» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
48 / 132
»»

woman ::

Ogledujem si DOOGEE NOVA Y100X, dobava iz EU, torej brez dodatnih dajatev.
Nimam ne vem kako velikih zahtev, zanima pa me, če je Doogee firma v redu, karakteristike telefona so za moje potrebe več kot dovolj.
(Iz Kitajske roba potuje zelo dolgo, pa še DDV in svoje "delo" zaračunajo, kakšne so vaše izkušnje s carinsko pošto? Se jim kakšen telefon izmuzne?)
Za telefon ne dam več kot 100 €, želim pa soliden telefon in foto ter 5" zaslon.
Kakšna druga ideja?
Hvala. :)

Pithlit ::

Če so ti fotke pomembne, se zvedaj da so kitajski fotkiči 'le' zadovoljivi. Doogee je drugač kar kul firma, na razne updejte pa raje pozabi.
Life is as complicated as we make it...

woman ::

No ja, fotke so kar pomembne, a tako slabih, kot jih dela Lumia 625 (imam jo par mesecev in sem prav jezna nanjo, pa ne samo zaradi fotoaparata! ;(), najbrž ne dela.
Kaj pa DOOGEE VALENCIA2 Y100?
Več denarja pa res ne dam!
Še kakšen drug predlog v tem cenovnem razredu?

deyvid ::

Pithlit je izjavil:

Če so ti fotke pomembne, se zvedaj da so kitajski fotkiči 'le' zadovoljivi. Doogee je drugač kar kul firma, na razne updejte pa raje pozabi.


oneplus one ima stalne updejte samo je pa tud "300evrov" One plus Two bo pa pomoje res flagship 2015 16mp kamera,fingerprint scanner,4gb ram-a bo pa tud pod 450evrov

woman ::

woman je izjavil:


Kaj pa DOOGEE VALENCIA2 Y100?
Več denarja pa res ne dam!
Še kakšen drug predlog v tem cenovnem razredu?

Moj budget je 100 ali malo več €. ;)
Prosim za ideje.

Domobrancek ::

woman je izjavil:

woman je izjavil:


Kaj pa DOOGEE VALENCIA2 Y100?
Več denarja pa res ne dam!
Še kakšen drug predlog v tem cenovnem razredu?

Moj budget je 100 ali malo več €. ;)
Prosim za ideje.

Nisi nič povedal kateri operacijski sistem bi želel, da ima telefon :) za tak denar bi ti bolj priporočal da kupiš WP in ne androida iz čisto preprostega razloga: WP ti bo delal veliko bolje z manj štekanja, zmrzovanja itd. Telefon, ki bi ti ga priporočal pa je microsoft lumia 535 (ali 532 če želiš imeti nekoliko manjši telefon).
https://www.mimovrste.com/gsm-telefoni/...
https://www.mimovrste.com/gsm-telefoni/...

Cena je nekoliko čez tvoj budget vendar sem prepričan, da bo kdo drug prilepil kakšen link iz tujih držav kjer bo telefon ravno okrog 100€.

woman ::

Hvala, ampak Lumio imam in se je mislim znebiti, ker mi para živce. Res je odzivna in hitra, a to ni dovolj.

MisterR ::

Ima mogoče kdo iNew v3 ? Zanima me, če obstaja update za 4.3 oz. več?

boolsheat ::

woman je izjavil:

Hvala, ampak Lumio imam in se je mislim znebiti, ker mi para živce. Res je odzivna in hitra, a to ni dovolj.


Kaj te pa živcira?

Truth ::

Je tehnologija dovolj napredovala da se mi splača počakat še 3 mesece za nakup pametnega telefona (tam do 150eur), ali je vseeno če vzamem enega od teh?
http://www.to2c.com/meizu-m1-note-2-fhd...
http://www.to2c.com/lenovo-a7600-golden...
http://www.to2c.com/umi-iron.html

Kdo priporoča kakšen boljši price/prefrmance nakup?

king67 ::

Drmr, si dobil svojega Zeaplus M7? Vtisi?

lp,
king67

A_A ::

Kaj pa pravite na elephone S2 ? je cca. 150EU z zadovoljivimi specifikacijiami..

