» »

Golf mk5 vprašanje?

Golf mk5 vprašanje?

1
2
»

GrimReaper ::

1100€ če imaš 0% bonusa in 650€ če ga imaš 50%.
Res pa da maš zdej že ene bolj leve zavarovalnice, pri tistih ponavadi zavarujejo tisti z močnimi avtomobili in malo denarja.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

ttommy ::

650€ s 50%???
Gamer

balocom ::

GrimReaper je izjavil:


Res pa da maš zdej že ene bolj leve zavarovalnice, pri tistih ponavadi zavarujejo tisti z močnimi avtomobili in malo denarja.


Dobrih 900€ pri G24 oz. 1.2k€ za totalnega začetnika te pride zavarovanje za takega GTI-ja. Primerno tveganju, ni kaj:D
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

zlobcek ::

Iz prve roke:) MK5 GTI let. 2005, styling stock. Zavarovanje okoli 900E, malo manj - s 50% s parimi opcijami delnega kaska, poraba je bila na začetku 10,5, sedaj s stage 2 kitom + intercooler in ima povprečne okoli 9. Servisi okoli 150 eur (170k km), nič izrednih (še / tok tok). Več je bilo ko sem menjal diske in par prčkarij.

Če mene vprašaš, mi to mašino menja le novejši GTI oz. avto podobnega značaja (dejansko res ratujem že malo star za to :(). Če si za take stvari ni vprašanja, veselje na 4 kolesih, meni ni žal niti evra. Nisem nek pristaš kičenja. Sicer lepo zgleda 1.6 ali kakšen TDI s športnim podvozjem in detroit 18" ter rdečo linijo okoli grila. Ampak filing za volanom naredi razliko vredno, posebej če gledaš drugega VW bencinarja...

Folk, ki misle da je 200+ konjev dizaster na cesti, no comment. Še niti ene kazni za hitrost nisem dobil v 5 letih odkar ga mam, vozim po omejitvah bolj ali manj. Pa se mi vseeno vedno smeji za volanom. Figure that out;D

Uglavnem, če študiraš - kupi. Pa tud če sam za 2 leti. Zdej so relativno poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

Hayabusa ::

PINki je izjavil:

Kolko pride registracija in zavarovanje za GTI?

http://www.amzs.si/si/936/default.aspx

GrimReaper ::

Folk, ki misle da je 200+ konjev dizaster na cesti, no comment. Še niti ene kazni za hitrost nisem dobil v 5 letih odkar ga mam, vozim po omejitvah bolj ali manj.

Odvisno od voznika.
V mojih krajih je bolj malo takih avtomobilov, ampak kar jih je, me vedno prehitijo, pa tud če vozim zlo hitro.
Recimo enkrat za mano Seat Leon Cupra z okoli 200KM, sam sem šel normalno 100, on mimo z ene 130 tako hitro kot bi šel sam 50.
Eno tako prehitevanje, ok, ampak da vedno tako voziš mi pa noben ne bo rekel da je enako varno.
Najbolj varni vozniki so zame s Twingoti, Kia Pridi in podobno, lahko govorite da je odvisno od voznika, ampak sam mislim da je avto bolj pomemben.
Če je voznik tišast kot sem sam, je pa vsekakor švohnejši avto bolj varen, vem ker sem vozil že 50KM in tut 140KM in je vsekakor razlika. Pri 140KM morš met dost več pameti kje boš prehiteval, ker s 50-100KM na takih mestih niti pomislil ne boš. Sicer moram rečt da sem veliko delal na tem, in zdej raje 3x premislim preden bom začel prehitevat.

Za nakup takega avta pa kot izgleda je res prvi cilj prit do 50% bonusa, zdej po 5 letih in pol sem šele na 15%.
Do takrat bom pa že tud bolj izkušeno vozil.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

M-XXXX ::

Če je voznik tišast kot sem sam, je pa vsekakor švohnejši avto bolj varen, vem ker sem vozil že 50KM in tut 140KM in je vsekakor razlika. Pri 140KM morš met dost več pameti kje boš prehiteval, ker s 50-100KM na takih mestih niti pomislil ne boš.

