» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
7 / 189
»»

Sriple Tix ::

Naletel si na povsem normalen izdelek, kakršnega bi za neprimerno višjo ceno dobil pri nas, morda celo od istega kitajskega trgovca. Tudi v mojem telefonu 64 kartica za drobiž že nekaj časa opravlja funkcijo, za katero je namenjena.

ttommy ::

Res super zadeva, sem se odločal med kakšnimi 20-imi trgovci in se na srečo odločil za pravega. Je pa pisalo "promotion" in sedaj jih nimajo več.
Gamer

ttommy ::

Nekaj me zanima- ali imamo kakšne omejitve glede naročanja iz Kitajske? Jaz sem res precej stvari naročil in me zanima, če lahko pričakujem kakšne sankcije? Ali ima Pošta Slovenije sploh kaj od tega, da mi dostavljajo pakete?
Gamer

betmen ::

Če si naročil 100 komadov enega izdelka, boš moral razložiti carini zakaj jih potrebuješ (primer: 100 mp3 predvajalnikov)

Če poštnino plača kitajc, pol nima pošta slovenije nič od tega, ampak ti vseeno dostavijo paket. Če bi pa ti pošiljal na kitajsko, pa bi pošta slovenije zaračunala, pošta kitajske pa ne bi imela nič.

ttommy ::

Ali se ima poštar pravico jeziti name, če mi mora dostaviti več paketov naenkrat? Pa ne naročujem 100 komadov enega izdelka.
Gamer

Sriple Tix ::

Seveda se ima pravico jeziti nate, kot se ima pravico jeziti name, jeziti na vreme in na pereče družbeno politične dejavnike v državi. Šalo na stran, tebi ne bo rekel ničesar, saj je to njegova služba. Od novega leta do danes so mi s Kitajske dostavili točno 11 drobnarij + dvoje Salomonke, ki sem jih moral iskat na pošto, pa mi takšne skrbi kot tebi niti na misel ne pridejo.

flameir ::

Mene zanima ali je res, da do 20$ ni carine? Ker bi kupoval kakšne kable na tej strani, samo nočem imet težav na carini. Hvala za odgovor.

koyotee ::

Do 22EUR ni ddv-ja, do 150EUR pa carine.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

flameir ::

Se pravi če imam v košarici za 21.99€ artiklov, pri katerih piše, da je poštnina v SLO zastonj, bom za to tudi plačal 21,99€. Se pravi, ko presežem teh 22€, bo samo DDV ali bo carina tudi odprla paket? Zanima me, če bi slučajno kako kitajsko tablivo/telefon do 150€ nabavil. Hvala ti za pomoč!

darkolord ::

Pakete odpirajo na carinski pošti - tam ti obračunajo tudi DDV.

flameir ::

Torej čim je nad 22€ obračunajo DDV?

ttommy ::

Saj ne odpirajo vsak paket. Lahko pa tudi prodajalca prosiš, če ti napiše na paket "darilo".
Gamer

St235 ::

lahko ga pa prosiš naj gor napiše BUGABUGA. Carino bore malo briga če piše darilo. Njih zanima samo vrednost blaga. Če je le ta pod 22€ potem ne plačaš DDV, če da plačaš DDV. V primeru, da ni razvidno koliko je vreden izdelek oziroma ni usrtezno izpolnjena carinska deklaracija lahko zahtevajo, da predložiš račun oziroma potrdilo o vrednosti (izpis paypala/ebaya...) v tem primeru ti zaračunajo par € administrativnih stroškov.

Okapi ::

Strošek carinjenja je 5 evrov in ti ga včasih zaračunajo tudi če je vse v redu izpolnjeno, samo carinik ne verjame, da je deklarirana cena prava. Tako da se ti lahko zgodi, da kupiš neko malenkost za 1 evro in boš plačal še 5 evrov carinskih stroškov. Verjetnost za kaj takega je v glavnem povezana z velikostjo in težo pošiljke. Recimo kakšen ovitek za telefon, ki pride v kuverti, bo šel brez dodatnih stroškov skozi, če pride kaj v malo večjem paketu, so pa cariniki bolj sumničavi.

St235 ::

smo spet pri rekla kazala? Ker stališče carinske pošte je bilo jasno, da pri pravilno izpolnjenih deklaracijah ne zaračunavajo ničesar, če je vrednost blaga pod 22€.

