» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
117 / 132
»»

Miami_T ::

DDV-ja ni pri telefonih označenih s "STOCK IN EUROPE", ki jih najdemo na povezavi EU DIRECT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miami_T ()

robertko ::

Darko! je izjavil:

Ne vem, če je bilo že omenjeno, ampak tule:

http://www.racunalo.com/testirali-smo/

je un kup prav zamimivih recenzij, sploh kitajskih telefonov (Xiaomi ...)
Dobijo jih pa iz tele štacune iz Italije in ni carine in DDV. Še nek popust je, če vtipkaš njihovo promo kodo:

http://www.honorbuy.com/

D


Ja pa pošnina na Honorbuy-u tudi ni glih poceni (€32.64).

scipascapa ::

to me je odvrnilo.

Tonti ::

roberto1 najlepša hvala! :)

logparty ::

Je trenutno kaj boljšega od huawei p9 na trgu, seveda kar se kitajcev tiče :)

roberto1 ::

Boljše je zelo subjektivna zadeva, ker so različnim uporabnikom pomembne različne stvari.
P9 je super naprava, osebno pa bi za ta denar raje vzel mi5 in mi ostane skoraj 300EUR v žepu, ali pa Mi5s. Od večjih v poštev pridejo Mi5s Plus, zagotovo Oneplus 3 ali T, pa Meizu Mx6, Pro6 ali novi Pro6 Plus z Exynosom. Nubia Z11 128 recimo stane 500EUR in je vrhunska zadeva. Axon 7 prav tako.....in še bi lahko naštevali.

Če so te naprave boljše, odvisno od osebnih preferenc. Mogoče so boljši "bang 4 the buck".

Če si fiksiran na pri nas dosegljive zadeve, po možnosti subvencionirane, potem je P9 z naročnino najboljši "flagship deal".

Če kupuješ telefon mimo vezave, kar večina od nas tukaj počne, potem pa je izbira kar velika.
In glede na to, da je P9 brez vezave 499EUR, je menda od Kitajcev dražji samo Mimix in kakšne high storage verzije zgoraj omenjenih modelov:)))

logparty je izjavil:

Je trenutno kaj boljšega od huawei p9 na trgu, seveda kar se kitajcev tiče :)
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

logparty ::

Najlepša hvala za tako izčrpen odgovor. Mislim da se bom odločil z H P9 z vezavo pri telemachu. Pa še garancija je 3 leta... Hvala še enkrat. lp

HDvideo ::

Kaj se je zgodilo s cenami ???

Nekaj je nekaj, nič ni nič!

Mare3 ::

Ja to tudi meni nekaj ne štima da je vse 100€ dražje...nekaj se jim je zalomilo pomoje da tole ne bo štimal

Dimnik ::

Štima štima.....pri.njih več ne moreš kupit telefona...baje so imeli neke pizdarije in so šli zugrund...sem nekaj prebral na hrvaškem forumu telekineza

http://forum.telekineza.com/viewtopic.p...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

marko71 ::

http://www.efox-shop.com/umi-plus-e-6gb...

a bo tale telefon za kaj, mi je zanimiv
hvala in lp
Mare

roberto1 ::

Edina dobra stran UMI-jev je slovenski jezik in podpora za LTE b20. Drugače imajo načeloma ti telefoni veliko konstrukcijskih težav (osebna izkušnja s Super in Diamond), in so zelo "težki" - blizu ali preko 180g, kar je če nimaš vgrajene 5000mah baterije - no-go.

Ne bi rad "burst your bubble", ampak počekiraj malo kak amazon in revjuje ter bo vse jasno. Po specs je Plus-E vrhunska zadeva, v realnosti so se pa zaenkrat ti telefoni izkazali za zelo nezanesljive. Mogoče je to model, ki bo obrnil trend:)))
Pač mislim, da za cca 220-230€, kolikor te stane UMI, dobiš boljš zadeve.

marko71 je izjavil:

http://www.efox-shop.com/umi-plus-e-6gb...

a bo tale telefon za kaj, mi je zanimiv
hvala in lp
Mare
Someday never comes!

roberto1 ::

Še nemški test



"Der Übergang vom Kunststoff zum Metallgehäuse hätte verarbeitungstechnisch etwas besser umgesetzt werden können, denn hier und da finden sich kleine Spaltmaße"

O tem sem govoril in to je bil problem vseh Umi-jev dosedaj. Plus enormna teža.
Someday never comes!

