» »

Microsoft povečal dobiček in prihodke

1 2
3
»

rand ::

Mr.B je izjavil:

rand, sej res na desktop PC-jih bo čez deset let rulal, ko ne bo več Ms-ja. Odlično.


Če Microsofta ne bo, verjetno res. Pa ti misliš da je to realen scenarij? Glede na to da microsoft trenutno še vedno živi na desktop segmentu? :D
while(1)fork();

jype ::

Mr.B> pa še vedno ga ni nikjer na PC-jih.

Linux je na največ PCjih od vseh operacijskih sistemov.

Seveda ne na tistih, ki se tebi zdijo pomembni, ampak ker se tam nič pametnega ne dogaja (večina sistemskih virov se porabi za širjenje okužb), to v resnici nikogar ne moti.

Konlov ::

Kaj nau keša, če je pa Outlook npr. 130€?

Mr.B ::

rand, Ms se poserje na desktope. To tudi dokazujejo finančni rezultati. Živi s tem.

In da jype, moral bi se izraziti desktopPC-ji.... in tisti jokajoči OEM.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

7982884e ::

jype je izjavil:

Seveda ne na tistih, ki se tebi zdijo pomembni, ampak ker se tam nič pametnega ne dogaja (večina sistemskih virov se porabi za širjenje okužb), to v resnici nikogar ne moti.

ti maš prov tako močno tendenco, da pišeš take, a? da si ja "kontroverzen".

jype ::

Ne. Jaz zgolj vem, da ko postaš na slo-tech, uporabljaš Linux na intel (še vedno IBM PC) strežniku. Ko facebookaš, googlaš, gmailaš, yahoojaš, tvitaš, partisaš, piratebayaš, youtubaš, bbcjaš, amazonaš...

Vedno uporabljaš Linux na PCjih in vedno se vse dogaja tam, pri tebi samo teče browser, ki barva piksle.

xxx ::

jype je izjavil:

Ne. Jaz zgolj vem, da ko postaš na slo-tech, uporabljaš Linux na intel (še vedno IBM PC) strežniku. Ko facebookaš, googlaš, gmailaš, yahoojaš, tvitaš, partisaš, piratebayaš, youtubaš, bbcjaš, amazonaš...

Vedno uporabljaš Linux na PCjih in vedno se vse dogaja tam, pri tebi samo teče browser, ki barva piksle.

In absolutno ni s tem nič narobe, vsa linuxova godlja je skrita na serverju, dejansko lahko teče brez Xov in predvsem je na njemu nameščeno samo kar potrebuješ, skonfiguriral ga je nekdo ki ve kaj dela in vsekakor na njemu ne bo igral igric. Fits the purpose. Ampak primerjate se z windowsi, desktop, kjer vse teče v guiju in večina tudi "advanced" uporabnikov konzole ne pozna, uporabnik sam instalira in skonfigurira (brez da bi mu bilo treba dhcp clienta ustavit)... to pa linux pač ni. In z mentaliteto "saj consola je pa cool, se mi vsi čudijo kaj je to, potem izpadem tako 1337" tudi nikoli ne bo.
Pa pa...

BigWhale ::

xxx je izjavil:

Sorry ampak takih gnojev sem se v zgodovini že prenajedel, C64, ki je obljubljal, da je pa Simons basic, TO!, Microsoft, ki je vztrajno prepričeval, da je pa Visual Basic rešitev za vse probleme, Delphi, ki je spet obljubljal še in preveč, Java/.Net, ki se še vedno propagirata kot nadomestek za sposobnega developerja, Apple, ki je zgolj krinka za prodajanje hardwara po daleč preveliki ceni in Linux, ki je glasen kot da je replacement za Windowse dejansko je pa enaka zgodba kot če bi na windowse navlekel kupa sharewara iz vseh koncev in krajev interneta in se potem na ves glas drl da to je pa to (če pa hočete da dela, plačajte support). In na mojo veliko žalost celo določene IT analfabete prepričal. In vsi ti, zgolj znizujejo denarno vrednost mojega poklica, pa ne zato ker bi mu lahko konkurirali ampak zato ker so njegovi idiotski uprabniki tako zelo, zelo glasni. Saj na koncu ne deliverajo svojih obljub ampak je ze prepozno, cela vrsta ljudi se mora ukvarjati z njihovo nesposobnostjo ocenitve situacije. Nogometni navijači in nič več. Prosim, lepo prosim, ustvarite decent alternativo Windowsem, takoj preidem nanjo, vsem jo bom priporočal ampak naj bo vsaj toliko sposobna (zaradi mene so lahko vse tehnologije popolnoma druge) kot Windowsi, ne pa da na koncu userju odprete text editor, da lahko napiše path do programa v meniju (kot da ve kaj path sploh je)) in to je samo vrh ledene gore!


