» »

Pretirana cena adapcije notranjosti hiše?

Pretirana cena adapcije notranjosti hiše?

«
1
2

Phantomeye ::

Vceraj nam je 'majstr' izstavil takšen račun za njegovo delo(rušenje je trajalo dva dni (časovni razpon ne dejansko delo). Odvoz in odnašanje iz hiše v lastni režiji. Danes je povedal, da je njegova ura 17EUR)

Kdor se spozna, so cene za posamezno delo opravičene? (pri keramiki material ni vštet)

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Duhec ::

Primerjaj z informativnimi cenami, ki pa seveda niso zavezujoče.
http://www.ro-projekt.si/sl/koristne-in...

black ice ::

Dobrega 'majstra' ste imeli, vsaj zaračunat zna. Upam, da je tudi delo opravil temu primerno.
Kaj je namen te teme? Se ti zdi preveč? Potem bi se za to moral prej zmeniti ali dobiti več predračunov. Po drugi strani lahko veliko stvari narediš sam, le dveh levih rok ne smeš imeti.

On topic: kako je z urami? Je 17€ na uro fiksna cena ali variira odvisno od dela?

;-) ::

Zdaj pa se postavi v njegovo kozo ce bi ti sel delat za manj.

kloko ::

Po opravljenem delu in prejetem računu je jamranje več ali manj brez haska, če se niste vnaprej dogovorili za ceno in obseg dela.

Če se sedaj ne strinjaš z zneskom računa, je ukrepanje odvisno od tega, če gre za račun od neke firme ali od majstra, ki dela na črno. Če je račun izstavila firma ali sp, potem ČIMPREJ pisno zavrni račun z argumentiranimi razlogi. Če pa gre za delo na črno, potem so možnosti zgolj v pogajanjih z majstrom, kjer ima več možnosti tisti, ki zna bolj jamrati...

L.p., Kloko

;-) ::

Odkdaj pa majstri na crno pisejo racune? In ce jih, se ti sploh ni treba pogajat z njim, kar do pristojnih organov.

kloko ::

Ne boš verjel, tudi majstri na črno pišejo račune. Prijavljanje pristojnim organom je lahko v tem primeru dvorezen meč, ker če so pristojni organi dosledni, bo tudi naročnik dela na črno dobil svojo porcijo kazni.

L.p., Kloko

Invictus ::

Koliko časa vam je pa delal obnovo?

Če je to 1 mesec, potem je to čisto normalen račun. Če je delal 1 teden, mal pretirano.

Če bo zahteval gotovino, mu samo reči za račun njegovega s.p ali firme. Če bo potem težil da bo račun večji, plačaj in ga prijavi na DURS.

Če ne boste sami ustavili sive ekonomije, je tudi država ne more za vas.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Kakšen račun bi se ti pa še zdel v redu? Če bi bil 2990 bi ta tema tudi obstajala? Ker za več kot tolk te spet ni nategnil, recimo keramiko bi ti kdo na črno položil tudi za 15 na uro, če je nekaj vredno 3 jurje ali 3,700 je pa tako na pamet težko(=nemogoče) rečt.

TESKAn ::

Če je dobro narejeno, potem IMO cena ni pretirana. Če se sam lotiš, imaš dela za 2 - 3 mesce (popoldansko delo ob službi), na koncu si crknjen, precej orodja si moraš kupit/sposodit, kaj tudi 2x delaš (jebiga, vsi se učimo...), nekatere stvari je bolje, da ne delaš sam (estrih...30 kvadratov je kar nekaj materiala + ogromno dela).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

mgermo ::

Al ste dobri. Človek je delo naredil, zdej bi ga prijavli dursu. Super ste.

Invictus ::

mgermo je izjavil:

Al ste dobri. Človek je delo naredil, zdej bi ga prijavli dursu. Super ste.

Samo če hoče kaj mutit z delom brez računa. Drugače ne.

Ampak kot vedno avtor teme ne pove vsega. Predvsem čas obnove, ki ga nisem nikjer zasledil.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

r3dkv1c4 ::

Phantomeye> nekaj okvirnih cen lahko najdeš v okvirnem ceniku obrtne zbornice, moje mnenje pa je, da v celoti je račun res malo pretiran ampak to je tvoja napaka, ker se nisi primerno pogovoril o cenah z izvajalcem.
Pač šola za naslednjič.
Prijava se mi zdi nesmiselna....ker mož je delal v tvoji hiši in si mu sam omogočil delo na črno......potem bi morala biti tudi zate kazen, kot je že nekdo omenil.