Okapi ::

Nič rekla kazala, pričevanje slo-techovca, objavljeno v temi o carini.

Okapi ::

bosmla je izjavil:

... naslednji dan dobim obvestilo naj posljem racun - posljem preko neta in cez dva dni dobim paket, pazi original ZAPRT (nepregledan) gori nalepka CN22 (pravilno napisan) notri pa RACUN!!! Placal sem slabe 4 eure!!!


bosmla je izjavil:

Sem takoj klical, kam se pritozit, pa so me "potolazili" da nimam osnove, ker so oni "korektno" opravili svoje delo...

St235 ::

In na podlagi česa tukaj napisanega sklepaš, da je bila deklaracija pravilno izpolnjena? Ker moje izkušnje kažejo na to da se pri kitajcih kaj takega zgodi zgolj po naključju.

Okapi ::

Na podlagi
gori nalepka CN22 (pravilno napisan)

St235 ::

kot že rečeno, rekla kazala.

Okapi ::

Nekako tako kot tvoja trditev, da

St235 je izjavil:

pri pravilno izpolnjenih deklaracijah ne zaračunavajo ničesar, če je vrednost blaga pod 22€.

St235 ::

Če pregledaš temo o carini boš našel uradni dopis carinske pošte, kjer to navajajo. In glede na to kake neumnosti ljudje na splošno objavljajo na tem forumu nekako človek vsako stvar, ki jo prebere jemlje z precej rezerve. Definitivno precej bolj kot uradne dopise.

Ravno tako tševilni uporabniki tega foruma in drugih dnevno dobivajo izdelke in v vsem tem času imamo enega ki trdi, da so mu neupravičeno zaračunal 5€. Že sam sem dobil vsaj 30-40 paketov od te spremembe in mi še nikoli niso neupravičeno zaračunali tega.

MIHAc27 ::

Od zadnjih 10 paketov iz kitajske je imel le 1 povsem pravilno izpolnjen CN22 obrazec. Večina jih je imela prilagojeno (nižjo) vrednost, kjub temu da je bila cena pod 22€.
Eden pa je imel celo kar na kuverti natiskano deklaracijo, lol.

So bile pa same malenkosti vrednosti 3-5€, in težav nisem imel.

MeGreat ::

Prodajalec naj ti sprinta račun in priloži v paket, v tem primeru tudi če odprejo paket ti ne zaračunajo.. Res pa da vsi prodajalci tega nočejo narediti, ali pa preprosto ne razumejo?
Na par primerih lahko povem, da če je račun v paketu ne plačaš nobenih dodatnih stroškov če je pod 22€, če pa ni računa notri pa ti zaračunajo 4e (to kar dražijo, včasih je bilo malo manj kot 3e)

Okapi ::

Se pravi tudi ti misliš, da malo prej citiran primer ni resničen?

MeGreat ::

Ne je resničen, če carinik ne verjame da je deklarirana vrednost pravilna, zahteva račun in plačaš tiste 4€ četudi je vrednost ista kot je deklarirana

BladE_ ::

Ne bo držalo... dobil sem že več paketov, ki so bili prelepljeni s trakom carine, kar pomeni, da so bili odprti in pregledani pa nikoli nisem plačal nič.
Akcija - Reakcija

Okapi ::

MeGreat je izjavil:

Ne je resničen, če carinik ne verjame da je deklarirana vrednost pravilna, zahteva račun in plačaš tiste 4EUR četudi je vrednost ista kot je deklarirana
Samo to je v primeru pošiljk manjše vrednosti, ki so oproščene uvoznih dajatev, v nasprotju z mednarodnimi dogovori o poštnem prometu. Potem pa so različne interpretacije dejanskega dogajanja.

1) Eni pravijo, da naša Pošta oziroma Carina to spoštuje tudi v praksi, ne samo na papirju, in v takem primeru 4 evre ne zaračuna. (nobene potrditve v praksi).
2) Eni pravijo, da če slučajno zaračuna, se lahko pritožiš in dobiš 4 evre nazaj. (nobene potrditve v praksi)
3) Eni pravijo, da zaračuna in ti vnaprej pove, da pritožba ne bo uspela. (potrjeno v praksi - prej opisani primer).

S tožbo na sodišču tega še nihče ni preizkušal.

