» »

Xeoni in matične plošče

Xeoni in matične plošče

«
1
2

einstein :P ::

Pozdrav!

Zanima me, če lahko xeon e3 procesorji, kot je tale: http://www.mlacom.si/intel-xeon-e3-1230... laufajo na običajni 1155 plati, ali bi rabil potem kakšno supermicro? Samo tako me zanima, nič ne mislim kupovat ampak se mi zdijo tile xeoni zelo poceni, glede na performance.

Pa recimo, če tale lahko na običajni 1150 plati laufa: http://www.mlacom.si/intel-xeon-e3-1270...

Hvala, lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!
  • predlagal izbris: Janac ()

dottor ::

Preveri kompatibilnost procesorjev na uradni strani proizvajalca plošče. Za hec sem šou pogledat za ASUS Z87-A in podpira tako E3 1230 kot 1270. Za ostale plošče pa malo sam poglej ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

hojnikb ::

Če ma plata bios podporo, potem dela...
#brezpodpisa

einstein :P ::

Ok, hvala obema :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

dottor ::

Tudi sam sem že razmišljal uzet Xeona, saj večina časa uporabljam komp za rendanje (slik in 3D modelov), in je igranje iger vedno manj prisotno, zato bi rabu kar se da čim več jeder. Tu pa imaš na voljo i7, FX8xxx in Xeon procesorje. Zraven bi pa rad imel še Intelov internetni priključek, da si lahko določim prioriteto programov ki dostopajo do spleta. Pol ostane samo še i7 in Xeon. Xeon je večinoma cenejši pa "bolj zanesljiv". Mnenja, i7 ali Xeon za rendanje slik in 3D modelov in mogoče 2 ure igranja na teden?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

einstein :P ::

Xeon je večinoma ogromno dražji, le pri teh E3 modelih sem ravno opazil, da so zelo poceni. Igram lahko na high frameih pri high res. tudi jaz na 6 let starih xeonih s hd6850, tako da ti to ne bo problem, če rabiš xeone, go for it. Priporočam recimo E3 1240 v3 (4C, 8T), odvisno koliko rabiš.

performance skoraj popolnoma identičen 4770k: http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu...

in cenejši od 4770k za kakih 50€: http://www.mlacom.si/intel-xeon-e3-1240...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

bluefish ::

V tem primeru i7. Xeon pa v primeru postavitve farme, večprocesorskih plat, potrebe po max jedrih na CPU.

dottor ::

Ja vidim da 4C/8T majo podobno ceno kot i7 4770 (ne K model). Hvala.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

qwea ::

Kaj pa tale matična http://www.mlacom.si/asrock-h87-pro4, skupaj z Xeon E3-1240V3. Verjetno bi bilo ok?? Zanima me kakšne so prednosti c226 matične plošče napram tej h87?
Hvala

Janac ::

einstein :P je izjavil:

Xeon je večinoma ogromno dražji, le pri teh E3 modelih sem ravno opazil, da so zelo poceni. Igram lahko na high frameih pri high res. tudi jaz na 6 let starih xeonih s hd6850, tako da ti to ne bo problem, če rabiš xeone, go for it. Priporočam recimo E3 1240 v3 (4C, 8T), odvisno koliko rabiš.

performance skoraj popolnoma identičen 4770k: http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu...

in cenejši od 4770k za kakih 50€: http://www.mlacom.si/intel-xeon-e3-1240...


Res verodostojni benchmarki.

Kako je pa z navijanjem?

einstein :P ::

Janac je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Xeon je večinoma ogromno dražji, le pri teh E3 modelih sem ravno opazil, da so zelo poceni. Igram lahko na high frameih pri high res. tudi jaz na 6 let starih xeonih s hd6850, tako da ti to ne bo problem, če rabiš xeone, go for it. Priporočam recimo E3 1240 v3 (4C, 8T), odvisno koliko rabiš.

performance skoraj popolnoma identičen 4770k: http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu...

in cenejši od 4770k za kakih 50€: http://www.mlacom.si/intel-xeon-e3-1240...


Res verodostojni benchmarki.

Kako je pa z navijanjem?


tako: "Tudi sam sem že razmišljal uzet Xeona, saj večina časa uporabljam komp za rendanje (slik in 3D modelov), in je igranje iger vedno manj prisotno, zato bi rabu kar se da čim več jeder."