Utk ::

Pa kdo je sploh kaj rekel o delu na črno? Zakaj to mislite kar po defaultu? Jaz sem tudi celga hudiča delal po hiši, in vsak mi je dal račun, razen če mi je pomagal nekdo kar tako za špricer. Čeprav nisem nič rekel, da ga hočem ali nočem, in so vedeli, da jih ne bi nikamur prijavljal tudi če mi ga ne bi dali. Resni spji se več ne zajebavajo s tem, niti ni nekega profita, ker dobiš potem material z nižjim ddv-jem.

r3dkv1c4 ::

utk>se ti zdi to uraden račun??

Utk ::

Če ima na vrhu podatke o firmi in nekje piše, da ni zavezanec za ddv, je to vse kar rabiš na računu. Če pa je to na črno, si je pa sam kriv. Legalno ne bi bilo nič dražje, pa še pizdil se bi lahko bolj uradno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

LitralSM ::

Je kdo pozabil pogledati spodaj v desni rob, kjer piše Skupaj 6490€ ?

Tody ::

Lej ti kr lepo plačaj! Če te tako malo briga za tvoj denar da nisi prej vprašal koliko bo stalo si lepo sam kriv. Sicer pa so cene kakršne so. Če ti je prinesel keramiko pa zato računaln 80 eur je lahko jo pripeljal iz Italije, v tem primeru je to smislno če ti jo je iz trgovine pri sosedu si spet ti kriv zakaj si mu rekel da jo naj pripelje.

r3dkv1c4 ::

LitralSM je izjavil:

Je kdo pozabil pogledati spodaj v desni rob, kjer piše Skupaj 6490€ ?

Ravno ta podatek je odprlu temo.

Tody ::

Sorry ampak tole kar tamle piše ni trajalo dva dni. Plus tistih 6k je še za nekaj drugega kar ni na računu. Brušenje kitanje, pozidava in svašta je še notr... Za vsako od postavk rabijo vsaj en dan. Tko da Phantomeye je povedal samo del resnice.

dmok ::

Tody je izjavil:

Sorry ampak tole kar tamle piše ni trajalo dva dni.
Saj ne pravi da je vse trajalo 2 dni. Rušenje je trajalo 2 dni.

opeter ::

Pa dajte malo prebrat post od avtorja teme.
AT nas sprašuje, če je cena OK, predraga ali pa poceni. To je vse.

Izpostavil bom najpomembnejše točke:
- rušenje je trajalo dva dni (časovni razpon ne dejansko delo)
- Danes je 'majstr'povedal, da je njegova ura 17 EUR
- pri keramiki material ni vštet

Nikjer, (pozor še enkrat!) nikjer ni napisano, da je delal na črno. To mora sicer še potrditi AT (Phantomeye)
Sicer pa, tudi če je delal na črno, neko svojo računico ima.

Enostavno manjka ogromno nekih informacij. Kaj je ta 3.xxx EUR cena (neto?) in kaj je 6.xxx EUR cena na listku (bruto? Morda stroški za materiale?).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

r3dkv1c4 ::

opeter je izjavil:

Pa dajte malo prebrat post od avtorja teme.

Izpostavil bom najpomembnejše točke:
- rušenje je trajalo dva dni (časovni razpon ne dejansko delo)
- Danes je 'majstr'povedal, da je njegova ura 17 EUR
- pri keramiki material ni vštet

Nikjer, (pozor še enkrat!) nikjer ni napisano, da je delal na črno. To mora sicer še potrditi AT (Phantomeye)
Sicer pa, tudi če je delal na črno, neko svojo računico ima.

AT nas sprašuje, če je cena OK, predraga ali pa poceni. To je vse.

tu se nekaj zaganjaš ampak s tem postom si se vrgel v isto vrečo kot so ostali, ki niso podali odgovora.

opeter ::

EDIT: aha, razumem, vse kar je zgoraj našteto (materiali itn.) v tabeli je skupaj 6.490 EUR pa še nekaj drobiža.

Samo delo pa je ocenjeno na 3757,22 EUR.