BladE_ je izjavil:

Ne bo držalo... dobil sem že več paketov, ki so bili prelepljeni s trakom carine, kar pomeni, da so bili odprti in pregledani pa nikoli nisem plačal nič.
To s tem, o čemer se pogovarjamo, nima veze. 4 evre ne plačaš za pregled pošiljke. Carinik vedno lahko pogleda, kaj je v paketu (če je res tisto, kar piše na deklaraciji) in tega nikoli ne zaračunajo.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

St235 ::

Okapi je izjavil:

Se pravi tudi ti misliš, da malo prej citiran primer ni resničen?


Pravim da ne moremo vedet. Predvsem ne moremo vedet ali je bila carinska deklaracija res pravilno izpolnjena, ker moje izkušnje kažejo, da ima cc 90% deklaracij, ki sem jih osebno dobil najmanj eno od sledečih napak:
- napačna vrednost izdelka (ponavadi bistveno nižja)
- oznaka gift
- splošen opis izdelka (recimo: parts, items in podobno)

pierch ::

Tudi meni se je vsaj 2x zgodilo, da sem moral plačati carinski postopek, čeprav je bila vrednost pod 22.
Če je bila deklaracija pravilno izpolnjena pa nevem.
Pierch

Okapi ::

St235 je izjavil:

Pravim da ne moremo vedet. Predvsem ne moremo vedet ali je bila carinska deklaracija res pravilno izpolnjena,
V opisanem primeru je bil v pošiljki račun, cariniki pa pošiljke sploh odprli niso. Kako lahko carinik ve, da deklaracija ni pravilno izpolnjena, če sploh ne pogleda, kaj je v pošiljki?

O.

darkolord ::

Če je v opisu vsebine splošen opis (parts, tools, electronics, gadgets, ...), potem lahko takoj ve, da ni pravilno izpolnjena, ne glede na to, kaj je v pošiljki.

St235 ::

Okapi je izjavil:

St235 je izjavil:

Pravim da ne moremo vedet. Predvsem ne moremo vedet ali je bila carinska deklaracija res pravilno izpolnjena,
V opisanem primeru je bil v pošiljki račun, cariniki pa pošiljke sploh odprli niso. Kako lahko carinik ve, da deklaracija ni pravilno izpolnjena, če sploh ne pogleda, kaj je v pošiljki?

O.


Kako vezo ima pravilno izpolnjena deklaracija z odpiranjem pošiljke? Oziroma drugače rečeno, a po tvoje ni mogoče ugotovit,da je deklaracija narobe izpolnjena brez, da odpreš pošiljko?

In kot drugo kaj šteje za neodprto pošiljko? Carinska pošta vedno zadevo zapakira nazaj in ti nikoli ne pošlje odprte kuverte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Okapi ::

Razen v primeru neizpolnjene ali zelo očitno napačno izpolnjene deklaracije carinik ne more vedeti, da ni pravilno izpolnjena, če sploh ne ve, kaj je v pošiljki.

Vsaka na carini ali pošti uradno odprta pošiljka mora biti označena, da je bila odprta in pregledana. Ali ti res misliš, da smejo poštarji in cariniki kar tako, anonimno in brez obvestila prejemniku, vohljati po poštnih pošiljkah?

O.

Pithlit ::

Okapi je izjavil:

Razen v primeru neizpolnjene ali zelo očitno napačno izpolnjene deklaracije carinik ne more vedeti, da ni pravilno izpolnjena, če sploh ne ve, kaj je v pošiljki.

Če piše gor "electronics" (kar velikokrat res piše)... je to narobe. Ni treba cariniku oz. poštarju po pošiljki šarit.
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

In kaj si hotela s tem povedati? Kaj pa če ne piše electronics, ampak natančno to, kar je notri?

O.

Pithlit ::

Potem je obrazec pravilno napisan. In ti ne boš brezveze plačeval zato ker je kitajc nesposoben sledit tvojim navodilom.

Pa da ne bo pomote... če kupiš kitajskega mobilca (s kitajske al pa katerekoli druge tretje države) mora na CN22 pisat da je v paketu mobilni telefon. Če piše samo telefon to ne bo zadosti. Torej ja, pisat mora gor točno to kar je v paketu.
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

Okapi je izjavil:

Razen v primeru neizpolnjene ali zelo očitno napačno izpolnjene deklaracije carinik ne more vedeti, da ni pravilno izpolnjena, če sploh ne ve, kaj je v pošiljki.

