» »

HTC-jev One X bo dobil Android 4.2

HTC-jev One X bo dobil Android 4.2

Prikaz vseh posodobitev

vir: Android Central
Android Central - HTC zadnje čase ni na pretirano dobrem glasu, ko govorimo o posodobitvah njihovih telefonov na najbolj svežo verzijo Androida. Nedolgo nazaj so objavili, da lanskoletni One S, relativno drag in zmogljiv mobilnik, ne bo dobil nadgradnje prek Androida 4.1. Zdaj poskušajo ta priokus nekoliko popraviti, saj so odklenjene izdaje evropskih One X začele dobivati nadgradnjo na Android 4.2.

Res je, da ne gre za najnovejšo različico, a Androida 4.3 ni še na nobenem HTC-jevem mobilniku. Android 4.2 je One X sicer deloma že prejel, če govorimo o nekoliko izboljšani različici One X+ na azijskih trgih (evropska izdaja podobno nadgradnjo še čaka). V tej procesorska jedra Tegre 3 tečejo z 1,7 GHz namesto 1,5 GHz. Podobne nadgradnje, ki poleg Androida 4.2 vsebuje še Sense 5 (poznamo ga s HTC One), so tako za zdaj deležni nekateri lastniki odklenjenih običajnih One X-ov na Danskem in Slovaškem. Pričakuje se, da se bo nadgradnja razširila po celi Evropi, a to bo pokazal čas. Povejte, če ste bili nadgradnje že deležni.

Sicer pa so pri HTC-ju obljubili, da bodo svoje naprave v nekaterih primerih poskušali čim prej nadgraditi na Android 4.3. Nekatere izdaje One, ki še niso prejel nadgradnje na 4.2.2 (ameriške izdaje, vključno z različico, namenjeno razvijalcem), bodo le-to preskočile in bodo nadgrajene neposredno na 4.3. To bi se lahko zgodilo že do konca septembra, kar je za svet Androida izredno hitro.

41 komentarjev

Nikec3 ::

Če malo odpreš facebook stran od HTC-ja, vidiš ogromno pritoževanja nad ne-posodobitvami. Sedaj ko jim teče voda v grlo, so očitno začeli poslušati kupce.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

RejZoR ::

4.2.2 ko gre ven že 4.3... kolk sovražim to lag-anje in nezainteresiranost nad softwarom. Vsi Android telefoni bi moral imet zadnjo možno verzijo in vsa dodatna navlaka ala TouchWiz, Sense itd bi moralo bit opcijsko in kot ločena komponenta (ala launcher recimo).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BALAST ::

Kaj nas briga HTC, firma bo zginila z obličja aktualnosti v enem letu.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

RejZoR ::

Pa sej HTC ni slab, sam ne vem zakaj ga folk tolk ne mara (razen softwara, ki ga mal nazaj niso hotel nadgrajevat). Vse ostalo je bilo super.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Phantomeye ::

Eh, vsaj po mojih izkušnjah, nadgrajevanje na višji android ni nikoli dobra ideja, če telefon ni bil izdelan s tem v mislih.

Vsaj za medium-end pa low-end telefone ne.

Dr_M ::

HTC je se edina spodobna konkurenca Samsungu, sicer se LG nekaj brca, ampak tudi slednji je zelo bogi pri posodobitvah. Ostalo ni omembe vredno.
1 teden nazaj sem si nabavil Optimus G Pro, hud telefon v 3pm, ampak se vedno je gor 4.1.2, nadgradnja enkrat v prihodnosti, ko/ce bo.

Xserces ::

Phantomeye je izjavil:

Eh, vsaj po mojih izkušnjah, nadgrajevanje na višji android ni nikoli dobra ideja, če telefon ni bil izdelan s tem v mislih.

Vsaj za medium-end pa low-end telefone ne.



S1 veliko bolš laufa na 4.2.2 kot na 2.3.6 :D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

LitralSM ::

RejZoR je izjavil:

Pa sej HTC ni slab, sam ne vem zakaj ga folk tolk ne mara (razen softwara, ki ga mal nazaj niso hotel nadgrajevat). Vse ostalo je bilo super.

Desire S: Android 4.0.4 s posodobljenim Sense vmesnikom dela veliko bolje kot razni čunga lunga 4.2.2 romi. Verjetno zato, ker HTCjev nabor swja, ki ga ponudi ob releasu ni niti podoben šrotu konkurence.

RejZoR je izjavil:

4.2.2 ko gre ven že 4.3... kolk sovražim to lag-anje in nezainteresiranost nad softwarom. Vsi Android telefoni bi moral imet zadnjo možno verzijo in vsa dodatna navlaka ala TouchWiz, Sense itd bi moralo bit opcijsko in kot ločena komponenta (ala launcher recimo).

