» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 132
»»

cordoba ::

Pozdravljeni. Zanimam se za kitajski telefon, imam pa par vprašanj. Gledam pa tale telefon

http://dx.com/p/thl-w8-quad-band-androi...

1. Kako bi delal na simobil omrežju?
2. Ali je tvegano naročiti preko dealextrema, da paketa nebi dobil?
3. Ali bi plačal samo carino 20% , brez poštnine?
4. Lahko pričakujem kakšna štekanja, ker je kitajski?
5. Punca ima družino v Franciji, bi bilo bolje naročiti tam, na njihov naslov, pa potem oni meni pošljejo? Plus bolje zaradi garancije?
6. Kolega gre v Usa, bi bilo bolje, da naročim nanjga na usa naslov, pa potem on meni pošlje?

Omenil sem punci, da bi menjal telefon, ker imava oba rada velike telefone, sva se oba "napalila" za ta telefon, se pravi bi naročil 2 telefona. :)

Hvala za pomoč

vorantz ::

Tega sem hotel tudi jaz nabavit kak mesec nazaj (sem ga že mel spravljenega v košarici :P)
Sem se pa premislu, ker se mi ni dalo riskirat, če bi na carini kaj komplicirali glede certificiranj (CE pa to), kar pri tej dražji elektroniki baje radi naredijo
Pa baterije so v teh kitajskih zmeri slabe (ti ne dajo dveh, ker so prijazni ampak ker jih boš rabu)

Sem raje nabavu samsung ativ s, ki mu je cena že smešno padla (s carino in davkom za zgornjega si skoraj na istem)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vorantz ()

Jebac18 ::

drugače kitajski telefoni so čist uredu če ne slikaš dosti so čist supr http://www.orientdeal.com/ tuki mas tud kitajske telefone tud jst mislm naročit enga ker sm mel že zdj kitajski in mi je zdržal, nisem človek ki bi metal telefone po tleh.

freesty ::

222$+carina+davek+upostevanje, da je kitajski noname telefon. Se ti 100x bolj splca uzet pol leta rabljen s3 na bolhi za 250€.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

SLO_Matej ::

... ali nov ATIV S, kot je rekel vorantz. http://oskarveliki.si/samsung-ativ-s-i8... oz. iz tujine pa še ceneje: http://www.hoh.de/mobilfunk/handys-nach... + 7 eur poštnine, če se ne motim.

kmetek ::

mimovrste 200 ojrof.

SLO_Matej ::

kmetek je izjavil:

mimovrste 200 ojrof.

Nič več. ;)

cordoba ::

Ativ s odpade, ker je w7. Ta mi je pa všeč, ker je 5 inch. Se pravi tudi, če mi ga prijatelj pošlje iz Usa, plačam davek in carino?

MIHAc27 ::

Iz USA in vseh dežel, ki niso v EU pošiljko pregleda carina.
Pošiljko v USA tudi pregledajo cariniki:

Most personal shipments worth up to $200, and gift packages worth up to $100, will pass duty-free as long as the recipient does not receive multiple packages in a single day whose cumulative value is more than these amounts.

Tole sem edino našel. Pri nas je meja 22€.

Torej tudi če bi poslal v USA, bi te tam ocarinil. Nato te ocarinijo, še ko bi iz USA poslal k nam.
Seveda je opcija, da carina spregleda paket (sploh ker ne bi bil že od daleč vidno, da je iz kitajske) ampak to je loto.

+1 za to, da nabaviš v Sloveniji oz znotraj EU.

kurjač ::

Cordoba si pa res len. Če bi par objav nad sabo prebral in odpru linke bi videl, da je Ativ S WP8 telefon. Se mi zdi da imaš rajši kitajski šrot kot neko spodobno zadevo.

Redneck ::

Niso biser, bos pa na boljem kot ce bos kupil (kot jaz) kak Sony Xperia Z, ki bo zaradi tretjerazrednih materialov in proizvodnih napak sam od sebe pocil po zaslonu.. In se potem "ne noname" firma (Sony) vede kot slabse kot katerikoli Kitajec.. Skratka, ce ima daljso zivljenjsko dobo kot 3-4 mesece, je ze boljsi kot Sony.

cordoba ::

Kurjač, katerakoli verzija windows phona, me ne zanimajo, ker mi je android blizu. Če bi ti malo prebral moj link, bi videl, da ima ta "kitajski šrot" odlične ocene. Kupujem pač telefon, ki je velik in izbire glih ni veliko. 5 inch...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cordoba ()

hojnikb ::

hahaha odlične ocene. Dokler ne sreča tla :))
#brezpodpisa

Izaso ::

hojnikb je izjavil:

hahaha odlične ocene. Dokler ne sreča tla :))


Bi se kr strinjal s tem. Je po moje boljš dobit tukaj pri nas kaj pametnega. Vedno se kaj najde.

