» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
40 / 132
»»

Aleksander0 ::

Uhhh toliko stvari da se izgubiš,... rabil bi pomoč pri nakupu telefona
-dobava iz eu (da ni carine in davka) dealextreme mogoče?
-Octa Core procesor (32/64bit nima veze)
-3gb ram
-13mp ali boljša kamera
-da dela na SLO frekvencah
-android (ki se redno posodablja, ali da obstajajo neoficialni romi za ta telefon)
-prostor nima veze, vse bom shranjeval kartico
-display nima veze, vsaj 4 inche
-cena,... 150-250€ +/-50€
-zaželjeno čimboljše ohišje, všeč mi je kakšno alu, ampak sem se pripravljen žrtvovat za plastiko :)

Če je kdo pripravljen pomagat se mu že vnaprej zahvaljujem. Iščem pa čimboljši p/p za te €ure:)
Lp alex

Pithlit ::

Zahteven pa si.

Xiaomi, moto. Dokler so posodobitve zahteva (kitajci so na tem področju približno enaka žalost kot Samsung).

Pa dejte se odvadit vsega boga na kartico prelagat. Aplikacije imajo mesto na notranjem pomnilniku!
Life is as complicated as we make it...

msms ::

Elephone 3000S 3gb verzija, recimo tle ga imajo:

http://www.aliexpress.com/item/5-1920-1...

Cenejši malo manj močen vendar v boljšem ohišju Umi hammer.

GTX970 ::

Zakaj potrebuješ 3 gb rama ?
Jaz ga imam na mojem kitajcu 2 gb, porabe še nisem spravil na 1 gb.

Aleksander0 ::

kaj pa dodge turbo2 dela na naših frekvencah? je ok?

Jacquzy ::

Živijo,
kaj pa menite o Asus Zenfone 2?
Trenutno gledam še Jiayu S3, oboje 2GB RAMa.
tu je še primerjava specifikacij:
http://www.devicespecifications.com/en/...

Kaj se bolj splača? Razlika v ceni ni bistvena.
Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jacquzy ()

remzgar ::

Pozdravljeni

Že nekaj časa sem lastnik Xiaomi redmi note 4g. Edina pomanjkljivost je bila da nima slovenščine.
Z posodobitvijo rooma z dne 17.4.2015, pa je bil bil dodan slovenski jezik.

Lp Miha

Zico4 ::

remzgar je izjavil:

Pozdravljeni

Že nekaj časa sem lastnik Xiaomi redmi note 4g. Edina pomanjkljivost je bila da nima slovenščine.
Z posodobitvijo rooma z dne 17.4.2015, pa je bil bil dodan slovenski jezik.

Lp Miha

Kje se ga da kupit po ugodni ceni?

Jacquzy ::

Kaj točno pa je treba paziti, da kitajski (tajvanski) telofon dela tudi pri nas? Sej če ga prodajajo v sosednji Italiji, najbrž dela tudi tukaj?

Jacquzy ::

Pa še to:
kako je s carino, če mi prijatelj v Tajvanu kupi in pošlje? Je kaj drugače, kot če bi bilo uradno pakiranje?

mimo ::

Meizu m1 note
Xiaomi MI3 (tega prodajajo na mimovrste za okoli 270)
Elephone P6000
Huawei Honor 6 / 6 Plus

Aleksander0 je izjavil:

Uhhh toliko stvari da se izgubiš,... rabil bi pomoč pri nakupu telefona
-dobava iz eu (da ni carine in davka) dealextreme mogoče?
-Octa Core procesor (32/64bit nima veze)
-3gb ram
-13mp ali boljša kamera
-da dela na SLO frekvencah
-android (ki se redno posodablja, ali da obstajajo neoficialni romi za ta telefon)
-prostor nima veze, vse bom shranjeval kartico
-display nima veze, vsaj 4 inche
-cena,... 150-250€ +/-50€
-zaželjeno čimboljše ohišje, všeč mi je kakšno alu, ampak sem se pripravljen žrtvovat za plastiko :)

Če je kdo pripravljen pomagat se mu že vnaprej zahvaljujem. Iščem pa čimboljši p/p za te €ure:)
Lp alex

simooon ::

http://jiayu-store.eu/e-shop/index.php?...

Kaj se vam zdi telefon(jiayu f2) in cena 190EUR s poštnino iz EU?

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: simooon ()

gregor ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

msms ::

Super je ta mi4i sam žal ne podpira 3g na 900mhz.

hojnikb ::

podpira..

HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - Unicom 3G model, Telecom 3G model
#brezpodpisa

msms ::

Kje to gledaš?