Drmr ::

Vceraj sem dobil Zeaplusa, tako da kaj veliko se ne morem napisati. Od narocila je minilo 14 dni. Se pa lahko zdaj ze kar dosti prebere tudi na njihovem forumu.

Na splosno se mi zdi telefon kar ok. Zadeva je huge, pac 5.5" cesar nisem bil vajen. Prej sem imel HTC desire X. Ko ga zdaj primem v roke mi izgleda kot kaksna igracka, se v enem dnevu privadis velikosti.

Izdelava je ok, se nic ne zvija, deluje trdno. Tudi vizualno je kar vsecen, edino back cover bi lahko bil prevlecen s kako gumo da bi bil malo manj drsec.
Telefon pride z nalepljeno zascitno folijo ki je dimenzijsko malo premala, je nalepljena postrani in ima kak mehurcek...
Display je lep, zelo svetel, na najnizji jakosti presvetel za uporabo v temi, tako da pride prav kaksen programcek za dodatno dimanje.
Fingerprint senzor se mi ne zdi pretirano uporaben, ponavadi moram skenirati 2-3x prst da mi ga zazna, tako da ga ne bom uporabljal.
Jakost zvocnika ni pretirano, se ga da v settingsih malo ojacat in je potem kar ok, edino cudno mi je da je luknja na back coverju velika za pol zvocnika in izgleda da je polovica zvocnika pokrita s coverjem.

Samim delovanjem sem zadovoljen, zaenkrat dela vse gladko. Anutu score pri 64bitni verziji mislim da sem imel dobrih 40k, v 32bitni verziji pa nekje 37k.

Telefon sem napolnil vceraj okoli poldneva, oziroma kaksno urco-dve kasneje. Trenutno kaze da je se 43% baterije.
Na ekranu sem opazil dve bleeding pikice, ki sta vidni ce pogledam na ekran pod kotom.

Kljub vsemu malo razmisljam da bi ga vrnil. Razlog je slab support. Na forumu se zeaplus na javlja vec, odkar so se zacela postavljati vprasanja. Glede SW updatov sem zacel dvomiti da bodo prisli.
Tudi glede specifikacij so lagali, tako da malo dvomim da obstaja kaksen EU service center in da se bodo drzali dvoletne garancije. Kolikor sem bral je tezko dobiti return naslov, dajo ti nekega kitajskega.

MTB ::

Vidim da imaš ta telefon. Pri kontakti se mi pojavljajo številke iz yellow pages. Ti je kako uspelo to odstraniti?

HDvideo je izjavil:

Lenovo K3 Note (146€)
-5.5inch FHD
-MTK6752 64bit Octa core 1.7GHz
-2GB ram
-16GB rom
-Android 5.0
-5.0MP spredaj 13.0MP zadaj

Kar zanimiva zadeva za 146€ :)

boolsheat ::

Drmr, bravo, kupiš nek čungalunga telefon pa pričakuješ ne vem kak support...

šernk ::

supporta še od priznanih firm jst ne pričakujem več, kaj šele od kitajcev.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

king67 ::

Drmr je izjavil:

Vceraj sem dobil Zeaplusa, tako da kaj veliko se ne morem napisati. Od narocila je minilo 14 dni. Se pa lahko zdaj ze kar dosti prebere tudi na njihovem forumu.

Na splosno se mi zdi telefon kar ok. Zadeva je huge, pac 5.5" cesar nisem bil vajen. Prej sem imel HTC desire X. Ko ga zdaj primem v roke mi izgleda kot kaksna igracka, se v enem dnevu privadis velikosti.

Izdelava je ok, se nic ne zvija, deluje trdno. Tudi vizualno je kar vsecen, edino back cover bi lahko bil prevlecen s kako gumo da bi bil malo manj drsec.
Telefon pride z nalepljeno zascitno folijo ki je dimenzijsko malo premala, je nalepljena postrani in ima kak mehurcek...
Display je lep, zelo svetel, na najnizji jakosti presvetel za uporabo v temi, tako da pride prav kaksen programcek za dodatno dimanje.
Fingerprint senzor se mi ne zdi pretirano uporaben, ponavadi moram skenirati 2-3x prst da mi ga zazna, tako da ga ne bom uporabljal.
Jakost zvocnika ni pretirano, se ga da v settingsih malo ojacat in je potem kar ok, edino cudno mi je da je luknja na back coverju velika za pol zvocnika in izgleda da je polovica zvocnika pokrita s coverjem.

