» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
131 / 132
»»

louser ::

OnePlus sicer nima toliko hitrejšega hitrega polnjenja. Gre za 18W (Poco) proti 20W(OnePlus).
Bo pa menda naslednji model OnePlus prejel znatno hitrejše polnjenje (SuperVOOC 50W).

w4nkst4 ::

https://www.coolicool.com/cell-phones/u...

a je wireless charger zaston al je samo znižana cena ob naročilu telefona?

111111111111 ::

Samo znižana cena.

OK.d ::

100€ več razlike upraviči oneplus z boljšo kamero OIS in -NFC-jem
LPOK.d

louser ::

Suum cuique

Stari maček ::

Poco delajo v Indiji in ni kitajski telefon!

louser ::

Ravno toliko, kot je Intel kitajski

w4nkst4 ::

coolicool.com nima vmesnika (gumb open despute) glede refundacije customs fee...poročam če mi bojo sploh odpisal na mejl...

msms ::

Xiaomi mi A2 lite ali huawei p20 lite? Kater ima boljše kamere?

w4nkst4 ::

sem pisal na coolicool za refund ddvja...ignore...ne priporocam nakupa vec na tej strani

gregc1 ::

sej daj uporabljam Xiaomi MI A2 2dni. moram rect da je telefon super. priporocam....

sočan ::

Pozdrav ,

kaj pa Xiaomi Mi A2 lite ??

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp...

Se mi zdi ,da je kar v redu ?

Kje bi bilo to najugodneje kupiti ?

Hvala.lp

Dimnik ::

Mogoče tukaj, poštnina pa dhl express...

https://www.sunsky-online.com/product/d...!view.do?subject.itemNo=MPH1210B

Dimnik ::

Zbrisal, ker sem prilepil enak link...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

msms ::

Kupil bi pri nas je kaka alternativa za Xiaomi Pocophone F1, ki pride 360€. Je kaj pri nas za ta dnar še navoljo?

butec ::

w4nkst4 je izjavil:

sem pisal na coolicool za refund ddvja...ignore...ne priporocam nakupa vec na tej strani


Zato pa se plačuje Paypal-om...

borisk ::

msms je izjavil:

Xiaomi mi A2 lite ali huawei p20 lite? Kater ima boljše kamere?


bi rekel da Huawei. Žena sicer ima A2 lite in je super zadovoljna z njim, tudi fotke so lepe, v temnejših okoljih pride do izraza boljši software in kamera od huawea. je pa huawei 2x dražji od najcenejšega A2 lite (slabih 150€ na GB 3/32).

jazjaz52 ::

Ali kdo slučajno ve za kak root za Cubot P20 - reklame me ubijajo press :)

jarre ::

jazjaz52 je izjavil:

Ali kdo slučajno ve za kak root za Cubot P20 - reklame me ubijajo press :)



Poskusi s Kingroot /http://technotechie.com/kingroot-apk-20... in poročaj.

Slo2018 ::

Nameravam kupiti Honor 7C. Ali je dober? Trenutno imam Xiaomi Redmi 5 Plus in bi imel rad še en mobilnik.

JamesTheKing ::

Pozdravljeni,

kupujem nov telefon do nekje 200-250€. Predvsem mi je pomemben fotoaparat, solidna/dobra baterija in tekoče delovanje.
Nekaj sem gledal Xiaomi Mi A2, pa me zanima ali je to dober nakup?

Kje se ga da dobiti najceneje?

lp

OK.d ::

LPOK.d

gregc1 ::

JamesTheKing je izjavil:

Pozdravljeni,

kupujem nov telefon do nekje 200-250€. Predvsem mi je pomemben fotoaparat, solidna/dobra baterija in tekoče delovanje.
Nekaj sem gledal Xiaomi Mi A2, pa me zanima ali je to dober nakup?

Kje se ga da dobiti najceneje?

lp

ta telefon sm kupu materi. telefon je super zadeva. za moje pojme ima slike solidne. hitro zazene fotoaparat in naredi lepo sliko. delovanje je tekoče. baterija ob intenzivni uporabu zdrzi ceu dan.

gregc1 ::

OK.d je izjavil:

https://mobitrgovina.com/izdelek/google...

povezava ne deluje.

bmwwww ::

Se par dni nazaj sem nekje tu na forumu pohvalil kak lepo dela moj samsung s6 (3leta in 6mesecev), da ni potrebe po menjavi... ocitno sem bil prehiter.

