» »

Se še splača kupit Galaxy S2?

Se še splača kupit Galaxy S2?

musicfreak ::

Odločil sem se za menjavo telefona. Nekako nočem dat preveč, ker nisem veliko na telefonu, rad pa bi vseeno en dober pametni telefon končno.

Zanima me v čem bom na slabšem, če vzamem rabljen Galaxy S2, ki mislim da zadošča mojim potrebam, v primerjavi s tem, če bi vzel en nov, aktualen telefon, če ne igram iger in uporabljam telefon predvsem za klice, sms in internet (pa kakšne slike).
Katere pomembne posodobitve imajo novejši telefoni, ki jih S2 nima? Boljši fotoaparati?

blackbfm ::

zaslon je najbolj pomembna stvar, tu pa s2 malo šepa

sicer pa še fotoaparat, zmogljivost, tudi garancija.. če ti ga nekdo napol šenka vzemi, drugače nima smisla metat keš v tole

Magic1 ::

Za tvoje potrebe bo generik iz navadnih trgovin super(clover, xplore,...). Če hočeš še več za denar, si naroči iz Kitajske. Vendar imaš le leto garancije in težje uveljavlanje.8-O
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

urbybaby ::

jst ga mam dobri 2 leti in ga ne mislim menjat. Ima vse kar imajo "veliki". Po moje bo za tvojo uporabo (vsaj kar si napisal) več kot dovolj. Če boš dal gor pa kakšen neuraden ROM si pa zmagal.

Meizu ::

Splača pa se vseeno pogledat malce za novejšimi modeli zaradi boljše baterije namreč.

Sam sem pri tušmobilu za dokaj đabe dobil htc ones, ki je predzadnja generacija htcjčkov. Ker potrebe po quad coru nisem čutil (ker ga iskreno rečeno potrebuje le majhen procent ljudi) sem se odločil za one s, ki ima 2 jedrnika ampak dobro baterijo.

Rezultat? Butter smooth delovanje, 1gb rama, čisto dovolj za vse, le z dejstvom, da če nimam wifi in 3g nonstop vključen polnem 1x tedensko. Za čisto normalno uporabo. Wifi + 3g on, lahko delam najmanj polna 2 dni.

Ga ni quad telefona ki to zmore, pač pa se moraš sprijaznit s tem, da je pač velik konzumator.

Pri S2 je pa problem ravno slednji, namreč baterija v tem telefonu drži s tistim 2 jedrnikom toliko kot današnji quadi.
Torej izgubiš ne le performance, ampak tudi durability. Dobiš pa enakovredne alternative s2 za malo denarja. Poglej naokoli.

bond007 ::

One S je tam tam z S2 glede baterije: http://blog.gsmarena.com/htc-one-s-batt...
Sicer pa so neuradni romi za S2 že tako izpiljeni, da razen nekaterih zahtevnih iger, štekanja drugod praktično ni...

RejZoR ::

blackbfm je izjavil:

zaslon je najbolj pomembna stvar, tu pa s2 malo šepa

sicer pa še fotoaparat, zmogljivost, tudi garancija.. če ti ga nekdo napol šenka vzemi, drugače nima smisla metat keš v tole


What?! Telefon je lahko poceni samo zaradi starosti. Ne vem pa od kje ti ideja, da šepa pri zaslonu. Na soncu so vsi AMOLED zanič, pri vsem ostalem pa je ekran na istem nivoju kot katerikoli drug na najbolj zadnjem, najbolj high end telefonu. Nimamo vsi fetiš na 42 inčne telefone...

Fotoaparat je odličen, odkar imam SGS2 zelo redko vzamem v roke namenski fotoaparat. Oba sta 8Mpix. Zmogljiv je tud več kot zadost, sploh mi ni jasno kaj dela folk s svojimi telefon, da rabijo quad core. Za drkanje angry birds in benchmarkov? Seriously...

SGS2 je po datumu sicer star ampak skupno gledano je odličen telefon. Sem probal tud SGS3, pa me ni po nobeni stvari pritegnil. Vbistvu mi je šla sama velikost aparata prej na jetra kot pa da bi štel kot prednost...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

RejZoR je izjavil:

blackbfm je izjavil:

zaslon je najbolj pomembna stvar, tu pa s2 malo šepa

sicer pa še fotoaparat, zmogljivost, tudi garancija.. če ti ga nekdo napol šenka vzemi, drugače nima smisla metat keš v tole


What?! Telefon je lahko poceni samo zaradi starosti. Ne vem pa od kje ti ideja, da šepa pri zaslonu. Na soncu so vsi AMOLED zanič, pri vsem ostalem pa je ekran na istem nivoju kot katerikoli drug na najbolj zadnjem, najbolj high end telefonu. Nimamo vsi fetiš na 42 inčne telefone...