Samim delovanjem sem zadovoljen, zaenkrat dela vse gladko. Anutu score pri 64bitni verziji mislim da sem imel dobrih 40k, v 32bitni verziji pa nekje 37k.

Telefon sem napolnil vceraj okoli poldneva, oziroma kaksno urco-dve kasneje. Trenutno kaze da je se 43% baterije.
Na ekranu sem opazil dve bleeding pikice, ki sta vidni ce pogledam na ekran pod kotom.

Kljub vsemu malo razmisljam da bi ga vrnil. Razlog je slab support. Na forumu se zeaplus na javlja vec, odkar so se zacela postavljati vprasanja. Glede SW updatov sem zacel dvomiti da bodo prisli.
Tudi glede specifikacij so lagali, tako da malo dvomim da obstaja kaksen EU service center in da se bodo drzali dvoletne garancije. Kolikor sem bral je tezko dobiti return naslov, dajo ti nekega kitajskega.


No, tako... Sam ga imam že od 8.7.2015 in sem v fazi vračila. Ne deluje mi nareč GPS sprejemnik. Nocoj ponoči sem na support opisal težavo (prilimal tudi screenshoote) in zahteval podatke, kam naj ga vrnem, pa sem dobil naslednji odgovor:

Hi,sorry to hear that,how about we give you some compensation for those issues?

Please don't hesitate to contact us if you have any question.
Thank you and regards.

Anne Lee - Customer Service Team

Nimam ravno najboljšega občutka... bomo videli.
Drugače pa, aparat ima zelo slab wi-fi domet. V sobi, kjer imajo vsi drugi telefoni soliden sprejem, mi Zeaplus sicer kaže wi-fi povezavo, podatkovnega prometa pa ni. Tudi LTE omrežja ne dobim, tam, kjer na drugih aparatih deluje. Baterija se je po nekaj ciklih praznjenja/polnjenja nekoliko unesla in še kar zdrži, vendar sem si predstavljal, da bo veliko boljša (3800mAh!). Če bi GPS delal, bi se nekako sprijaznil, tako pa ziher ne. Ostala opažanja so podobna tvojim in ostalim uporabnikom na Zeaplus forumu. Aja, root je šel brez problemov.

Toliko zaenkrat, bom pa poročal, kako gre z refundom.

lp,
king67

Drmr ::

Baterija je dalec od 3800mAh, vsaj 1000 manj.

No jaz sem jim tudi pravkar poslal mail za vracilo. GPS se nisem testiral, sem samo na google maps pogledal ce me bo pravilno lociral in me je, bom danes malo stestiral kako kaj sledi.
Mene je zdajle razpid*** da je ocitno mikrofon slab. Predvidevam da je kriv slab ROM, samo glede na to da zelo verjetno update ne bo, sam pa se ne mislim s tem ukvarjat ga bom gladko vrnil. Najprej mi en kolega rece da naj govorim v telefon, da me slabo slisi. Potem pa sem naredil se par klicev in isto, sem moral dostikrat kaj veckrat ponovit...

Ce bodo kaj kompliciral se vedno obstaja pritozba na Paypal, ki je kolikor sem slisal ponavadi na strani kupcev.

woman ::

Človeka kar mine, da bi kupoval kitajski telefon ... ;(
Je katera od teh kitajskih firm sploh zanesljiva? Komu lahko zaupam/o?

Drmr ::

Meni so precej vsec UMIji, npr. Hammer je kar ugoden in bi naj bil kar ok, edino baterija ni bas nekaj.
Predvsem je pri kitajskih telefonih dobro imet support v EU, ker ce ga moras v primeru tezav posiljat nazaj na kitajsko te pride postnina verjetno polovico vrednosti telefona.

Imas pa tudi kaksne bolj uveljavljene kitajske firme, na glavo mi padejo Huawei, Xiami in Oneplus.

pobcc ::

Drmr je izjavil:

Meni so precej vsec UMIji, npr. Hammer je kar ugoden in bi naj bil kar ok, edino baterija ni bas nekaj.
Predvsem je pri kitajskih telefonih dobro imet support v EU, ker ce ga moras v primeru tezav posiljat nazaj na kitajsko te pride postnina verjetno polovico vrednosti telefona.