Torej kje je najboljse vzet kak kitajski tel., da pride brez dodatnih stroskov carinjenja. Za gearbest vem, da priority line, aliexpress naceloma DHL, a se obstajajo kake alternative?

Gledam xiaomi mi8, poco-ta in nekako 1+ 6. Najbolj se nagibam k pocotu

Dimnik ::

Aliexpres, pazi na dhl, ker ni pri vseh brez dodatnih stroškov
Zraven goldway in mi global store imaš sedaj mi zealer store in mi mc( xiaomi mc store) kjer imaš možnost pošiljanja iz eu( francija in italija)

Alamar ::

Tukaj dobiš pocota 6/64 za 292 EUR s kuponom v par dneh brez poštnine.

https://tradingshenzhen.com/en/xiaomi-p...

Dimnik ::

Mi global store in mi zealer dobiš še ceneje...brez kuponov, če uporabljaš topcashback, pa dobiš še 6% od zneska vrnjeno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

Alamar ::

Ja, ampak ne dobiš v dveh dneh in nimaš garancije za manjše okvare v Nemčiji.

Dimnik ::

V dveh dneh ga ne dobiš, niti iz tvojega linka, ga pa dobiš v 6-8 dni oz iz francije ali italije v 4 dneh....
Kako boš pa vedel kaj je manjša okvara?

Alamar ::

Seveda ga dobiš v dveh-treh delovnih dneh, saj sem pri njih naročil že več kot deset različnih telefonov.;)

Telefon v vsakem primeru pošlješ na servis v Nemčijo, kjer ga pregledajo. Če ne morejo popraviti, sami uredijo nadaljne postopke za servis na Kitajskem.

Dimnik ::

Najprej napišeš v parih dneh, potem v dveh dneh, na koncu pa v dveh do treh dneh...pri več kot.desetih telefonih, bi moral vedet točno koliko dni, ne enkrat tako, drugič drugače....

Pri več kot desetih kupljenih telefonih, si verjetno že rabil njihovo garancijo...daj opiši, to uveljavljanje v nemčiji ali kitajski?

Tole je po vsej verjetnosti en nateg, na koncu itak pošljejo na kitajsko, nevem zakaj bi rabili v nemčiji ugotavljat, če ga lahko oni popravijo ali kitajci.....mogoče se pa motim....ampak je sumljiva ta garancija

Alamar ::

Pa ti veš, kaj pomeni beseda par?

Glej, to je priznana trgovina, ki ima izpostavo v Nemčiji in ne nek xy prodajalec na Aliju. Če hočeš dobiti telefon v par dneh moraš seveda izbrati iz omejene ponudbe EU skladišča. Ostalo je iz Kitajske. Servis deluje podobno kot pri Honorbuy, kjer manjše in programske napake odpravijo pri lokalnem zastopniku, ostalo pošljejo na Kitajsko. Telefone sem kupil za praktično vse sorodstvo in zaenkrat je le eden šel na popravilo zaradi napočenega vhoda za polnjenje, kar so odpravili v Nemčiji. Trajalo je vse skupaj cca 10 dni.

Dimnik ::

Vem.kaj pomeni par dni....

To niso xy prodajalci na aliju, ampak preverjeni, pri enih naročeno več kot 10kom... zaenkrat brez uveljavljanja.garancije

No to glede garancije je lepo slišat.....ampak, sem šel pogledat druge telefone, je pa prevelika razlika, tako, da odvisno od telefona...

Dimnik ::

Ti samo mej jabolko, jaz ga ne rabim

Dimnik ::

Boli mene kur,, za kineze..naj vohunijo, a jabolka ne vohuni...sem pozabil, to je sveti.telefon seveda ne vohuni..

Alamar ::

Nič nisem rekel, da je najceneje. Je pa hitra in zanesljiva opcija. Na Aliju boš pa videl, kako bo, ko bo treba uveljavljati garancijo. Lahko se izkaže, da bodo težave.

Do sedaj sem v zadnjih ducat letih online kupil verjetno preko 100 telefonov iz nešteto virov in tale trgovina se mi najbolj dopade, ker so hitri, ne dajejo generičnih odgovorov na vprašanja, ne rabim se ukvarjati s carinsko-davčnimi postopki, imajo napisano dejansko zalogo in ne kot pri večini ostalih kjer je rok dostave v bistvu izdobava+pošiljanje.