Vsaka na carini ali pošti uradno odprta pošiljka mora biti označena, da je bila odprta in pregledana. Ali ti res misliš, da smejo poštarji in cariniki kar tako, anonimno in brez obvestila prejemniku, vohljati po poštnih pošiljkah?

O.


Pozabljam, da imaš ti kristalno kroglo in da si pregled pravzaprav spremljav v živo in si iz prve roke videl tako paket, kot tudi kaj in kako je z njim ravnala carinska pošta. Ob enem ti je taista krogla omogočila tudi pregled vseh možnih scenarij in na podlagi tega lahko brezpogojno in enoznačno trdiš, da carinska pošta goljufa in neupravičeno zaračunava 4€ in so vsakršne pritožbe na tem področju neuspešne.

Okapi ::

Pithlit je izjavil:

Potem je obrazec pravilno napisan. In ti ne boš brezveze plačeval zato ker je kitajc nesposoben sledit tvojim navodilom.
Se pravi še ena, ki trdi, da bosmla laže, ko pravi, da je bil obrazec CN22 pravilno izpolnjen, pa so vseeno hoteli imeti še račun (ki je bil v pošiljki, ampak je niso odprli), in mu za to zaračunali 4 evre, čeprav je bila pošiljka vredna manj kot 22 evrov, ter mu potem povedali, da pritožbi ne bodo ugodili, ker je bilo vse v skladu s predpisi.

St235 je izjavil:

Pozabljam, da imaš ti kristalno kroglo in da si pregled pravzaprav spremljav v živo in si iz prve roke videl tako paket, kot tudi kaj in kako je z njim ravnala carinska pošta.
Ne potrebujem kristalne krogle, za razliko od nekaterih sem se v prvem razredu osnovne šole naučil brati.

dan dobim obvestilo naj posljem racun - posljem preko neta in cez dva dni dobim paket, pazi original ZAPRT (nepregledan) gori nalepka CN22 (pravilno napisan) notri pa RACUN!!! Placal sem slabe 4 eure!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

St235 ::

Ok, potemtakem ti sporočam, da sem dobil v decembru 4 pakete s pravilno izpolnjeno CN22 deklaracijo in carinska pošta ni zahtevala dodatnih papirjev niti ni zaračunala ničesar.

Na podlagi tvoje logike, je tako sveta in edina resnica, da carinska pošta ne zaračunava 4€ po nepotrebnem. Ker si pismen in si to prebral v postu naključnega uporabnika foruma je to zagotovo ena in edina sveta resnica.

Pithlit ::

Ne, trdim isto kot Lakotnik. Rekla kazala. Ker to, da en uporabnik trdi da je bil CN22 pravino izpolnjen, je točno to... Sploh glede na to da ogromna večina folka misli da je "electronics" dovolj natančno, če je elektronika not. Pa ni. Tudi "telefon" ni dovolj natančno.

Naj pa lepo zalepi tisti famozno pravilno izpolnjen CD22 gor. Precej paketov carinski pošti ni treba sploh odpirat če obstaja sum da not ni to kar je gor napisano. Če piše "electronics" pač ne bojo šli odpirat ker že vejo da je narobe... in lahko komot zahtevajo dokumentacijo. Če piše "cell phone" pa grejo odpret in pogledat a je to res (in če not ni računa ga zahtevajo, če račun je ti pa pošiljko pošljejo naprej brez da zahtevajo dokumentacijo). Dokler ti to ni jasno je bolje da ne sodeluješ v tej debati, ker se po svoji navadi smešiš.

Pa še ena. A če jaz rečem da mi je carina kljub pravilno izpolnjenem CN22 pa računu za $50k domov dostavila osiromašen uran brez dodatne papirologije pa stroškov mi boš tud verjel? Tko kot na slepo verjameš nekemu drugemu uporabniku (s to razliko da on pljuva v pravo smer, jaz pa ne)?
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

St235 je izjavil:

Ok, potemtakem ti sporočam, da sem dobil v decembru 4 pakete s pravilno izpolnjeno CN22 deklaracijo in carinska pošta ni zahtevala dodatnih papirjev niti ni zaračunala ničesar.

