» »

Windows Phone 8.1 prinaša precej novosti

Windows Phone 8.1 prinaša precej novosti

SuperSite for Windows - Paul Thurrott se je razpisal o prihajajoči verziji operacijskega sistema za Microsoftove oziroma Nokiine telefone, Windows Phone 8.1. Najbolj očitna sprememba bo bržkone ukinitev fizičnega gumba Nazaj, ki so ga ti telefoni doslej imeli. Microsoft pravi, da je to edina logična poteza, ker uporabniki niso nikoli zares dojeli funkcije tega gumba.

V bistvu jih je imel več. Ta gumb v aplikaciji odpre prejšnjo stran in to ponavlja tako dolgo, dokler niso na prvi stran; potem aplikacijo zapre. Toda uporabniki so namesto večkratnega pritiska na ta gumb raje kliknili na gumb Start in na začetnem zaslonu izbrali želeno aplikacijo. Ima pa ta gumb še eno pomembno funkcijo, in sicer z daljšim pritiskom odpre okno za večopravilnost, kjer vidimo vse odprte aplikacije. Če bo Microsoft res odstranil ta gumb, bo moral to rešiti drugače.

Ne bo pa to edina novost. Windows Phone 8.1 bo po novem podpiral tudi naprave z diagonalo zaslona do deset palcev. Še prej, že z nadgradnjo GDR3, ki jo pričakujemo ta mesec ob izidu Nokiine Lumie 1520, pa bodo podprli 6-palčne zaslone. GDR3 bo deloma uredil tudi večopravilnost, ki je v Windows Phone 8 precej zapleteno izvedena, tako da bo omogočil ročno zapiranje aplikacij, celovita predelava (izboljšana obvestila in aplikacije v ozadju) pa pride drugo leto v Windows Phone 8.1.

Pomembna novost bo tudi združljivost med Windows RT in Windows Phone, saj bodo razvijalci lahko pripravili aplikacijo, ki bo tekla na obeh sistemih. Za zdaj neobvezno, v prihodnosti pa mogoče tudi obvezno. Windows Phone 8.1 pride spomladi 2014.

49 komentarjev

krneki0001 ::

GDR3 je že zunaj. Ravnokar sem updejtal svojo lumio.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Boobiz ::

"izboljšana obvestila"

Kaj točno to pomeni? A končno dobimo notifications center?

Ampak o ločenih volume shemah zvonjenja in ostalih zadev pa še vedno ni ne duha ne sluha.
I'm drunk, what's your excuse?

Mordecai ::

S takim tempom bo w8 še leta zadaj za belle. Imam oba!

rand ::

Popolnoma brez vizije. Gumb bodo pač ukinili, ker so pametnjakoviči sedaj ugotovili da nihče tega ne uporablja. Smešno, ko pa v use case vlagajo miljone in miljone dolarjev. Ko se pa ne izide, pa pač z update popravijo (pokvarijo).
while(1)fork();

martincek1 ::

Noben ne uporablja? Zame je to super funkcija... je pa res da sem na W7.8 in za moj telefon itak ne bo nadgradnje :)

LuGi ::

krneki0001 je izjavil:

GDR3 je že zunaj. Ravnokar sem updejtal svojo lumio.


Očito si first :)) GDR3 se ni zunaj.

Ukinejo naj ta blesav Search key, totalno neuporaben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

pegasus ::

Mordecai je izjavil:

S takim tempom bo w8 še leta zadaj za belle. Imam oba!

+1, kaj naj rečem ... sicer mi je všeč, da je wp pretežno tekstovna zadeva, a pri funkcionalnosti se vidi, da je symbian imel mnogo več kilometrine kot katerikoli drugi phone os danes.

ivanuscha ::

Tole je komedija. Oziroma uporabno za ljudi, ki rabijo malo boljši feature phone.

Pro_moted ::

ivanuscha je izjavil:

Tole je komedija. Oziroma uporabno za ljudi, ki rabijo malo boljši feature phone.