Honorbuy EU je tudi OK, vendar imajo še malenkost višje cene plus zoprno poštnino. Direkt iz Kitajske se mi pa za tistih par deset EUR manj ne ljubi več ubadati, razen za kakšne malenkosti.

Dimnik ::

Mesar seveda, samo moraš bit velika ovca....

Dimnik ::

Ajde nehajva temo smetit z temi smetmi....imajo svojo temo

bmwwww ::

Mesar daj spokaj v drugo temo, mene je zanimalo glede dotičnih dveh oz. treh telefonov in trgovin. Sicer pa za vsakega Iphona obstaja boljši kitajc :P

vonOwner ::

Kaj pa kakšna ugodna varianta za mi8? :))

zmaki ::

Iščem nek kitajski pametni telefon (raje manjši 5" kot večji 6"), z dobro baterijo, ki bi me z vsemi dajatvami in poštnino prišel pod 200€. Osnovni pogoj je brezžično polnjenje. Kaj predlagate ?

Tomson ::

Tale osnovni pogoj (brežično polnjenje) in cena pod 200€ žal nista kompatibilna, če govorimo o novih telefonih in da bi bil na koncu še manjši, ker načeloma imajo to opcijo telefoni dražjega ranga, ki pa so praviloma večji. Kolikor sledim modelom, ni telefona pod 300€ z brezžičnim polnjenjem ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

zmaki ::

Pa sem le našel enega zanimivega : ULEFONE X

Ali gdo ima izkušnje s to znamko ULEFONE (kvaliteta, trajnost, zanesljivost ? ) ?
Vidim da se ga dobi tudi na GEARBESTu .
Tomson, ali lahko zrihtaš kako kodo za le-tega ?
Ker si strokovnjak, in večkrat pomagaš z nasveti, kaj je tvoje mnenje, ja ali ne ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zmaki ()

Tomson ::

Ulefone so sicer solidni telefoni, sploh rugged serije so precej ok, pri ostalih serijah pa precej različno, kolikor gledam nekaj pozitivnih, nekaj manj pozitivnih izkušenj, predvsem na račun supporta, kolikor je testov in komentarjev kupcev je tale X model precej dober za ceno. Največja pomanjkljivost omenjenega telefona je manjko slovenščine, če igra vlogo, zaslon je nižje ločljivosti, ter visoka teža pri 217g, sicer pa dobra kvaliteta materialov in izdelave, všečen (iPhone X) dizajn, kamera čisto ok, primerna cenovnemu razredu, CPU za nezahtevne naloge povsem ok, Android 8.1 ter QI brezžično polnjenje, skratka za 140€ ima kar nekaj svetlih točk in dobrih lastnosti, glede na željo po brezžičnem polnjenju bo očitno nakup na mestu.

Kakšne kode žal ni, niti je še ni bilo, trenutno v FlashSale za 140€ ter Prioirty Line za 0€, kolikor gledam je trenutno tole tudi najugodnejša opcija.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

gregc1 ::

oppo ali xioami? keri telefon izbrati? pomembno je da je kamera dobra in pa baterija.

gregc1 ::

tukaj pa že dolgo niste nič poročali kako je z kitajskimi telefoni.

kupujem en telefon. rabm da ma najbolše slike za neki 300€ lahko tudi kaj več. gledam xioami a3 mogoče kaj od huaweja, mogoče motorola ali pa nokia. mogoče kaj drugega? oppo? te firme ne poznam. mogoče še vaše mnenje.

Za začetek bom kupoval telefone na amazonu, kjer imam 1 mesec časa da vrnem. tko da bom mal probavou :)

Vanadium ::

JamesTheKing je izjavil:

Pozdravljeni,

kupujem nov telefon do nekje 200-250€. Predvsem mi je pomemben fotoaparat, solidna/dobra baterija in tekoče delovanje.
Nekaj sem gledal Xiaomi Mi A2, pa me zanima ali je to dober nakup?

Kje se ga da dobiti najceneje?

lp


Kaj pa kaki realme?

https://www.realme.com/eu/realme-x2

https://www.amazon.de/dp/B07ZMBGVV6/ref...

Res da je 40€ vec samo se mi zdi da je vreden tega denarja...

kanarin ::

gregc1 je izjavil:

tukaj pa že dolgo niste nič poročali kako je z kitajskimi telefoni.

kupujem en telefon. rabm da ma najbolše slike za neki 300€ lahko tudi kaj več. gledam xioami a3 mogoče kaj od huaweja, mogoče motorola ali pa nokia. mogoče kaj drugega? oppo? te firme ne poznam. mogoče še vaše mnenje.