Fotoaparat je odličen, odkar imam SGS2 zelo redko vzamem v roke namenski fotoaparat. Oba sta 8Mpix. Zmogljiv je tud več kot zadost, sploh mi ni jasno kaj dela folk s svojimi telefon, da rabijo quad core. Za drkanje angry birds in benchmarkov? Seriously...

SGS2 je po datumu sicer star ampak skupno gledano je odličen telefon. Sem probal tud SGS3, pa me ni po nobeni stvari pritegnil. Vbistvu mi je šla sama velikost aparata prej na jetra kot pa da bi štel kot prednost...

srsly ?
480p ekran je primerljiv z 720p in 1080p ?
U sure are blind.
#brezpodpisa

Meizu ::

bond007 je izjavil:

One S je tam tam z S2 glede baterije: http://blog.gsmarena.com/htc-one-s-batt...
Sicer pa so neuradni romi za S2 že tako izpiljeni, da razen nekaterih zahtevnih iger, štekanja drugod praktično ni...


M0ja praksa seveda kaže drugače.

bond007 ::

Moja pa točno tako, kot je v testih prikazano...

mm46 ::

RejZoR je izjavil:

Na soncu so vsi AMOLED zanič, pri vsem ostalem pa je ekran na istem nivoju kot katerikoli drug na najbolj zadnjem, najbolj high end telefonu.

Ekran je proti tistim na lanskih in letošnjih flagshipih obupen, pa ne mislim zaradi velikosti... Barve so krneki, če ga samo mal pod kotom gledaš je vse modro in precej nizka gostota pixlov.
Se strinjam glede kamere, glede splošnega delovanja pa bi reku, da je po hw podoben galaxy nexus opazno hitrejši in bolj smooth na račun manj zabloatanega sw.

Imam telefon doma za testiranje aplikacij, tako da ne govorim na podlagi 10 minutnega "testiranja"...

Lonsarg ::

Pa kaj vam ni jasn, tle kupuje nekaj poceni, vi pa poveste, kej je pri S2 slabše kot pri tanajdražjih flagshipih. S2 je toliko cenejši, da nimajo isto dragi telefoni nič bolše ekrane ali pa kaj drugega. Edino kar imajo isto dragi telefoni bolje je novejši software, torej če dobiš kak rabljen S2 zadosti pcoeni kupi, samo ti priporočam CyanogenMod gor dati(4.3.1 trenutno).

Če pa kupuješ cenejše nove telefone pa se ti S2 ali pravzaprav sploh noben Samsungov telefon ne splača, ker imaš LG in še koga drugega, ki za isto ceno ponuja več.

KuntaKinte ::

Če že razmišljaš o S2 se stegni še teh 50 eur in vzemi S3,imo.

klinker ::

Se strinjam. Raje kot S2, vzami Galaxy Nexus. AMOLED na S2 je obup. Je zaslon ze od Nexus S doosti boljsi. Baterija jedva en dan ob solidni uporabi, pa ta ki pravi da je butter smooth, naj sproba kaj boljsega raje ;)

francek1 ::

Za svoj denar zaenkrat boljšega ne dobiš.Lahko je seveda bit pameten, če nisi omejen pri budžetu. Torej vzami dvojko, gor namesti novejši rom in si zmagal.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

klinker ::

Galaxy Nexus se prodaja za par 10€ vec in jih je definitivno vreden.

klemenSLO ::

Keje pa je Nexus boljši od S2?
S3 je pa še vedno 100EUR dražji od S2...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

klemenSLO je izjavil:

Keje pa je Nexus boljši od S2?
S3 je pa še vedno 100EUR dražji od S2...

v praktično vsakem pogledu.. že to da ma čisti android gor, je velik + za nekatere.
#brezpodpisa

klemenSLO ::

glej primerjavo:

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

Praktično Nexus ni v nobeni stavri boljši od S2.
+ to, da se uradna podpora za Android neha z verzijo 4.1.2, S2 pa naj bi dobil še 4.2.2.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

RejZoR ::

Sej ne da imaš tud Cyanogenmod, ki pa je čisti ROM in je uradno na verziji 4.2.2, v testiranju pa je tud 4.3 in more...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

klemenSLO je izjavil:

glej primerjavo:

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

Praktično Nexus ni v nobeni stavri boljši od S2.
+ to, da se uradna podpora za Android neha z verzijo 4.1.2, S2 pa naj bi dobil še 4.2.2.

in zakaj daješ v primerjavo nexus s, če je blo govora o galaxy nexus.
in od kje teb ideja, da bo s2 dobu uradn 4.2, če je blo najavljeno, da je 4.1 zadnje kar dobi..
#brezpodpisa

shadeX ::

Moj glas gre za Galaxy S2. Več kot dovolj za uporabnikove zahteve.

Formula 1 ::

klemenSLO je izjavil:

glej primerjavo:

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

Praktično Nexus ni v nobeni stavri boljši od S2.
+ to, da se uradna podpora za Android neha z verzijo 4.1.2, S2 pa naj bi dobil še 4.2.2.

Če si že pameten daj vsaj pravo primerjavo.
http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

klemenSLO ::

Ups. Sm zgleda prehitro prebral. Vendar tudi ta model ne izstopa.
Malo večji ekran, Več pikslov. zaslon je pa slabši. Ni slota za kartice. ostalo je tmtm. Naložiš pa na vse novejši ROM...
Vzemi cenejšega.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

hojnikb ::

klemenSLO je izjavil:

Ups. Sm zgleda prehitro prebral. Vendar tudi ta model ne izstopa.
Malo večji ekran, Več pikslov. zaslon je pa slabši. Ni slota za kartice. ostalo je tmtm. Naložiš pa na vse novejši ROM...
Vzemi cenejšega.

od kje si pa ta zakjuček potegno ?
A zdej je po novem vse zanič, kar ni AMOLED ?
#brezpodpisa

klemenSLO ::

Neke reviewe sem bral po netu. Nisem pa v živo videl nexusa da bi iz prve roke dejal. glede na specifikacije sta zelo podobna telefona in pomoje ne moreš zgrešiti z nobenim. Tako da naj vzame cenejšega. Tako je moje mnenje.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Imam doma Nexus S in SGS2. Zaslon na S2 je drek vreden ze napram Nexus S, pravtako sam sistem opazno boljse dela na NexusS, pa je S2 x2 boljsi po hardwareju. Pac ja, spili ipd kar zahteva procesorsko moc dela malo boljse, nikakor pa x2, kolko je hardware boljsi, tako da Galaxy Nexus je definitivno boljsa izbira od S2. Btw, primerjal zadnjic mojega Nexus 4 in Galaxy Nexus, pa sam sistem dela skoraj enako dobro kot na mojem N4.
Ce gledas samo na stevilke pol boljse da si kitajce kupite :D

BlackMaX ::

Imam ga leto in pol, priporočam.

neskoncno ::

Nexus je recimo primerljiv s S2 drugič bi moral pogledati kakšne ponudbe, vem da se je v Italiji Nexus razprodajal po smešni ceni 150EUR malo pred tem ko je prišel Nexus 4 ven.

Napoveduje se Nexus 5, ki bo spet od LG-ja po mojem mnenju malo počakaj.

Zgodovina sprememb…

musicfreak ::

Hvala vsem za informacije. Na koncu se odločam med Galaxy S2 in LG Optimus G (ker mi je pomemben tudi izgled in sta mi ta dva najlepša). Pri katerem mislite da drži baterija dlje ob normalni uporabi?

Samson ::

Ce te interesira nakup, imam sgs2 kot nov. Nikoli servisiran, nikoli imel padalnih vaj...Nikoli nobenega problema z njim, v seb ima originalno mocnejso baterijo, rootan, trenutno zadnji MIUI rom. Kako bi se reklo - nov telefon z vsem kar ga pripada razen slusalk - ni mi primerna prodaja ce je nekaj bilo v mojih usesih, hehe. Cena? Predpostavljam da je 170-180 realna. Aja, zraven prilozim se mislim da puro ola gumo. Ce ni puro, je pa durex, hehe...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

hojnikb ::

180€ za to starino ? :)):))
#brezpodpisa

Samson ::

Starina gor ali dol. Telefon je vreden tega denarja. Ni pa zadnja cena. Povedal sem svoje mnenje...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

keitai ::

Normalna cena dobro ohranjene s2-ke je cca 130e. Tvoja 180e "realna" je bolj za na bolho, ki je polna "realnih" cen.