Ali pa tako.
Uporabno je za tiste ki rabijo telefon, mail, internet browser, office, skydrive, budilko, organizator, kakšen uporaben app. in to je to. Za ostale je tu Android in Mastercard.
To pomeni da je sistem primeren za večino populacije.
BTW.Imam trenutno Xperio in mislim da ,če je ne bom v kratkem prodal, da jo bo zadel zid.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

aerie ::

ivanuscha je izjavil:

Tole je komedija. Oziroma uporabno za ljudi, ki rabijo malo boljši feature phone.

Ma ja... Kje so zdaj tile amerikanarji ugotovili, da je back button neuporaben mi sploh ni jasno. Neuporaben je search button z zabetoniranim Bingom in za desničarje nerodno lokacijo (vsaj na moji Lumii), ker ga nehote sprožiš. Dodali bodo notification center za opozorila več ali manj brezveznih aplikacij kot je FB, da je nekdo pač všečkal ali komentiral mojo objavo. Namesto da bi pripopal gor eno led diodo, da mi utripa ob zgrešenem klicu, prejetem SMS sporočilu ali e-mailu. Ne pa da vsake tolko moram prižgat in pogledat na zaslon, če me je kdo klical ali kaj sporočil po SMS ali mailu. Res gre tole v eno čudno smer...

LitralSM ::

rand je izjavil:

Popolnoma brez vizije. Gumb bodo pač ukinili, ker so pametnjakoviči sedaj ugotovili da nihče tega ne uporablja. Smešno, ko pa v use case vlagajo miljone in miljone dolarjev. Ko se pa ne izide, pa pač z update popravijo (pokvarijo).

Ja, saj smo kul. Ti si kul, jaz sem kul, Android je isto kul.
Whait what?!

Jaffa ::

Glede na to, da bodo odstranili gumb, pomeni, da trenutno aktualnih WP8 telefonov ne bo mogoče nagraditi na 8.1? Oz. če bo nadgradnja možna, kakšno funkcijo bo potem imel ta gumb? :)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

levaky ::

Men, meni je pa back full uporaben... Nekaj berem v IEju, kliknem 'Home', pogledam vreme, dvakrat back in sem nazaj na IEju...

Matej

vostok_1 ::

Jz pa windows key skoraj nič ne uporabljam. Search-a prav tako praktično nič. Back je edini gumb.

Po kaki logiki je MS to ugotovil!?

Naj raje dajo opcijo zapiranja aplikaciji brez da moraš 20 kliknit back, da prideš na začetek. Kljub temu da podpiram MS pogosto dobim občutek, da kreatorji teh aplikaciji so eni zdrogirani hrčki.

fosil ::

Da je gumb nazaj neuporaben je verjetno ugotovila ista ekipa genialcev, ki je pogruntala tudi da je metro dobra zadeva za desktop.
Tako je!

Tilk ::

Gumb za iskanje bi bil čisto uporaben, če bi imel izbiro iskalnika. Baje se to na Nokiah lahko uredi.
Led notification bi bila zakon zadeva. Upam, da bo task manager lahko aplikacije zapiral z swipe up, krizec se mi zdi butast in izven konteksta WP. Mocno si zelim IE podoben kot je na iOS,user interface predvsem. Ostalo je zadovoljivo. Pa to butasto foro z spominom naj popravijo ze enkrat.

htc8x
Tilk

zeleni ::

Pro_moted je izjavil:

ivanuscha je izjavil:

Tole je komedija. Oziroma uporabno za ljudi, ki rabijo malo boljši feature phone.


Ali pa tako.
Uporabno je za tiste ki rabijo telefon, mail, internet browser, office, skydrive, budilko, organizator, kakšen uporaben app. in to je to. Za ostale je tu Android in Mastercard.
To pomeni da je sistem primeren za večino populacije.
BTW.Imam trenutno Xperio in mislim da ,če je ne bom v kratkem prodal, da jo bo zadel zid.


In se gps software, ki je vkljucen v vecino WP telefonov serijsko (nokije), ter najboljsi fotoaparat (1020). Ampak nekateri ocitno tega ne vejo, oz. njihovi telefoni zmorejo toliko drugega :)

Jaz tudi uporabljam back, ce ne drugega da zapiram programe. V bistvu uporabljam vse tri gumbe pod zaslonom.