Imas pa tudi kaksne bolj uveljavljene kitajske firme, na glavo mi padejo Huawei, Xiami in Oneplus.


Da samo omenim mojo izkušnjo s pošiljanjem telefona nazaj na Kitajsko. Prišlo me je 7EUR trajalo pa je slaba 2 tedna. Tako da ni tako pretirano drago kot ti misliš.

P.S. Pošiljaj s pošto slovenije, ki je najcenjša, kjer pa seveda na kakšno sledenje pošilke lahko pozabiš, čeprov sem potem zvohal na eni strani, da je pošilka dejansko prišla do kitajske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pobcc ()

boolsheat ::

woman je izjavil:

Človeka kar mine, da bi kupoval kitajski telefon ... ;(
Je katera od teh kitajskih firm sploh zanesljiva? Komu lahko zaupam/o?


Lenovo, Huawei, ZTE, OPPO, OPO, Xiaomi, TcL, Meizu.

Zgodovina sprememb…

woman ::

Kaj pa potem Lenovo A806 Android 4.4 Octa-core 1.7GHz? Bi bil ta ok? :)

king67 ::

Prebiram, da so Elephoni tudi kar solidni. Malo se mi sveti nekje zgoraj omenjeni prihajajoči model P8000. Če bom z Zeaplus M7 ugodno rešil (full refund), bi ga najraje kar naročil. Razen, če ima kdo izrazito slabo izkušnjo z Elephoni, oz. ima konkretne podatke o težavah. Pa saj ne vem, zakaj spet rinem v te Kitajce... Hudič je s temi aparati, ker ni nobenih pravih testov (vsaj ne pri vseh).

lp,
king67

BOCo. ::

Nekaj pa je le na spletu :)

http://www.chinatechtest.com/

Drmr ::

Ne vem, jaz sem slisal precej slabe stvari o kvaliteti Elephonov.
Tudi jaz razmisljam o se enem kitajcu ce mi uspe vrniti Zeaplus (ki pa tudi trenutno dela kar ok, po dveh problematicnih klicih so sogovorniki rekli da me slisijo ok, baterija mi drzi ze ene 40ur).

Zanimivi so mi predvsem UMI Emax in Iron in pa tale Meizu note izgleda dobro:

king67 ::

Ma, konec koncev mi je čisto vseeno, kaj na njem piše, važno je, da DELA! Mimogrede, GPS pri tebi deluje? So ti s supporta že kaj pametnega povedali (napisali)? Jaz sem dobil to, danes zjutraj:

Hi,sorry please return the item with original packing back by Registered air mail with tracking no., here is the return address:
RMA#: ADRS
Joao Mano
Rua antonio gomes soares pereira,
n46 5°ctr, 4470-139
Maia
Portugal
Note:1.please return the item with original packing by post registered air mail. the shipping cost about $10-$15.It is best choice for returning. If you want it quickly, please send it by ems, and declare the package as phone accessories at 20usd to avoid the customs.
2.Please write the RMA# on the returning package.
3.Please give me tracking code after you send the the parcel to us.

Please don't hesitate to contact us if you have any question.
Thank you and regards.

Anne Lee - Customer Service Team


Malo bliže smo že, vendar še ne na cilju. Glede na to, da je aparat pokvarjen (kar na supportu vedo), ne mislim plačevat poštnine. Se bom poskušal zmenit.

BOCo., hvala za link!

lp,
king67

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: king67 ()

FX6300B ::

jst sm kupu rablem meizu mx4 pa je top zadevca sam kr me mot k ni romov :D prj sm mu elephone p6000 katerega ima sedaj mama ker je hotela telefon na 2 kartici simobil in službena sem ji ga prodal sam pa kupil mx4 prej pri p6000 je bilo veliko romov samo so buggy še tanajbolš je bil vibe aja pa pri mx4 če ga primerjaš z p6000 je izdelava veliko bolj kakovostna
May the force be with you!

Drmr ::

king67 je izjavil:

Ma, konec koncev mi je čisto vseeno, kaj na njem piše, važno je, da DELA! Mimogrede, GPS pri tebi deluje? So ti s supporta že kaj pametnega povedali (napisali)?