Torej ti sprašuješ, če je ta cena visoka ali pa je to neko povprečje?
Zdaj pa bom tudi jaz vprašal: ali je to legalni račun ali pa "seštevek"?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

tomazic89 ::

Po moji oceni je tale majster delal tole priblizno mesec in pol (cca 8h na dan). Nekoliko pretirana so morda rustivena dela, sicer pa so cene realne (ce je seveda sedaj stanje tipi-topi). Obnova je bila obsezna in noben tak majster ti ne bo delal za manj kot 15EUR/h (razen morda na crno).

Magic1 ::

Par stvari je treba vedt. Če se ne zmeniš v naprej za ceno, te bodo oskubili. Za vsaka dodatna dela izven predračuna te bodo oskubili. Ceno lahko naknadno določi mojster kolikor mu paše(tudi dvakratnik ali več) pa ne moreš nič(če je narejeno ok), ker pač tukaj nimaš standardnega cenika(oziroma je v vsakem opravljenjem delu xx predpostavk).
Čas dela je relativen, odvisno od števila delavcev, strojev, tako da glede časa ne moreš mutit. Ena firma lahko stvar naredi v parih dneh, ena druga pa muti mesec ali več...
Magic

r3dkv1c4 ::

Recimo malo za orientacijo, sam sem pred kakšnima dvema mesecema končal z obnovo stanovanja in nekaj mojstrov je delalo pri meni ampak so bili vsi dobri frendi.
Cene so bile recimo "za mene" in seveda brez računa, polaganje nekaj malega keramike 10EUR/m2(veliko sem sam), elektrika(nekaj prestavljanja in nekaj na novo) 12EUR/h,
potem če bi mi malarijo prijatelj delal(sem vse sam) mi je rekel, da bi mi vzel 5EUR/m2(drugače so cene nekje med 6-8,tudi 10EUR/m2, za vlečenje ene roke mase in brušenje ter ena roka beleža), itd....
Potem sem se sam pred leti ukvarjal z okni in vrati pa iz lastnih izkušenj
povem, da so postavke premikanja oken in nekaj pozidav vrat, kar realne.
Ni nekega blaznega natega pri zgornjem računu razvidnih iz postavk, bi se dalo zmenit ceneje...ampak to je stvar, dogovora pred nastopom prenove......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Phantomeye ::

Delo je trajalo, ce se ne motim, od 6. avgusta do recimo 20 septembra (tam nekje). Toliko časa je trajalo, ker je majstr veliko dneva preživel v uti in pil pivo. Veliko tega.

Cena na računu je napačna (identična ceni nekega drugega projekta od prej... tko da se mu očitno ni dalo delat novega računa pa je kr star dokument urejal in že prejšnji je sumljiv), če sešteješ vsa gradbena dela pride 6500EUR. Račun ima glavo, ime privatnika, itd. Je 'uraden'.

Ploščice je šel iskat na svojo pest, ker je SAM narobe ocenil potrebno količino.

Vprašali smo ga zakaj ni bilo na začetku predračuna, pa je rekel, da ga je za takšne stvari težko naredit.

Ampak dejstvo je, da je že pri rušenju sumljivo. V dveh dneh on ni 46 ur štemal.

Recimo ni želel delat z drugim materialom, kot pa najboljšim. V računanju je omenjena hilti masa, za katero je zanikal, da obstaja alternativa. In je tudi ni želel uporabit.

Prav tako sumimo izginotje grad. materiala. Razen, če je res porabil 15 vreč po 25 kg za ploščice ( 28 kvadratov + 14 šteng.

Drugače pa, dosti stvari je dobro narejenih, nekaj pa ne. Predelna stena je kriva, obrobe pri ploščicah niso vse ravne, ploščice niso čisto ravne (zato ker je začel hitet, ker smo mu rekl naj že neha zabušavat.)

Ocenjujemo, da je račun previsok za 1000-1500EUR.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

2-4 kg lepila se porabi za m2 - torej max 4 vreče za 28 m2, pa naj bosta še 2 za štenge.

Hilti masa za kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Phantomeye ::

Aston_11 je izjavil:

2-4 kg lepila se porabi za m2 - torej max 4 vreče za 28 m2, pa naj bosta še 2 za štenge.

Hilti masa za kaj?