Magic1 ::

http://www.antelife.com/lenovo-a820-qua...
Naročil tega, s carino je prišel malo pod 160EUR. Dela odlično, batarija je zdržala na morju 10dni, drugače zdrži 4-5dni normalne uporabe.
Slabosti: Nima flasha/led ter 145g
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

tiran2000 ::

Magic1 kak je pa surfanje na njem? Pa ma opcijo wifi dostopne tocke?
So te telefoni lokalizirani za evropo al je kitajski rom gor?

hojnikb ::

a majo te zadeve dejansko IPS ekranoter oz. kaka je sploh kvaliteta screena na teh kitajcih ?
#brezpodpisa

cordoba ::

Sej lenovo je znana firma ne? SIcer bolj za računalnike, ampak Magic lahko malo opišeš zadevo?

Jebac18 ::

imam kitajski telefon že več kot 2 let in mi je dostikrat padel na tla sicer ne na zaslon in še vedno dela ga bom pa zamenjal ker mi baterija šepa ... tako da tisit k mate toliko proti kitajcom jih pač ne pluvat kje v tri krasne če ga še niste meli.

jype ::

Ne kupvat tega kitajskega sranja!

Rajš kupte 5x dražje kitajsko sranje, ki ima gor drugo nalepko!

Meni se naprave z DX obnesejo zelo različno - ene so super, ene so pa krš, žal pa cena ni korelirana s kvaliteto, ampak ker je dovolj nizka, si lahko privoščim eksperimentiranje.

No, razen pri napajalcih, kjer obstaja velika možnost požara:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

RobbyRS ::

Kakšen napajalc imaš to v mislih? Jaz čakam pred kratkim naročenega http://dx.com/p/12v-2a-eu-plug-power-ad...

Uporabljal ga bom za zunanji disk....me mora skrbeti?

jype ::

Jaz si jih ne upam več puščat samih, odkar mi je eden eksplodiral (ni se vžgal, lahko pa bi se, ker ohišje ni iz bakelita, ampak neke cenene plastike).

http://dx.com/p/usb-power-adapter-charg...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Hayabusa ::

Vsi telefoni (99%) so: made in China.

Magic1 ::

O Lenovo a820 telefonu:
Mal sem spregledal temo, tako da vam šele zdaj odgovorim.
Telefon se obnaša super, surfanje je hitrejše kot na mojem Asus infinity tabu. Problema nisem imel pri povezovanjem, razen gps sprejemnik je bolj šibek in se rabiš mal bolj na odprto potavit za se locirat.
Rom je normalno preveden, razen pri kakšnih opcijah, ki jih v naših koncih ni, znajo bit grablice. Nič motečega.
Kvaliteta zaslona je za moje pojme super.
Najmočnejša stvar telefona je baterija, trenutno, ko malo telefoniram, sem po devetih(9!) dneh na 24% baterije. Slaba stran tega je 145g.
Kvaliteta ohišja je lenovo style, kompaktno in kvalitetno. SAR EU 0.37 W/kg (head)
Poglejte si mal review-je, jaz sem zasledil le pohvale.
Zaenkrat sem po mesecu in pol še zelo zadovoljen.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

teoo ::

Bodite pozorni na SAR vrednosti pri noname telefonih.

sicer je video starejši, ampak bistvo je jasno
defying gravity

Hayabusa ::

Primerjati enega Lenovo vs noname čing-čang XYZ je res smiselno 8-).

Glede SAR:
http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_520...
SAR EU 1.09 W/kg (head)

http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_710...
SAR EU 1.30 W/kg (head)

http://www.gsmarena.com/nokia_700-4021....
SAR EU 1.43 W/kg (head)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

ratek ::

Na strani minideal.net sem kupil Lenovo A800. Telefon je bil 100USD plačal pa sem še približno 20EUR DDV (skupaj 95EUR).
V 11 dneh od naročila je bil telefon na carinski pošti (SingPost).
Kvaliteta izdelave se mi zdi dobra. Z baterijo (2000 mAh) še nimam dosti izkušenj, mislim pa da bi morala zdržati nekje od 2 do 4 dni (odvisno od uporabe).
Mogoče bi kdo na telefonu pogrešal steklen touchscreen, kompas in LED-fleš, drugače je pa čisto spodoben telefon za tak denar.
Naložen je bil rootan android 4.0.4. (jelly bean ROM-a za ta model nisem zasledil), brez kakih kitajskih aplikacij.