Na podlagi tvoje logike, je tako sveta in edina resnica, da carinska pošta ne zaračunava 4EUR po nepotrebnem. Ker si pismen in si to prebral v postu naključnega uporabnika foruma je to zagotovo ena in edina sveta resnica.
Kar si napisal, nima z mojo logiko čisto nič skupnega, kvečjemu s tvojo. Kajti tvoj podatek je za to debato popolnoma nerelevanten. Če bi pa carinska pošta zahtevala račun kljub pravilno izpolnjeni deklaraciji in ti potem, ko bi se izkazalo, da pošiljka res ni vredna več kot 22 evrov, ne bi zaračunala 4 evre, pa bi si lahko s tem podatkom kaj pomagali. Ampak na ta primer, ki bi edini potrdil pravilnost tvojih trditev, še čakamo. Za zdaj imamo samo primer, ki pravi, da se motiš.


Pithlit je izjavil:

A če jaz rečem da mi je carina kljub pravilno izpolnjenem CN22 pa računu za $50k domov dostavila osiromašen uran brez dodatne papirologije pa stroškov mi boš tud verjel? Tko kot na slepo verjameš nekemu drugemu uporabniku (s to razliko da on pljuva v pravo smer, jaz pa ne)?
Če se kdo tu smeši, se kvečjemu ti. Ker si dala bedast primer, za katerega je jasno, da ti nihče ne bo verjel brez zelo trdnih dokazov. Za razliko od tega ni tisto, kar je napisal bosmla, čisto nič neverjetno in celo povsem v skladu s tem, kar ljudje vemo o delovanju naše javne uprave.

Bolj kot je trditev neverjetna, trdnejše dokaze moraš predložiti, če hočeš, da ti razumni ljudje verjamejo. In obratno.

Da se sedaj z Lakotnikom izgovarjata na "rekla kazala", ker opisani primer dokazuje, da se v svojem zagovarjanju Pošte motita, je pa seveda čisto pričakovano. Od vaju nikoli ne bom pričakoval, da bi priznala lastno zmoto.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

St235 ::

Kot ponavadi imaš velike težave z funkcionalno pismenostjo. Vse kar imamo je izjava anonimne osebe, da ji je carinska pošta neupravičeno zaračunala 4EUR. In to je po definiciji rekla kazala. In kljub temu, da se preko carinske pošte vali dobersedno tisoče paketov vsak mesec imamo en sam tak primer. Ti pa na podlagi tega vlečeš ven zaključek, da pošta sistematično nezakonito zaračunava neko storitev. In to je navaden idiotizem, ker obstajata dva precej bolj verjetna scenarija:

- Paket kljub zagotovilu uporabnika ni bil ustrezno označen.
- Prišlo je do napake in je carinska pošta v danem primeru neupravičeno zaračunala 4EUR.


Bolj kot je trditev neverjetna, trdnejše dokaze moraš predložiti, če hočeš, da ti razumni ljudje verjamejo. In obratno.

Točno tako. In edini dokaz, ki ga imaš za podpiranje svojih blodenj o sistematičnem neupravičenem zaračunavanju s strani carinske pošte je ena izjava anonimnega uporabnika na forumu.

Če bi pa carinska pošta zahtevala račun kljub pravilno izpolnjeni deklaraciji in ti potem, ko bi se izkazalo, da pošiljka res ni vredna več kot 22 evrov, ne bi zaračunala 4 evre, pa bi si lahko s tem podatkom kaj pomagali. Ampak na ta primer, ki bi edini potrdil pravilnost tvojih trditev, še čakamo. Za zdaj imamo samo primer, ki pravi, da se motiš.

Ni panike, sam daj mi 5 minut, da naredim novega uporabnika... /facepalm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Okapi ::

St235 je izjavil:

In edini dokaz, ki ga imaš za podpiranje svojih blodenj o sistematičnem neupravičenem zaračunavanju s strani carinske pošte je ena izjava anonimnega uporabnika na forumu.
Ti pa za svojo trditev, da v takem primeru pošta ne zaračuna 4 evre, nimaš niti enega "rekla kazala" ali kakršnegakoli drugega primera.

O.

St235 ::

jao... to je približno tako kot da bi od mene zahteval, da ti najdem dokumentiran primer kako pošta ni zaračunala 1000EUR kazni, ker je bil nabiralnik bele barve. Če bi bil pismen bi ti predlagal, da se seznaniš s konceptom dokazovanja negativnih dejstev, pa vem da nima smisla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Okapi ::

Kar bi bilo mogoče relevantno, če bi kdo trdil, da se kaj takega dogaja.

