» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
42 / 132
»»

lovro535v2 ::

hojnikb je izjavil:

Kateri kitajc je dobil v svoji življenski dobi 4 upgrejde ?

kakšne 4 upgrade opo jih je dobil več kot 4.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

hojnikb ::

aja, kater ?
#brezpodpisa

lovro535v2 ::

dobil je 2 lolipop updata in pa 3 kitkatke update govorim za cm11 in cm12
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

hojnikb ::

Jst pa govorim o major android verzijah. S4 je dobil 4.2->4.3->4.4->5.0 in sedaj je napovedan tudi 5.1.
#brezpodpisa

lovro535v2 ::

opo je dobil 4.4.2 potem so šli na 4.4.4 5.0.2 in pa tudi 5.1 bo dobil.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

hojnikb ::

Torej je dobil samo en updejt. Če še nisi opazil, govorim o major verzijah.
#brezpodpisa

MarStre ::

hojnikb je izjavil:

Jst pa govorim o major android verzijah. S4 je dobil 4.2->4.3->4.4->5.0 in sedaj je napovedan tudi 5.1.


Samo OPO je štartal s 4.4 in kaj več kot dve nadgradnji (5 in 5.1) ni še zmogel.

lovro535v2 ::

hojnikb je izjavil:

Torej je dobil samo en updejt. Če še nisi opazil, govorim o major verzijah.
samo opo ni imel jelly beana na začetku kot s4 ker so začeli z 4.4
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

hojnikb ::

Naj vas sam spomnem na oppo R819 :)

pa tudi find5 ni bil nč bolši.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

lovro535v2 ::

hojnikb je izjavil:

Naj vas sam spomnem na oppo R819 :)
jaz govorim o OPO ONEPLUS ONE ne pa o oppo ki je druga firma
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

hojnikb ::

pol pa napiši oneplus, da nebo zmede :)
#brezpodpisa

lovro535v2 ::

hojnikb je izjavil:

pol pa napiši oneplus, da nebo zmede :)
sedaj vem za vnaprej, je pa OPO eden izmed redkih kitajski telefonov z dobrim comunitiy supportom tako da je dosti romov in kernelov na izbiro za razliko od ostalih kitajcev.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Seveda precej pomaga dejstvo, da snapdragon 801 uporablja še mnogo drugih brandname telefonov. Če bi mel kakiga mediatek, bi bla podpora neobstoječa :)
#brezpodpisa

lovro535v2 ::

hojnikb je izjavil:

Seveda precej pomaga dejstvo, da snapdragon 801 uporablja še mnogo drugih brandname telefonov. Če bi mel kakiga mediatek, bi bla podpora neobstoječa :)
to drži ima precej enakega hardware ja kot drugi high end flaghsipi qualcomm pa flash pa sony camera nima čisto kitajski hardware zato je tudi support kar dober.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

mimo ::

Če hočte redn update pa nič bloatware pa nevem kaj se še vse, si kupte iphona,ali pa nov flagship na dve leti.
Sploh pa se kle pogovarjamo o kitasjkih telefonih( katere pa kakšne se najceneje kje kupi) ne pa o rabljenih samsungih za 250 eur(rabljen samsung,ja , ta je pa dobra :))), sem prepričan da je tud kšna taka tema odprta, pa se tm to pogovarjajte :).

lovro535v2 ::

mimo je izjavil:

Če hočte redn update pa nič bloatware pa nevem kaj se še vse, si kupte iphona,ali pa nov flagship na dve leti.
Sploh pa se kle pogovarjamo o kitasjkih telefonih( katere pa kakšne se najceneje kje kupi) ne pa o rabljenih samsungih za 250 eur(rabljen samsung,ja , ta je pa dobra :))), sem prepričan da je tud kšna taka tema odprta, pa se tm to pogovarjajte :).
drugače 2 leti stari nexusi dobivajo update prej kot vsi drugi android telefoni.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

thramos ::

Pithlit je izjavil:

Kinepsterji.

Saj ne da igra cena dokaj veliko vlogo. Zaloga dobro ohranjenih rabljenih aparatov je precej omejena. Pa velika večina kitajcev za 100-150€ je čisto dovolj dobrih za povprečne uporabnike (mal klicat, mal surfat, mal candy crash odšpilat). Zame ponujajo več kot dovolj, recimo. Mi je brezveze dajat 400€ z nov telefon neke 'priznane znamke' - ki pol rabi še nov ROM zato da postane uporaben... če dobim kolikor toliko primerljivo 'no name' zadevo za pol manj. Ne vem za vas, ampak jaz lahko 200€ komot ponucam za kaj bolj pametnega kot je neka igrača. Magari jih vržem v fond za Surface Pro 3 (glede na to da rabim v par mesecih 2 nova aparata je to že 400€). Igrat loterijo z rabljenimi aparati se mi nekako ne da.

