» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
32 / 132
»»

Pesimist ::

jaz trenutno iscem ali čakam na dual sim lte z vsemi nasimi frekvencami.

Pithlit ::

Telekomu uspeva. Ergo so kekci nekje drugje.

Če pa rabiš 900 pa kupi telefon ki to podpira. Saj jih je dovolj. Lahko pa svoj firmware spečeš pa to enablaš, če že maš jajca krivdo na druge valit.

Pesimist je izjavil:

jaz trenutno iscem ali čakam na dual sim lte z vsemi nasimi frekvencami.

Pol pa tko povej, ane, pa ti bo nekdo pomagal nekaj najt. OPO? Ne vem z glave kaj vse podpira.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

vilonja ::

vilonja je izjavil:

Je res, da moraš paziti, katero verzijo coolpad f1 moraš kupiti. Če je trgovec kaj spreminjal, potem ne boš preko interneta dobil lollipop updata.
Verjetno imajo na efoxu originalno verzijo, kaj pravite.

Če sam nalagaš custom rome, potem še vedno lahko spraviš telefon v factory mode (software takšen kot v tovarni) s telimi datotekami:
https://drive.google.com/folderview?id=...
Ker potem, ko bo prišel lolipop update, da ga bom lahko preko OTA naložil, samo prej bom moral spraviti telefon v factory mode.
Če nimam kaj prav, me kar popravite.

Drugače pa, ta telefon je rootan že po defaultu, če imam prav.


Mi res ne zna nobeden odgovoriti na vprašanje?

Pithlit ::

Katero? Tam imaš najmanj 3.
Life is as complicated as we make it...

Alamar ::

Pesimist je izjavil:

jaz trenutno iscem ali čakam na dual sim lte z vsemi nasimi frekvencami.


Ulefone Be Pro?

4G: FDD-LTE, 1800MHz, 2100MHz, 2600MHz
3G: WCDMA 850MHz, WCDMA 900MHz, WCDMA 1900MHz, WCDMA 2100MHz
2G: GSM 850MHz, GSM 900MHz, GSM 1800MHz, GSM 1900MHz


Pithlit ::

Če smo pikolovski za LTE manjkata 800 in 900.
Life is as complicated as we make it...

vilonja ::

No na vprašanja. Mislim sem da smo se razumeli.

[D]emon ::

hojnikb je izjavil:

[D]emon je izjavil:

hojnikb je izjavil:

dejansko je vsaka nova budget lumia downgrade prejšne


Lahko tole podpres z argumenti ali je samo natepavanje prazne slame ?

lumia 520 vs 530
'nuff said


Cakam povezave na neodvisne teste in podobno, saj ves.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

hojnikb ::

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

slabši panel, slabša kamera (samo 480p snemanje, fiksni fokus), težji, večji (kjub 4" ekranu).

Pač downgrade overall.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

broken/link ::

vilonja je izjavil:

Je res, da moraš paziti, katero verzijo coolpad f1 moraš kupiti. Če je trgovec kaj spreminjal, potem ne boš preko interneta dobil lollipop updata.
Verjetno imajo na efoxu originalno verzijo, kaj pravite.

če pogledam v čarobno kroglo vidim, da imajo. dvomim da ima kdo s slo-techa veze na efoxu, da ti lahko 100% potrdi, da imajo original. ampak v primeru, da prodajajo kot original in tebi pošljejo fake lahko zahtevaš denar nazaj (na aliexpress-u ali kjer podpirajo paypal je to delo parih klikov).

vilonja je izjavil:

Če sam nalagaš custom rome, potem še vedno lahko spraviš telefon v factory mode (software takšen kot v tovarni) s telimi datotekami:
https://drive.google.com/folderview?id=...

če si to najdu na kakem forumu in je več ljudi potrdilo, da so to original datoteke - potem je to to :)

vilonja je izjavil:

Ker potem, ko bo prišel lolipop update, da ga bom lahko preko OTA naložil, samo prej bom moral spraviti telefon v factory mode.