Fif55 ::

Moja je z Umi Zero zelo zadovoljna, že skoraj dve leti. Moti jo le, da dela preveč "sprane" slike, ne dovolj žive.

Karkulator ::

Pozdravljeni!

Kateri pametni telefon se najbolj splača kupiti do 250 €? Gledal sem predvsem Xiaomi telefone: Xiaomi redmi note 3 pro, xiaomi redmi note 4 in xiaomi mi5. V poštev seveda pridejo tudi ostali. Išče se telefon, ki ponuja največ za svojo ceno.

Za okoli 140 € nahko dobim 16 gb verzijo Redmi note 3 pro ki ima še skoraj 2 leti garancije v Sloveniji. Vprašanje pa je ali je 16 gb v navezi z SD kartico zadosti, ter koliko res doprinese 1 GB dodatnega rama. Nato je vrjanta 32 gb verzija Redmi note 3 pro na Goldwayu za 173 € ali pa z 2 letno evropsko garancijo na Polskem za 204 €.

Dilema je torej ali se bolj splača vzeti mi5 za 60 € več od Redmi note 3 pro ali Redmi note 4 pro? Kateri je najboljši best buy od Xiaomi telefonov trenutno?

Vsaka pomoč dobrodošla! :)

manniac ::

Sam sem vzel Xiaomi mi5 prime na goldwayu za 260 eur, po mojem mnenju je najbolsi "future" proof device za tako ceno.

roberto1 ::

Če ti je primarno pomembna baterija in solidni performance, potem Redmi Note 3 Pro. Če ti je bolj pomemben fotkač in to, da je telefon "future proof" ter seveda hitrejši in odzivnejši, potem mi5.
Med 2 in 3gb rama se pozna razlika, ampak spet odvisno kaj počneš. Jaz osebno raje riskiram nekaj zraven in imam višji model, pa ne toliko zaradi 1gb rama, temveč zaradi 32gb memorije, ki je res skoraj minimum. SD kartice so ok, ampak ni isto. Plus tega, če kdaj uporabljaš dual sim, kot to počnem sam že zdaj 3-4 leta, potem lahko pozabiš na SD slot (raZen pri mi5, ki slota itak nima)

Povzetek. Če veliko slikaš in so ti 5.5" telefoni preveliki - potem je mi5 bestbuy - sploh zdaj ko je tako poceni,
Če pa ti je 5.5" ok in bi rad telefon polnil čim redkeje, ter ti fotografija ni na vrhu prioritet, potem pa je Redmi Note 3 bestbuy.

Vedno je namreč kombinacija preferenc, ki odloči kaj je najboljši nakup za določenega posameznika.

Karkulator je izjavil:

Pozdravljeni!

Kateri pametni telefon se najbolj splača kupiti do 250 €? Gledal sem predvsem Xiaomi telefone: Xiaomi redmi note 3 pro, xiaomi redmi note 4 in xiaomi mi5. V poštev seveda pridejo tudi ostali. Išče se telefon, ki ponuja največ za svojo ceno.

Za okoli 140 € nahko dobim 16 gb verzijo Redmi note 3 pro ki ima še skoraj 2 leti garancije v Sloveniji. Vprašanje pa je ali je 16 gb v navezi z SD kartico zadosti, ter koliko res doprinese 1 GB dodatnega rama. Nato je vrjanta 32 gb verzija Redmi note 3 pro na Goldwayu za 173 € ali pa z 2 letno evropsko garancijo na Polskem za 204 €.

Dilema je torej ali se bolj splača vzeti mi5 za 60 € več od Redmi note 3 pro ali Redmi note 4 pro? Kateri je najboljši best buy od Xiaomi telefonov trenutno?

Vsaka pomoč dobrodošla! :)
Someday never comes!

roberto1 ::

Ti popolnoma verjamem, niti ni bil namen, da bi popljuval znamko kot tako, ampak velikokrat se zgodi, da pogrnejo pri osnovah.