Tvoja tezava je v tem, da se ne znas argumentirano pogovarjati. Razumem, da te kak pubertetnik spravi iz tira in potem se cutis dolznega pisati romane o tem kako so ti pubertetniki neumni in zaradi njih tvoji otroci stradajo, ker si ti premalo placan. Tezava je v tem, da si s svojim pisanjem isti kot ti pubertetniki. Ko ti nekdo predstavi argumente jih gladko ignoriras ali pa sogovorniku poves, da je neumne in nima pojma kaj govori.

Milijoni uporabnikov so mnenja, da je Ubuntu povsem spodoben operacijski sistem za na desktop, tvoje besno cepetanje tega ne bo spremenilo. Nihce ne trdi, da je Ubuntu (ali katera druga distribucija) nevem kako boljsa od Windows (razen nekaj pubertetnikov), nekateri samo trdimo, da ima svoje prednosti. Mogoce ne zate.

A ti se obnasas kot en uzaljen najstnik in zmerjas vse po vrsti, samo zato, ker ti ne kimajo in se ne strinjajo s tvojim mnenjem. V bistvu si popolnoma isti, kot oni drugi, nad katerimi se zgrazas.

Mavrik ::

Dobro no BigWhale, zadnje verzije Ubuntuta bolj spominjajo na Windowse naših babic, polnih Ask toolbarov in ostalega adwara :P
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

Zakaj pa bi inštaliral Ubuntu z vsem sranjem? Saj obstaja Slackware ali Gentoo ...

Sam tam ni toliko klikanja, pa odpade 95% "Linuxašev".
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Poldi112 ::

Gentoo je rolling release, tega uporabniki ne tolerirajo. Slackware pa tudi ne vem, zakaj bi nekomu tlačil na desktop.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

xxx ::

BigWhale je izjavil:

Tvoja tezava je v tem, da se ne znas argumentirano pogovarjati. Razumem, da te kak pubertetnik spravi iz tira in potem se cutis dolznega pisati romane o tem kako so ti pubertetniki neumni in zaradi njih tvoji otroci stradajo, ker si ti premalo placan. Tezava je v tem, da si s svojim pisanjem isti kot ti pubertetniki. Ko ti nekdo predstavi argumente jih gladko ignoriras ali pa sogovorniku poves, da je neumne in nima pojma kaj govori.

Ne moja tezava je, da se razne inferiorne tehnologije rine naprej preko neargumentiranega pogovarjanja in v primeru Linux uporabnikov že pravega kričanja, nakladanja, navijanja, zavajanja, diskreditiranja itd... Kako zgleda "argumentirana" debata si lahko pogledas stran ali dve nazaj za malware. Zdaj sta tukaj dve varianti (po tebi): ignoriram, njihovo nakladanje pa dobiva na hitrosti (snowball) in uporabnikih, ce mu povem da je idiot, se zacnes usajati ti. No pa jim povej sam, da ne vejo kaj govorijo.

BigWhale je izjavil:

Milijoni uporabnikov so mnenja, da je Ubuntu povsem spodoben operacijski sistem za na desktop, tvoje besno cepetanje tega ne bo spremenilo. Nihce ne trdi, da je Ubuntu (ali katera druga distribucija) nevem kako boljsa od Windows (razen nekaj pubertetnikov), nekateri samo trdimo, da ima svoje prednosti. Mogoce ne zate.

Miljone uporabnikov ubuntu sploh ima zaradi kričačev in njihovega ekonomsko propagandnega programa.

BigWhale je izjavil:

A ti se obnasas kot en uzaljen najstnik in zmerjas vse po vrsti, samo zato, ker ti ne kimajo in se ne strinjajo s tvojim mnenjem. V bistvu si popolnoma isti, kot oni drugi, nad katerimi se zgrazas.

Se ne strinjam ampak iz tvoje perspektive: pri njih te taksno obnasanje ne moti in ga celo odobravaš, ergo te tudi pri meni ne, ne vem kaj se sploh oglašaš. Sicer je pa tako ali tako vseeno, upal sem se dregniti v sveto kravo in samo vprašanje časa je kdaj mi bodo izbrisali poste, kot vedno do sedaj.
Pa pa...