OTA upgrade/update-a še nisem delal, ampak v primeru, da delaš update/upgrade preko recovery-ja te skorajda ne zanima, kateri rom boš poflashal. važno je samo to, da recovery to podpira.

vilonja je izjavil:


Drugače pa, ta telefon je rootan že po defaultu, če imam prav.

Mi res ne zna nobeden odgovoriti na vprašanje?

za taka specifična vprašanja je fajn, da najdeš ljudi, ki si že lastijo ta telefon in ti lahko s prve roke povejo, ali imaš prav ali ne. mogoče najdeš koga na slo-techu, ampak če malo pobrskaš po internetu in kakšnem forumu ( /me pogleda proti XDA-ju).

GTX970 ::

Pithlit je izjavil:

In? A se bomo spet kregal kolk so butasti telefoni ker simobil pa tuš ne podpirata 850 band-a?

Tak telefon je primarno namenjen ZDA trgu.
In da, s stališča neTelekom uporabnika je tak telefon fail za njegovo 3g uporabo.

Simobil ima lte bazne na 800/1800 Mhz.
Telekom ima v LJ 2 bazni na 800/1800, ostale so na 1800.

Zemljevid:
http://www.mobilna-telefonija.com/mobil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Pesimist ::

zaj pride nov moto g z dual lte. Samo bo cena pomoje previsoka za tak slab telefon 300+EUR v braziliji..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

sej mobitel bi nej mel 42Mbit h+ ampak jaz se nisem vido vec kot 9Mbit na mojem telefonu ki je sicer 21Mbit rated. LTE pa mi okol 20Mbit neslo tudi samo sicer dve črti na nexus7.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pithlit ::

GTX970 je izjavil:

Tak telefon je primarno namenjen ZDA trgu.

In pol evrope. Pa še marsikaj zraven. Ampak who cares, ane.

GTX970 je izjavil:

In da, s stališča neTelekom uporabnika je tak telefon fail za njegovo 3g uporabo.

Res je. Ni pa kar generalno 3g fail (kot se bere tvoj komentar), to je menda jasno. Nihče ti pa ne brani ne bit netelekom uporabnik.

Še vedno nam pa ostane kuhanje lastnih romov, sam jaz nimam znanj za to... mi je bolj enostavno postat telekom uporabnik (trenutno sem na siolu). Vsaj nekateri mtk čipi namreč podpirajo tako 850 kot 900 band, sam je eden ali drugi izklopljen v firmware-u. Zakaj pa ne vem. Mogoče ne obvlada obojega hkrati pa se mora pol vendor odločit kaj podpret?
Life is as complicated as we make it...

GTX970 ::

Pithlit
In pol evrope. Pa še marsikaj zraven. Ampak who cares, ane.

Pepca, raje nehaj, ker se blamiraš.

850 Mhz ima samo en ponudnik v Gruziji:
List of mobile network operators of Europe @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Pithlit ::

GTX970 je izjavil:

Pepca, raje nehaj, ker se blamiraš.

Se posipam. S pepco pa ne bi od tu naprej (razen če se bom spet šla kekca, pol pa kar... z veseljem priznam 'pepcarstvo' kadar ga po kekcovsko kiksnem). Ker bo rdeče.
Life is as complicated as we make it...

boolsheat ::

hojnikb je izjavil:

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

slabši panel, slabša kamera (samo 480p snemanje, fiksni fokus), težji, večji (kjub 4" ekranu).

Pač downgrade overall.


Samo 530 ni naslednik 520, Nokia je zamaknila serijo, naslednik 520 je bil 630. MS je sedaj z 535 in 532 ponovno šel nazaj na prejšnje poimenovanje in vpeljal še cenejšo serijo 4 z 435. Nokia je imela neko glupo foro, da v imenu telefona ni nikoli bilo številke 4 in, ker so hoteli imeti serijo pod 5 so naredili ta zamik...

Pesimist ::

Kaj se mene tiče je MS uničo lumia serijo da tako veliko poraba ima naenkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pithlit ::

Pesimist je izjavil:

jaz trenutno iscem ali čakam na dual sim lte z vsemi nasimi frekvencami.