Chev ::

zeleni je izjavil:

In se gps software, ki je vkljucen v vecino WP telefonov serijsko (nokije), ter najboljsi fotoaparat (1020). Ampak nekateri ocitno tega ne vejo, oz. njihovi telefoni zmorejo toliko drugega :)


Kaj imajo pa drugi telefoni? Samo GPS hardware? Kolikor vem imajo vsi androidi Google Maps, v katerem si lahko shraniš mape za offline navi.

Mare3 ::

Jaz sem tudi uporabljal wp8 približno dva tedna in mi je bilo veliko stvari nelogičnih in ne vem od kod jim takšne butaste ideje da zakomplicirajo vse. Drugače pa kar se tiče tipk sem tudi sam uporabljal le tipno za nazaj ne vem od kod jim ideja da je ne uporablja folk. Tipko za search naj ukinejo ker je neuporabna totalno.

zeleni ::

Chev je izjavil:

zeleni je izjavil:

In se gps software, ki je vkljucen v vecino WP telefonov serijsko (nokije), ter najboljsi fotoaparat (1020). Ampak nekateri ocitno tega ne vejo, oz. njihovi telefoni zmorejo toliko drugega :)


Kaj imajo pa drugi telefoni? Samo GPS hardware? Kolikor vem imajo vsi androidi Google Maps, v katerem si lahko shraniš mape za offline navi.


Ti ne vem. Vprasaj Livea kaj imajo. On ve nekaj vec ocitno :)
Mogoce ga moti pomanjkanje virusov, ki jih kje drugje ne manjka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zeleni ()

Ramon dekers ::

BTW.Imam trenutno Xperio in mislim da ,če je ne bom v kratkem prodal, da jo bo zadel zid.


Sicer off topic ampak tale komentar zmaga. Ja, ko xperia začne nagajat, rata človek živčen.

luky ::

krneki0001 je izjavil:

GDR3 je že zunaj. Ravnokar sem updejtal svojo lumio.

Katero Nokio pa imaš, da si dobil že GDR3. Jaz imam L925 pa še nič ne najde novega update.
luky!

Boobiz ::

Tilk je izjavil:

Gumb za iskanje bi bil čisto uporaben, če bi imel izbiro iskalnika. Baje se to na Nokiah lahko uredi.
Led notification bi bila zakon zadeva. Upam, da bo task manager lahko aplikacije zapiral z swipe up, krizec se mi zdi butast in izven konteksta WP. Mocno si zelim IE podoben kot je na iOS,user interface predvsem. Ostalo je zadovoljivo. Pa to butasto foro z spominom naj popravijo ze enkrat.

htc8x


How exactly se to uredi?
I'm drunk, what's your excuse?

krneki0001 ::

LuGi je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

GDR3 je že zunaj. Ravnokar sem updejtal svojo lumio.


Očito si first :)) GDR3 se ni zunaj.

Ukinejo naj ta blesav Search key, totalno neuporaben.



A ni Amber gdr3?

Včeraj je bil update za lumie in Amber se mi je naložil. Imam pa vse naštimano na angleško (country, phone language in regional format).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

DaviX ::

krneki0001 je izjavil:

LuGi je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

GDR3 je že zunaj. Ravnokar sem updejtal svojo lumio.


Očito si first :)) GDR3 se ni zunaj.

Ukinejo naj ta blesav Search key, totalno neuporaben.



A ni Amber gdr3?

Včeraj je bil update za lumie in Amber se mi je naložil. Imam pa vse naštimano na angleško (country, phone language in regional format).


Jao.
GDR2 je Amber. Ne vem kdaj je bil točen datum izzida, jaz sem ga namestil nekje v sredini septembra. Sicer je pa odvisno IZ KJE imaš telefon. Sam imam Italy country variant odklenjeno L920, zato ni bilo čakanja, kot je značilno za Slovenske verzije.
GDR3 je Bittersweet shimmer, ki NI še na voljo za nobeno napravo, razen če si kak dev ali podoben prisklednik. Bo treba počakat 22. oktober, ko bo v Abu Dabiju paradirala Nokia z novimi Lumiami, na katerem bo fural GDR3 in bo hkrati znano tudi kdaj bo začel update za stare telefone padat vn (če ne že isti dan).