LightBit ::

Invictus je izjavil:

Zakaj pa bi inštaliral Ubuntu z vsem sranjem? Saj obstaja Slackware ali Gentoo ...

Sam tam ni toliko klikanja, pa odpade 95% "Linuxašev".

... OpenSUSE, Mint, Fedora, Mageia, PCLinuxOS ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LightBit ()

Poldi112 ::

>Kako zgleda "argumentirana" debata si lahko pogledas stran ali dve nazaj za malware

In kako izgleda? Po spominu:
jaz: praktično ni virusov
ti: daj ne tega argumenta uporabljati, se applu ni obnesel
jaz: nima veze, efekt je da ni virusov
ti: so, evo ti enega iz 2001
jaz: nihče ne pravi da jih ni, v praksi ga ne boš staknil
ti: LAŽEŠ, evo dokaza in me citiraš
jaz: evo ti še predhodnega citata, da vidiš, da si funkcionalno nepismen

in potem si šel užaljeno v kot in zdaj pišeš eseje, ki jih noben ne bere.

Zdaj mi pa argumentirano povej, zakaj dejstvo, da praktično ne moreš staknil virusa za linux, ni plus za nas uporabnike? Kako točno razlog, da jih ni, vpliva na mojo uporabniško izkušnjo?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BigWhale ::

xxx je izjavil:


Ne moja tezava je, da se razne inferiorne tehnologije rine naprej preko neargumentiranega pogovarjanja in v primeru Linux uporabnikov že pravega kričanja, nakladanja, navijanja, zavajanja, diskreditiranja itd... Kako zgleda "argumentirana" debata si lahko pogledas stran ali dve nazaj za malware. Zdaj sta tukaj dve varianti (po tebi): ignoriram, njihovo nakladanje pa dobiva na hitrosti (snowball) in uporabnikih, ce mu povem da je idiot, se zacnes usajati ti. No pa jim povej sam, da ne vejo kaj govorijo.


O teh inferiornih tehnologijah znas povedati tocno toliko kot vsi uni linux zealoti k pravjo, da so windows inferiorni. Tolk, al pa se mal manj. Non-stop govoris o njih, primera pa nisi se nobenega dal.

xxx je izjavil:

Miljone uporabnikov ubuntu sploh ima zaradi kričačev in njihovega ekonomsko propagandnega programa.

Ja, zato ker so vsi ti milijoni uporabnikov taki idioti, da ne vedo kaj je za njih dobro. :)

xxx je izjavil:


Se ne strinjam ampak iz tvoje perspektive: pri njih te taksno obnasanje ne moti in ga celo odobravaš, ergo te tudi pri meni ne, ne vem kaj se sploh oglašaš. Sicer je pa tako ali tako vseeno, upal sem se dregniti v sveto kravo in samo vprašanje časa je kdaj mi bodo izbrisali poste, kot vedno do sedaj.

Aja? Kje ga odobravam? To kar se ti s temi pubertetniki kregas je tvoja stvar. Meni se vedno nisi povedal zakaj so virtualna namizja zanic koncept. Razlozil sem ti lep use-case, pa si ignoriral vse skupaj.

No saj, ce ti je ljubse se prerekati s pubertetniki, potem je to tvoja stvar. Ampak tudi tvoje neargumentirano nakladanje povzroca snowball efekt.

Je pa zanimivo, da se mora nek tako dober produkt kot so Windows, toliko otepati enega garaznega projekta in se toliko ukvarjati z njim. :) Pomanjkanje samozavesti?

HeMan ::

Sem dolgoletni zadovoljen uporabnik Windowsev. Pred kratkim sem kupil Win 8.1 in so mi všeč. Ampak v chironex-ovih postih pa ne vidim argumetnov, zakaj so windowsi boljši in zakaj je/so linux slab/i :)

xxx ::

Lol, samo ravnokar videno, updataš software iz gnoma (ena večjih distribucij pač), pritisneš med downloadom 500mb cancel, ko hoces naslednjic updatat (oz. nadaljevati update), moraš odpreti terminal... :))

HeMan je izjavil:

Sem dolgoletni zadovoljen uporabnik Windowsev. Pred kratkim sem kupil Win 8.1 in so mi všeč. Ampak v chironex-ovih postih pa ne vidim argumetnov, zakaj so windowsi boljši in zakaj je/so linux slab/i :)

