» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
41 / 132
»»

Pithlit ::

thramos je izjavil:

Poleg tega je rabljen samsung s svojim RAM2 servisom največje sranje, kar si ga lahko človek kupi.

Aha, vse to samo zato da lahko ponoviš za mano.

thramos je izjavil:

Poleg tega jim je v zadnjem času zaradi padca € zrastla cena, tako da smo daleč od "5x boljši telefon za 1/4 cene".

Rečeno je bilo da "za isti denar (kot dobiš rabljenega samsunga) dobiš ene 5x boljšega kitajca". Ne pa 5x boljši telefon za 1/4 cene.

Nadalje je bilo rečeno da dobiš približno enako dobrega kitajca za 1/4 cene samsunga (in ne 5x boljšega).

In se bomo spet kregal brezveze?
Life is as complicated as we make it...

hojnikb ::

Še vedno nisem dobil kitajca za ~150€, ki bi se lahko primerjal z S4 :)
#brezpodpisa

msms ::

thramos ::

Kje pa ga dobiš za ~150 €?

Pithlit ::

hojnikb je izjavil:

Še vedno nisem dobil kitajca za ~150€, ki bi se lahko primerjal z S4 :)

In smo spet na začetku... Pri "karikaturi".
Life is as complicated as we make it...

hojnikb ::

Torej lahko vseeno zakjučimo, da je S4 za ~150€ še vedno dober nakup...
#brezpodpisa

broken/link ::

najboljši za ta denar, sedaj pa nazaj na temo.

msms ::

umi hammmer 144€
http://www.aliexpress.com/item/2015-New...

so pa 150€ še p3000s 2gb in elephone p6000

Mi4i, p3000s 3gb so pa okoli 200€

Če dobiš s4 za 150€ se itak splača, ker cene rabljenega so povprečno 200€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msms ()

Pithlit ::

hojnikb je izjavil:

Torej lahko vseeno zakjučimo, da je S4 za ~150€ še vedno dober nakup...

ČE imaš malo sreče pa dobiš dober aparat (kar pri rabljeh ni vedno res).

No, po drugi strani pride kanček sreče prav tudi pri novih kitajcih.
Life is as complicated as we make it...

hojnikb ::

>umi hammmer 144€
http://www.aliexpress.com/item/2015-New...

Tole ni ravno primerljivo z S4...


> ČE imaš malo sreče pa dobiš dober aparat (kar pri rabljeh ni vedno res).

se da, samo malo potrpljenja je treba. Pa seveda malo pogajanja tut ne škodi.
#brezpodpisa

thramos ::

msms je izjavil:

umi hammmer 144€
http://www.aliexpress.com/item/2015-New...

so pa 150€ še p3000s 2gb in elephone p6000

Mi4i, p3000s 3gb so pa okoli 200€

Če dobiš s4 za 150€ se itak splača, ker cene rabljenega so povprečno 200€.


Plus uvozne dajatve?

msms ::

Hammer je z uvoznimi 144€, pri nakupi zbereš seller shipping metod. Direkt iz kitajske je 130$ plus dajatve.

Pithlit ::

hojnikb je izjavil:

Tole ni ravno primerljivo z S4...

Zaradi resolucije? Al je še kakšen malo bolj tehten razlog?

Ker, vsaj kar se gole tehnike tiče, sta razen PPI zadevi dokaj blizu.
Life is as complicated as we make it...

hojnikb ::

ima tudi počasnejši procesor in slabšo baterijo. Poleg vseh bombončkov, ki jih nima napram s4.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

urli ::

Ma dajte no, ne more se ta kitajski šrot primerjat s Samsungom, halo... itak je jasno, da tisti, ki kupuje ta kitajska jajca ni ravno preveč premožen in bi bilo pač pametneje kupiti rabljen Samsung. Maš vsaj telefon kot se spodobi. Za 200-250EUR lahko dobiš super rabljen Samsung z garancijo. Da daš 400EUR za kitajca ob dejstvu, da za ta denar že dobiš praktično novega (na bolhi) note 4 je pa samo adijo pamet! Pa v to kategorijo pade tudi one + one (al kaj je že), ki stane 350EUR, če se ne motim. V temi o tem telefonu pa sam neke napake, pa ni onega pa ni tega, pa ne dela to, halooo in folk to še kar kupuje namesto, da bi dodali še par 10EUR in vzeli note 4 ali kak drug super telefon ne pa teh kitajskih jajcev.