Če sem zato 'neke vrste hipster' pa pač bom neke vrste hipster.


Se čisto strinjam, da je primerjat rabljene telefone s novimi neumnost, ampak nov telefon priznane znamke se da dobit bistveno ceneje kot za 400 €, recimo za 180 €.

GTX970 ::

MarStre
+ noben Kitajc nima kakšne pretirane podpore skupnosti (0day romi kot npr. CM).

http://www.needrom.com/category/coolpad...

http://www.modaco.com/forum/778-coolpad...
+kitajci imajo še milijon svojih romov, vsak dan nove verzije, večinoma so dvojezični (CN/ANG), tako da se jih da uporabljati brez učenja kitajščine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Modri dirkač ::

thramos je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Kinepsterji.

Saj ne da igra cena dokaj veliko vlogo. Zaloga dobro ohranjenih rabljenih aparatov je precej omejena. Pa velika večina kitajcev za 100-150€ je čisto dovolj dobrih za povprečne uporabnike (mal klicat, mal surfat, mal candy crash odšpilat). Zame ponujajo več kot dovolj, recimo. Mi je brezveze dajat 400€ z nov telefon neke 'priznane znamke' - ki pol rabi še nov ROM zato da postane uporaben... če dobim kolikor toliko primerljivo 'no name' zadevo za pol manj. Ne vem za vas, ampak jaz lahko 200€ komot ponucam za kaj bolj pametnega kot je neka igrača. Magari jih vržem v fond za Surface Pro 3 (glede na to da rabim v par mesecih 2 nova aparata je to že 400€). Igrat loterijo z rabljenimi aparati se mi nekako ne da.

Če sem zato 'neke vrste hipster' pa pač bom neke vrste hipster.


Se čisto strinjam, da je primerjat rabljene telefone s novimi neumnost, ampak nov telefon priznane znamke se da dobit bistveno ceneje kot za 400 €, recimo za 180 €.

Resno? V letu 2015 bomo kupoval 3G telefone?
Everybody lies!

hojnikb ::

Če si na tušmobilu ali bobu, ti lte telefon nič ne koristi :)
#brezpodpisa

Modri dirkač ::

hojnikb je izjavil:

Če si na tušmobilu ali bobu, ti lte telefon nič ne koristi :)

Nekdo, ki je, si je čisto sam kriv...
Everybody lies!

thramos ::

Pravzaprav ja, če si na Bobu, tko kot jaz, in ti 3g hitrosti zadostujejo. Konec koncev govorimo o "mal klicat, mal surfat, mal candy crash odšpilat" tipu telefona.

Lahko pa daš 20 € več, za LTE verzijo.

hojnikb ::

hspa+ je čisto dovolj za te pametnjakoviče.
Afterall, mnogo paketov ima hitrosti na LTE omejene na hspa hitrosti (ala 20Mbit(
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

GTX970 ::

Zakaj bi plačeval 24 eur/mesec (bob brutalni npr) , če lahko prideš skozi z 12 ?

Trololololol ::

lovro535v2 je izjavil:

mimo je izjavil:

Če hočte redn update pa nič bloatware pa nevem kaj se še vse, si kupte iphona,ali pa nov flagship na dve leti.
Sploh pa se kle pogovarjamo o kitasjkih telefonih( katere pa kakšne se najceneje kje kupi) ne pa o rabljenih samsungih za 250 eur(rabljen samsung,ja , ta je pa dobra :))), sem prepričan da je tud kšna taka tema odprta, pa se tm to pogovarjajte :).
drugače 2 leti stari nexusi dobivajo update prej kot vsi drugi android telefoni.

Razen Motorole.

Pithlit ::

thramos je izjavil:

Konec koncev govorimo o "mal klicat, mal surfat, mal candy crash odšpilat" tipu telefona.

Jp. Sub 100€ kitajc je čist dovolj. In si spet na pol cene pa lahko tistih 80-100€ investiraš kam drugam.
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

hojnikb je izjavil:

nwm kaj vi oz janezi počnete, ampak meni ko sem mel tw gor, ni niti enkrat zaštekal.