Bramac ^^ ::

Če bi se vse uresničilo iz teh domnev, bi bil os super (poleg raznih izboljšav standardnih appov za klice, sporočila,...).

Zgodovina sprememb…

Apofis ::

Ramon dekers je izjavil:

BTW.Imam trenutno Xperio in mislim da ,če je ne bom v kratkem prodal, da jo bo zadel zid.


Sicer off topic ampak tale komentar zmaga. Ja, ko xperia začne nagajat, rata človek živčen.

Še en offt. Kaj vas pa tok jebe pr xperiah?

Duco ::

Tudi meni ni jasno tole z gumbom nazaj. Edini gumb od spodnjih treh, ki ga konstantno zlorabljam :).

hotlips ::

Kakor sem jaz "original" novico bral je pisal da na napravah z 8.1 back gumb ne bo več obvezen. Se pravi, da bo odvisno od proizvajalca oz modela telefona, če sem jaz prav razumel.
Se pa strinjam, če že morjo dat kakšen gumb stran bi dal jaz gumb za iskanja, ki se ga ne da spreminjat oz prirejat.
Na nokiah oz najbrž vseh WP8 razen htc 8x se da sprement v IE iskanje z bing v google, samo se kljub temu da mam htc 8x ne sekiram preveč ker za internet v 95% uporabljam UC Browser. Je pa ta "zabetoniranost" še ena zadeva ki mi ni najbolj jasna s strani HTC.

lp.hl

krneki0001 ::

DaviX je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

LuGi je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

GDR3 je že zunaj. Ravnokar sem updejtal svojo lumio.


Očito si first :)) GDR3 se ni zunaj.

Ukinejo naj ta blesav Search key, totalno neuporaben.



A ni Amber gdr3?

Včeraj je bil update za lumie in Amber se mi je naložil. Imam pa vse naštimano na angleško (country, phone language in regional format).


Jao.
GDR2 je Amber. Ne vem kdaj je bil točen datum izzida, jaz sem ga namestil nekje v sredini septembra. Sicer je pa odvisno IZ KJE imaš telefon. Sam imam Italy country variant odklenjeno L920, zato ni bilo čakanja, kot je značilno za Slovenske verzije.
GDR3 je Bittersweet shimmer, ki NI še na voljo za nobeno napravo, razen če si kak dev ali podoben prisklednik. Bo treba počakat 22. oktober, ko bo v Abu Dabiju paradirala Nokia z novimi Lumiami, na katerem bo fural GDR3 in bo hkrati znano tudi kdaj bo začel update za stare telefone padat vn (če ne že isti dan).


Nisem vedel, sem mislil, da je Amber GDR3. Ni panike potem.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Boobiz ::

hotlips je izjavil:

Kakor sem jaz "original" novico bral je pisal da na napravah z 8.1 back gumb ne bo več obvezen. Se pravi, da bo odvisno od proizvajalca oz modela telefona, če sem jaz prav razumel.
Se pa strinjam, če že morjo dat kakšen gumb stran bi dal jaz gumb za iskanja, ki se ga ne da spreminjat oz prirejat.
Na nokiah oz najbrž vseh WP8 razen htc 8x se da sprement v IE iskanje z bing v google, samo se kljub temu da mam htc 8x ne sekiram preveč ker za internet v 95% uporabljam UC Browser. Je pa ta "zabetoniranost" še ena zadeva ki mi ni najbolj jasna s strani HTC.

lp.hl



Zabetoniran, če greš pod setting-application-internet explorer-advanced-default search privider al kaj misliš? Ker to se na nokii da spremenit. Ne moreš pa spremenit tistega binga, ki ti ga odpre ko pritišneš knof search in je zato ta search tako neuporaben oz manj uporaben, ker je precej retardiran engine. Sploh če iščeš kake lokalne informacije npr.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

krneki0001 ::

Boobiz je izjavil:

Zabetoniran, če greš pod setting-application-internet explorer-advanced-default search privider al kaj misliš? Ker to se na nokii da spremenit. Ne moreš pa spremenit tistega binga, ki ti ga odpre ko pritišneš knof search in je zato ta search tako neuporaben oz manj uporaben, ker je precej retardiran engine. Sploh če iščeš kake lokalne informacije npr.


