411056 (10113) jasa123434
»

gaming slušalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8510244 (8811) r3dkv1c4
»

Katere slušalke?

Oddelek: Kaj kupiti
407491 (6566) Meizu
»

Slušalke g35

Oddelek: Zvok in slika
201678 (1538) kriko07
»

Nakup zvočne kartice (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5510527 (10155) Predator ^^

Več podobnih tem