Tukaj ni videt:

http://www.mi.com/in/mi4i/specs/

hojnikb ::

gsmarena..
Sj ti piše, verzija za unicom pa telecom imata 900Mhz..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

msms ::

aja ok, super pol.

hojnikb ::

itk je ponavadi Mhz omejitev sam stvar software-a...
#brezpodpisa

jure3000 ::

simooon je izjavil:

http://jiayu-store.eu/e-shop/index.php?...

Kaj se vam zdi telefon(jiayu f2) in cena 190EUR s poštnino iz EU?

lp

Ima stari MT6582 procesor, tako da sklepam da je ta telefon že en čas na trgu. Vrjetno je bolj smiselno vzet nekaj novejšega, npr v tem cenovnem razredu ELEPHONE P6000, ki ima novejši 64-bitni procesor MTK6732 (ali kateri drug podoben telefon).

Tu je primerjava, kjer v prid Jiayu kažejo dimenzije in teža, elephone pa ima precej hitrejši procesor in malo boljšo kamero: http://www.kimovil.com/en/compare/eleph...

Lahko pa še malo preiščeš splet, sigurno so še kakšni drugi ugodni telefoni z procesorjem MTK6732.

msms ::

Poglej še za JIAYU S4 ali UMI HAMMER.

urli ::

Nakup kitajskega telefona za 200€ ob dejstvu, da za za denar dobiš že lepo ohranjen sicer rabljen in v garanciji samsung galaxy s4 ali za 250€ samsung note 3, je neumnost.

hojnikb ::

Ja, sam je pa rabljen, kar prinese cel kup svojih potencialnih problemov.
#brezpodpisa

urli ::

Saj zato se pa vzame tistega, ki ima vsaj nekaj garancije. Pri kitajskem je uveljavitev te zelo vprašljiva in jo pravzaprav sploh ni, ker se telefon enostavno ne splača pošiljat na drug konc sveta. Jaz sem nedolgo nazaj kupil not 3 za 250€, super ohranjen in v garanciji z računom in je telefon res prva liga.

Pithlit ::

Kupovat rabljenega samsunga je glupost.

Dobiš za isti denar ene 5x boljšega kitajca, novega, iz EU (tko da ti ni treba na kitajsko pošiljat če kaj crkne).

Če pa kitajce primerjaš z novim samsungom pa dobiš primerljiv mlinček za 4x manj denarja (kar pomeni da ti lahko 4 mlinčki crknejo preden prideš na 0 s samsungom). Se ti praktično ni treba z garancijo ubadat.

Vsi pa vemo kako je s slovenskimi servisi in garancijami. Imam občutek da je skoraj boljše na kitajsko poslat.
Life is as complicated as we make it...

hojnikb ::

> Dobiš za isti denar ene 5x boljšega kitajca, novega, iz EU (tko da ti ni treba na kitajsko pošiljat če kaj crkne).

Linkz linkz linkz do kitajca za ~150€ (za tolk se prodaja namreč s4) ki bo 5x hitrejši. Scratch that, že 2x bo dost.
#brezpodpisa

urli ::

Pithlit je izjavil:

Kupovat rabljenega samsunga je glupost.

Dobiš za isti denar ene 5x boljšega kitajca, novega, iz EU (tko da ti ni treba na kitajsko pošiljat če kaj crkne).

Če pa kitajce primerjaš z novim samsungom pa dobiš primerljiv mlinček za 4x manj denarja (kar pomeni da ti lahko 4 mlinčki crknejo preden prideš na 0 s samsungom). Se ti praktično ni treba z garancijo ubadat.

Vsi pa vemo kako je s slovenskimi servisi in garancijami. Imam občutek da je skoraj boljše na kitajsko poslat.


Ne morem biti preveč kritičen, ker sem bil nekaj časa tudi sam takšnega mnenja ampak ti iz prve roke povem, da s4, note3 kaj šele novejši samsungi povozijo kitajce poprek in počez :D pa saj je to tudi zaradi cene jasno, baje že sama proizvodnja boljših samsungov stane 250EUR tko da kitajci za ta dnar se enostavno z njimi ne morejo primerjati. Ne gre, pa se lahko slepiš kolikor želiš.

hojnikb je izjavil:

> Dobiš za isti denar ene 5x boljšega kitajca, novega, iz EU (tko da ti ni treba na kitajsko pošiljat če kaj crkne).

Linkz linkz linkz do kitajca za ~150EUR (za tolk se prodaja namreč s4) ki bo 5x hitrejši. Scratch that, že 2x bo dost.



