» »

Kateri cooler kupiti?

Kateri cooler kupiti?

T_F_7 ::

Imam Intel Pentium E2160 1.80GHz, ki mi je do sedaj dobro služil. Ker zadnje čase nisem najbolj zadovoljen z njegovo hitrostjo, bi ga rad navil. Kasneje bom nadgradil še RAM iz 2Gb na 4Gb. Zanima me kakšen cooler moram kupiti? Pred leti so mi svetovali Scythe SCKTN 3000 Katana. Je to v redu v smislu da ga še prodajajo oz. kakšnega moram kupiti??? Trenutni ventilatorček mi včasih nagaja in mi posledično zablokira pc še preden pridem v Windowse. Potem moram izklapljat kabel in vklapljat in se vedno zafrkavat 5 minut preden začne spet delovati. In tukaj nastopi n0000000bovsko vprašanje: Tale novi cooler, ki ga imam namen kupiti mi bo zamenjal starega oz. ali rabim po navijanju imeti 2 hladilni zadevi v ohišju namesto ene???
Bodite usmiljeni do moje nevednosti. Hvala.

Han ::

Z navijanjem E2160, ki ima le 1 MB cache, ne boš veliko pridobil, procesor pa se bo bistveno bolj grel. Boljši hladilnik je v tem primeru nujen. Naj ima kar se da tih ventilator, sicer boš imel v mašini "helikopter". Katana je v redu. Dovolj je en hladilnik z ventilatorjem.

Drugače pa še malo poglej za oglasi. Veliko boljši procesorji s 3-12 MB cache se prodajajo za 20-50 eur. Npr. E8400 (3 GHz, 6 MB cache) dobiš za 30 eur.

Katero osnovno ploščo imaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

T_F_7 ::

A ni bil tale E2160 znan po temu da se ga je dalo fajn navit?

Imam Gigabyte Technology Co., Ltd. 965P-S3 (Socket 775)

Han ::

Ja, E2160 se je dalo enostavno navit tako, da si spremenil FSB z 800 na 1066 ali 1333 MHz. Po potrebi si še malo dvignil napetost. Žal tvoja plošča uradno podpira le 1066 MHz FSB, tako da se ti bolj splača nabavit rabljen kompatibilen procesor, npr. Q6600.

Glede na revizijo plošče preveri, katere procesorje uradno podpira. Klikni na Support & Downloads in potem CPU Support List.

GA-965P-S3 (rev. 1.0)

GA-965P-S3 (rev. 3.3)

Če boš menjal procesor, boš moral prej verjetno flešnit BIOS.

T_F_7 ::

Torej se mi kakorkoli splača kupit Katana ventilator glede na to da me trenutni zaje*ava. Kje pa najdem revizijo plošče? Speccy mi izpiše le tole: Chipset Revision C1 in tole Southbridge Revision B0.

Hayabusa ::

Kje pa najdem revizijo plošče?

Na sami plošči piše.

Han ::

Dvomim, da imajo Katano 3 kje na zalogi. Že nekaj časa je zunaj Katana 4... Preveri, če ti po višini (širini) sploh gre v ohišje.

Drugače dobiš za male pare brezhiben Intelov stock cooler prek oglasa ali v računalniškem servisu.

Razmisli še o novih komponentah: plata, procesor, spomin. Za 150-200 eur dobiš nekajkrat hitrejšo platformo od tvoje.

T_F_7 ::

Hayabusa je izjavil:

Kje pa najdem revizijo plošče?

Na sami plošči piše.


Zdaj sem spet prečekiral ploščo in našel. Rev 1.0.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

T_F_7 ::

@Han: Ene toliko sem dal pred tremi leti za trenutno ohišje. Nimam še potrebe po novem. Zaenkrat bom za male pare nadgradil obstoječe, ram, ventilator, mogoče procesor kot si mi svetoval. Hvala za pomoč

Prejšni lastnik mi je takrat svetoval naj si nabavim Katana cooler v primeru da ga bom navijal, ker Intelov ne bi bil dovolj. Kateri so še drugi coolerji, ki pridejo v poštev? Kaj se najbolj priporoča?

T_F_7 ::

Bom kar v tej temi vprašal.

Imam sledeče natavitve v Biosu:

 Bios

Bios



Prejšnji lastnik je že navijal. Če dam CPU Host Clock Control na Enabled, mi avtomatsko vrže na 2,4GHz. Je to dovolj ali moram še kakšne nastavitve spreminjat??? Vprašam, ker to prvič delam in ne bi rad da se mi kaj skuri ali karkoli.

Han ::

Načeloma je dovolj.

Osebno bi dal za začetek vse nastavitve v razdelku "System Voltage Optimized" na Auto, saj je možno, da bo procesor deloval normalno brez overclocka napetosti.

Mimogrede, do dodatnih BIOS nastavitev (predvsem za spomin) prideš, če pritisneš Ctrl + F1.

T_F_7 ::

Do 2,0GHz mi še dela. Sicer se pa ene parkrat samodejno ugasne in nato samodejno povrne default nastavitve da se lahko zalaufajo windowsi. Sklepam da cooler ni pravi za kaj več. Poleg Katane, kateri coolerji so dobri za zmerno ceno?

Hayabusa ::

Voltažo spusti.

E2160 je tako kot kakšen amd64 x2 3800, za sedanje razmere polž, tudi če ga oc za 30%.
Škoda denarja in časa.

T_F_7 ::

Za bit polž ni tako slab. Večino časa me uporaba ne znervira ;) Potem je res najboljše kot je rekel Han, da si nabavim E8400 ali Q6600 in prodam E2160, ki se na bolhi prodaja za 15-25€ kar niti ni slabo.

Han ::

E8400 žal odpade, ker je izdelan v 45 nm tehnologiji, ki je tvoja plata ne podpira - glej seznam kompatibilnih procesorjev. Q6600 je sicer dražji, a precej boljši (4 x 2,4 GHz + 2 x 4 MB cache).

Stock Intel hladilnik povsem zadošča, če procesorja ne navijaš, le malo glasen je. Ozri se za hladilniki, ki imajo 3 ali 4 heatpipe in vsaj 92 mm ventilator, ki se ne vrti z več kot 2000 obr/min. Če imaš široko ohišje, lahko nabaviš hladilnik z 12 cm ventilatorjem, ki je praktično neslišen, saj navadno ne preseže 1500 rpm.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko bi dali za sledeči PC??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
13124505 (18696) Sergio4
»

Kater proc (8200 ali 8400) in plato INTEL

Oddelek: Kaj kupiti
251684 (1354) krneki0001
»

kateri procesor

Oddelek: Kaj kupiti
111529 (1346) Urc
»

Gaming pc za 450€

Oddelek: Kaj kupiti
71095 (1015) bond007
»

Najbolj optimalen nakup za navijanje trenutno?

Oddelek: Kaj kupiti
202169 (1282) Pery

Več podobnih tem