» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
118 / 132
»»

-valvoline- ::

Zanimivo, nimajo nic z 4.5 zaslonom in z 2g rama ter 16gb spomina. Tole nubio spakirano v 4.5 telefonu, to bi men najbl pasal.

Zgodovina sprememb…

roberto1 ::

LTE ima kot večina kitajskih telefonov, bande 1,3,7. Kaj to konkretno pomeni, preveri na willmyphonework.net.
Baterija gre 1.5 dni, nikoli pa mi ga ni uspelo spraznit v enem dnevu, ponavadi zvečer med 30-35%. Ipak so novejši chipseti bolj varčni.

Kar se tiče udarcev, ne morem trdit, ker ga še nisem spustil iz rok:)))) Je malce oldskul, ker gre odzadaj pokrovček vstran, kar je dobro in slabo.
Dobro je zaradi tega, ker ga lahko zamenjaš če ga potolčeš, slabo pa je, ker so telefoni brez tega in s stranskimi sim/sd sloti bolj kompaktni (in seveda tanjši)
Baterije sicer ne moreš zamenjat brez da razšraufaš telefon.

So pa te Nubie zelo simpatićne, njihov zaščitni znak je rdeči notification circle (breath light). Par rešitev v softwareu je tudi domiselnih.
Sicer pa kakšen Apex Launcher ali Nova rešita vse težave, če ti homescreen ne sede:))

Glede tvojega naslednjega posta - 4-5 do 4.7 bo zelo težko. Ta format ohranja pri življenju samo še Apple in par kompaktnežev. 5" je novi minimalni standard.
Če bi rad šel do 5", preveri Redmi 4 ali celo Redmi 3. Daleč najboljši izbor za kompaktni telefon imho.


-valvoline- je izjavil:

roberto1 je izjavil:

Zelo dober telefon, sploh ker je letnica izdaje 2014. Razen fingerprinta ne boš pogrešal nič, SD 801 pa je še vedno dovolj capable. Slo jezika ni, LTE podpore za B20 tudi ne, ampak če si s tem zadovoljen, ti ne bo hudega. Cena je tudi kr zanimiva, sploh ker ima 2gb rama in 32 spomina, ter še slot za sd kartico.
Nubia UI za ta model ne posodabljajo več sploh, tako da si stuck na 5.1.1.
Če te kaj posebej zanima vprašaj, ta teden ga imam v uporabi:))))))

-valvoline- je izjavil:

http://www.efox-shop.com/zte-nubia-z7-m...
Tale mi je tut zanimiv. Mal drazji ampak precej boljsi, vsaj na papirju. A ma kdo kej podobnega iz ZTE programa.

Fingerprint pa res ne rabim, slo tudi ne. A lte nima al kak. zanima me predvsem baterija, oz kolk zdrzi z povprecno uporabo, nic igric in podobno, le obcasna uporaba interneta in wifi. Aja, kako odporen se ti zdi da je na udarce in podobno, ne ahcam telefonov prevec zato mi hitro crkujejo. ( Da naum spraseval ce je odporen na polivanje z avto oljem in dotikanje z mastnimi rokami :)
Someday never comes!

CoinAmater ::

Pozdrav
Ali se splača to kupit?
http://www.enaa.com/oddelki/telefonija/...

Ima Slovenski jezik oziroma je odklenjen za eu rom?

broken/link ::

EU rom ni official rom ampak je custom rom. Official roma sta dva, china in global.
Tako da ne, nima gor EU roma. Verjetno je gor global.

edit: preveril pri kolegu, ki ga je kupil preko enaa. gor ima: 7.3.10.0.0 global stable

Zgodovina sprememb…

Dimnik ::

Tole dobiš s kitajske...efox,goldway...za cca. 125e... Goldway ima še danes do polnoči po 112usd plus poštnina..

Sicer ti pa piše...ni dobavljivo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

CoinAmater ::

Zjutraj je še blo dobavljivo, je pa brez darila še 148,75....