Moraš pa Janeze vprašat. Jih je polno. Tud na temle forumu. Men je tud Galaxy Ace dobro špilal (sicer s CM, ampak vseeno).

hojnikb je izjavil:

kitajci pa so ?

Jaz že ves čas trdim da tisti ki hoče imet podporo (tako uradno kot community) nima kaj delat z večino kitajčkov (vsemi tistimi ki uporabljajo MTK SoC-e - Snappy je druga zgodba). Komur je vanilla android v redu je lahko pa popolnoma vseeno.

Kitajci _niso_ za vsakogar. Ampak kdor trdi da so kitajci šrot, samsungi (in to rabljeni!) pa ne... ma pa glavo tolk globoko v lastni riti da mora fajn bolet.
Life is as complicated as we make it...

Trololololol ::

Sicer pa sploh ne vem zakaj nekateri jokate, da vaš telefončič ne dobi posodobitve.
Sam Iphona nisem posodobil že pol leta, čeprav je že več novih posodobitev, pa mi je vseeno. Pravtako se nisem taknil že Lumie 10 mesecev in mi je za posodobitve vseeno. Če zadeva deluje, ne rabiš nobenih posodobitev. Če pa ne deluje, pa ne kupiš (in tu odpade veliki del Androida).

hojnikb ::

>Če zadeva deluje, ne rabiš nobenih posodobitev.

Kar seveda ni res. Čez čas se najde precej varnostnih lukenj, ki jih je treba zakrtpat za kolker tolk varno rabo telefona...

Ta logika je delovala, ko smo mel neumne telefone...
#brezpodpisa

thramos ::

Pithlit je izjavil:

Jp. Sub 100€ kitajc je čist dovolj. In si spet na pol cene pa lahko tistih 80-100€ investiraš kam drugam.


Če delamo cenovne primerjave jih delajmo s primerljivimi telefoni. Če pa spuščaš nivo in cene, pa lahko fuuuul prihraniš, tako pri kitajcih kot pri uveljavljenih znamkah. Kar vemo vsi, čisto nič pa ne pove o primernosti katerihkoli telefonov.

Trololololol ::

hojnikb je izjavil:

>Če zadeva deluje, ne rabiš nobenih posodobitev.

Kar seveda ni res. Čez čas se najde precej varnostnih lukenj, ki jih je treba zakrtpat za kolker tolk varno rabo telefona...

Ta logika je delovala, ko smo mel neumne telefone...

In ravno Android ima daleč največ posodobitev, ki jih dobi ravno najmanj ljudi. Če ni lukenj, ne rabi biti krpanja.

lovro535v2 ::

Trololololol je izjavil:

hojnikb je izjavil:

>Če zadeva deluje, ne rabiš nobenih posodobitev.

Kar seveda ni res. Čez čas se najde precej varnostnih lukenj, ki jih je treba zakrtpat za kolker tolk varno rabo telefona...

Ta logika je delovala, ko smo mel neumne telefone...

In ravno Android ima daleč največ posodobitev, ki jih dobi ravno najmanj ljudi. Če ni lukenj, ne rabi biti krpanja.

posodobitve prinesejo nove funkcije izboljšajo delovanje sistem in odpravijo buge če ne rabimo posodobitve zakaj potem upgradamo iz windows xp na 7 ali 8.1 saj so xp čisto dovolji po takišni logiki.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Pithlit ::

thramos je izjavil:

Če delamo cenovne primerjave jih delajmo s primerljivimi telefoni.

To že cel cajt delamo. Primerljivi kitajci so, od oka, pol cenejši.
Life is as complicated as we make it...

Miha 333 ::

Bom tu mimogrede vprašal, ali obstaja kak kitajc, primerljiv s Samsung Galaxy S4 mini Duos? Pogoji so dual sim, dolžina do 125 mm, Android. LTE ni obvezen. Pa da je cenovno ugodnejši od S4 mini duos, ki se ga dobi za ca. 250 EUR. Hvala.

thramos ::

Pithlit je izjavil:


To že cel cajt delamo. Primerljivi kitajci so, od oka, pol cenejši.


Kaj pol bluziš o telefonih pod 100 €?

In od oka, kar nekaj linkov sem dal, so cenejši 20 %.

Magic1 ::

thramos je izjavil:

Pithlit je izjavil:


To že cel cajt delamo. Primerljivi kitajci so, od oka, pol cenejši.


Kaj pol bluziš o telefonih pod 100 EUR?