Če dobim v roke telefon za tak denar (pa tudi če je 100€) pričakujem, da je vsaj izdelava s prostim očesom brezhibna. Karkoli drugega je nsprejemljivo, ker ipak je pri telefonu pomemben vizualni vtis.
Ko je vmes med pokrovčkom baterije in telefonom na nekem delu prostora za več kot mm, ali med plastičnim delom kjer so antene in kovinski del prav tako, potem nimam občutka, da ima firma nek quality control na nivoju. In to pesti UMI že od vsega začetka, kar je marsikdo (tudi nemci na linkanem intervjuju) ugotovil.

Pri Xiaomi, Meizu, ZTE, Lenovo, Oneplus....teh kiksov nikoli nisem videl, niti nisem zasledil da bi se množično to dogajalo uporabnikom.

Fif55 je izjavil:

Moja je z Umi Zero zelo zadovoljna, že skoraj dve leti. Moti jo le, da dela preveč "sprane" slike, ne dovolj žive.
Someday never comes!

Fif55 ::

Tako je. Na prvi pogled bolj ko ne vse štima in ponujajo dosti za svojo ceno. Imajo pa vedno vsaj 1 ali pa 2 večji pomanjkljivosti (videz/pomanjkanje prostora/kapacitete baterije...) Bolj ko ne, pa vse te manj znane znamke pogrnejo pri android podpori oz. ne-podpori.

Povem pa kar je res. To da pa ima ta umi Zero res dober build quality. Trden, ful tanek (za mene sicer pretanek) in stylish pa je izšel že pred dobrima dvema letoma. Recimo moj xiaomi redmi 3S se lahko skrije pred njim, zraven izgleda kot nek debeli cigl. Ima pa Zero slabo razmerje ekran/telefon - 66%, kar je pa kr opazno. Kljub skoraj neobstoječim updatom, pa ne kaže neke počasnosti. Bi pa rekel, da je ta BIL kr izjema, ker ostali te znamke mi pa niso všeč.

Sedaj je telefone že valda outdated in danes ni več relevanten, zato kar ignorirajte post napisan v poševni pisavi. Sem pa hotel povedati, da pa tu pa tam se jim pa posreči kakšen redek ali pa grobi biser :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fif55 ()

roberto1 ::

Se popolnoma strinjam z napisanim. Firma nedvomno raste, Mediatek jim je kot prvim ponudil P20 in X27, tako da nekaj zagotovo delajo prav.

Manjka pa jim konsistence, hit & miss sploh pri izdelavi pa dandanes ni formula za uspeh, glede na to da je konkurenca huda.
Potrebno je veliko zaporednih uspešnih modelov, da se izgradi brand in samo en flop lahko brand potopi.
Za zdaj je nakup UMI-ja precejšen rizik.


Fif55 je izjavil:

Tako je. Na prvi pogled bolj ko ne vse štima in ponujajo dosti za svojo ceno. Imajo pa vedno vsaj 1 ali pa 2 večji pomanjkljivosti (videz/pomanjkanje prostora/kapacitete baterije...) Bolj ko ne, pa vse te manj znane znamke pogrnejo pri android podpori oz. ne-podpori.

Povem pa kar je res. To da pa ima ta umi Zero res dober build quality. Trden, ful tanek (za mene sicer pretanek) in stylish pa je izšel že pred dobrima dvema letoma. Recimo moj xiaomi redmi 3S se lahko skrije pred njim, zraven izgleda kot nek debeli cigl. Ima pa Zero slabo razmerje ekran/telefon - 66%, kar je pa kr opazno. Kljub skoraj neobstoječim updatom, pa ne kaže neke počasnosti. Bi pa rekel, da je ta BIL kr izjema, ker ostali te znamke mi pa niso všeč.

Sedaj je telefone že valda outdated in danes ni več relevanten, zato kar ignorirajte post napisan v poševni pisavi. Sem pa hotel povedati, da pa tu pa tam se jim pa posreči kakšen redek ali pa grobi biser :))
Someday never comes!