O.

Okapi ::

Me prav zanima, kako bosta s Pithlit komentirala članek v Financah (iz lanskega oktobra). Predvidevam, da jih bosta obtožila laganja.;((

Za carinski postopek se lahko na Pošti odločijo, tudi če so na pošiljki navedeni vsi podatki. Tudi kadar so podatki o vsebini in njeni vrednosti navedeni na pošiljki, lahko obstaja dvom o resničnosti teh podatkov, ki ga je treba ovreči.
...
Če se na Pošti odločijo, da gre vaša pošiljka v carinski postopek, se ne morete izogniti strošku treh evrov, obvestilo vas bo stalo 1,5 evra, za tiskanje dokumentov zaračunajo 1,1 evra.
...
Kot že omenjeno, pogosto preverjajo tudi resničnost navedene cene. To pomeni, da morate posredovati dokumente, čeprav je morda navedena vrednost točna. V tem primeru za vas nastane strošek, čeprav je vse tako, kot mora biti.


http://www.finance.si/8811165/Poceni-po...

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

St235 ::

lej, da si funkcionalno nepismen dokazuješ v praktično vsaki temi, tako da za tiste, ki jih tema dejansko zanima in niso tukaj zato, da zdravijo svoje manjvrednostne komplekse:

Carinska pošta v primeru nepravilno označenih pošiljk (manjka računa ali deklaracija ni pravilno izpolnjena) zaračuna cc 4€ manipulativnih stroškov. Tega niso upravičeni zaračunat, kadar je z pošiljko vse OK in po mojih izkušnjah tega tudi ne počne. Ravno tako ni nikakršnih dokazov (razen blodenj trolov), da bi sistematično neupravičeno zaračunavali te stroške pregleda. Vsem z vsaj dvomestnim IQjem je jasen dokaz tega dejstvo, da kljub temu, da pošta vsak mesec predela par tisoč paketov obstaja EN dokumentiran primer, kjer posameznik trdi, da so bili stroški neupravičeno zaračunani. Pri tem nimamo nikakršnega dokaza, da je dejansko do tega prišlo, ker velika večina ljudi pojma nima kako naj bi pravilno izpolnjen CN22 obrazec izgledal.

In četudi to dejstvo zanemarimo in privzamemo, da je bil paket res ustrezno označen je najmanj idiotsko na podlagi ENEGA primera sklepat, da gre za sistemsko neupravičeno zaračunavanje s strani pošte.

Okapi ::

Skratka, Finance lažejo, ne?;((

O.

St235 ::

Okapi je izjavil:

Me prav zanima, kako bosta s Pithlit komentirala članek v Financah (iz lanskega oktobra). Predvidevam, da jih bosta obtožila laganja.;((

Za carinski postopek se lahko na Pošti odločijo, tudi če so na pošiljki navedeni vsi podatki. Tudi kadar so podatki o vsebini in njeni vrednosti navedeni na pošiljki, lahko obstaja dvom o resničnosti teh podatkov, ki ga je treba ovreči.
...
Če se na Pošti odločijo, da gre vaša pošiljka v carinski postopek, se ne morete izogniti strošku treh evrov, obvestilo vas bo stalo 1,5 evra, za tiskanje dokumentov zaračunajo 1,1 evra.
...
Kot že omenjeno, pogosto preverjajo tudi resničnost navedene cene. To pomeni, da morate posredovati dokumente, čeprav je morda navedena vrednost točna. V tem primeru za vas nastane strošek, čeprav je vse tako, kot mora biti.


http://www.finance.si/8811165/Poceni-po...

O.


Nikakor, ker za razliko od tebe preberemo cel članek. Ampak ja, manipulirat in ven vleč novinarjeve komentarje in spustit dejanske izjave Pošte, zna pač vsaka opica.

»Če so pošiljke opremljene po predpisih in njihova vrednost dejansko ne presega vrednosti, ki zahteva obračun uvoznih dajatev, to je do 22 evrov, potem carina ne zahteva dodatnih pojasnil in dokumentov, prejemnik pa se tem stroškom lahko izogne,« pojasnjujejo na Pošti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()
««
7 / 189
»»