Če je potreba, se lahko vklopi tudi turbo, sicer pa ni potrebe, ker je že stock tako hiter, kot 4770k, pa 50eur cenejši. Sploh pa so xeoni namenjeni za stabilnost, in ne natančnost, če pa hočeš navijat in imet nek nestabilen sistem pa kupi nek i7 k model, ki je sicer dražji ampak, če imaš denar... No, tako in tako pa tale 1240 v3 itak sploh, kar se cene tiče, pihne večino hi-end cpujev tukaj na forumu.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

hojnikb ::

einstein :P je izjavil:

Janac je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Xeon je večinoma ogromno dražji, le pri teh E3 modelih sem ravno opazil, da so zelo poceni. Igram lahko na high frameih pri high res. tudi jaz na 6 let starih xeonih s hd6850, tako da ti to ne bo problem, če rabiš xeone, go for it. Priporočam recimo E3 1240 v3 (4C, 8T), odvisno koliko rabiš.

performance skoraj popolnoma identičen 4770k: http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu...

in cenejši od 4770k za kakih 50€: http://www.mlacom.si/intel-xeon-e3-1240...


Res verodostojni benchmarki.

Kako je pa z navijanjem?


tako: "Tudi sam sem že razmišljal uzet Xeona, saj večina časa uporabljam komp za rendanje (slik in 3D modelov), in je igranje iger vedno manj prisotno, zato bi rabu kar se da čim več jeder."

Če je potreba, se lahko vklopi tudi turbo, sicer pa ni potrebe, ker je že stock tako hiter, kot 4770k, pa 50eur cenejši. Sploh pa so xeoni namenjeni za stabilnost, in ne natančnost, če pa hočeš navijat in imet nek nestabilen sistem pa kupi nek i7 k model, ki je sicer dražji ampak, če imaš denar... No, tako in tako pa tale 1240 v3 itak sploh, kar se cene tiče, pihne večino hi-end cpujev tukaj na forumu.

kar si povedal nima smisla in če še ne veš, so ti xeončki za 1155 straight rebrandi i7ke in nič druga. Isti die, drugo ime. No pa nižje frekvence.
#brezpodpisa

einstein :P ::

In, kateri natanko je 1240 v3 pretvorjeno v i7?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Janac ::

A to so IB, SB ali HW?

einstein :P ::

Se mi je zdelo...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

hojnikb ::

einstein :P je izjavil:

In, kateri natanko je 1240 v3 pretvorjeno v i7?

http://ark.intel.com/products/75122/

in point je letel na delovanje teh procov. Tale xeonček nebo delu nič bolje in nič dalj časa kot i7^^
#brezpodpisa

einstein :P ::

Ja, seveda pa tale tvoj 4770 ima manjši score, pa še 5€ dražji je...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

hojnikb ::

manjši score v čem ?
#brezpodpisa

Loocas ::

Xeoni E3 v3 so enaki novim Haswell procesorjem.. s tem, da modeli z "0" na koncu nimajo vgrajene grafike, tisti s "5" pa imajo ..
Matev - najslabši troll vseh časov

M-XXXX ::

einstein :P je izjavil:

Ja, seveda pa tale tvoj 4770 ima manjši score, pa še 5€ dražji je...

Pa že v eni drugi temi sem ti povedal, pa še enkrat bom. Kar nekaj modelov Xeonov so navadni rebrandani dekstop procesorji (tudi tisti, katere tako hvališ, da jih imaš v sistemu). Niso nič boljši in nič slabši. Ampak ti še kar svoje tumpaš. In tudi v tem primeru je isto. Razlika je, da podpirajo večprocesorsko navezo, pa mogoče še kakšna zadevica. Definitivno pa NISO nič hitrejši!

hojnikb ::

M-XXXX je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Ja, seveda pa tale tvoj 4770 ima manjši score, pa še 5€ dražji je...

Pa že v eni drugi temi sem ti povedal, pa še enkrat bom. Kar nekaj modelov Xeonov so navadni rebrandani dekstop procesorji (tudi tisti, katere tako hvališ, da jih imaš v sistemu). Niso nič boljši in nič slabši. Ampak ti še kar svoje tumpaš. In tudi v tem primeru je isto. Razlika je, da podpirajo večprocesorsko navezo, pa mogoče še kakšna zadevica. Definitivno pa NISO nič hitrejši!