N0t0ri0us ::

N0t0ri0us je izjavil:

meganboj je izjavil:

Pozdravljeni razmišljam o nakupu UMI PLUS E kakšno je vaše mnenje o njem



Sem kupil kolegu umi super. kot prvo je bil to težak kot cegel, ta je sicer lažji (umi super 211g, plus e ima 185, kar je še vedno dokaj veliko). Kar kliče po razbitem zaslonu :D
Sicer telefon je deloval super.. dokler ni kolega zašvical s telefonom v žepu. Takrat je telefonu crknil touch oz se mu je zmešalo in je pritiskal sam od sebe kar mu je zapasalo. Trajalo je slab teden in je spet začel delovat. za nekaj dni seveda. To se je ponovilo 3x.

Kitajci seveda niso hoteli vrniti denarja. so pa ponudili celih 15$ vračila denarja če telefon popravim v lokalnem servisu oz lahko pošljem telefon na garancijo. Drobni tisk v garancijskih pogojih: ekran ne spada v garancijo, tako da bi poslal telefon za bz tja, ko bi prišel tja bi deloval ok, če slučajno ne bi bi pa moral plačat menjavo ekrana

Na koncu sem odprl dispute preko paypala, od katerih sem dobil navodila da vrnem telefon in mi potem morajo vrnit denar. Tako je tudi bilo...

CoinAmater ::

Pozdravljeni,
Moram povedat, da do sedaj nabavljeni kitajski telefoni dobro delajo. In sicer najprej sem kupil jiayu s3, super delovanje, slike, baterija.
Nato sem imel Lenovo k3 note, spet pohvaljen, razen Slovenskega jezika. Sedaj pa imam Ulefone Paris-ta mi po letu delovanja ni nikoli zmrznil, ekran fenomenalen, slaba pa baterija. Tako, da koliko denarja si pripravljen dat in zakaj telefon rabiš.
Dejte mi pa povedat ali ta trgovina Goldway pošilja iz evropskega skladišča tudi? Kot naprimet Topone?

lp

Dimnik ::

Saj topone ni pošiljal iz evropskega.skladišča, če pa misliš to da je paket šel najprej v anglijo in potem naprej, da se je izognil plačila ddv, pa ja, goldway pošilja na enak princip, sicer v francijo in potem naprej....

Kaj pa ni blo vredu z slo jezikom na k3note, ga ima partnerka in ima slo jezik, sicer je nameščen drug rom z slo jezikom in brez kitajskih aplikacij....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

CoinAmater ::

Ja, meni pa se ni dalo nameščat drugega roma.
Pa potem v Franciji prepakirajo, da ni vidno, da se pošilja iz Kitajske?
Ker sem jaz Lenovota kupil na DX EU direct, pa niso prepakirali ampak samo preposlali in se je na paketu videlo, da je iz Kitajske in so mi ga na pošti odprli in sem moral plačat ddv.
Kaj pa izbereš, da se izogneš DDv-ja?
Preizkušena stran?

lp

Dimnik ::

Pri goldway izbereš shiping selers method, preverjeno brez dodatnih stroškov, sam čakam mi5, ki je nekje na poti v francijo...

Če pri izbranem telefonu ni opcije selers shiping method, boš doplačal ddv in stroške...velja za goldway

Anel ::

Jaz imam prvi xiaomi v lasti in moram povedati da je kvaliteta izdelave vrhunska.. razennn.. prednjega stekla.
Prejsnji telefon ki sem imel je bil samsung note edge. Nikoli nisem uporabljal kaksnih coverjev ali screen protectorjev, pa na ekranu nimam niti ene majhne praskice. Xiaomi imam slab mesec pravtako brez zascite in na prednjem steklu se je pojavila praska cez celo dolzino ekrana.

CoinAmater ::

Nekje se more vidit, da je kitajc

roberto1 ::

in pri zaslonih se res pozna razlika, čeprav ta Gorilla Glass zaščita mene osebno ni nikoli posebej impresionirala. Na LG G4 so se zelo hitro majhne praske poznale, pa je bil top-shit telefon. Zato je pač potrebno razmislit o steklih ali foliji, na Kitajcih skoraj obvezno.
Someday never comes!

CoinAmater ::

Jaz imam Ulefone Paris in nisem nikoli imel stekla gor. Sem probal s olfa nožem vleč po steklu in je tako trdo, da se nič ne pozna.