P.S.
za tiste, ki so občutljivi na SAR vrednosti - v navodilih piše, da bi naj bil SAR 0.592 W/kg (če sem prav razbral med kitajskimi pismenkami)

[D]emon ::

jype je izjavil:

No, razen pri napajalcih, kjer obstaja velika možnost požara:


Jap, ker so napajalci narejeni z minimumom komponent, kamor seveda decouplerji in podobne zadeve niso vstete.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

darkolord ::

jype je izjavil:

Jaz si jih ne upam več puščat samih, odkar mi je eden eksplodiral (ni se vžgal, lahko pa bi se, ker ohišje ni iz bakelita, ampak neke cenene plastike).

http://dx.com/p/usb-power-adapter-charg...
Samo za info, OEM napajalci so velikokrat prav identični (= crap build quality) tem cenenim, ki jih lahko kupiš na DX in drugje.

francek1 ::

darkolord je izjavil:

jype je izjavil:

Jaz si jih ne upam več puščat samih, odkar mi je eden eksplodiral (ni se vžgal, lahko pa bi se, ker ohišje ni iz bakelita, ampak neke cenene plastike).

http://dx.com/p/usb-power-adapter-charg...
Samo za info, OEM napajalci so velikokrat prav identični (= crap build quality) tem cenenim, ki jih lahko kupiš na DX in drugje.

Identični so po zunanjem izgledi, ja, pa od daleč jih moraš gledat...sem kupil štiri take, pa niti en ni delal.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

darkolord ::

Identični po notranjosti.

[D]emon ::

Ne prodajaj buc, darkolord.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

boolsheat ::

Hayabusa je izjavil:

Vsi telefoni (99%) so: made in China.


Kar pa ne pove popolnoma nič...

jype ::

darkolord> Identični po notranjosti.

Verjamem, ampak zelo podoben napajalnik, ki je bil priložen telefonu, je v notranjosti zelo drugačen.

tiran2000 ::

Jaz sem kupil 3x take jype vsi so delal. Pr kitajcih je tko da mors zadet dobro serijo :) pr dx mi do sedaj edino eni kabli za mobitel nista dva od stirih delala...

Magic1 ::

Glede tega je bedn dx(poleg počasnostiiiiii preden pošlejo), če kaj ne dela se moraš pregovarjat s suportom sto let preko enega počasnega sporočilnega klienta. Pri ebayu ponavadi samo napišeš kaj je narobe in ti takoj dajo na izbiro ali novo pošiljko, ali denar.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

[D]emon ::

Magic1 je izjavil:

Glede tega je bedn dx(poleg počasnostiiiiii preden pošlejo), če kaj ne dela se moraš pregovarjat s suportom sto let preko enega počasnega sporočilnega klienta. Pri ebayu ponavadi samo napišeš kaj je narobe in ti takoj dajo na izbiro ali novo pošiljko, ali denar.


To je pa cena, ki jo placas za poceni robo.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Magic1 ::

Sej je na ebayu ponavadi še ceneje8-)
Magic

driver_x ::

Magic1 je izjavil:

Glede tega je bedn dx(poleg počasnostiiiiii preden pošlejo), če kaj ne dela se moraš pregovarjat s suportom sto let preko enega počasnega sporočilnega klienta. Pri ebayu ponavadi samo napišeš kaj je narobe in ti takoj dajo na izbiro ali novo pošiljko, ali denar.


Glede na cene na dx.com je pri nedelujočih stvareh le ena opcija: kanta za smeti.

francek1 ::

driver_x je izjavil:



Glede na cene na dx.com je pri nedelujočih stvareh le ena opcija: kanta za smeti.


Ni čisto tako, jaz reklamiram tudi stvari, vredne 2 € in pošljejo nove.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

darkolord ::

[D]emon: sem razstavil precej genuine chargerjev in njihovih na zunaj identičnih poceni "klonov", pa je velikokrat bilo tudi v notranjosti prav identično sranje.

techfreak :) ::

darkolord je izjavil:

[D]emon: sem razstavil precej genuine chargerjev in njihovih na zunaj identičnih poceni "klonov", pa je velikokrat bilo tudi v notranjosti prav identično sranje.