Pa ne vem, mislim da mi je zadnjic delal GPS ima pa zelo slab signal. Vceraj sem ga testiral z enim appom in sta bila vidna ene dva satelita z zelo slabim signal, tako da se ni uspel povezati nanju. Poleg sem imel se HTC desire X ki se je povezal na cca 8 satelitov.

Vceraj sem dobil RMA in return naslov, tako da ga verjetno jutri posljem nazaj. Upam da vrnejo ves denar.

FX6300B je izjavil:

pri p6000 je bilo veliko romov

Meni je povsem vseeno ali je 1 rom ali 100. Kar mi je pomembno je da je stabilen in ready za uporabo iz skatle in se mi ni potrebno ukvarjat z njim in s flashanjem.

Preden sem sel pogledovat za Kitajci sem bil resno zagret za Moto G. Kvaliteta je verjetno neprimerljiva s Kitajci, je pa zal performancno malo svoh.

MTB ::

Noky je izjavil:

Ali ima kdo izkušnje z nakupom telefona preko efox-a?


Kupil en telefon 2 tedna nazaj, brez poštnine, prišel preko DHL, nobenih problemov. Naročim včeraj še enkrat enakega, cena 10€ višja, ok, pač. Danes dobim email, da zahtevajo še dodatnih 15€ za poštnino. :|

Drmr ::

A je mogoce kdo ze kupoval v Monkey-mobiles trgovini (http://www.monkey-mobiles.com/index.php...?

Gre za trgovino locirano v Avstriji, ki prodaja kitajsko robo. Cene so sicer malo visje, dobis pa robo brez carine in pri morebitnih problemih se ne rabis ukvarjat s Kitajci.

Jih bom kontaktiral ce nudijo dvoletno garancijo in ce se lahko napravo vrne za full refund v kolikor nisi zadovoljen.

PS: meh, k ceni je potrebno dodat se slabih 30eur postnine. S postnino vred pa so cene ze rahlo previsoke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drmr ()

Pithlit ::

Ma sej res ni težko predbrat rdečega teksta na prvi strani ki opozarja:
Please note that we ship our phones from china !





Ali pač?

Čisto obična kitajska trgovina kot še 1000 drugih.
Life is as complicated as we make it...

Drmr ::

Izgleda da res ja. Ceprav vseeno so based in Viena in so neke vrste posrednik med tabo in Kitajci.
Je pa cena s postnino vred visja skoraj za 100eur, kar pa je ze prevec.

Pithlit ::

Posrednik si lahko tudi to, al pa jaz. En kup brezveznikov ki svoj lončk pristavijo pač. Tko da se moram popravit... običajna kitajska trgovina je boljša opcija.
Life is as complicated as we make it...

FX6300B ::

http://www.kimovil.com/en/ tuki upišeš telefon pa ti iz seznama k štacun k jh ma not vn flikne kje je najcneje
May the force be with you!

Drmr ::

@AgiZ kako kaj Jiayu S3? Se vedno vse ok?
Izgleda da bi lahko bil kar vredu kitajc.

king67 ::

Pozdrav!
Glede na to, da moram poslati paket na Portugalsko, me zanima, katero dostavno službo izbrati (CENA)? To, kar sem gledal, je nenormalno; 56EUR in več za polkilski paket? Domnevam, da ne iščem prav, zato bi prosil koga, ki ima s pošiljanjem v tujino več izkušenj, da malce pomaga. Edini pogoj je, da je pošiljka sledljiva.
Drmr, ti si že kaj gledal, kako boš poslal svojega Zeaplusa?

lp,
king67

woman ::

Pred nekaj meseci sem na Kitajsko vrnila avto kamero. Za priporočeno pošiljko sem plačala okoli 7 evrov (cena je enaka za vse tuje države, odvisno od teže), številka na potrdilu je številka pošiljke, ki ji na strani Pošte Slovenije načelno lahko slediš, tako so mi rekli. Kitajcu ter PayPal-u ali eBayu, ne spominjam se več, sem poslala številko in takoj, še preden je prodajalec pošiljko prejel, dobila vrnjeno kupnino. Res pa je, da sem se za poštnino obrisala pod nosom.