Za začetek bom kupoval telefone na amazonu, kjer imam 1 mesec časa da vrnem. tko da bom mal probavou :)


Saj ne obstaja samo ta tema, recimo debata o Xiaomi telefonih je konstantno živa:

https://slo-tech.com/forum/t670401/14499

A ti boš torej na ta način sprobaval telefone, zanimivo... zakaj pa ne greš v kakšno bolje založeno trgovino in ne sprobaš v živo (vsaj pri razstavljenih modelih je to zelo enosatvno). Če te res zanima dejansko v živo pogledat in preverit kakšen je občutek v roki ipd. Za ostalo pa itak na netu obstaja žnj review-jev, tako v pisni kot video obliki.

Pri rangu 300€ ti lahko sam svetujem svojo zadnji nakup - pred cca mesec dni sem na Gearbest nabavil Xiaomi Mi9T Pro za 310 €. Ne vem, če se za ta denar da dobiti kaj boljšega , tudi kar se tiče fotografije oz na splošno kamere. Tudi sicer imam občutek, da ravno Xioami ponuja največ top modelov v posameznih cenovnih razredih (no mogoče sem malo pristranski, ampak ravno daleč od resnice to ne more biti). Seveda pa to velja za nakupe iz kitajskih spletnih trgovin, brez dodatnih stroškov in s kakšnim ugodnim kuponom. Vem in razumem da se nekateri težko odločijo za tak nakup (garancija, komplikacije ob morebitni okvari) - sam osebno sicer to težko komentiram, ker v 4 letih še nimam na to temo slabe izkušnje (vsi telefoni - in tablice brezhibno delujejo).

gregc1 ::

kanarin je izjavil:

gregc1 je izjavil:

tukaj pa že dolgo niste nič poročali kako je z kitajskimi telefoni.

kupujem en telefon. rabm da ma najbolše slike za neki 300€ lahko tudi kaj več. gledam xioami a3 mogoče kaj od huaweja, mogoče motorola ali pa nokia. mogoče kaj drugega? oppo? te firme ne poznam. mogoče še vaše mnenje.

Za začetek bom kupoval telefone na amazonu, kjer imam 1 mesec časa da vrnem. tko da bom mal probavou :)


Saj ne obstaja samo ta tema, recimo debata o Xiaomi telefonih je konstantno živa:

https://slo-tech.com/forum/t670401/14499

A ti boš torej na ta način sprobaval telefone, zanimivo... zakaj pa ne greš v kakšno bolje založeno trgovino in ne sprobaš v živo (vsaj pri razstavljenih modelih je to zelo enosatvno). Če te res zanima dejansko v živo pogledat in preverit kakšen je občutek v roki ipd. Za ostalo pa itak na netu obstaja žnj review-jev, tako v pisni kot video obliki.

Pri rangu 300€ ti lahko sam svetujem svojo zadnji nakup - pred cca mesec dni sem na Gearbest nabavil Xiaomi Mi9T Pro za 310 €. Ne vem, če se za ta denar da dobiti kaj boljšega , tudi kar se tiče fotografije oz na splošno kamere. Tudi sicer imam občutek, da ravno Xioami ponuja največ top modelov v posameznih cenovnih razredih (no mogoče sem malo pristranski, ampak ravno daleč od resnice to ne more biti). Seveda pa to velja za nakupe iz kitajskih spletnih trgovin, brez dodatnih stroškov in s kakšnim ugodnim kuponom. Vem in razumem da se nekateri težko odločijo za tak nakup (garancija, komplikacije ob morebitni okvari) - sam osebno sicer to težko komentiram, ker v 4 letih še nimam na to temo slabe izkušnje (vsi telefoni - in tablice brezhibno delujejo).


da tako bom sprobavou. ker mi je najlažje. kjer jaz živim nimajo toliko izbire kitajskih telefonov. sploh je pa uredu ker ga lahko 1mesec testiram potem pa nazajo pošljem. 1 mesec imam časa da ga pošljem nazaj. vem da obstaja tema o xioami telefonih, vendar me zanimajo še drugi kitajci, zato pišem tukaj.

hvala bom pa definitivno probal ta telefon :)
««
131 / 132
»»