ZTE Blade S6 (drug teden steče prodaja): 5", 720p, 2GB/16GB, 13MP kamera, 2400mah baterija, lizika, vse naše frekvence... Dual sim je, če na obeh podpira LTE pa ne vem. Aja, snappy 615 (64bit octa core), adreno 405... vse skupi za $250.
Life is as complicated as we make it...

msms ::

Ga ima kdo, je za kaj, se splača ali je predrag?

http://www.coolicool.com/stock-in-europ...

Evolve ::

Sestra rab telefon do 150€. Kaj se splača trenutno od Kitajcev? Fajn je da ima slo jezik.

Pithlit ::

Dej no preberi par zadnjih strani...
Life is as complicated as we make it...

Evolve ::

Pithlit je izjavil:

Dej no preberi par zadnjih strani...


ne.. prosm odstrani se

boolsheat ::

Mimogrede, kako pa kaj padanje € vpliva na nakupe iz Kitajske?

https://www.ecb.europa.eu/stats/exchang...
https://www.ecb.europa.eu/stats/exchang...

V pol leta so na ta račun za nas Kitajci dražji za nekje 20%?

Pithlit ::

Evolve je izjavil:

ne.. prosm odstrani se

Pričakuješ da bomo podpirali tvojo lenobo? Ajd pa da vidimo komu se bolj da...

boolsheat je izjavil:

V pol leta so na ta račun za nas Kitajci dražji za nekje 20%?

Hja, dokler so cene v eur sprejemljive ni problem... po drugi strani pa so, načeloma, dražji vsi aparati saj evropskih proizvajalcev praktično ni.

Za telefon sem pripravljena dat tja do 150€. Kakšen euro več če mi je res všeč dizajn al pa katera od ekstra funkcij. In za ta denar pač gledam da mi zadeva ponuja največ. Znamka mi ni pomembna, sploh. Tudi me ne zanima kolk je dotični aparat stal pred pol leta ampak me zanima kolk stane ob nakupu.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Evolve ::

Pithlit je izjavil:

]ne.. prosm odstrani se
Pričakuješ da bomo podpirali tvojo lenobo? Ajd pa da vidimo komu se bolj da...



ja.

Hvala za tvojo "pomoč" 8-)

Samson ::

Se strinjam z pithlit-om...dejte vsaj zadnjo ali dve strani prebrat. Res da ni ga cez muhte, ampak kar je prevec je pa le prevec. In potem se sika nazaj naj se odstrani. Res smo v tezavah...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Evolve ::

Samson je izjavil:

Se strinjam z pithlit-om...dejte vsaj zadnjo ali dve strani prebrat. Res da ni ga cez muhte, ampak kar je prevec je pa le prevec. In potem se sika nazaj naj se odstrani. Res smo v tezavah...


res

Android ::

Ojla...

pravkar sem prejela kitajca Lenovo S850+
po testu hardwara sem ugotovila, da specifikacije mobilnika nekoliko odstopajo od navedb prodajalca, pa dobro no. Telefon sicer super odziven, hiter tudi prenos podatkov.

Problem pa je GPS. Vse opcije, ki jih mobilnik ponuja za vključitev lokacije sem vključila (lokacija v nastavitvah in googlu), pa vseeno ne dela. Poskušala sem rešit zadevo, pa mi ne gre. Menda bi morala zdownloadad EPO in vključit satelite. Tu pa je problem, ker telefon nima opcije GPS satelitte (turn on), kjer bi zadevo lahko vključila. Enako zahtevo ima Sygic, ko ga postartam.

Telefon je rootan, procesor itak MTK oz. MT6592 na displayu, sicer pa 1xMT6582+1xMT6572.

Mi lahko prosim pomagate rešit zadevo. Hvala lepa vnaprej.

prilagam prtscr displaya, kjer naj bi vključila GPS satelitte, pa te opcije ni :(
(upam, da sem spravila slike gor, ne morem preverit predogleda, ker mi meče povezavo ven)

1. moj prtscr



2. tako naj bi bilo

Killermode ::

Kok pa kej kamera dela? Probaj GPS z vključenimi podatki in na prostem z dobrim pogledom na vse strani neba.