Evo ti odgovor:
For those who prefer Google over Bing, here's how to reassign the search button to open Google search
1.Open IE. Go to settings > advance settings. Set default search to Google
2.Go to region settings of the phone, set 'search language' to Russian
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

1.Open IE. Go to settings > advance settings. Set default search to Google
2.Go to region settings of the phone, set 'search language' to Russian

Spet neki hacki, ko se tako norčujete iz androida :P.

A slo tipkovnica je že notri ali moraš uporabljati češčino ?

Bor H ::

Že eno leto...z WP8 so podprli kup jezikov.

c00L3r ::

Fizični back gumb bodo dali ven. Zdaj pa ga bodo morali razvijalci dodat enega programskega nekam na uporabniški vmesnik? Ali bo tako kot na Android, da ti kar OS spodaj sam dodat manjkajoče fizične gumbe?

Marsikatera aplikacija zdaj dela z back gumbom. A bo na novih telefonih neuporabna?

Boobiz ::

Jeziki so ja, ampak tipkovnice so pa še vedno dost bedne. Za SLO tipkovnico sploh ni predvidevanja/predlogov/auto correcta.

@nebivedu, hvala. bolje ruski google kot bing :D
I'm drunk, what's your excuse?

hotlips ::

krneki0001 je izjavil:

Boobiz je izjavil:

Zabetoniran, če greš pod setting-application-internet explorer-advanced-default search privider al kaj misliš? Ker to se na nokii da spremenit. Ne moreš pa spremenit tistega binga, ki ti ga odpre ko pritišneš knof search in je zato ta search tako neuporaben oz manj uporaben, ker je precej retardiran engine. Sploh če iščeš kake lokalne informacije npr.


Evo ti odgovor:
For those who prefer Google over Bing, here's how to reassign the search button to open Google search
1.Open IE. Go to settings > advance settings. Set default search to Google
2.Go to region settings of the phone, set 'search language' to Russian



Nokia ima to možnost (bing --> google v IE), pa najbrž samsumg tud (pod advance settings v IE), HTC pa tega zavihka oz možnosti nima - preverjeno.

Glede te ruske rešitve pa nič ne vem.

lp.hl

Bor H ::

Mogoče bojo za back uvedl kako mahanje po ekranu, gestures po domače. Sicer pa ne verjamem, da bojo res vn vrgl, praktično vse aplikacije ga uporabljajo.

AvtoR ::

krneki0001 je izjavil:

GDR3 je že zunaj. Ravnokar sem updejtal svojo lumio.

Španci bi rekli da si ravno posodobil svojo kurbico;)

Boobiz ::

Bor H je izjavil:

Mogoče bojo za back uvedl kako mahanje po ekranu, gestures po domače. Sicer pa ne verjamem, da bojo res vn vrgl, praktično vse aplikacije ga uporabljajo.



Še bolj je ta poteza s kenslanjem backa nelogiča, če razmisliš da bo z novo opcijo zapiranja odprtih aplikacij v GDR3 zgledalo čist drugače. Ne bo več treba udarjat po back ko da si z lune padu. V aplikacijah pa je back itak vedno služil svojemu namenu. Počakajmo še nekaj časa, da vidmo kako si je MS to zamislu. Šele pol bomo lahko govoril če nas majo za bedake ali samo vizije nimajo.
Kar se pa gest tiče pa hvala lepa, jih nočem. Iz prve prodam telefon če bo to nova moda na WP.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

brunoland ::

DaviX je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

LuGi je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

GDR3 je že zunaj. Ravnokar sem updejtal svojo lumio.


Očito si first :)) GDR3 se ni zunaj.

Ukinejo naj ta blesav Search key, totalno neuporaben.



A ni Amber gdr3?

Včeraj je bil update za lumie in Amber se mi je naložil. Imam pa vse naštimano na angleško (country, phone language in regional format).


Jao.
GDR2 je Amber. Ne vem kdaj je bil točen datum izzida, jaz sem ga namestil nekje v sredini septembra. Sicer je pa odvisno IZ KJE imaš telefon. Sam imam Italy country variant odklenjeno L920, zato ni bilo čakanja, kot je značilno za Slovenske verzije.
GDR3 je Bittersweet shimmer, ki NI še na voljo za nobeno napravo, razen če si kak dev ali podoben prisklednik. Bo treba počakat 22. oktober, ko bo v Abu Dabiju paradirala Nokia z novimi Lumiami, na katerem bo fural GDR3 in bo hkrati znano tudi kdaj bo začel update za stare telefone padat vn (če ne že isti dan).