In od oka, kar nekaj linkov sem dal, so cenejši 20 %.

Ma ti tudi imaš zdaj tudi primerjave. Google je izdal par telefonov, ki so imeli določene pomanjklivosti in so bili težko dostopni ob izidu, a so zato imeli ugodno ceno (in jo še vedno imajo). Večina ostalih "priznanih" znamk pa ima hitro dvokratnik, ali več, cene kvalitetnega primerljivega Kitajca.
Bluzenje pod 100EUR pa je bil mišljeno kot cena Kitajca za Janeza, ki hoče imet sodobni telefon, a ga uporablja v večini le za klicanje.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

thramos ::

In? Janez bo tudi uveljavljeno znamko dobil pod 100 EUR. Recimo tole.

Da so nekateri telefoni (zaradi mene tudi večina) uveljavljenih proizvajalcev tudi petkratnik (nekarikirano) kitajcev je verjetno jasno vsem. Kar pa govorim jaz, je da se najde cel kup primerkov uveljavljenih (pač ne trenutnih flashipov), ki imajo primerljivo ceno s kitajci - še posebej trenutno po padcu evra.

Pa fajn je še opozorit na primerjavo cen kitajcev s cenami slovenskih operaterjev, kar je čista neumnost, saj iz Nemčije dobiš telefone za 1/3 cene (karikiram!).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

msms ::

Tako je to, velike firme izkoriščajo svoje ime in nabijejo ceno. Primer Nike, obstajajo no name zmamke, ki delajo podobne kvalitete za 1/3 cene. Sam masa ljudi hoče Nike in to oni izkoriščajo. Strošek za naredit ene je v rangu 1-2€. Zame je milo rečeno neumnost kupit telefon za 600€+ pa tudi če maš nadpovprečno plačo. Masa hoče vedno nov model in pol menjuje telefone kot po tekočem traku. Folk ki menjava telefone na vsake 1-2 leti je tudi en svojevrsten baksuz. Podobna fora kot z avtom, kupi novega in ga čez 2-3 leta proda, večje neumnosti nemoreš naredit. Samo moje mnenje, ki velja za 90% folka, ostali ki imajo 3000€+ na mesec jih itak boli k**** pa si lahko privoščijo in tukaj pametujejo.

Magic1 ::

Thramos sej zato je pa ta tema, da se debatira kaj se splača. Kitajcem je res malo padla prednost v zadnjem času s nizkim Evrom in počivanju na starih modelih.
Magic

thramos ::

Ja no, sej zato je prav, da se pove kakšne so prave cene tako kitajcev kot ostalih.

Magic1 ::

thramos je izjavil:

Ja no, sej zato je prav, da se pove kakšne so prave cene tako kitajcev kot ostalih.

in kje;)
Magic

Modri dirkač ::

No pa dejmo, novi elephone p7000 je recimo 229$ + 11,50$ zavarovanja (v primeru, da ti carina zaračuna ddv, ti ga vrnejo nazaj), poštnine ni.
To je dobrih 211 EUR.
Everybody lies!

Egidij88 ::

Raje vzamem Moto G. :) Takšnega softwara ne bi prenesel, na tiste specse pa ne onaniram.

Kakšne izkušnje imate pa pri garanciji v podobnih primerih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

thramos ::

Modri dirkač je izjavil:

No pa dejmo, novi elephone p7000 je recimo 229$ + 11,50$ zavarovanja (v primeru, da ti carina zaračuna ddv, ti ga vrnejo nazaj), poštnine ni.
To je dobrih 211 EUR.


Zakaj ne bi zaračunali DDV? Je kdo že dobil denar nazaj? Telefon sploh še ni izšel?

Modri dirkač ::

Podal sem primer enega izmed mnogih telefonov na MTK6752 čipovju, s 3GB rama, 1080p zaslonom itd.
Lahko bi tudi izbral Jiayu S3, kakšen THL etc.
Se pravi top_of_the_pops poceni kitajcev.

DDV ti ne bodo zaračunali v primeru, da paket sklizne skozi kontrolo carinske pošte, ker je to pri nas malo verjetno, plačaš zavarovanje in se veseliš.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

mimo ::

Miha 333 je izjavil:

Bom tu mimogrede vprašal, ali obstaja kak kitajc, primerljiv s Samsung Galaxy S4 mini Duos? Pogoji so dual sim, dolžina do 125 mm, Android. LTE ni obvezen. Pa da je cenovno ugodnejši od S4 mini duos, ki se ga dobi za ca. 250 EUR. Hvala.



http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_2-...
Dobiš ga pa od 100-140 online, Na mimovrste je 193 :).