Monta plata, pa šraufi za knauf niso prijel. Torej je šlo 300 eur, da smo tiste super lahke plošče našraufali na strop


Zdaj ko delamo v lastni režiji dva prostora, uporabljamo pol cenejšo zadevo.

Zgodovina sprememb…

r3dkv1c4 ::

Phantomeye>vse opcije imaš na pritožbo zoper izstavljen račun in pogovori se z "majstom", ker to kar si sedaj napisal je pa malo drugače....jaz osebno mu ne bi dal niti centa dokler ne razjasni vseh detajlov in pravico imaš, da reklamiraš stvari s katerimi nisi zadovoljen....naj popravi in pika.

Vztrajen moraš biti in ne odstopaj od tega, ker v tem trenutku imaš ti škarje in platno, edino, če si mu že plačal, potem je tvoj trud zastonj.

nejcek74 ::

Glej ce hoces zbit ceno:
- poglejta skupaj kaj je bilo narejeno, tisto kar ni v redu: ali naj napako odpravi ali pa naj odbije od postavke, do tega imas polno pravico
- za porabo materiala se bos tezko kurcil, bi moral v koncni fazi dati izdelat izvedensko mnenje

Jaz bi ti priporocal, da pisno, s povratnico zavrnes racun skupaj z obrazlozitvijo. Ter v zavrnitvi npredlagas skupen pregled opravljenih del, kjer naredita zapisnik, po moznosti s fotografijami kar se ti ne zdi v redu.

Se enkrat, imas vso pravico zavrniti dela, ki niso bila opravljena kvalitetno. Pisno pa zaradi lazjega kasnejsega dokazovanja. Pazi tudi na roke za pritozbo.

Phantomeye ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Phantomeye>vse opcije imaš na pritožbo zoper izstavljen račun in pogovori se z "majstom", ker to kar si sedaj napisal je pa malo drugače....jaz osebno mu ne bi dal niti centa dokler ne razjasni vseh detajlov in pravico imaš, da reklamiraš stvari s katerimi nisi zadovoljen....naj popravi in pika.

Vztrajen moraš biti in ne odstopaj od tega, ker v tem trenutku imaš ti škarje in platno, edino, če si mu že plačal, potem je tvoj trud zastonj.


Plačali smo zgolj kopalnico, že pri ceni katere sem jaz doma vztrajal, da se ga skensla (tista cena na računu, ki je napačna. 3700. Ampak me ni nihče poslušal. Majstr je družinski kolega, on pa že ne bi lupil...

Včeraj je pa odložil slušalko. Pa nekak noče dat računov in dobavnic za material.

Očitno se bo treba poslužit različnih vzvodov, pa naj dokazuje, da je vse tipi topi tako pri njegovem delu kot obračunavanju.

r3dkv1c4 ::

"Pa nekak noče dat računov in dobavnic za material. "

ne plačaj, še prosil te bo, če ti lahko poda dokumente....

ne oziraj se na druzinske vezi...

sam sem pred 10 leti lastno ročno vrgel iz stanovanja bratranca, ker je hotel biti nakaj pameten in palamudil ter zavlačeval.....imel je 1001 in 1 izgovor, dokler mi ni spil kri.....
.....no rezultat je bil kasnejše zaprtje obrti, ker se je tudi drugje tako obnasal....pa mi nikoli ni bilo žal.

floyd1 ::

Če kaj pomaga glede rušitev - v zgornjem delu (nadstropju) hiše (ca. 100m2) sem dal odstraniti celoten strop razen tramov (na vrhu polita malta (tanko), spodaj deske, potem "leš" ca. 10 cm debeline, potem spodaj spet deske, trstika, ometi) in vse "montažne" stene (omet, trstika, deske, nekaj leša, potem spet deske, trstika, omet na drugi strani - skratka stara gradnja). Pa 2 dimnika (4 in 2 cevni) smo podrli (po oceni so bile na vrhu nekaj 100 kilske kape, potreben je bil hijap). Cena okrog 1700 + dodatno odvoz materiala (ca. 3 veliki tovornjaki, večino desk pa so na srečo odpeljali mojstri in sosedi za zakurit). Uraden račun.
Sem pa za enako stvar (natančen popis vseh del sem dal kar štirim različnim mojstrom) dobil predračun tudi za ca. 3200, kar je točno jurja in pol razlike, pa nekaj je bilo govora o tem, da je to delo za 14 dni do 3 tedene 8-O... Na koncu so pa to naredili v 4 dneh, s štirimi delavci, ki so delali po 9-10 ur dnevno.