Samson ::

Ce je res tolk malo vredna potem je verjetno nima smisla prodajat...Ok shodno temu kako stvari stojijo sem ocitno malce za casom. Telefon stoji ze vec kot pol leta v skatli, saj trenutno uporabljam telefon z dvema sim. Ampak pod 150 pa skorda nebi sel, hehe. Naj stoji za otroke, sosedovega mulca, kaksno napredno staro mamo....

Zal nima smisla razglabljat kolk je kaksna zadeva vredna. Pravkar prodano, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samson ()

keitai ::

Nerazgledanemu kupcu lahko prodaš marsikaj.

francek1 ::

Yep; za 180 € bi si moral drug forum najt, da se ti ne bi smejali...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

hojnikb ::

nemorš verjet, kak ovce padajo na samsung znamko zadne čase... Kot drugi Apple..
#brezpodpisa

blackbfm ::

iphone4, s2, v glavnem ta generacija naprav je nekako mimo..to kupujejo res samo se bedaki :)

Samson ::

Ja. Vsi kupujemo samo najnovejso tehnologijo in vsi si jo lahko privoscimo. Tudi kitajski telefoni imajo vse visjo ceno. Seveda so tudi toliko boljsi kakor kaksno leto ali dve nazaj. Ampak so tudi cene okrog 400€. Xiaomi in podobno a ne? Pa ponudniku tudi placas polno ceno telefona vendar na obroke...so mimo casi ko si za 1 sit dobival telefone sam da si podpisal pogodbo...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

francek1 ::

blackbfm je izjavil:

iphone4, s2, v glavnem ta generacija naprav je nekako mimo..to kupujejo res samo se bedaki :)

...pametni pa? Za 130 EUR prosim....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

musicfreak ::

blackbfm je izjavil:

iphone4, s2, v glavnem ta generacija naprav je nekako mimo..to kupujejo res samo se bedaki :)


Čestitke za najbolj primitiven in neumen komentar v temi :)

blackbfm ::

Vsi kupujemo samo najnovejso tehnologijo in vsi si jo lahko privoscimo


No tak ogromen strošek spet ni. Otroci na srednjih šolah zmečejo samo za čike ene tolk kot stane en soliden gadget :)

...pametni pa? Za 130 EUR prosim....

dumbphone nokia, pa še ostane ti

francek1 ::

blackbfm je izjavil:

Vsi kupujemo samo najnovejso tehnologijo in vsi si jo lahko privoscimo


No tak ogromen strošek spet ni. Otroci na srednjih šolah zmečejo samo za čike ene tolk kot stane en soliden gadget :)

...pametni pa? Za 130 EUR prosim....

dumbphone nokia, pa še ostane ti

No, tak odgovor sem pričakoval; je popolnoma na nivoju prvega komentarja.....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

LitralSM ::

Karkoli brandanega od kitajcev.

klinker ::

Za 140€ je na bolhi Galaxy Nexus. S2 pa sem pred skoraj enim letom kupil punci za 150€.
Mi je pa zal da takrat nisem dal raje 200€ za Galaxy Nexusa in sem kupu ta "srot". Sej fon na fonu sicer dela vse, ampak fak no...da en Nexus S s pol slabsim hardwarejem dela po vecini bolje z prakticno enakim romom (SlimBean) je smesno.

musicfreak ::

Ali je možno imet oz. spremenit recimo na LG Optimus G, da imaš temo kot je na Galaxy S2 (iste ikone in keyboard layout)?

Samson ::

Probaj kaksno galaxy s2 temo zloudat. Najverjetneje bo delalo.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7022617 (11465) boris82
»

Je proizvodnja Nexus 5 res končana? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5022656 (19113) fast1slow
»

HTC Evo 3D vs. Samsung Galaxy Nexus

Oddelek: Mobilne tehnologije
224799 (4500) Alessio983
»

Samsung Galaxy S2 vs Galaxy Note

Oddelek: Mobilne tehnologije
132926 (2644) Zero0ne

Več podobnih tem