Pithlit ::

thramos je izjavil:

In? Janez bo tudi uveljavljeno znamko dobil pod 100 EUR. Recimo tole.

Povprečen Janez bo s tem telefonom pop***il. Žal. Smo že imeli debato o tem par strani nazaj. Primerljivega kitajca dobiš pa za ~70€ (tudi manj, če se ti da mal brskat).

U glavnem, primerljivi kitajci so cenejši, o tem verjetno ni dvoma. Ali pač?

Dražja kot je 'uveljavljena znamka' večja je razlika v ceni primerljivega kitajca. Normalno je pa da je v low budget segmentu razlika manjša. Pač ni več 50% ampak je 10%.

mimo je izjavil:

[http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_2-...
Dobiš ga pa od 100-140 online, Na mimovrste je 193 :).

9mm 'predolg'. Je pa zato v skoraj vsakem pogledu boljši in cenejši (od budget-a)... ter, subjektivno, veliko lepši.

Malenkost manjši in 'slabši' je Doogee F1.
Life is as complicated as we make it...

Miha 333 ::

Pithlit je izjavil:


mimo je izjavil:

[http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_2-...
Dobiš ga pa od 100-140 online, Na mimovrste je 193 :).

9mm 'predolg'. Je pa zato v skoraj vsakem pogledu boljši in cenejši (od budget-a)... ter, subjektivno, veliko lepši.

Malenkost manjši in 'slabši' je Doogee F1.

Hvala za predloge. Ima kdo izkušnje s tema telefonoma? Čeprav sta mi malo prevelika, namreč nikakor mi ne diši, da v žepu prenašam "televizijo", kaj šele, da bi rabil za telefon posebno torbico, pa rad bi možnost enoročnega upravljanja. Zdajšnji dumbphone mi je dimenzijsko zelo prikladen, saj gre v vsak žep in temu se ne bi rad odpovedal, si pa želim nekaj najosnovnejših prednosti smartphone-a. Potem se mogoče vseeno stegnem do S4 mini duos, ki mi je po velikosti še sprejemljiv (124,6 mm).

Ali pa Sony Xperia M dual (124 mm), vendar je že malo zastarel, pa samo 4GB spomina ima.

thramos ::

Pithlit je izjavil:



U glavnem, primerljivi kitajci so cenejši, o tem verjetno ni dvoma. Ali pač?

Dražja kot je 'uveljavljena znamka' večja je razlika v ceni primerljivega kitajca. Normalno je pa da je v low budget segmentu razlika manjša. Pač ni več 50% ampak je 10%.


Zakaj normalno? Absolutna razlika ja, relativna ne.

No, če se da res z "zavarovanjem" o katerem govori dirkač izognit uvoznim dajatvam, je to en plus za kitajce.

mimo ::

Miha 333 je izjavil:

Pithlit je izjavil:


mimo je izjavil:

[http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_2-...
Dobiš ga pa od 100-140 online, Na mimovrste je 193 :).

9mm 'predolg'. Je pa zato v skoraj vsakem pogledu boljši in cenejši (od budget-a)... ter, subjektivno, veliko lepši.

Malenkost manjši in 'slabši' je Doogee F1.

Hvala za predloge. Ima kdo izkušnje s tema telefonoma? Čeprav sta mi malo prevelika, namreč nikakor mi ne diši, da v žepu prenašam "televizijo", kaj šele, da bi rabil za telefon posebno torbico, pa rad bi možnost enoročnega upravljanja. Zdajšnji dumbphone mi je dimenzijsko zelo prikladen, saj gre v vsak žep in temu se ne bi rad odpovedal, si pa želim nekaj najosnovnejših prednosti smartphone-a. Potem se mogoče vseeno stegnem do S4 mini duos, ki mi je po velikosti še sprejemljiv (124,6 mm).

Ali pa Sony Xperia M dual (124 mm), vendar je že malo zastarel, pa samo 4GB spomina ima.


Imam doma dva po 4.5 inch (nevem točno kok je to mm) in je t.i. enoročno upravljanje brez problema tako da po mojem mnenju kar je do 5 inch, je še v redu :). en inch je 2,54 cm tako, da si lahko zračunaš diagonalo zaslon pa si na papir narišeš in dobiš dejansko velikost :)
««
42 / 132
»»