Je pa bootloader odklenjen, mogoče kdo ve?
Je odklep bootloaderja uraden ali ne (tista stvar s prošnjo)?
Sprašujem, če velja garancija(recimo pri enaa ali kakšni drugi internetni trgovini) v primeru odklepa bootloadreja in namestitev custom ROM.

roberto1 ::

Pri efoxu se mi je enkrat zgodilo, da je bil bootloader odklenjen, načeloma pa ni.

Bootloader se odklepa samo uradno z Miunlock toolom in Mi accountom.
Če vprašaš Kitajce, odklepanje bootloaderja ne izniči garancije, kako pa imajo pri nas je pa vprašanje. Verjetno bi ti kategorično zatrdili da ja, da so "on the safe side", čeprav verjetno tvoj sogovrnik ne bo imel pojma, kaj mu govoriš.

Sicer pa, zelo enostavno je bootloader zaklenit nazaj, zgolj official Miui8 namestiš in bo bootloader zaklenjen:)))

CoinAmater je izjavil:

Zjutraj je še blo dobavljivo, je pa brez darila še 148,75....

Je pa bootloader odklenjen, mogoče kdo ve?
Je odklep bootloaderja uraden ali ne (tista stvar s prošnjo)?
Sprašujem, če velja garancija(recimo pri enaa ali kakšni drugi internetni trgovini) v primeru odklepa bootloadreja in namestitev custom ROM.
Someday never comes!

CoinAmater ::

kaj pa pravite na tole? po mojem čisto solidna zadeva. Lte mora delat na Telekomovem omrežju, baterija Ok, ekran dober(gorila glass), še kaj, izkušnje. Mislite, da bi imel delujoč slovenski jezik?
https://www.tinydeal.com/asus-pegasus-2...

lp

Tinaamalaa ::

Piše, da podpira band 1,3,7 tako kot večina kitajcev...se pravi manjko Band20...
Za ta denar dobis ze Redmi Note 3, ki je neprimerljivo boljsi...

carota ::

Kaj spodnje je pa OK?
GSM 850(B5)/900(B8)/1800(B3)/1900(B2)
WCDMA 900(B8)/2100(B1)
LTE FDD 2100(B1)/1800(B3)/2600(B7)/800(B20)

Tinaamalaa ::

Tukaj lahko preveriš:
http://willmyphonework.net

CoinAmater ::

Sej Telekom LTE večino dela na 1800 MHz
Kje pa dobiš redmi note 3 za takšno ceno? Tudi redmi note 3 nima b20, nima gorila glass,..

konspirator ::

--

Tinaamalaa ::

Včasih je boljse dat se 20eur zraven, pa dobis malo boljso zadevo...odvisno sicer, ce ti je performance pomemben ali ne tako zelo...

CoinAmater ::

Potem je bolje vzet redmi 3s...
https://www.tinydeal.com/xiaomi-redmi-3...

roberto1 ::

Potem bi na tvojem mestu preveril sivega Redmi 4. Dvomim da je za ta denar trenutno kaj boljšega na tržišču.
164EUR ga ima Goldway s poštnino in si naredil vse imho:)))

Ne bo pa nič napak s 3s. Isto dobra baterija, 720p zaslon, soliden performance. Redmi 4 je pač malo boljši in lepši:)))))

Tale revju je kr zanimiv insight


CoinAmater je izjavil:

Potem je bolje vzet redmi 3s...
https://www.tinydeal.com/xiaomi-redmi-3...
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

mrbanana ::

Po nekaj dneh uporabe UMI PLUS E je izkušnja mešana, ni me prav nič prepričal v njihov "breaking through 2017 experince"
Na trenutke je delovanje zelo počasno, včasih se zatika že z odklepanjem zaslona.
Android je "stock" kar je nekako prednost - ne vem zakaj so dodali ogromno ikono v statusno vrstico ki izpisuje trenutno povezavo omrežja (E/3G/4G)
- četudi ni aktivne podatkovne povezave! Dodani so še sistemski modi za zvočne efekte, task killer in optimizacija baterije.
Glede hardwarea: čitalec prstnih odtisov je 5/10 (če primerjam z OnePlus 3, Honor 8, Redmi 3)
baterijsko ni ravno varčen (max 5h SOT), kljub 6gb rama je multitasking počasen
naj bi imel DDR4 ram - ampak po testih ima hitrost rama 5gb/s, kar je v bistvu DDR3 standard.
USB type C konektor je "izven serijski" polnim lahko samo z priloženim polnilcem, ki je nekaj mm daljši od vseh ostalih ki jih imam.8-O
Velik minus je tudi njihov forum, malo informacij in počasni odgovori.
Kljub ceni aparat zelo zaostaja za konkurenčnem Xiaomijem ali ZTEjem, je razlika med specifikacijami na papirju in tem ko dejansko uporabljaš aparat. :(
Mogoče bi lahko vsaj malo pohitril zadevo z rootom in spremembo frekvenc ampak res ni volje, telefon gre direktno v prodajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mrbanana ()