king67 ::

Woman, hvala za info. Bom se pozanimal na pošti.

lp,
king67

Drmr ::

Najceneje prides cez na posti ja.
Jaz sem pravkar odposlal, cena 7EUR.
Za teh 7eur se ne bom sekiral pretirano tudi ce jih ne dobim nazaj, bolj upam da dobim nazaj 30$ shippinga od njih do mene.

king67 ::

Ja, tudi jaz grem zdaj na pošto. To si poslal kot pismo ali paket?

lp,
king67

Drmr ::

Vrnil sem v skatli v kateri sem ga dobil.

Razmisljam da bi ga nasledil Jiayu s3 ali pa Ecoo e04.

king67 ::

Drmr, razumem, da si ga poslal v škatli. Zanima me kako je pošiljka deklarirana; kot pismo (priporočeno) ali pač paket. Sicer bom pa na pošti vprašal, kaj je najprimerneje. Aja, imaš možnost sledenja pošiljki?
Sam še se nisem odločil, kateri telefon bom kupil, ko pa je toliko tega šrota...

lp,
king67

Drmr ::

Hmm ne vem ce imas sploh kaksno izbiro. Prisel sem na posto vzel listek za priporoceno posiljko ga izpolnil in to je to. Tracking sem dobil, ja. Lahko se posebej reces da ga rabis za vsak slucaj, mislim pa da je ze v osnovi vstet.

borisk ::

MTB je izjavil:

Noky je izjavil:

Ali ima kdo izkušnje z nakupom telefona preko efox-a?


Kupil en telefon 2 tedna nazaj, brez poštnine, prišel preko DHL, nobenih problemov. Naročim včeraj še enkrat enakega, cena 10€ višja, ok, pač. Danes dobim email, da zahtevajo še dodatnih 15€ za poštnino. :|


naročil 3 telefone, prva dva brez težav, zadnjega naročil pred kakšnimi 14 dnevi, lenovo k3, želeli so 25€!! dodatno za poštnino, sem jim reku, da bom naročil dhl k njim, in ga sam prevzel (iz nemčije do 2kg stane 7.9€). na koncu so rekli da bodo poslali brez doplačila. Vmes je zmanjkalo zaloge, dans so ga poslali. prebirajo pa maile enkrat na dan, sem jim odgovoril v 2 minutah nazaj, pa so vseeno odgovorili naslednji dan zjutraj.

king67 ::

Drmr, ok, hvala!

lp,
king67

boolsheat ::

Pošlješ kot pismo, paket je dosti dražji.

king67 ::

Poslal kot priporočeno, ne vem ali pismo ali paket, teža 480g, cena 7EUR, sledljivost možna (kot Drmr).

lp,
king67

Jacquzy ::

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...

tu sem našel K3 note kar poceni in piše, da je EU warehouse in za 7€ dodatka pošljejo v Italijo (kolega živi čez mejo).
Ima kdo izkušnje s tem?

Ali je bolj varno kupit pri Efoxu, čeprav je 40€ dražje? (tudi EU warehouse)

AgiZ ::

Drmr je izjavil:

@AgiZ kako kaj Jiayu S3? Se vedno vse ok?
Izgleda da bi lahko bil kar vredu kitajc.

Do sedaj se ni pritozila nad nicemer. Ko berem po tej temi se mi zdi da sem imel sreco s telefonom. Mikrofon ji deluje dobro, GPS prav tako, zvok tudi... celokupno izgleda kot dober telefon. Namrec pred casom sem sel brati temo za Elephone (ne spomnim se kateri model) na xda developers forum, kjer so se ljudje pritozevali nad slabim delovanjem wifija, bluetootha... Upam da je to bolj osamljen primer slabe izdelave, a se bojim da ni.
Trenutno je na Androidu 4.4.4, ki je dobil ze en update pred kakim mesecem, ze lep cas pa so beta verzije tudi 5.1.x (ki pa so se buggy).
Edino kar sem sam opazil je da google play noce naloziti par aplikacij. Verjetno so neke omejitve na kaktere vrste telefonov lahko doticno aplikacijo nalozis? Nisem sel se raziskovati cemu.
««
48 / 132
»»