1150 še tega ne podpirajo, ker so, kot sem že 100x povedal, straight rebrandi.
#brezpodpisa

einstein :P ::

@hojnikb

Hitrejši na passmarku, kar poglej si... In na mlacomu je 5EUR razlike v prid xeona.

Glede na vaše kritike bi jaz na vašem mestu, namesto večprocesorskih plat vzel raje vsako plato zase, pa i7mke not, pa bi blo, kakih 10 times cheaper, haha :))
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Janac ::

Passmark... Dej kaj pa SuperPI?

einstein :P ::

Passmark je povprečna, osnovna ocena, da se lahko primerja vse procesorje, kar se da natančno. Če bi procesorje primerjali po superpi-ju, bi bila to čista totalka. Na vrh bi prišli 4 in 2 jederniki naviti na stock 4ghz, vsa umetnost. Gleda se surova moč celotnega procesorja, ne pa enega jedra.

Naviješ pentium 4 s tekočim dušikom, pa prehitiš e7 8870, simple as that, zato se to pač ne primerja tako. K srečo tile na passmarku uporabljajo možgane in ne testirajo vsega s superpijem, ker od tega nebi imel nič.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Že vsaj drugič, benchi so nekaj, realno stanje pa drugo.

hojnikb ::

wait wait, ti misliš da je Xeon E3-1240 v3, ki ima 100mhz manjši clock hitrejša zadeva (ker ima pač ~90 pik več v benchu) kot 4770, čeprav je ta xeonček le rebrandan 4770 z 100mhz nižjim clockom ? hahaha tolk o benchmarkih..
#brezpodpisa

dottor ::

Dokler ni pri rendanju vsaj minuta ali dve razlike uzameš cenejšega, ker za sekundo ali dve razlike se ne splača vlagat več denarja, ker se ne pozna nič...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

einstein :P ::

@dj dottor

saj xeon e3 1240 v3 je cenejši od 4770, če primerjamo na mlacomu, pa še malo hitrejši na benchih.

hojnikb je izjavil:

wait wait, ti misliš da je Xeon E3-1240 v3, ki ima 100mhz manjši clock hitrejša zadeva (ker ima pač ~90 pik več v benchu) kot 4770, čeprav je ta xeonček le rebrandan 4770 z 100mhz nižjim clockom ? hahaha tolk o benchmarkih..


O, kul.. Še celo s 100MHz nižjim clockom ima opazno višji rezultat, glej ga zlomka, potem pa ziher nista samo prepakirana...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Benchi me niti tolko ne zanimajo. Bolj se mi zanima kolko prej bi zrenderal 3D model od 200 kosov alpa 300 fotografij.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

einstein :P ::

Ogromno razlike med 4770 in 1240 nebi bilo ampak to je tak budget, se pa dobi še marsikaj precej zmogljivejšega. če ne misliš navijat ali pa ti je dovolj turbo 3.4-3.8ghz, potem definitivno xeona, ker je par eur cenejši. na ebayu pa še precej ceneje dobiš, samo ne vem, koliko so kaj novi.

Zanesljivost je pa tako in tako na strani xeona. Aja, pa xeon porabi 4W manj (tudi na štromu prišparaš)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Če se že uzame, bi uzel K verzijo pa jo seveda navil...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

M-XXXX ::

wait wait, ti misliš da je Xeon E3-1240 v3, ki ima 100mhz manjši clock hitrejša zadeva (ker ima pač ~90 pik več v benchu) kot 4770, čeprav je ta xeonček le rebrandan 4770 z 100mhz nižjim clockom ? hahaha tolk o benchmarkih..


O, kul.. Še celo s 100MHz nižjim clockom ima opazno višji rezultat, glej ga zlomka, potem pa ziher nista samo prepakirana...

Haha, ti si pa res na glavo padu. A tvoja buča res en more dojet da je to eno in isto? Opazno višji rezultat??

4770 na 3.4ghz 9990
ntel Xeon E3-1240 v3 @ 3.40GHz 10083
Razlike ni, pravzaprav teh 100mhz frekvence se ponavadi lahko izgubi (ali pa dubi) že s tem, da še enkrat zaženeš test. Tukaj je test na istih frekvencah!