Beri zgoraj.
Sicer pa ima Android v DNA (oziroma kodi) lag, ker ne daje najvišje prioritete vmesniku, ampak hašiđ da India softwaru. Bolj se gre zato, kdo zna ta lag prikriti. In tu ti zadnja verzija uradne navlake ne pomaga. Na omenjenem telefonu je lag opazno viden tudi na 4.2.2 AOSP. Začuda zna Sense napram tistemu jajcu, ki ga ima Samsung opazno bolje prikriti lag.

Ta norija za zadnjo možno različico je pa točno to - norija, kjer imajo norci razlog, da norijo. Večina jih sploh ne ve, kakšne novosti prinašajo posodobitve. Vedo samo, da latest Android = Fastest Android, kar pa ni ravno pravilo.

Aja, pa če dela stabilno, potem pusti vse pri miru. Edino če se ti gre za Antutu Bench (ki itak ni merodajen), potem lahko kažeš svojega etiča vsem, ki te poznajo - in to kar prek lokalnega radia.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()

PrimozR ::

RejZoR je izjavil:

Pa sej HTC ni slab, sam ne vem zakaj ga folk tolk ne mara (razen softwara, ki ga mal nazaj niso hotel nadgrajevat). Vse ostalo je bilo super.

V bistvu Samsung ni nič boljši. Ima pa Samsung bistveno več denarja za marketing, zato prodajo veliko telefonov.

Dr_M je izjavil:

HTC je se edina spodobna konkurenca Samsungu, sicer se LG nekaj brca, ampak tudi slednji je zelo bogi pri posodobitvah. Ostalo ni omembe vredno.
1 teden nazaj sem si nabavil Optimus G Pro, hud telefon v 3pm, ampak se vedno je gor 4.1.2, nadgradnja enkrat v prihodnosti, ko/ce bo.

Hudič je to, če nočeš skorajda identičnega telefona za manj denarja, ki je obenem ta moment že kak mesec nadgrajen na 4.3...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Dr_M ::

Hudič je to, če nočeš skorajda identičnega telefona za manj denarja,


Kater skoraj identicen telefon pa ima 5.5" 1920x1080 zaslon in Android 4.3? Pa se manj denarja, torej za ~200EUR?
Ampak verjemi, da je tale LGjev vmesnik svetlobna leta pred stock androidom. Tako kot bi se iz enga podrtega yugota v novega mercedesa usedel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

black ice ::

Me zanima kdaj bo prišel 4.3 na One v Evropi.

hojnikb ::

uu lepo da bo zadevca dobla Sense5 (niso pičko stisnal pa sam android updejtal, sense pa pustil star).

Zdej pa sam rom cooke počakat da zvarijo nekaj skupaj in bo tole takoj gor pršlo ;)
#brezpodpisa

dottor ::

Imam ta update že ene 2-3 dni, pa mi je osebno bil prejšnji Sense dosti bolj všeč. Sej ne da je ta napačen, ampak so prejšnji design vlekli čez cel cajt One X-a in se ga človek kar navadi.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Klemzz ::

Učeri sm ženi naložu update, morm rečt, da je tanov sens po občutku hitrejši in osebno se mi zdi lepši, modernejši.

Tody ::

No updates avalible for your phone :( Očitno bomo še malce počakal :) Sicer nimam telefona od Simobila ali Mobitela :)

duque ::

black ice je izjavil:

Me zanima kdaj bo prišel 4.3 na One v Evropi.


drugo polovico septembra, če sem prav razumel na hubfr.com

BadB0y ::

Jaz sem dobil nadgradnjo pred 3-4 dnevi.


hojnikb ::

me prav zanima, kdaj bojo 4XHD userji dobl 4.2 (ki ima praktično isti hardware) >:D
#brezpodpisa

ingeniero ::

Tody: Poskusi parkrat preveriti. Meni vcasih napise, da ni posodobitve, potem pa mi jo spet najde, ampak se mi download vedno ustavi pri nekje 9 %.

ingeniero ::

Tako, tudi meni je uspelo poupdatetat. Joj, zakaj sem updateal? Nikakor mi ni vsec. Kaj je tisti diamonds filter preko slike osebe, ki jo klices. Do seznama klicev vodita sedaj 2 koraka, prej samo 1 ...

djordjevic ::

Tušev One X, na 4.2.2. od ponedeljka. Saj je že prej lepo laufal, zdaj pa se mi zdi, da je še boljši, dobil pa je nekaj luštnih funkcij in imam občutek, da zdrži baterija občutno dlje. Dva palca gor tokrat za HTC.
No grave is deep enough to keep us in chains.

