» »

Nvidia GTX 285 zastoj slike

Nvidia GTX 285 zastoj slike

nejc001 ::

Zadne čase sem opazil zastoj slike v solidni barvi (črni, modri, sivi...v vseh barvah, važno je da je solidna) pri grafični kartici Nvidia GTX 285. Cel računalnik tudi zašteka, možen je samo izklop računalnika.
Predvideval sem da se mogoče grafična kartica pregreva zato sm pospešil hitrost ventilatorja, a se je spet isto zgodilo.
Pred igranjem kake igre je temp ukoli 50°C.

Pospešil bom hitrost ventilatorja še na večjo hitrost in zamejal grafično na drugi PCI port.
Mogoče se tudi ne pregreje in je kak drug problem.

Kakšne zamisli kaj bi lahko bilo narobe?
  • spremenil: nejc001 ()

hojnikb ::

verjetno ti odpoveduje... maš zadnje driverje ?
#brezpodpisa

nejc001 ::

odpoveduje?
grafa je stara 3 tedne.

da, zadne.

hojnikb ::

3 tedne stara 285....suuuuuuuuure
#brezpodpisa

nejc001 ::

mislim kuplena..

hojnikb ::

velika razlika...

torej.. stvar ti umira.. druge razlage ni... nebi se čudo, če je bla spečena že kdaj :))

dj zalaufaj kak furmark in poročaj tempe ter kaj se zgodi... lahko da ti kej druga nagaja
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

nejc001 ::

v prvi sekundi furmarka se isto zgodi... sepravi v trenutki ko se obremeni jo mine.
čeprav včasih še vseeno lepo laufa kak skyrim, gta IV, včasih pa se ponovi problem ko zaženem igro in začne loadati vse grafike.

probal z drugim ekranom in prestavil na drugi dvi priključek za vsak slučaj, še vseeno isti problem.

freesty ::

Ja crkuje, druge ni. Zal si ravno na taksno naletel. Upam, da nisi prevec placal;)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

particle ::

Kakšen imaš pa napajalnik? Mogoče karta ne dobi dovolj toka, ko se obremeni.

nejc001 ::

neh, se bom že z njim zmenu, je reku da reklamira če bo kj narobe ker sm pred kratkim dobil.

to sem tudi razmišlal glede napajalnika, je pa DELTA DPS-650lb a, če to kaj pove, o napajlnikih nimam ravno pojma.

hojnikb ::

prepiši iz napajalnika, koliko A oz. W ma na 12V
#brezpodpisa

nejc001 ::

Max combined power on +12V: 618W

output:
+12V cpu0 : 14A
+12V cpu1 : 17.5A


če še kj, bom kar slikal pa tle dal.

DarkShadow ::

V kateri igri ti zmrzuje? Ali tudi zvok nekako šteka, kakor da bi bil statičen? Kater windows uporabljaš?

nejc001 ::

ni važno v igri, lahko v kateri koli, jaz izvedem benchmark ali furmark program za testiranje grafične, in ko komaj začne nalaganje v prvi sekundi že zastoji slika.

zvok je vredi.

windows 7 ultimate.



Trenutno sem prestavil grafično na drugi port in izvedel furmark in je delovalo vredi, mogoč je bila napaka s kakšnim stikom ali z portom :)

Bom še poročal če se bo problem ponovil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejc001 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Geforce se sesuva (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
864551 (3021) filip007
»

Grafična ob večji obremenitvi neha delati

Oddelek: Pomoč in nasveti
11628 (398) VLCREAPER
»

Trganje slike ! :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
241862 (1513) Leprechaun
»

Nenadni restart v igrah

Oddelek: Strojna oprema
202210 (1793) Sami
»

Težava z igrami

Oddelek: Igre
21783 (579) kuglvinkl

Več podobnih tem