Odvisno kakšne klone imaš v mislih. Nekateri so podobni originalnim, veliko pa je takšnih ki jih ne bi rad uporabljal.

[D]emon ::

Kvalitetnejsi kloni bodo skopirani skoraj 100%, s tem da bodo komponente cenejse, recimo Capxon kondiji in podobna nesnaga. Marsikateri napajalec pa je dejansko minimalna varianta vezja, ki se od sebe daje nazivne vrednosti, vendar ne ustreza nobenemu standardu.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Mohimm ::

Magic1 je izjavil:

O Lenovo a820 telefonu:
Mal sem spregledal temo, tako da vam šele zdaj odgovorim.

Oprosti ker sem malo skeptičen glede baterije, a lahko pokažeš tale zaslon?

In pa če lahko poveš kako je z rootanjem in podobnimi zadevami? Sem tudi sam že večkrat razmišljal o nakupu kitajskih zadev pa se vedno ustrašim podpore in nepojasnjenih problemih(buggy romi, brez updejtov...)( če ima kdo izkušnje z dotično trgovino ki očitno tudi preprodaja kitajsko opremo se priporočam za mnenje)

darkolord ::

Odvisno kakšne klone imaš v mislih. Nekateri so podobni originalnim, veliko pa je takšnih ki jih ne bi rad uporabljal.
Kvalitetnejsi kloni bodo skopirani skoraj 100%, s tem da bodo komponente cenejse, recimo Capxon kondiji in podobna nesnaga. Marsikateri napajalec pa je dejansko minimalna varianta vezja, ki se od sebe daje nazivne vrednosti, vendar ne ustreza nobenemu standardu.
Problem je v tem, da je tudi velik del originalov veliko sranje. Za dolar, kolikor npr. proizvajalci telefonov plačajo zanje, pač ne gre pričakovati ravno vrhunske kvalitete.

Magic1 ::

Mohimm je izjavil:

Magic1 je izjavil:

O Lenovo a820 telefonu:
Mal sem spregledal temo, tako da vam šele zdaj odgovorim.

Oprosti ker sem malo skeptičen glede baterije, a lahko pokažeš tale zaslon?

In pa če lahko poveš kako je z rootanjem in podobnimi zadevami? Sem tudi sam že večkrat razmišljal o nakupu kitajskih zadev pa se vedno ustrašim podpore in nepojasnjenih problemih(buggy romi, brez updejtov...)( če ima kdo izkušnje z dotično trgovino ki očitno tudi preprodaja kitajsko opremo se priporočam za mnenje)



Glede rootanja sem jaz pri nakupu napisal, da bi želel rootan s play store-om naloženo in to sem tudi dobil. Vse je takoj delalo out of the box, le nastavitve za internet sem moral ročno vnesti.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Primorec ::

Še mojih 10c: še v 2012 sem kupil jiayu g3 telefon, dal sem s carino vred 1/2 zneska, ki bi ga dal za primerljiv samsungov telefon. Iskal sem namreč telefon za dve sim kartici, ki bi bili istočasno aktivni. Dosedaj najboljši nakup. Baterija je 2,7 Ah, drži dolgo, res pa je da se polni na 0,7A polnilcu precej dolgo. Delovanje je popolnoma primerljivo z zadevami ki jih za drago maržo prodajajo naši ponudniki mobilne telefonije..
Da ne bo kdo mislil da so kitajci šrot, ta telefon ima res lep kapacitivni ips lcd zaslon z veliko resolucijo, gorilla glass steklo, dve kameri 2+8M, skratka vse kar imajo 'veliki'. GPS sprejemnik mi deluje bolje kot katerikoli samsung, ki sem jih do sedaj imel..

V končni fazi pri nakupu plačaš ime, maržo uvoznika in aftersales zadeve (servis). Glede na to da povprečno menjamo telefone na 2-3 leta me to ne moti preveč. V končni fazi je vse narejeno na kitajskem. Skratka jaz sem z nakupom zadovoljen.Telefon sem brez problema root-al, updejatal kar sem hotel/rabil, je pa res da je pred nakupom tablic ali telefonov to potrebno preverit..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primorec ()

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

SimplTech ::

Zanimiva tema.

Malo me bega to, ker je proizvajalcev in modelov teh kitajskih telefonov malo morje. A ima kdo mogoče kakšen link do strani, kjer bi bili zbrani kakšni testi, priporočila in komentarji? Vem da lahko napišem v Google naziv telefona, a kako sploh priti do nekega ozkega izbora?

LitralSM ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()
««
«
1 / 132
»»