Jih tudi ne boš, da bi argumentiral vsako nebulozo, ki jo linuxaski evangelisti izrecejo bi to lahko postal moj full time job, sploh ko se jih 5 spravi name. Bom ostal tako kot oni na neargumentiranih trditvah. Za vse ostalo mi pa lahko plačaš.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: kriko1 ()

xxx ::

Lol. Show goes on, shell ukaz, ki ga je predlagal update se je zaciklal in vztrajno poizkusa updatati isti set knjiznic. No zdaj grem pa na surfanje, navaden uporabnik je tule končal svojo update kariero. Aja tocno, navadni userji uporabljajo samo mail in web browser, nikoli ne updatajo OSa, kar je razumljivo, ker je "boljši" in "lepši" od windowsov nima bugov, ker pa tudi virusov ni, je update popolnoma nepotreben.

(mimogrede problem znan od vsaj avgusta 2012, vec kot eno leto ni bil popravljen, sicer pa pazite zdaj mene velikega "šlogarja": zdaj bo nekdo rekel katero distribucijo pa uporabljas, potem bo rekel, seveda prav ti je, zakaj pa uporabljas distribucijo (major one btw) XYZ, ce bi uporabljal distribucijo ZUQ se ti to ne bi zgodilo. Potem se bo vnel flame war med linux frakcijami katera distribucija je boljša... :P)
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: kriko1 ()

kriko1 ::

Kje pa si Gnome distribucijo staknil? ;)
Drugič prilepi kake loge, tako na slepo ne bomo verjeli. Vsaj za RPM sistem vem, da se ne more tako zaciklat, datoteke se povozijo na "brute force" in so posodobljene - simple in deluje.

Imam pa tu eno windows 8 mašino (sem pisal v drugi temi), katera je izpljunila "something went wrong" in se ni želela več posodabljati, niti iti v repair način. Toliko o možnih rešitvah.

xxx ::

"A restart is required". Na UNIXU?! Lol3...

kriko1 je izjavil:

Kje pa si Gnome distribucijo staknil? ;)
Drugič prilepi kake loge, tako na slepo ne bomo verjeli. Vsaj za RPM sistem vem, da se ne more tako zaciklat, datoteke se povozijo na "brute force" in so posodobljene - simple in deluje

Saj sem vedel... nice... se pravi rešitev je druga distribucija (z drugimi problemi). No dajmo ostali en lep flamewar o superiornosti enega update sistema nad drugim...
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: kriko1 ()

Mr.B ::

Sej imaš tudi CERTIFICIRANO opremo, ki jo lahko prodajaš državnim ustanovam, a se zato počutiš bolj varno. Hm kot kaže, glede na zadnje trende so tisti o varnostnih certifikatih na škatlah bolj ali manj za okrasek.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MuadDib ::

xxx je izjavil:

Lol. Show goes on, shell ukaz, ki ga je predlagal update se je zaciklal in vztrajno poizkusa updatati isti set knjiznic. No zdaj grem pa na surfanje, navaden uporabnik je tule končal svojo update kariero. Aja tocno, navadni userji uporabljajo samo mail in web browser, nikoli ne updatajo OSa, kar je razumljivo, ker je "boljši" in "lepši" od windowsov nima bugov, ker pa tudi virusov ni, je update popolnoma nepotreben.

(mimogrede problem znan od vsaj avgusta 2012, vec kot eno leto ni bil popravljen, sicer pa pazite zdaj mene velikega "šlogarja": zdaj bo nekdo rekel katero distribucijo pa uporabljas, potem bo rekel, seveda prav ti je, zakaj pa uporabljas distribucijo (major one btw) XYZ, ce bi uporabljal distribucijo ZUQ se ti to ne bi zgodilo. Potem se bo vnel flame war med linux frakcijami katera distribucija je boljša... :P)


Zelo lepo si nacel tole temo! Vsekakor te ne bom vprasal po distribuciji, ker sem skoraj preprican da uporabljas ubuntu, mint ali pa suse (pac nekako najbolj user-friendly in priporoceno za zacetnike). Jaz osebno nisem nikoli trdil da ni napak na odprtokodni resitvi... in da je lepse, boljse (v smislu uporabe) pa tudi ne da je slabse ali grse! Osebno sem vedno bil in vedno bom zagovornik odprtokodne opreme, saj se mi zdi popolnoma butasto PLACAT za neke napake, ki tudi po nekaj casa niso odpravljene (se vedno sem pri tezavi prepoznavanja miske in tipkovnice na Win8!! Predno sem nasel kaksen odgovor sem pac ponovno namestil Windows 7). Vsekakor je pa res da je treba pac vedet kaj bi rad pocel z racunalnikom in na to pol izbrat distribucijo (pa hardware, pa ce smo ze pri tem - windows verzijo tudi, saj smatram win 8 za polomijo tega desetletja).