Miami_T ::

Ulefone Paris naj bi imel Corning Gorilla Glass 3

Karkulator ::

A se splača dt več 50 € več za 2 letno garancijo na kitajskegem v primerjavi z garancijo na Goldwayu za telefon Mi5? Če recimo zberem brez garancije, kje se sploh da servisirat Xiaomi aparate proti plačilu?

Kako ste kaj ostali zadovoljni z Mi5, ima kakšne napake, šteka idp? gledal sem da naj bi imel neke probleme z upravljanjem rama, je to še vedno?

mrbanana ::

Nabavil sem UMI PLUS E, naročil sem ga v prvem presale-u na EFOX-u, aparat je bil 170€ + 20€ poštnine iz Shenzhena (German Zollfrei - carinjeno v Franciji).

Prvi vtisi: kvaliteta izdelave je zelo dobra, občutek v rokah je malenkost debelejši - verjetno zaradi večje baterije (4000mAH), zaslon se zelo dobro obnese (FHD) v primerjavi z OnePlus 3 (AMOLED optic) je UMI-jev razred boljši. Senzor prstnih odtisov je zanesljiv ampak v primerjavi Z Xiaomi RN3 in OnePlus 3 kar opazno zaostaja v hitrosti. Vmesnik je čisti stock Android z manjšimi tweaki. Do sedaj se je dvakrat posodobil (FOTA), glede samega delovanja ni pripomb, bo potrebno še več testiranja da vidim kako se obnese MTK P20 v različnih pogojih.

zlobcek ::

Kupil za hec Ulephone Power, dobil ga malo pred novim letom za 133 + carina 46 iz Gearbest.com.

Mislim, da sem zadnjič dal za telefon več kot 200 eur (imam še S5 odkar je prišel ven). Zadeva zgleda lepo, po karakteristikah je uredu in tudi dela hitro - vsekakor ni, da bi kaj jamral. Baterijo ima top shit 6000 mAh (S5 sem praznil na 20% čez dan z vmesnim polnjenjem v avtu, tega polnim na dva dni čez noč in vprašanje če ne bi še tretji dan zdržal), je kar velik ampak sem rabil in je 5.5" idealno. Vozim pa dosti z gps na telefonu.

Problem je samo, da edini polnilec, ki ga polni razmeroma hitro, je original kitajc, ki naj bi polnil z 1A ali nekje tam. To moram še malo raziskat, kje dobiti za avto takega in še kakšno rezervo za v štekar.

Uglavnem 500,700 al pa jurja za phone ?!? - nej se grejo počas solit.

111111111111 ::

LTE ti dela?

HDvideo ::

Za foro za vse tiste ki vas toliko skrbi LTE/4G na teh kitajskih telefonih je stestirano na MI5 na 2250m nadmorske :D in dela brez problema ponudnik pa telekom. Se pravi kar se tiče LTE/4G če ste uporabnik telekoma vas frkvence pri kitajskih telefonih nimajo kaj skrbeti. Če pa ste pri simobilu ali telemachu je malo drugače.
Nekaj je nekaj, nič ni nič!

broken/link ::

ni čisto tako. odvisno je od pokritosti z baznimi postajami (+na kateri frekvenci oddaja postaja). in od samega telefona, katere frekvence podpira.
zato pa pogledaš specifikacije telefona in pokritost.

ravno kolega ima s tem težave.
telefon: xiaomi redmi 3s
ponudnik: povsod delujoči Telekom
lokacija: okolica Vrhnike

pa LTE ne dela.

Zgodovina sprememb…

HDvideo ::

Glede na bazne postaje ki jih ima telekom na tistem območju bi moral delovati LTE brez problema. Morda pa je problem v slabi anteni redmi 3s?
Nekaj je nekaj, nič ni nič!

111111111111 ::

Jaz sem na simobilu zato pa sprašujem. :)

HDvideo ::

Pri simobilu LTE deluje samo v večjih mestih če telefon ne podpira B20(800) frekvence.
Nekaj je nekaj, nič ni nič!

zlobcek ::

@Chuapoiz 4G zgleda da dela. Je aktivna povezava z 4G ikono. Bom pa v priliki zagnal speed test nekje ko bom online z 4G.