To tut mene zanima :)) links pleeeeeaaaaase :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

hojnikb ::

Še najbližje pride umi zero, ampak je dražji, počasnejši, skoraj neobstoječ xda community in z cel kup haklci (googlaj umi zero issues)
#brezpodpisa

broken/link ::

urli je izjavil:


Ne morem biti preveč kritičen, ker sem bil nekaj časa tudi sam takšnega mnenja ampak ti iz prve roke povem, da s4, note3 kaj šele novejši samsungi povozijo kitajce poprek in počez :D

ne bullshitaj. maš xiaomi za tak denar in kvaliteta ni nič slabša od samsungove, kvečjemu boljša.

urli je izjavil:


pa saj je to tudi zaradi cene jasno, baje že sama proizvodnja boljših samsungov stane 250EUR tko da kitajci za ta dnar se enostavno z njimi ne morejo primerjati. Ne gre, pa se lahko slepiš kolikor želiš

kaj si hotel pa s tem povedat? da kitajci za isti keš delajo slabše telefone? ker to je še en izmed bullshitov.

vse je pač odvisno od znamke, ki jo vzameš. trdit pa, da se lahko kitajci skrijejo pred rabljenim samsungom je pa pač neumnost.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

> ne bullshitaj. maš xiaomi za tak denar in kvaliteta ni nič slabša od samsungove, kvečjemu boljša.

hitro potem link do xiaomija za 150€, ki se lahko primerja z S4.
#brezpodpisa

urli ::

broken/link je izjavil:

urli je izjavil:


Ne morem biti preveč kritičen, ker sem bil nekaj časa tudi sam takšnega mnenja ampak ti iz prve roke povem, da s4, note3 kaj šele novejši samsungi povozijo kitajce poprek in počez :D

ne bullshitaj. maš xiaomi za tak denar in kvaliteta ni nič slabša od samsungove, kvečjemu boljša.

urli je izjavil:


pa saj je to tudi zaradi cene jasno, baje že sama proizvodnja boljših samsungov stane 250EUR tko da kitajci za ta dnar se enostavno z njimi ne morejo primerjati. Ne gre, pa se lahko slepiš kolikor želiš

kaj si hotel pa s tem povedat? da kitajci za isti keš delajo slabše telefone? ker to je še en izmed bullshitov.

vse je pač odvisno od znamke, ki jo vzameš. trdit pa, da se lahko kitajci skrijejo pred rabljenim samsungom je pa pač neumnost.


Novi kitajci, ki se po karakteristikah lahko vsaj malo primerjajo z s4, note3 so krepko nad 400€. Si spregledal, da je bilo govora o ceni 200€ za s4 & 250€ za note3? Kitajci za ta denar se NE MOREJO primerjati z omenjenima dvema.

Pithlit ::

hojnikb je izjavil:

Linkz linkz linkz do kitajca za ~150€ (za tolk se prodaja namreč s4) ki bo 5x hitrejši. Scratch that, že 2x bo dost.

Karikiram no... tolk me pa ja že poznaš.

Osebno imam raje kitajca za 200€ kot samsunga za 600. Pa bosta kar tam-tam po performancih. ROM-ov ne menjam, tko da mi ta support ne pomeni dosti. Se pa potrudim pa poiščem kitajca ki ima minimalno bloat-a (kar so dandanes praktično vsi).

Iz čisto praktičnih izkušenj:
UMI X1 Pro/Doogee DG350 (~100€) sta na nivoju LG 4X HD (~500€). S tem da oba praktično nimata bloat-a (LG ga ima). Podpore imata tudi tam nekje. Čisto subjektivno pa mi je DG350 deloval bolje od Optimus-a.

Če bi mi 4 šli v maloro bi bila še vedno v plusu.

Me pač noben ne bo prepričal da je bolje rabljen Samsung kot nov kitajc (primerljiv, seveda).
Life is as complicated as we make it...

thramos ::

Sam da je LG bil že pred skoraj 2 leti v resnici pol cenejši. A to tud karikiraš?

hojnikb ::

pri takih cenah rabljenih samsungov kitajci zelo težko tekmujejo. Žal.

Iz tega razloga sem tudi vzel rabljeno s4, ker sem za tisti denar dobil preverjeno zadevo z nekaj garancije, mnogo fičerij, ki jih kitajci nimajo, official bloat free romi (google play edicija), zelo dober community support in dobesedno na tone dodatkov in rezervnih delov. No brainer.

thramos je izjavil:

Sam da je LG bil že pred skoraj 2 leti v resnici pol cenejši. A to tud karikiraš?

Yup, in danes dobiš rabljenega za 70€. Pa je hitrejši od vseh kitajcev, ki majo mediatek z A7 jedri (tegra3 je namreč cortex A9)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Pithlit ::

thramos je izjavil:

Sam da je LG bil že pred skoraj 2 leti v resnici pol cenejši. A to tud karikiraš?

Ne, ker v resnici ni bil. Razen če misliš rabljenga.
Life is as complicated as we make it...

thramos ::

Bil, sam sem svojega, novega, nekje v drugi polovici 2013 kupil za cca. 250 €.

Pithlit ::

Ja saj jaz sem svojega pa za 10€. Aprila 2013.
Life is as complicated as we make it...

thramos ::

A moram resnično izpostavljat, da bi, če bi bile posredi kakršnekoli vezave pri operaterju, to že povedal?