Vsekakor je pa tole tvoje sloganje na mestu, saj se vidi da poznas ze princip delovanja odprtokodnih sistemov (in ni boljse in slabse distribucije, vprasanje je le kaj komu bolj sede!). In ravno zaradi tega je linux tako priljubljen - ker si lahko prakticno vsak uporabnik na svoje potrebe vzame bazo, ki ji pol se samo finese nastavi (in ne rabi gledat start okna, ce lahko ima start meni).

Ampak vsak ima pac svoje gledanje, meni se le zdi popolnoma neumno placevat za buge, ce jih lahko dobim zastonj (in to ponavadi celo manj, kot v placani razlicici), pa se na sebe si lahko sistem prikrojim kolikor mi pace (tudi windows lahko ja, ampak ne v toliksni meri!)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MuadDib ()

jype ::

Saj ni point v zastonj! Koda je prosta, svobodna. Pravice imaš, ki ti jih lastniško programje ne da. Koga briga, koliko stane, če si lahko privošči in mu reši problem? Nikogar. Pravice pa brigajo vsakogar, ki ni popolnoma kratkoviden.

MuadDib ::

jype je izjavil:

Saj ni point v zastonj! Koda je prosta, svobodna. Pravice imaš, ki ti jih lastniško programje ne da. Koga briga, koliko stane, če si lahko privošči in mu reši problem? Nikogar. Pravice pa brigajo vsakogar, ki ni popolnoma kratkoviden.


jype ti dam popolnoma prav... sem bolj mislil v "legalni" obliki free... prosto dostopno za vsakogar in se ne more noben it lova na carovnice. Vsekakor pa je zelo dobro to da ce hoces lahko sam module po svoje sestavljas ne da bi krsil kaksno pogodbo ;)

mislim da sem se prej malo narobe izrazil... hvala za popravek...

Daedalus ::

Advanced Windows uporabniki znajo mogoče pogledat ip naslov mašine iz cmd-ja. Advanced Linux uporabniki s pomočjo orodij, kot je Ansible, nameščamo, vzdržujemo in konfiguriramo nekaj deset linux mašin ali serverjev naenkrat. Vključno s cloud platformo, na kateri tečejo.

Advanced Windows Server uporabniki nas pa kličejo, ko ne znajo skup spraviti priklopa enega ubogega iSCSI diska na najboljšejšo server platformo na svetu. Pa veselo izgubljajo čas z blesavim klikanje po nekem GUI-ju, namesto da bi se naučili uporabljat konzolo in avtomatizrat taske. Pol pa v pridobljenem času počeli kaj dejansko koristnega, za razliko od blesavega klikanje n nivojev globoko v grafičnem meniju, zato da pogledajo, kolko prostora na Exchange serverju kuri nek uporabnik. Ko pa rečeš "PowerShell" pa itak prebledijo in omedlijo. Niso se zadnjih 10 let učili klikat zato, da bi zdaj začeli uporabljati kaj res učinkovitega.

Aja, pa Linux != Unix. Nikol ni bil, nikol ne bo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Mr.B ::

Daedalus, sarkazem pa to.
Advanced Windows Server uporabniki
kdo so pa to ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft sklenil rekordno prvo četrtletje

Oddelek: Novice / Rezultati
218353 (6036) janig
»

Microsoftovi rezultati solidni: padec prihodkov, rast dobička, Bing končno iz rdečega

Oddelek: Novice / Rezultati
137611 (5640) aerie
»

Microsoft zaradi Nokie četrtletje sklenil z največjo izgubo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6236575 (33221) boolsheat
»

Apple z rekordnimi prihodki in dobičkom, iOS 8.1 z Apple Pay izšel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
12533578 (28571) AnWar
»

Microsoft povečal dobiček na rovaš Officea in Xboxa

Oddelek: Novice / Rezultati
174231 (3685) revvs

Več podobnih tem