Zdaj pa že dojemi:
Večina Xeonov je ČISTO ISTIH kot navadni procesorji, le da imajo drugo ime. To drži tudi v tem primeru! To je 4770, ki je pač preimenovan v E3-1240 v3. Čisto SAMO TO! Samo to in nič več! Tako, da je čisto vseeno ali kupiš 1240 v3 ali pa 4770. Kupuješ isti procesor! Kapiš? Al še zdaj nisi dojel?

Benchi me niti tolko ne zanimajo. Bolj se mi zanima kolko prej bi zrenderal 3D model od 200 kosov alpa 300 fotografij.

Čisto isto bi bilo (bo) v obeh primerih. Še enkrat rečem, isti procesor. Zdaj se pa že preveč ponavljam :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

hojnikb ::

einstein :P je izjavil:

Ogromno razlike med 4770 in 1240 nebi bilo ampak to je tak budget, se pa dobi še marsikaj precej zmogljivejšega. če ne misliš navijat ali pa ti je dovolj turbo 3.4-3.8ghz, potem definitivno xeona, ker je par eur cenejši. na ebayu pa še precej ceneje dobiš, samo ne vem, koliko so kaj novi.

Zanesljivost je pa tako in tako na strani xeona. Aja, pa xeon porabi 4W manj (tudi na štromu prišparaš)

4W manjši TDP je na račun odsotnosti iGPUja (ker je pač disajblan), sicer pa ta dva procesorja porabita ISTO, ker sta ISTA procesorja.

M-XXXX je izjavil:

wait wait, ti misliš da je Xeon E3-1240 v3, ki ima 100mhz manjši clock hitrejša zadeva (ker ima pač ~90 pik več v benchu) kot 4770, čeprav je ta xeonček le rebrandan 4770 z 100mhz nižjim clockom ? hahaha tolk o benchmarkih..


O, kul.. Še celo s 100MHz nižjim clockom ima opazno višji rezultat, glej ga zlomka, potem pa ziher nista samo prepakirana...

Haha, ti si pa res na glavo padu. A tvoja buča res en more dojet da je to eno in isto? Opazno višji rezultat??

4770 na 3.4ghz 9990
ntel Xeon E3-1240 v3 @ 3.40GHz 10083
Razlike ni, pravzaprav teh 100mhz frekvence se ponavadi lahko izgubi (ali pa dubi) že s tem, da še enkrat zaženeš test. Tukaj je test na istih frekvencah!

Zdaj pa že dojemi:
Večina Xeonov je ČISTO ISTIH kot navadni procesorji, le da imajo drugo ime. To drži tudi v tem primeru! To je 4770, ki je pač preimenovan v E3-1240 v3. Čisto SAMO TO! Samo to in nič več! Tako, da je čisto vseeno ali kupiš 1240 v3 ali pa 4770. Kupuješ isti procesor! Kapiš? Al še zdaj nisi dojel?

Benchi me niti tolko ne zanimajo. Bolj se mi zanima kolko prej bi zrenderal 3D model od 200 kosov alpa 300 fotografij.

Čisto isto bi bilo (bo) v obeh primerih. Še enkrat rečem, isti procesor. Zdaj se pa že preveč ponavljam :D

lejga no, čisto isti procesor pa le ni za njega. Ima namreč drugačno ime. In ker ime xeon pač ustvari metuljčke pri einsteinu, ga model pač kuje v višave, čeprav smo že davno ugotovili da sta to ISTA procesorja.
What placebo does to people :))
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

pegasus ::

Kater i7 je ekvivalent xeonu e3 1220L v3?

Isotropic ::

mislim da je 1220 malo pocasnejsi 4770 (par 100mhz) brez graficne.
isto je z vsemi ostalimi, k na desktopu itak ni drugega od 4770.

hojnikb ::

pegasus je izjavil:

Kater i7 je ekvivalent xeonu e3 1220L v3?

ga ni. lahk ga pa smatraš kot zelo odvitga in undervoltanga 4770 brez grafike..
#brezpodpisa

kogledom ::