Za "knauf" je to normalna cena? Tistih 1200 EUR se mi zdi ogromno za tako kvadraturo. Ne glede na to, kako je delal in kakšne "probleme" je imel.

Ostalo težko komentiram, še nisem tako daleč ;).

steklo ::

Mi smo rihtali pozimi dnevno sobo 25m2, star poden ven, stene so bile vredu, ploščice, okna, in nas je stalo par tisoč evrov. Material smo sami ven zvozil, okna so se sama menjala, belil sami, edino ploščice in omet okol okna so nam drugi delal.

Če bi tole prepustil majstrom bi blo vrtoglava cena.

tomazic89 ::

Glede na tvoj opis njegovega dela, se sedaj strinjam, da je cena previsoka. Tudi jaz bi se pritozil. Te 'druzinske' in prijateljske zadeve se navadno pri denarju koncajo, tako da navadno je bolje ce je izvajalec tretja oseba.
Skoda je le to da niste pred izvedo res zahtevali predracuna (po moznosti od vecih izvajalcev).

steklo ::

Zdaj, ko je gradbeništvo v pi*di se privatnikom zdi to dobro, vsaj mastno računajo, naredijo pa kot je napisal zgoraj, polovičarsko.

Invictus ::

Se mi zdi da folk še vedno verjame tem privatnikom na besedo ...

Brez preračuna ...

In seveda, med izvajanjem brez nadzora. Če mene vprašate, bi dnevno zahteval poročilo koliko je naredil in koliko je še ostalo. In to primerjal s predračunom.

Če ti je pa v uti pil pivo, si si pa sam kriv. Kaj pa ga nisi napodil delat. Ali pa si našel drugega.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

floyd1 ::

Če bi tole prepustil majstrom bi blo vrtoglava cena.

Verjamem. Dnevno sobo, kopalnico, kuhinjo in klet sem "vtrgal" v lastni režiji (čisto sam, ker prijateljev enostavno nisem hotel vlačiti v tisti prah od leša), je pa trajalo ves teden (leseni podi, leš, štafli, ploščice, estrihi, kopalniški elementi), črn pa sem bil kot dimnikar. Že tistih 6-7 kubikov leša ven zbasat ni kar tako ;).
Če pa bi se sam lotil še nadstropja (strop in stene), bi to pri meni pomenilo kak mesec dela, hojo po tramovih (nisem ravno človek za delo na višini ;)) in seveda nabavo (izposojo) še nekaj dodatnega orodja. Že zaradi službe in družine (2 majhna otroka) se nekako ne bi izšlo. Pa še do prihoda krovca smo morali biti gotovi, kar je pomenilo kake 3 tedne časa za vse skupaj.

šernk ::

2-4 kg lepila se porabi za m2 - torej max 4 vreče za 28 m2, pa naj bosta še 2 za štenge.


hja odvisno, pri nas so šle za 12m2 3 vreče in pol. Človek je prinesel 3 ker so 3 več kot dovolj za 15 kvadratov, ampak je bilo potrebno malce tu poflikat, malce tu in ker je vse flikal kar z lepilom in se ga je nabralo. Pridejo pa cene za polagat ploščice od 12-20€ po kvadratu, seveda brez materiala.

kitanje sten 5,75€ se mi zdi tudi vredu cena, če sta v to všeti 2 roki, če je le ena roka je pa močno predrago. Ker ena roka kitanja ne more prist več kot 3,5-4€.

se pa takšne stvari vedno dela preko predračuna. Vsaj okvirno se moraš zmenit koliko pride kvadratni meter xyz.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

floyd1 ::

se pa takšne stvari vedno dela preko predračuna.

Mimogrede - jaz sem imel rušitve praktično že dogovorjene z bivšim sosedom, ki ima s.p. in dela ogromno takih stvari. Potem pa ni in ni "utegnil" narediti predračuna oz. je bilo vedno več tistih "odvisno koliko bo šlo ur za to in to, pa odvisno kaj nas vse tam čaka - v prastari hiši... Je zgleda računal na to, da mi bo na koncu že voda v grlo tekla in bom kar rekel naj dela, a sem vztrajal. Ko sem videl, kako to poteka, sem hitro pridobil še 3 predračune, in ko sem končno (tik pred dopustom) dobil še njegovega, sem mu samo povedal, da je žal najdražji (kar je bilo tudi res, sicer "le" za 200 EUR) in da stvar odpade. Pa 2 meseca sem ga poslušal (ob kakem pivu), kako dobre cene ima. So bile dobre, ja - zanj.