andrejk ::

Fotoaparat/kamera pa žal ne dela več na mojem po posodobitvi.

hojnikb ::

kak je pa kej bitrate pr fullhd od stock kamere ?
ker na 4.1 je šrot in je po moddani aplikaciji skor nuja
#brezpodpisa

dottor ::

Jaz v menijih pogrešam "programček" za sherat internet. Zdej moreš šetat po nastavitvah da to najdeš. Prej si imel ikonco v meniju in v 2 korakih si imel internet preko mobilnega interneta na telefonu na prenosniku.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Mavrik ::

Ikonica bi morala biti v meniju z obvestili (potegneš dol z vrga in klikneš ikonico desno zgoraj).
The truth is rarely pure and never simple.

dottor ::

Hvala. Se bo treba navadit na vse te funkcije, ki so "tam zgoraj"
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Nikec3 ::

dottor je izjavil:

Hvala. Se bo treba navadit na vse te funkcije, ki so "tam zgoraj"

Če potegneš zgornjo vrstico z dvema prstoma, prideš direktno do hitrih nastavitev.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

BaToCarx ::

Jst pa vedno diagonalno od desno zgoraj proti levo spodaj da tapkam po ikoncah za on/off al pa držim neki časa da nardi kaj drugega ikonca.

edit: Bo treba več z dvemi prsti drkat, damn, Nikec3 še kak trik z dvemi prsti na teh androidih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

djordjevic ::

U, glej, čisto spregledal. :) Zelo uporabno, thx. Če sem malo predrzen, bi si želel samo še, da bi lahko te bližnjice uredil po svojih željah, ker se mi zdi, da so jih nametali bolj na random.
No grave is deep enough to keep us in chains.

PNG ::

Meni pa je nov updejt všeč, edino ne razumem zakaj izgubljamo puščice v text editorju...najprej smo jih izgubili v vertikalni postavitvi, sedaj pa še v horizontalni (govorim o puščicah gor/dol/levo/desno za pomikanje po tekstu).

Niti enega lepega ozadja, prejšnja so bila bistveno lepša (matte, ...).

djordjevic ::

Saj so še vedno. Pod keyboard options si jih naštimaš. Jaz jih imam še vedno, no.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Tody ::

A HTC je začel šparat na dizajnerjih? Uničili so vreme, widget in program sta zdaj črno bela. Obstaja trenutni pogled na vreme ampak je ta samo prek 2x klika dosegljiv. SMS so naredil violčaste!!!! Koliko punc si privošči telefon za 500 eurov??? Unga krogca za odklepat telefon tud ni več :S Z menijem so tud razmetaval s prostorom. Kamera je dobila par novih igračk :D Drugač izgled je malce bolj sharp :D

Klemzz ::

Za vreme/uro lahko daš tazga k je biu :)

Maxl ::

Barve v SMS aplikaciji si lahko spremeniš v nastavitvah...

Tody ::

Klemzz kako?

Maxl, vem da lahko sem našel ampak defoult se je pa nekomu kr dobr zdel da nam pusti violčno? Sej nimam proti da je tam ampak WTF dela to kod defoult tema :D

Mavrik ::

Em, ne, default je bela?
The truth is rarely pure and never simple.

Tody ::

Men so šli na violčne, drugač se nebi bunijo, sem dal potem nazaj na bele :D

PNG ::

djordjevic je izjavil:

Saj so še vedno. Pod keyboard options si jih naštimaš. Jaz jih imam še vedno, no.


Language & keyboard? Jaz te nastavitve na najdem, namreč.

Aja pa glede smsov - tudi pri meni je bilo po defaultu belo.

Maxl ::

Settings - Language & keyboard (pod Power) - HTC Sense Input - Arrow keys
ali
nov SMS, če pridržiš tipko vejica (,) se ti odprejo nastavitve.

PNG ::

Hvala.

BladE_ ::

Orginal ROMi so še najbolj stabilni... Porti ROMov iz različnih modelov so ponavadi polni bugov tako kot AOSP ROMi. Najboljše pa je seveda stock z modifikacijami in root obvezen.
Akcija - Reakcija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC-jev One X bo dobil Android 4.2

Oddelek: Novice / Android
417532 (5813) BladE_
»

HTC je zaključil z nadgrajevanjem One S

Oddelek: Novice / Android
2610296 (8776) PrimozR
»

HTC: Jelly Bean potrebuje več kot 512 MB pomnilnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8723743 (19485) dottor
»

HTC je predstavil One X+

Oddelek: Novice / Android
186855 (5301) Ziga Dolhar

Več podobnih tem