Mogoče ko je bilo razmerje bolj v prid EUR je bilo še ok, zdaj je pa dolar že skor 1:1 z EUR in je nakup kitajca res čisto brezveze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

Pithlit ::

64bit vs. 32bit...
Antutu 31k vs 28k...
manjša poraba ki nadomesti manjšo kapaciteto:
Hammer:
Stand by (approx.): 84 h
Hours of web browsing (approx.): 11 h
Hours of music (approx.): 54 h
Hours of telephone (approx.): 12 h
Hours of video recording (approx.): 3 h

S4:
Stand by (approx.): 90 h
Hours of web browsing (approx.): 12 h
Hours of music (approx.): 58 h
Hours of telephone (approx.): 13 h
Hours of video recording (approx.): 3 h


Real life ni baš neke razlike.

urli je izjavil:

Za 200-250EUR lahko dobiš super rabljen Samsung z garancijo. Da daš 400EUR za kitajca ob dejstvu, da za ta denar že dobiš praktično novega (na bolhi) note 4 je pa samo adijo pamet!

No, no... dinozavrov pa ni treba streljat. Dejmo se na kozle omejit.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

urli ::

Kakšno streljanje dinozavrov?

Note 4 dobiš že za 370EUR, 390EUR (praktično nov)... http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa...
http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa...

in da greš ob tem dejstvu kupovati tista one+one jajca za 350EUR res samo adijo pamet, samo poglejte koliko (se bom vzdržal glede uporabnosti) dodatkov lahko recimo kupiš za note 4, maš polno ur, potem gear vr za navidezno resničnost in še kup ostalih stvari... kaj ima pa en bogi one+one? https://oneplus.net/accessories lahko kupiš majčko :)) ko te pa kolega vpraša, če lahk preveri telefon mu pa prijazno odvrneš, čakaj, samo sim zamenjam, veš, od simobila ne dela dobr, haha:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

Pithlit ::

Redmi Note 4G za ~180EUR.

Spet, PPI je manjši... vse ostalo pa tam-tam.

*edit* aja, nima svinčnika...
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

hojnikb ::

snappy 400 vs 600
720@5.5" vs 1080@5"

TO ni primerljivo.
#brezpodpisa

thramos ::

Pithlit je izjavil:

Redmi Note 4G za ~180EUR.

Spet, PPI je manjši... vse ostalo pa tam-tam.

*edit* aja, nima svinčnika...


Kje za 180 €?

Pithlit ::

?

thramos je izjavil:

Kje za 180 EUR?

Geekbuying. Xiaomi shop.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

lovro535v2 ::

urli je izjavil:

Ma dajte no, ne more se ta kitajski šrot primerjat s Samsungom, halo... itak je jasno, da tisti, ki kupuje ta kitajska jajca ni ravno preveč premožen in bi bilo pač pametneje kupiti rabljen Samsung. Maš vsaj telefon kot se spodobi. Za 200-250EUR lahko dobiš super rabljen Samsung z garancijo. Da daš 400EUR za kitajca ob dejstvu, da za ta denar že dobiš praktično novega (na bolhi) note 4 je pa samo adijo pamet! Pa v to kategorijo pade tudi one + one (al kaj je že), ki stane 350EUR, če se ne motim. V temi o tem telefonu pa sam neke napake, pa ni onega pa ni tega, pa ne dela to, halooo in folk to še kar kupuje namesto, da bi dodali še par 10EUR in vzeli note 4 ali kak drug super telefon ne pa teh kitajskih jajcev.

Mogoče ko je bilo razmerje bolj v prid EUR je bilo še ok, zdaj je pa dolar že skor 1:1 z EUR in je nakup kitajca res čisto brezveze.
kdo pravi da se kitajski šrot ne more primerjat z samsungom ko je prišel ven oneplus one ni bilo samsunga ki bi bil močnejši od oneplus one pa to da nič ne dela ne drži sem imel več problemov z note1 kot jih imam sedaj z 1+1.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Pithlit ::

lovro535v2 je izjavil:

pa to da nič ne dela ne drži

Seveda drži. Pazabljate pa da drži za oboje. Pa da je precej odvisno tud od uporabnikov. Isti šmorn je... največji bonus 'velikih firm' je community support. Je pa to precej odvisno od SoC-ov.
Life is as complicated as we make it...