V bistvu imata oba narobe!
GDR2 je GDR2 in GDR3 je GDR3. Čisti GDR dobijo HTC in Samsung ter ostali, Nokia pa doda svoje bonbončke , ki jih doda v GDR in v tem primeru jih po svoje poimenuje. Torej je Amber GDR2+Nokia dodatki in ne čisti GDR. Zato pa je HTC in Samsung dobil prej update kot Lumie, saj jih Nokia ni prej uspela skupaj združiti (dobi finalno verzijo istočasno kot ostali proizvajalci).

Lonsarg ::

Ljudje vi ste totalno brez vizije. Kar neke tupe razloge zakaj back button ukinit/ne ukinit nobenemu pa ne kapne, da ga Microsoft v bistvu mora ukinit, ker bo zdruzu Windows Phone in Windows RT...

Druga moznost bi bil back button na tablice, to pa ne gre.. Najverjetneje bo multitasking sedaj tudi na telefoni tak kot na Windows 8, kar se meni zdi precej zakon.

Back button pa bo pac vgrajen v aplikacijo, najverjetneje podobno, kot ima to Android resenov modernih aplikacijah tipa galerija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

bluefish ::

Idealno pa bi seveda bilo, ko bi se končno znebili teh gumbov na prednji strani.

Pro_moted ::

bluefish je izjavil:

Idealno pa bi seveda bilo, ko bi se končno znebili teh gumbov na prednji strani.


Za to je Nokia že imela rešitev. Ampak pač ni prepoznala potenciala, zaradi nevem koga že.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

jizzer ::

Menjam Xperio SP (kupljeno v mobitelovi akciji) za Lumio 920.

Se opravičujem ampak WP mi je dosti bolj všečen in Xperije več ne prenašam ;((

Looooooka ::

Lonsarg je izjavil:

Ljudje vi ste totalno brez vizije. Kar neke tupe razloge zakaj back button ukinit/ne ukinit nobenemu pa ne kapne, da ga Microsoft v bistvu mora ukinit, ker bo zdruzu Windows Phone in Windows RT...

Druga moznost bi bil back button na tablice, to pa ne gre.. Najverjetneje bo multitasking sedaj tudi na telefoni tak kot na Windows 8, kar se meni zdi precej zakon.

Back button pa bo pac vgrajen v aplikacijo, najverjetneje podobno, kot ima to Android resenov modernih aplikacijah tipa galerija.

Toctno to je slo meni po glavi. Plus mogoce resno mislijo poskusiti windows dati kot alternativni OS na druge telefone.
Drugace je bil pa to gumb, ki sem ga uporabljal bolj kot vse ostale.
Ce bi se slo za uporabo gumbov bi pomojem prej moral letet ven gumb za iskanje(tisti na desni).

sleby ::

za zapret aplikacije bi lahko naredili tako, kot na w8. potegnes od vrha, ali kaj podobnega.
drugace pa tudi jaz back button pogosto rabim.

Dober dan ::

Lahko bi se še spomnili malo porihtati predvajalnik. Moti me, da ne moreš prestaviti muske malo naprej kar s slajderjem.

roccat ::

Dober dan je izjavil:

Lahko bi se še spomnili malo porihtati predvajalnik. Moti me, da ne moreš prestaviti muske malo naprej kar s slajderjem.


ja to bi res morali porihtat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Phone 8 (strani: 1 2 3 480 81 82 83 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
4104631309 (245079) mat11
»

HTC Windows Phone 8X (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34687719 (52708) berlusconi
»

Windows Phone 8.1 že kmalu, tudi na novih telefonih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
10229214 (23583) traxxas
»

Za otvoritev konference Build obilica novosti

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3013363 (11103) boolsheat
»

Windows Phone 8.1 prinaša precej novosti

Oddelek: Novice / Windows Mobile
4919971 (14937) roccat

Več podobnih tem