» »

IMB T60 Lenovo se ne da zagnati v safe mode

IMB T60 Lenovo se ne da zagnati v safe mode

katkakatya ::

Imam omenjeni računalnik Thinkpad IBM t60 Lenovo... Ko ob vžigu stisnem katerokoli f tipko se ne zgodi nič, piše da moraš stisnit modro tipko thinvintage, torej stisnem to, vendar od tam naprej lahko izbereš samo 2 opciji: da stisneš f1 in te vrže v bios setup utility ali da izbereš f12 in pač od tam izbiraš s katero napravo bootaš v rač. Ima kdo izkušnje s tem modelom rač. in ve kako in kaj?

toxius ::

Ne glede na model prenosnika je postopek enak... Med zagonom Windowsa držiš tipko F8...

katkakatya ::

Držim a se nič ne zgodi. Pri tem modelu je tako, da moraš najprej stisnit modro tipko thinkvintage, da lahko sploh kaj drugega izbiraš, vendar f8 se ne da..

jc ::

Za safe mode ne rabiš pritiskati modre tipke, pri nobenem Thinkpadu. Ti samo pritiskaj F8 celi čas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jc ()

toxius ::

katkakatya ::

Ok sem držala f8 in se je pojavilo točno kar tukaj piše:
Note: With some computers if you press and hold a key as the computer is booting you will get a stuck key message. If this occurs, instead of pressing and holding the "F8 key", tap the "F8 key" continuously until you get the startup menu.

Torej sem skos pritiskala f8 in kaj je bilo? Una prva stran,kjer piše Thinkpad pa logo se je skos kazala pa sem pritiskala par minut, ko sem nehala pritiskat se pa zažene normalno...grrrr

toxius ::

Pritiskaš in NE držiš in ja moraš ujeti pravilen moment...

katkakatya ::

Začnem pritiskat takoj, ko prižgem rač. in ko pritiskam f8 se zagon kar zaustavi (npr logo ibm drži na ekranu toliko časa dokler pritiskam f8, ko neham se normalno nadaljuje zagon rač. potem spet začnem pritiskat npr ko se za logotom pojavi una blank page in se spet zaustavi prižig in mi kaže blank page dokler pritiskam f8 in po parih mminutah to še kar drži-in verjamem, da bi dokler bi pritiskala- ko se končno vdam in neham pritiskat gre vklop normalno naprej kokr da se ne bi nič zgodilo).
Sem pa že brala po tujih forumih, da je imelo več ljudi probleme s tem ali podobnimi modeli, vendar nisem uspelo zasledit nobene kul rešitve. Je tukaj na forumu mogoče kdo, ki ima tak ali podoben model rač. in se je že srečal s tovrstnim problemom??

toxius ::

Kateri Windows je nameščen?

b3D_950 ::

Kaj pa, če priključiš usb tipkovnico in tam pritiskaš F8?

katkakatya ::

Imam pa Windows 7. USB tipkovnico? Nevem, lahko probam, ampak dvomim da bo to kaj spremenilo..

toxius ::

Zakaj točno hočeš priti v safe mode? Uporabi DVD medij od Win7 za repair sistema...

katkakatya ::

Uspelo mi je prit v safe mode...pojma nimam kako, ampak sem na usb inštalirala virus scanner kaspersky in potem sem rač bootala prek tega usb, da bi zagnala kaspersky pa mi je napisal nekaj da ne more in potem še press any key in pritisnem kar eno tipko in mi vrže ven izbiro da lahko vzamem safe mode with command prompt, sem takoj izbrala!! Itak in mi je uspelo na ta način potem zbrisat virus:O

Brias ::

za drugic ...

najprej pritisnes f12 toliko da izberes boot device ...

pri boot device izberes HDD takoj zacnes tapkati f8 ...

katkakatya ::

Točno tko! Hvala Brias, evo da ni isto kot drugje..

kriko1 ::

Isto je kot drugje. F12 je bios opcija za izbiro zagonskega medija pri IBM prenosnikih.
F8 takoj po začetku nalaganja windowsa (z izjemo osmice se mi zdi) univerzalna povsod.
Seveda to biosu ne pomeni nič (odvisno od proizvajalca) ter lahko dobiš tudi stuck key napis če jo držiš takrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Previsoko osveževanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
171346 (804) SloBiscuit
»

Virus ki zahteva 100 eur za odblokirat windowse (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
15443039 (25079) BorutK-73
»

BLUESCREEN ERROR

Oddelek: Pomoč in nasveti
81159 (969) Hayabusa
»

Vstop v BIOS

Oddelek: Pomoč in nasveti
71616 (1521) spoly24
»

Kako v varni način ?

Oddelek: Operacijski sistemi
65749 (5631) Duhec

Več podobnih tem