Goody ::

@android - GPS modula v temle Lenovu očitno ni, tudi tule http://www.whichphoneisbetter.com/lenov... piše recimo da ima samo A-GPS (torej določanje lokacije preko stolpov telekomov in preko WI-FI)

Pesimist ::

what?! lolz

damjan1980 ::

MT6592 oz 82 imajo skoraj da serijsko gps zanic

hojnikb ::

obstajajo fixi za to..
#brezpodpisa

Goody ::

torej a tale Lenovo 850+ sploh ima GPS modul ali ne? Glede na njeno sliko nastavitev in nekatere podattke z neta (ki pa so zelo vprašljivi) nima?

damjan1980 ::

hojnikb je izjavil:

obstajajo fixi za to..


super, se pravi si kupim telefon in prvo kaj naj naredim je, da se ukvarjam z popravilom gpsa? Bodi resen no

hojnikb ::

damjan1980 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

obstajajo fixi za to..


super, se pravi si kupim telefon in prvo kaj naj naredim je, da se ukvarjam z popravilom gpsa? Bodi resen no

Kot da druge znamke nimajo tega problema (hint: imajo).

Goody je izjavil:

torej a tale Lenovo 850+ sploh ima GPS modul ali ne? Glede na njeno sliko nastavitev in nekatere podattke z neta (ki pa so zelo vprašljivi) nima?


mogu bi ga met, sam vprašanje če maš sploh original lenovota. Kitajci namreč zelo radi ponarejajo tudi svoje znamek :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Android ::

hojnikb je izjavil:

obstajajo fixi za to..


A to pomeni da obstajao fixi ??... Sem jih iskala po netu pa povsod piše da brez hardwera fixi ne bodo delovali.??

hojnikb ::

najprej je treba ugotovit, če je sploh original lenovo. Ta namreč more met GPS. Če je pa kak kitajski ponaredek, potem pa nebi bil presenečen, če so "pozabl" dat gps modul noter.
#brezpodpisa

Android ::

hojnikb je izjavil:

damjan1980 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

obstajajo fixi za to..


super, se pravi si kupim telefon in prvo kaj naj naredim je, da se ukvarjam z popravilom gpsa? Bodi resen no

Kot da druge znamke nimajo tega problema (hint: imajo).

Goody je izjavil:

torej a tale Lenovo 850+ sploh ima GPS modul ali ne? Glede na njeno sliko nastavitev in nekatere podattke z neta (ki pa so zelo vprašljivi) nima?


mogu bi ga met, sam vprašanje če maš sploh original lenovota. Kitajci namreč zelo radi ponarejajo tudi svoje znamek :)



Telefon je preko Aliexpressa...Kitajski...Na original Lenovo strani še ne obstaja :)...

hojnikb ::

pol zna bit kr šansa, da si fasal kak ponaredek :)
#brezpodpisa

Pithlit ::

Android je izjavil:

Telefon je preko Aliexpressa...Kitajski...Na original Lenovo strani še ne obstaja :)...

A to je en unih sumljivo poceni Lenovo aparatov?

Mimogrede, dej ga poslikat... s kapacitivnimi knofi vred (osvetljenimi).
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Pithlit ::

S850+:

5.5" IPS
540x960px
1GB RAM
4GB ROM
5MP kamera
2500mAh baterija
MT4592M CPU @ 1.4GHz
Life is as complicated as we make it...

Yaqwsx ::

ce nisi pomanjsevala screen capa, se niti resolucija ne ujema z originalom... tvoj 480x854 orginal pa 540x960

pa telefon ni 4g, ceprav tebi pise 4g

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Yaqwsx ()

trnvpeti ::

GTX970 ::

damjan1980 je izjavil:

MT6592 oz 82 imajo skoraj da serijsko gps zanic

Vir ? Ker imam MT6592 based kitajca in najde gps v max pol minute (offline način).


Android
Daj link oglasa.
Cpu-z iz g playa, prilepi screenshote.