No no, čisto ista že nista: 1240 med drugim podpira ECC memory, med tem ko 4770 ne. Xenoni so mišljeni za drugačno rabo, so pa isti design - samo funkcije so vklopljene ali izklopljene. Performančno je lahko Xenon dosti boljši v nišnih pogojih za katere je narejen (npr. VT-d). Ampak za generične benche to pač ni pomembno; za nekoga ki to rabi pa odločilnega pomena.
Pa če že primerjate, potem 4770 primerjaje z 1245, ker ima še grafično jedro.
Uradna primerjava je tukaj: http://ark.intel.com/compare/75462,7512...

hojnikb ::

kogledom je izjavil:

No no, čisto ista že nista: 1240 med drugim podpira ECC memory, med tem ko 4770 ne. Xenoni so mišljeni za drugačno rabo, so pa isti design - samo funkcije so vklopljene ali izklopljene. Performančno je lahko Xenon dosti boljši v nišnih pogojih za katere je narejen (npr. VT-d). Ampak za generične benche to pač ni pomembno; za nekoga ki to rabi pa odločilnega pomena.
Pa če že primerjate, potem 4770 primerjaje z 1245, ker ima še grafično jedro.
Uradna primerjava je tukaj: http://ark.intel.com/compare/75462,7512...

sj tut 4770 podpira vt-d.
Tist z ECC memory je pa res neka distinkcija med xeoni in i7, čeprav ima tudi i7 to podporo, sam vklopljena ni (iz očitnih razlogov)
#brezpodpisa

kogledom ::

Se opravičujem, sem pomotoma dal 4770k v primerjavo, ki nima vt-d. @hojnik, hvala.
Privilen link je torej ta: http://ark.intel.com/compare/75122,7546...

pegasus ::

hojnikb je izjavil:

ga ni.
Je, samo je mobile. Lahko mobile i7 vtaknem v desktop plato? Ne? Torej če hočem low power desktop, moram poseči po server class cpuju? Hecno ...

Torej dokler se gibljemo v single socket segmentu, je edina bistvena razlika podpora ECC ramu. Prave mašince se začnejo šele v dual socket segmentu (E5), največji biserčki (vsaj glede na intlove cene) pa so v quad socket segmentu (E7). Tam se res najdejo čudesa, k v serverskih workloadih odstopajo toliko navzgor napram E5, da ni več niti smešno in kjer E7 upraviči svojo ceno (razni oraklji, sapi in sorodni bloatwarei).

einstein :P ::

hojnikb je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Ogromno razlike med 4770 in 1240 nebi bilo ampak to je tak budget, se pa dobi še marsikaj precej zmogljivejšega. če ne misliš navijat ali pa ti je dovolj turbo 3.4-3.8ghz, potem definitivno xeona, ker je par eur cenejši. na ebayu pa še precej ceneje dobiš, samo ne vem, koliko so kaj novi.

Zanesljivost je pa tako in tako na strani xeona. Aja, pa xeon porabi 4W manj (tudi na štromu prišparaš)

4W manjši TDP je na račun odsotnosti iGPUja (ker je pač disajblan), sicer pa ta dva procesorja porabita ISTO, ker sta ISTA procesorja.

M-XXXX je izjavil:

wait wait, ti misliš da je Xeon E3-1240 v3, ki ima 100mhz manjši clock hitrejša zadeva (ker ima pač ~90 pik več v benchu) kot 4770, čeprav je ta xeonček le rebrandan 4770 z 100mhz nižjim clockom ? hahaha tolk o benchmarkih..


O, kul.. Še celo s 100MHz nižjim clockom ima opazno višji rezultat, glej ga zlomka, potem pa ziher nista samo prepakirana...

Haha, ti si pa res na glavo padu. A tvoja buča res en more dojet da je to eno in isto? Opazno višji rezultat??

4770 na 3.4ghz 9990
ntel Xeon E3-1240 v3 @ 3.40GHz 10083
Razlike ni, pravzaprav teh 100mhz frekvence se ponavadi lahko izgubi (ali pa dubi) že s tem, da še enkrat zaženeš test. Tukaj je test na istih frekvencah!

Zdaj pa že dojemi:
Večina Xeonov je ČISTO ISTIH kot navadni procesorji, le da imajo drugo ime. To drži tudi v tem primeru! To je 4770, ki je pač preimenovan v E3-1240 v3. Čisto SAMO TO! Samo to in nič več! Tako, da je čisto vseeno ali kupiš 1240 v3 ali pa 4770. Kupuješ isti procesor! Kapiš? Al še zdaj nisi dojel?