PINki ::

@Lovro: S5 ga poseka. Primerjal side by side z kolegom. Hitreje loada aplikacije, hitreje boota OS, boljsa kamera. Pri OPO mi je bila všeč edino baterija.

lovro535v2 ::

PINki je izjavil:

@Lovro: S5 ga poseka. Primerjal side by side z kolegom. Hitreje loada aplikacije, hitreje boota OS, boljsa kamera. Pri OPO mi je bila všeč edino baterija.
jaz sem tudi primerjal z S 5 in je bil opo hitrejši. manj bloatwara 1gb ram več kot S5 isti cpu se pozna pa tudi benchmarki povejo svoje.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Cemmac ::

Jaz tudi dajem v prid, uveljavljenim podjetjem z mobilno tehnologijo...pri kitajcu razvoj se ni dokoncan ocitno...verjetno bodo pocasi postimali stvari, a bo trajalo..le zakaj bi bil poskusen zajcek.. zelim polno delujoc telefon pa tudi moralno ne podpiram njihovega kopiranja produktov.

Zal je le, da je Samsung postal tak monopolist in trg ponuja malo odlocitve o znamki

errhec ::

dd

Cemmac ::

Veliko jih tu že nekaj časa dela primerjavo z "Hardwareom", ki pa niti ne pride v poštev, če je v telefonu software slabo integriran...če me lah prepričaš da se tudi programsko enači z top brands telefoni kupim takoj.

Magic1 ::

Cemmec ti si ena pojava... brand telefoni ala Samsung imajo po tvoje urejen software?!???? Zakaj že, ker osnoven android zabašejo s svojimi na hitro spackanimi aplikacijami, poleg vsega pa jih še zaklenejo, da jih niti odstranit ne moreš?
Glede uveljavljenosti, tukaj noben ne priporoča cenenih kitajčkov neznanih firm. Če ti ne poznaš Xiaomi, Lenovo, THL, ZTE, Huawei in podobni, potem še ne pomeni da podjetja niso uveljavlena. Pač je treba pri vsakem telefonu pred nakupom prebrati review-je ter izbrati telefon ki ti najbolj ustreza za sprejemljivo ceno.
Magic

MaterVola ::

Le kaj je na ubogih Kitajcih, ki pokupijo več telefonov znamke Xiaomi kot Samsung?

SumTingWong ::

Cena :) Sploh pa Xiaomija ne moremo dati v isti lonec kot ostale znamke (Umi, Ulefone, Lenovo, ZTE, Mlais ipd.). Škoda pa, da zadnji čas niso prisotni na middle range trgu. Tam 200-300€.

MarStre ::

Kolikor opažam so kupci teh Kitajcev neke vrste hipsterji, ker je kao kul da dajo 200€ za kineza, namesto za rabljenega Nexusa 5.

MaterVola ::

Pa je dovolj rabljenih nexusov 5 na voljo?

broken/link ::

@marStre: na tvojem mestu se ne bi ravno hvalil s svojimi opazovalnimi sposobnostmi.

@zakelinho: večina telefonom xiaomija pade ravno v rang 200-300EUR.

@matervola: boljši servis :D :D :D

SumTingWong ::

Ja? Kateri? Mi3, ki je letnik 2013. Govorim o cenah nakupa, brez DDV. Jaz pa sem rekel za novejše mobitele, te ki jih izdajajo letos. Mi4 16GB vidim da se je celo pocenil na pod 300$, ampak kaj ko nima našega LTE, drugače je res super telefon po izgledu in specs.

Pithlit ::

MarStre je izjavil:

Kolikor opažam so kupci teh Kitajcev neke vrste hipsterji, ker je kao kul da dajo 200€ za kineza, namesto za rabljenega Nexusa 5.

Kinepsterji.