Samael ::

roberto1 je izjavil:

Potem bi na tvojem mestu preveril sivega Redmi 4. Dvomim da je za ta denar trenutno kaj boljšega na tržišču.
164EUR ga ima Goldway s poštnino in si naredil vse imho:)))

Ne bo pa nič napak s 3s. Isto dobra baterija, 720p zaslon, soliden performance. Redmi 4 je pač malo boljši in lepši:)))))

Tale revju je kr zanimiv insight


CoinAmater je izjavil:

Potem je bolje vzet redmi 3s...
https://www.tinydeal.com/xiaomi-redmi-3...


Verjetno si mislil Redmi 4 pro/prime, ane (tri štirice obstajajo).

Zakaj pa ravno sivega?

Karkulator ::

Morda kdo ve, kje v Sloveniji ali Evropi se da servisirati Xiaomi telefone če ti kaj crkne, ali pa se razbije ekran?

roberto1 ::

Prime seveda. Ma nekak je največ povpraševanja po tej kombinaciji in tudi stranski robovi so optično manjši. Pa nekako je najbolj "masculine" look:))))



Samael je izjavil:

roberto1 je izjavil:

Potem bi na tvojem mestu preveril sivega Redmi 4. Dvomim da je za ta denar trenutno kaj boljšega na tržišču.
164EUR ga ima Goldway s poštnino in si naredil vse imho:)))

Ne bo pa nič napak s 3s. Isto dobra baterija, 720p zaslon, soliden performance. Redmi 4 je pač malo boljši in lepši:)))))

Tale revju je kr zanimiv insight


CoinAmater je izjavil:

Potem je bolje vzet redmi 3s...
https://www.tinydeal.com/xiaomi-redmi-3...


Verjetno si mislil Redmi 4 pro/prime, ane (tri štirice obstajajo).

Zakaj pa ravno sivega?
Someday never comes!

Samael ::

roberto1 je izjavil:

Prime seveda. Ma nekak je največ povpraševanja po tej kombinaciji in tudi stranski robovi so optično manjši. Pa nekako je najbolj "masculine" look:))))


Aha :) Sem mislil, da boš z nami delil kakšno razliko med zasloni glede na barvo al pa kaj v tem smislu :) Mja, je pa tudi običajno pri kitajskih sellerjih ob akcijah cca 25 eur dražji od zlatega in cca 15 eur dražji srebrnega, kar pri nizki ceni nanese kar nekaj % razlike - hkrati pa verjetno res nakazuje na večje povpraševanje po sivemu.

Meni je srebrni daleč elegantnejši. Zaradi tankega kovinskega ohišja - ki naredi ob kovinski, skorajda metalic barvi, res fajn efekt. Stvar okusa :)

-valvoline- ::

http://www.coolicool.com/vernee-apollo-...
Kaj pravite na to? Top shit na papirju, kako je v praksi?

XCom ::

UMI-Z
Kaj pa taka zadeva? Bere se super....OK cena, pa še pure Android.

carota ::

XCom je izjavil:

UMI-Z
Kaj pa taka zadeva? Bere se super....OK cena, pa še pure Android.