Benchi me niti tolko ne zanimajo. Bolj se mi zanima kolko prej bi zrenderal 3D model od 200 kosov alpa 300 fotografij.

Čisto isto bi bilo (bo) v obeh primerih. Še enkrat rečem, isti procesor. Zdaj se pa že preveč ponavljam :D

lejga no, čisto isti procesor pa le ni za njega. Ima namreč drugačno ime. In ker ime xeon pač ustvari metuljčke pri einsteinu, ga model pač kuje v višave, čeprav smo že davno ugotovili da sta to ISTA procesorja.
What placebo does to people :))


Stavim neskončno denarja, da nista, si upaš stavit? Ti daš pa meni jurja, ok? Pa porabita tudi ne "ISTO", tudi to grem stavit.

To je odgovor na "ker sta ISTA procesorja", da ne boš iskal.

In, kje smo to ugotovili? A to zato, ker ti tako praviš, a?

"čeprav smo že davno ugotovili da sta to ISTA procesorja."
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

hojnikb ::

Daj dokaze, da se fizičn die xeončka razlikuje od i7ke (torej 4770 vs E3-1240 v3) in ti dam z veseljem "neskončno" denarja (whatever that means). In če po tvojem nista ista, v čem točno se pa razlikujeta ?

in kar se tiče porabe, daj dokaz, da xeon porabi manj kot njegov i7 Klon.
and for fuck sake poraba =/= tdp
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Isotropic ::

http://ark.intel.com/products/75121
a 35w tdp ni dost zate, pegasus?
edit no, pri xeonih mas pa 13w lol.

einstein :P ::

"In če po tvojem nista ista, v čem točno se pa razlikujeta ?"

Po malenkostih, sicer pa, kje sem pa rekel, da se bistveno razlikujeta? Jaz sem samo rekel, da nista ISTA, ker tudi popolnoma drži.

Se vidi, da si prešprical dosti slovenščine - if u know what i mean?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

hojnikb ::

einstein :P je izjavil:

"In če po tvojem nista ista, v čem točno se pa razlikujeta ?"

Po malenkostih, sicer pa, kje sem pa rekel, da se bistveno razlikujeta? Jaz sem samo rekel, da nista ISTA, ker tudi popolnoma drži.

Se vidi, da si prešprical dosti slovenščine - if u know what i mean?

si mogoče pomislu, da so te malenkosti prisotne pri obeh procesorjih (doh, če je isti die) in so le vklopljene/izklopljene pri posameznem modelu. No če se pa obešaš na absolutno enakost (in ne fizično), potem imaš pa prav. Nista ista, xeon ima namreč drugo ime in vkloplen ecc ter 100mhz nižji clock :))
To ga še ne naredi fizično drugačnega...
#brezpodpisa

einstein :P ::

Zgleda si res prešprical dosti slove... Daj malo pomisli, katera je tista beseda, s katero si se narobe izrazil...

hint: napisana je z velikimi tiskanimi črkami
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

hojnikb ::

Nič se nisem narobe izrazil, ker gre v resnici za ista procesorja. Fizično se ne razlikujeta...
#brezpodpisa

einstein :P ::

Hahaha, you made my day :))

Pač ne razlikuješ med ISTA in ENAKA :))

Ti še vedno vztrajaš z "ISTA", kar pač ne drži v nobenem pogledu.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: hojnikb ()

dottor ::

Vem kakšne posledice lahko ima ta post ampak morem, nimam druge izbire...

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

einstein :P ::

@dj dottor

Wau? Sem mogoče kaj narobe rekel? Če folk ne razlikuje med dvema pogosto uporabljenima besedama, potem pač ne moremo komunicirat, kot je treba...
STAY OUT OF MY TERRITORY!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xeon ali?... Cene?...

Oddelek: Kaj kupiti
252914 (2145) krneki0001
»

menjava procesorja

Oddelek: Strojna oprema
81020 (774) krneki0001
»

Primerjava: i7-4770 vs. Xeon E3-12xxv3 (večina družine)

Oddelek: Strojna oprema
403759 (2802) Gapi
»

pomoč pri izbiri komponent

Oddelek: Kaj kupiti
11748 (480) PacificBlue

Več podobnih tem