Saj ne da igra cena dokaj veliko vlogo. Zaloga dobro ohranjenih rabljenih aparatov je precej omejena. Pa velika večina kitajcev za 100-150€ je čisto dovolj dobrih za povprečne uporabnike (mal klicat, mal surfat, mal candy crash odšpilat). Zame ponujajo več kot dovolj, recimo. Mi je brezveze dajat 400€ z nov telefon neke 'priznane znamke' - ki pol rabi še nov ROM zato da postane uporaben... če dobim kolikor toliko primerljivo 'no name' zadevo za pol manj. Ne vem za vas, ampak jaz lahko 200€ komot ponucam za kaj bolj pametnega kot je neka igrača. Magari jih vržem v fond za Surface Pro 3 (glede na to da rabim v par mesecih 2 nova aparata je to že 400€). Igrat loterijo z rabljenimi aparati se mi nekako ne da.

Če sem zato 'neke vrste hipster' pa pač bom neke vrste hipster.
Life is as complicated as we make it...

Modri dirkač ::

Pithlit je izjavil:

MarStre je izjavil:

Kolikor opažam so kupci teh Kitajcev neke vrste hipsterji, ker je kao kul da dajo 200€ za kineza, namesto za rabljenega Nexusa 5.

Kinepsterji.

Saj ne da igra cena dokaj veliko vlogo. Zaloga dobro ohranjenih rabljenih aparatov je precej omejena. Pa velika večina kitajcev za 100-150€ je čisto dovolj dobrih za povprečne uporabnike (mal klicat, mal surfat, mal candy crash odšpilat). Zame ponujajo več kot dovolj, recimo. Mi je brezveze dajat 400€ z nov telefon neke 'priznane znamke' - ki pol rabi še nov ROM zato da postane uporaben... če dobim kolikor toliko primerljivo 'no name' zadevo za pol manj. Ne vem za vas, ampak jaz lahko 200€ komot ponucam za kaj bolj pametnega kot je neka igrača. Magari jih vržem v fond za Surface Pro 3 (glede na to da rabim v par mesecih 2 nova aparata je to že 400€). Igrat loterijo z rabljenimi aparati se mi nekako ne da.

Če sem zato 'neke vrste hipster' pa pač bom neke vrste hipster.


Predvsem to ...
Everybody lies!

MarStre ::

Modri dirkač je izjavil:

Pithlit je izjavil:

MarStre je izjavil:

Kolikor opažam so kupci teh Kitajcev neke vrste hipsterji, ker je kao kul da dajo 200€ za kineza, namesto za rabljenega Nexusa 5.

Kinepsterji.

Saj ne da igra cena dokaj veliko vlogo. Zaloga dobro ohranjenih rabljenih aparatov je precej omejena. Pa velika večina kitajcev za 100-150€ je čisto dovolj dobrih za povprečne uporabnike (mal klicat, mal surfat, mal candy crash odšpilat). Zame ponujajo več kot dovolj, recimo. Mi je brezveze dajat 400€ z nov telefon neke 'priznane znamke' - ki pol rabi še nov ROM zato da postane uporaben... če dobim kolikor toliko primerljivo 'no name' zadevo za pol manj. Ne vem za vas, ampak jaz lahko 200€ komot ponucam za kaj bolj pametnega kot je neka igrača. Magari jih vržem v fond za Surface Pro 3 (glede na to da rabim v par mesecih 2 nova aparata je to že 400€). Igrat loterijo z rabljenimi aparati se mi nekako ne da.

Če sem zato 'neke vrste hipster' pa pač bom neke vrste hipster.


Predvsem to ...


:)) Ta je pa dobra. Zaradi gozda ne vidite dreves.
Sem pošiljal en izdelek nazaj na Japonsko za garancijo, tako da mi ni treba razlagati.

+ noben Kitajc nima kakšne pretirane podpore skupnosti (0day romi kot npr. CM).

broken/link ::

je bilo že večkrat objavljeno: http://xiaomi.eu/community/forums/miui-...