Pithlit ::

Ne. Je pa treba izpostavit retail ceno. Brez nekih akcij in popustov. Aprila 2013 (torej 2 leti nazaj) je ta bila dobrih 350€. Junija 2012 (ko so ga dali ven) pa dobrih 560€.
Life is as complicated as we make it...

hojnikb ::

>Ne. Je pa treba izpostavit retail ceno. Brez nekih akcij in popustov.

Zakaj že ?
#brezpodpisa

CellarDoor ::

očitno še ne poznate Bolhe, kjer se dobijo novi top shit androidi najprej po 500, čez pol leta od izida padejo že pod 400 in se zgodi večkrat, da popolnoma nov bivši flag phone dobiš (torej od 7 do 12 mesecev po izidu, vendar nov)za okoli 300 EUR, tako da razen one plus one, se ostali kitajci lahko skrijejo

S4 ima sicer katastrofalen battery life ampak, saj to ni edini bivši flagship

Zgodovina sprememb…

thramos ::

Ne seri no, jaz sem svojega LG 4X HDja kupil po retail ceni v electronic4you v Gradcu brez vezav za manj kot 250 € enkrat konec poletja 2013. Da so dražje štacune je jasno, pa kaj potem.

Al bi rajši, da primerjamo najvišjo ceno "samsungov", po možnosti pri slovenskih operaterjih ob izdaji telefona, proti trenutni online ceni kitajcev direktno iz Hong Konga? :)

hojnikb ::

> S4 ima sicer katastrofalen battery life ampak, saj to ni edini bivši flagship

mah, z custom romom niti ni tako slab. Bi lahko bil bolši, to pa res.
#brezpodpisa

klinker ::

Kitajca kupi samo ta ki orgazmira na stevilke.
Ze Sammy ima srot SW, kaj sele to sranje. Miui je tudi en mehh, pa O+O, ko pogledam v njegovo tu na forumu, je tudi jasno zakaj je poceni.

hojnikb ::

Sammy vsaj dobi fabriški clean rom (GPe edicija).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

neboben ::

Asus Zenfone 2 (ze551ml)
Zte Nubia z9 max

A ta dva nebi bila vredu ? No to sem jest za sebe poiskal, pa ti pač predlagam da si ju pogledas.
lp

Pithlit ::

klinker je izjavil:

Kitajca kupi samo ta ki orgazmira na stevilke.

Ja. Tamajhne.

thramos je izjavil:

Ne seri no, jaz sem svojega LG 4X HDja kupil po retail ceni v electronic4you v Gradcu brez vezav za manj kot 250 € enkrat konec poletja 2013. Da so dražje štacune je jasno, pa kaj potem.

Al bi rajši, da primerjamo najvišjo ceno "samsungov", po možnosti pri slovenskih operaterjih ob izdaji telefona, proti trenutni online ceni kitajcev direktno iz Hong Konga? :)

V tem primeru pa dejmo vzet mojo ceno, ane? Če je samo cena važna. Lahko gremo tud na kitajsko pa ni hudič da ne dobiš kje Umi Zero za $100 (in se pol hvalit po forumih kolk smo ga pocen dobil).

Mimogrede, retail cena optimusa je bila aprila 2013 v slo dobrih 420€.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

thramos ::

Pithlit je izjavil:


V tem primeru pa dejmo vzet mojo ceno, ane? Če je samo cena važna. Lahko gremo tud na kitajsko pa ni hudič da ne dobiš kje Umi Zero za $100 (in se pol hvalit po forumih kolk smo ga pocen dobil).

Mimogrede, retail cena optimusa je bila aprila 2013 v slo dobrih 420€.


Če se gremo primerjavo, vzemimo cene po katerih so telefoni dostopni. In v 2013 je bil pri nas, v EU brez mej, dostopen za 250 € + nekaj evrov za poštnino. Lahko pa iščemo najdražjega, da bomo lahko pametovali po forumih.

Pithlit ::

Mhm.
Life is as complicated as we make it...

thramos ::

Ja, mhm.

Pa da ne bo izpadlo, kot da sem proti kitajcem. Primerjat rabljene z novimi je itak bedarija. Poleg tega je rabljen samsung s svojim RAM2 servisom največje sranje, kar si ga lahko človek kupi. Imajo pa kitajci svoje probleme - po izkušnji s no-name tablico (težaven root, nobene podpore na XDA, slab kontakt za polnjenje, ...) sem rajši kupil "mainstream" LGja (ki ima sicer tudi svoje probleme, a mi ni žal).

Poleg tega jim je v zadnjem času zaradi padca € zrastla cena, tako da smo daleč od "5x boljši telefon za 1/4 cene".
««
40 / 132
»»