Še enkrat, pa sem enkrat že rekel: nima veze kakšen avto voziš, važno je od voznika. Iz ovinka ali v škarje lahko prideš tako z 50 kot 1200KM avtom...

einstein :P ::

Teža s trenjem nima veze!


;((
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Vikking ::

Zamenjat sprednjo masko z mrežicami in meglenkami. Nobene menjave izpuha, mogoče menjaš le zadnji nastavek, tudi mislim da bi bilo potrebno menjati spodnji del zadnjega odbijača. Vso spodnjo plastiko v barvo pleha.
Namestiti alu platišča kakšno colo večje, z platišči ki so original na gti-ju. Na masko in na rit še značko GTI in si naredil vse kar se "splača". Spolirat, znotraj očistit in na koncu si vcepit v glavo čeprav si vrgel v vozilo krepko čez jurja ni vredno popolnoma nič več.

Tole je čist hobi projekt za lastno dušo. Ker zmečeš kar precej denarja.
Najcenejše da nalepiš gti značko spredaj/zadaj, nastavek na izpuh in je to to.

shadeX ::

Še enkrat, pa sem enkrat že rekel: nima veze kakšen avto voziš, važno je od voznika. Iz ovinka ali v škarje lahko prideš tako z 50 kot 1200KM avtom...


Se popolnoma strinjam. Vse je odvisno od voznika. Ni važno kako močen avto vozi. Praksa je pa ponavadi takšna da tisti z močnejšimi avtomobili, so za volanom bolj "agresivni" če se lahko tako izrazim. Če imaš 50KM in imaš 100m do naslednjega nepreglednega ovinka, ne boš pomislil na prehitevanje. Druga zgodba je če imaš ti 200KM mašino in si to lahko "privoščiš".

ScumbagSteve ::

Samo to še nam manjka. Še en pociganjen golf na cesti :8)
Scumbag Štefko

Unknown_001 ::

ScumbagSteve je izjavil:

Samo to še nam manjka. Še en pociganjen golf na cesti :8)


Narobe si predstavljaš use skp. Zadeva naj bi na koncu zgledala kot običajen GTI brez nekih "hudih" spojlerčkov neonk in ostalega kiča.
Čist lep pa nevtralen bo a bo vseen deloval malo bolj športno ko pa navaden. Nekateri imamo okus za te zadeve.

Je pa res, da ne moreš verjet kaj nekateri iz avtomobila naredijo, da je cel kičast in primeren sam še za v cirkus.;((
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Janac ::

Unknown_001 je izjavil:

ScumbagSteve je izjavil:

Samo to še nam manjka. Še en pociganjen golf na cesti :8)


Narobe si predstavljaš use skp. Zadeva naj bi na koncu zgledala kot običajen GTI brez nekih "hudih" spojlerčkov neonk in ostalega kiča.
Čist lep pa nevtralen bo a bo vseen deloval malo bolj športno ko pa navaden. Nekateri imamo okus za te zadeve.

Je pa res, da ne moreš verjet kaj nekateri iz avtomobila naredijo, da je cel kičast in primeren sam še za v cirkus.;((


No, bomo vidli tvojga.

vorantz ::

Unknown_001 je izjavil:

Čist lep pa nevtralen bo a bo vseen deloval malo bolj športno ko pa navaden.


To je še vedno definicija ricerja
Samo ne greš v take extreme

SkIDiver ::

Če bi rad boljši občutek pri vožnji poštimaj podvozje in zavore:D

Unknown_001 ::

vorantz je izjavil:


To je še vedno definicija ricerja


Ricerja ???
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

black ice ::

Unknown_001 ::

Ricer - Any person who adds tasteless modifications to a perfectly normal automobile.

Hmm, jst ne vem, če je neki takega neokusno.
http://www.golfmkv.com/forums/attachmen...

Sj jst bi rad da bi zgledal le kot GTI, jst ne vem kaj ste vi pričakoval :|
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Unknown_001 ::

Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iskanje športnega avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11223281 (19069) facepalm
»

Nakup novega avtomobila do 18.000€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9022412 (17358) Netrunner
»

Poraba avtomobila VW GOLF IV Turbo GTI (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8917695 (15706) kriko07

Več podobnih tem