Aston_11 ::

urli je izjavil:

Ma dajte no, ne more se ta kitajski šrot primerjat s Samsungom, halo... itak je jasno, da tisti, ki kupuje ta kitajska jajca ni ravno preveč premožen
Ali ni premožen, ali pa mu je škoda dati toliko dnarja od svojega premoženja. Niso vsi premožni tudi blesavi in mečejo stran dnar, ki ga imajo. To je bolj značilnost revežev, ki si status kupujejo tako da porabijo zadnji denar in nato mesece žulijo krompir, če jim še toliko sploh ostane.

lovro535v2 ::

MaterVola je izjavil:

Le kaj je na ubogih Kitajcih, ki pokupijo več telefonov znamke Xiaomi kot Samsung?
kolk ste vsi zaljubljeni v ta samsung ne vem kaj je na njih tolk dobrega bloatwara je več kot je samega androida pa še ima en kup nepotrebnih funkcij namesto da bi imel osnovne toliko bolj izpopolnjejne pa šele s6 in note 4 imata aluminjasto ohišje prej je bilo vse plastično in ceneno, ne vem kako lahko eni dajo 700€ za tako skropucalo. OPO za 350€ ponuja to kar ponujajo flagshipi(htc,samsung,lg,sony) in še več za veliko manjšo ceno.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

hojnikb ::

bloatware se da seveda zelo enostavno rešit.
#brezpodpisa

MaterVola ::

Mmm, ne mene citirat, lovro525v2, imam kitajca :)

lovro535v2 ::

MaterVola je izjavil:

Mmm, ne mene citirat, lovro525v2, imam kitajca :)
nisem misli tebe ampak samsung fane ki so tako zaljublejeni v svoj telefon da tudi če so druge znamke boljše še kar kupujejo samsung. hojnikb bloatware se že da rešit z rootom in custom romomo samo out of the box pa le ima bloatware za razliko od cmja pri OPO-tu.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

hojnikb ::

Tudi out of the box samsunga se da dobit brez bloata. Sicer je samo en tak model, ampak se da (govorim namreč za S4, ki je bil v programu GPe)
#brezpodpisa

lovro535v2 ::

hojnikb je izjavil:

Tudi out of the box samsunga se da dobit brez bloata. Sicer je samo en tak model, ampak se da (govorim namreč za S4, ki je bil v programu GPe)
ja Google play edition je bil izjema ja tako kot htc one m7 al pa m8 gpe ampaka to je samo en model od tisočih ki jih je samsung naredil pa z updati tudi niso najbolj na tekočem lolipop imajo ampak katerega pa 5.0.2 jih ima samo peščiča drugače so pa še kar na 5.0 ali pa 5.0.1
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

MarStre je izjavil:

Sem pošiljal en izdelek nazaj na Japonsko za garancijo, tako da mi ni treba razlagati.

Pri ceni 150€ napram 400-500€ ti lahko kitajc 3x crkne, ga sploh ni treba nikamor pošiljat.

MarStre je izjavil:

noben Kitajc nima kakšne pretirane podpore skupnosti (0day romi kot npr. CM).

Snappy-ji imajo, MTK-ji pač ne. Smo že rekli da je to bonus 'uveljavljenih' firm.

So pa kitajci, načeloma, kar fajn vanilla... tko da neke grozne potrebe po ROM-ih niti ni (razen za vse ki tko radi svoje telefone vsake 2 tedna pimpate - ampak tega povprečen Janez ne počne).

hojnikb je izjavil:

bloatware se da seveda zelo enostavno rešit.

Seveda se da. Tebi, pa meni, pa še komu kle. Tisti Janez omenjen zgoraj pa niti tega ne ve kaj je ROM. Pa kaj je bloatware. Samo ve da ma v rokah 'sranje' od telefona ki kar naprej šteka. Pa, da ne bo pomote, bloatware je včasih kar malo bolj zajebano reševat kot se lahko zdi na prvi pogled. Kak HTC recimo. Pa LG.
Life is as complicated as we make it...

hojnikb ::

>Samo ve da ma v rokah 'sranje' od telefona ki kar naprej šteka.

nwm kaj vi oz janezi počnete, ampak meni ko sem mel tw gor, ni niti enkrat zaštekal.

>z updati tudi niso najbolj na tekočem

kitajci pa so ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

lovro535v2 ::

hojnikb je izjavil:

>Samo ve da ma v rokah 'sranje' od telefona ki kar naprej šteka.

nwm kaj vi oz janezi počnete, ampak meni ko sem mel tw gor, ni niti enkrat zaštekal.

>z updati tudi niso najbolj na tekočem

kitajci pa so ?

OPO ima 5.0.2
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

hojnikb ::

Kateri kitajc je dobil v svoji življenski dobi 4 upgrejde ?
#brezpodpisa
««
41 / 132
»»