Zvezdica27 ::

lp,

brez predračuna ti ostane le da ne plačaš in reklamiraš, se pač zmeniš oz. ga stisneš.

To da je uporabljal drag material ni nujno slabo, jaz vedno vzamem višji rang če gre za oreng zadeve, ker so z razlogom recimo Knauf gipsi dražji - ker primejo. Vedno. Sploh ti ne bom rzalagal kako je s cheap Obijevimi zadevami. ZA resne stvari se vzame resne zadeve. Za garažo pa cheap robo.

Ampak potem gre on lahko v izvršbo bla bla.

Jebeš veze, če RES ne veš, da je oreng majstr. To naj ti bo šola. Še poceni bo.

zz

Malajlo ::

Res je. Da je uporabljal dražji material, ni nič narobe. Lahko pa tudi, da se mu kak izdelek enostavno ne dopade. Zame, recimo, je dobra samo Unichemova fugirna masa (ok, pa še ena švabska, pa sem pozabu katera fabrika). Če mi daš kaj drugega pod špohtl, spustim vse iz rok in grem in me ni nazaj.
OP, a pa to je prav sam delal vse ali jih je bilo več? Da bi malar znal steno pozidat in keramičar knauf zmontirat je mal tko, no, čudn. Jack of all trades...

marvin42 ::

Malajlo je izjavil:


Da bi malar znal steno pozidat in keramičar knauf zmontirat je mal tko, no, čudn.


Ogromno ljudi je, ki vse naredijo sami. Ti pa praviš da en malar ne bi znal stene pozidat? Saj ne gre za nebotičnik.
Mostly Harmless

Vajenc ::

Malarija, kitanje, knaufanje in podobno ni nobena znanost. Majstri to le hitreje naredijo lepo. Elektrike in vodovoda pa ne bi dal delat malarju npr ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Malajlo ::

Že, že. Ampak ne mi reči, da so vsi profesionalci na VSEH področjih. Če že plačaš, plačaš profija, ne pa amaterja, ki misli, da vse zna.
Saj jaz se tudi lotim vsakega dela, ampak ploščice znam položit precej bolje kot pa pofrajhat steno. Zato pokličem fotra, ker je vseeno večkrat s kelo zamahnil proti steni, kot jaz. Ploščice pa za en k... položi, čeprav jih tudi zna, da ne govorim o fugiranju! (česar nekateri niti po 30 letih ne znajo narediti tako kot se šika)

In očitno malar ne zna stene pozidat, če je kriva ;)
Drugače pa, dosti stvari je dobro narejenih, nekaj pa ne. Predelna stena je kriva, obrobe pri ploščicah niso vse ravne, ploščice niso čisto ravne

marvin42 ::

Malajlo: ti položiš ploščice, fotr pa pofrajha steno. Če zase dobro naredita, zakaj ne bi naredila dobro tudi za druge?
Mostly Harmless

Malajlo ::

Evo, pa se strinjava: vsak naj dela tisto, kar zna. Vsak ne zna vsega _dobro_. Le čevlje sodi naj kopitar. In podobno ;)
Če se vrnem na temo - cena je pretirana za šlampasto narejeno delo. Poznam situacije, ko so podirali steno, ki je bila že tik pod stropom, ampak kriva (in je bilo zidarju (menda Makedonc, ker imajo zdaj Bosanci pa Šiptarji svoje firme) čisto v redu, saj stena stoji...)

mihec87 ::

Če bi večkrat sam pofrajhal steno bi tudi to obvladal(pa že znaš dve stvari)....Saj ni raketna znanost kot jo radi "majstri" delajo..

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svarilo pred podjetjem Efcom d.o.o. - talne obloge (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5712172 (2344) velikBrokoli
»

Mizar, rabim zidno omaro (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5512023 (3415) Rok Woot
»

Urejanje stanovanja

Oddelek: Loža
123278 (2673) SkIDiver

Več podobnih tem