Ker Lenovo sploh nima S850+ modela, temveč imaš http://www.gsmarena.com/lenovo_s850-615... (s850 brez plus).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Android ::

ok... specifikacije, zaradi katerih sem se odločila za nakup so takšne: (da ni čisto vse tako, kot je navedeno sem ugotovila s hardware testom, s poudarjenim tiskom navajam, kje je razlika

prodajni naziv mobilnika:

Original Lenovo s850 + mtk6592 octa core 2.0Ghz 13.0MP 2G RAM 5.0" 1920*1080 dual SIM Android4.4.3 mobile phone

Unlock Phones: Yes
Recording definition: 1080l
Display Color: Color 16
Thickness: Ultra Slim(under 9mm)
Design: Bar
CPU: Octa Core 2.0GHz
Cellular: GSM/WCDMA
Display Resolution: 1920x1080................480x854
Touch Screen Type: Capacitive Screen
Screen LCD Type: IPS
Display Size: 5.0
SIM Card Quantity: 2SIM/Dual-Bands...........celo obe hkrati aktivni
Release Date:2015
RAM: 2GB
CPU Manufacturer: mtk6592 octa core 2.0GHz.......1xmt6582+1x6572
2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz...... ne oglašujejo 4G, zato ne morem zamerit odvečnega okraska na zaslonu, prenos vseeno zelo hiter
Camera:Front: 5.0MP / Back:13.0MP........obe kameri 5.3MP
ROM: 16GB
Operation System: Android...... 4.4.2 Jelly Bean
Feature: GPS Navigation,Email,FM Radio,MP3 Playback,Touchscreen,Bluetooth,Wi-Fi,Memory Card Slots,Video Player,Gravity Response,Front Camera,Message,HD Video Player,GPRS
Battery Type: Detachable
Battery Capacity(mAh):3000............4000 mAh lenovo...dolgo zdrži
Language: English,Russian,French,Spanish,Polish,Portuguese,Turkish,Norwegian
Talk Time: 6-8H
Size: 141*67.74*8.23mm
Cover: Gorilla Glass
Smart wake: support
Brand Name: lenovo
lenovo Model: S850+
color: black and white

Ni slabo, če bi bilo vse tako kot je navedeno, ane? Sedaj je kar je in bi rada rešila, kar se rešit da.

Največji problem mi sedaj predstavlja GPS. Kako usposobit to zadevo?
Imam dostop v root explorer (in zvlekla dol Mobileuncle Tools), pa ne vem, kaj točno tam počet, da ne bom česa še bolj "popravila".
A se da sprogramirat, da se mi pokaže tisto manjkajoče okno, kjer bi vklopila GPS (če seveda sploh obstaja, ali kako to gre)
zemljevid je, lokacijo tudi najde in jo spremeni, gibanja ni
zagnala sem GPS test in GPS status - brez uspeha

Android ::

GTX970 je izjavil:

damjan1980 je izjavil:

MT6592 oz 82 imajo skoraj da serijsko gps zanic

Vir ? Ker imam MT6592 based kitajca in najde gps v max pol minute (offline način).


Android
Daj link oglasa.
Cpu-z iz g playa, prilepi screenshote.

Ker Lenovo sploh nima S850+ modela, temveč imaš http://www.gsmarena.com/lenovo_s850-615... (s850 brez plus).





ja, saj vem... dodajam link.... če bo delal, ker je snapshot


 snapshot

snapshot




originalne strani ni več, lahko pa dodam sorodno

 sorodna stran

sorodna stran

GTX970 ::

Snapshot stran lepo pokaže.
Kakšen rating je imel prodajalec ?

Čakam da cpu-z screne (tako kot so v oglasu na aliexpress).

Android ::

GTX970 je izjavil:

damjan1980 je izjavil:

MT6592 oz 82 imajo skoraj da serijsko gps zanic

Vir ? Ker imam MT6592 based kitajca in najde gps v max pol minute (offline način).


Android
Daj link oglasa.
Cpu-z iz g playa, prilepi screenshote.

Ker Lenovo sploh nima S850+ modela, temveč imaš http://www.gsmarena.com/lenovo_s850-615... (s850 brez plus).







tudi CPU-Z malo laže, ni tako fajn kot kaže

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Android ()
««
32 / 132
»»