111111111111 ::

Hvala za info, meni izgleda precej OK za to ceno. Sporoči mi ko boš naredil test, me prav mika da bi enega nabavil zase. :)

-valvoline- ::

Neki pametnega z dobro baterijo 2g rama in 16gb spomina tm do 60-70e? Lahko je tudi z manjsim zaslonom, v bistvu bi men 4.5 najbolj odgovarjal pa jih skoraj ni vec z spodobnim hardwarem, seveda lahko je vecji.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

tomy5 ::

-valvoline- je izjavil:

http://en.efox-shop.com/leagoo-m5-mtk65...
A je tole kok tok v redu


A fotkal ne boš nič? K kamera je ene 10 let stara.

-valvoline- ::

http://en.efox-shop.com/ulefone-u008-pr...
Kaj pa tole. ma kr mocno baterijo. Kamera mi ni tok pomembna, sam da dela. Kaksni so stroski potle v sloveniji, a se placa kej zravn nakupne cene.

Zgodovina sprememb…

Dimnik ::

15e je poštnina, izbrati moraš sf expres ali german ekspres opcijo, nevem več točno katero ima efoxbrez dodatnih stroškov, pripelje dpd,

-valvoline- ::

Dimnik je izjavil:

15e je poštnina, izbrati moraš sf expres ali german ekspres opcijo, nevem več točno katero ima efoxbrez dodatnih stroškov, pripelje dpd,

A ni postnina zastojn, tko pr ebay,amazon in podobne? Hitra dostava ni pomembna, sam da je pocen oz zastojn ce se da.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

http://www.efox-shop.com/zte-nubia-z7-m...
Tale mi je tut zanimiv. Mal drazji ampak precej boljsi, vsaj na papirju. A ma kdo kej podobnega iz ZTE programa.

roberto1 ::

Zelo dober telefon, sploh ker je letnica izdaje 2014. Razen fingerprinta ne boš pogrešal nič, SD 801 pa je še vedno dovolj capable. Slo jezika ni, LTE podpore za B20 tudi ne, ampak če si s tem zadovoljen, ti ne bo hudega. Cena je tudi kr zanimiva, sploh ker ima 2gb rama in 32 spomina, ter še slot za sd kartico.
Nubia UI za ta model ne posodabljajo več sploh, tako da si stuck na 5.1.1.
Če te kaj posebej zanima vprašaj, ta teden ga imam v uporabi:))))))

-valvoline- je izjavil:

http://www.efox-shop.com/zte-nubia-z7-m...
Tale mi je tut zanimiv. Mal drazji ampak precej boljsi, vsaj na papirju. A ma kdo kej podobnega iz ZTE programa.
Someday never comes!

-valvoline- ::

roberto1 je izjavil:

Zelo dober telefon, sploh ker je letnica izdaje 2014. Razen fingerprinta ne boš pogrešal nič, SD 801 pa je še vedno dovolj capable. Slo jezika ni, LTE podpore za B20 tudi ne, ampak če si s tem zadovoljen, ti ne bo hudega. Cena je tudi kr zanimiva, sploh ker ima 2gb rama in 32 spomina, ter še slot za sd kartico.
Nubia UI za ta model ne posodabljajo več sploh, tako da si stuck na 5.1.1.
Če te kaj posebej zanima vprašaj, ta teden ga imam v uporabi:))))))

-valvoline- je izjavil:

http://www.efox-shop.com/zte-nubia-z7-m...
Tale mi je tut zanimiv. Mal drazji ampak precej boljsi, vsaj na papirju. A ma kdo kej podobnega iz ZTE programa.

Fingerprint pa res ne rabim, slo tudi ne. A lte nima al kak. zanima me predvsem baterija, oz kolk zdrzi z povprecno uporabo, nic igric in podobno, le obcasna uporaba interneta in wifi. Aja, kako odporen se ti zdi da je na udarce in podobno, ne ahcam telefonov prevec zato mi hitro crkujejo. ( Da naum spraseval ce je odporen na polivanje z avto oljem in dotikanje z mastnimi rokami :)

Zgodovina sprememb…

««
117 / 132
»»