Bomo vidli, ko pride. Naj bi poslali 25.1.

matevz420 ::

Lp kupil sem si xiaomi redmi note 3 pro in sicer me zanima ce obstaja rom da zgleda bol kot samsung ali sony in kako se tale rom ce se temu rece rom, ne vem cisto kaj je to ampak kako se to nalozi. Hvala za odgovore

roberto1 ::

Verjetno misliš, če si lahko spremeniš temo? Tukaj je Miui zelo fleksibilen,imaš na voljo tisoče tem, ned drugim tudi takšne, kot si jih omenil.
Samo zaženi Teme, se vpiši z Mi računom in boš lahko izbral, kar hočeš.


matevz420 je izjavil:

Lp kupil sem si xiaomi redmi note 3 pro in sicer me zanima ce obstaja rom da zgleda bol kot samsung ali sony in kako se tale rom ce se temu rece rom, ne vem cisto kaj je to ampak kako se to nalozi. Hvala za odgovore
Someday never comes!

matevz420 ::

Hvala sicer telefona se nimam ga grem jutri isat ampak bom videl kako mi bo original tema usec bomo videli.

next3steps ::

-valvoline- je izjavil:

http://www.coolicool.com/vernee-apollo-...
Kaj pravite na to? Top shit na papirju, kako je v praksi?

A ne bi raje kaj takega?
https://www.aliexpress.com/store/produc...

Ali pa to, še cenejša verzija.
https://www.aliexpress.com/store/produc...

X25 je samo bolj navita verzija X20.

Zgodovina sprememb…

Dimnik ::

Ma nevem...sam sem hotel kupit leeco le3, pa po branju telekineza foruma, sem si premislil, imajo kar veliko težav z leeco modeli, senzorji,ekran, zvočnik.... in ni dosti podpore glede romov, telefon v osnovi ima polno kitajskih pisemk.... Sem rajši na xiaomiju

next3steps ::

Govorim o Le2. , my bad. nesporazum.
Lah furaš tudi MIUI na njem
https://forum.xda-developers.com/le-2/d...

Če pa gledaš za tim Apollojem, tudi ta ne bo dobil kaj več podpore. Bo pa vsekakor dobil vsaj neuradno nadgradnjo na latest Android.

Zgodovina sprememb…

CoinAmater ::

Kaj pomeni v Sloveniji band B20(800MHz), če je pisan pri LTE ali pri 3G ali ga telefon sploh nima, v praksi za omrežje Telekom Slovenije?
Ker večina Xiaomi telefonov nima tega banda raze Xiaomi note 3 pro prime special edition.....

lp

roberto1 ::

willmyphonework.net ve vse:)

CoinAmater je izjavil:

Kaj pomeni v Sloveniji band B20(800MHz), če je pisan pri LTE ali pri 3G ali ga telefon sploh nima, v praksi za omrežje Telekom Slovenije?
Ker večina Xiaomi telefonov nima tega banda raze Xiaomi note 3 pro prime special edition.....

lp
Someday never comes!

CoinAmater ::

Razumem jaz to in sem že pregledal, samo kaj v praksi to pomeni če ni tega banda?
Vem, da v mestih Telekom omrežje deluje na 1800 MHZ, kdaj pa dela na 800MHZ?

Tinaamalaa ::

To je band za LTE, to mores preverit kateri band je na tvojem obmocju...

roberto1 ::

Telekom in Simobil nimata takšnih težav, ker LTE oddajata tudi na bandih 3,7. Na podeželju pa je težava, ker tudi Telekom in Simobil uporabljata Band 20, ki ga večina kitajskih telefonov nima, ker na Kitajskem te frekvence sploh ne uporabljajo. Na Telemachu si ga še bolj "nasrkal", ker LTE oddajajajo (zaenkrat) samo preko Banda 20.
Konkretno to pomeni, da boš v gosteje poseljenih predelih imel LTE, drugje pa H ali H+ povezavo. Vse je odvisno, kje se giblješ in kako pokrito je omrežje.

Če ti je to važno, izberi katerega izmed pri nas dosegljivih telefonov ali pa kak Special Edition Xiaomi (Redmi 3s in Note3) ali pač znamko/model, ki ima deklarirano vse bande. Recimo Zuk z2 Pro je takšen, Mi Note 2 Globalna verzija, Leeco imajo načeloma vse te frekvence, v Evropi kupljen OnePlus.........

CoinAmater je izjavil:

Razumem jaz to in sem že pregledal, samo kaj v praksi to pomeni če ni tega banda?
Vem, da v mestih Telekom omrežje deluje na 1800 MHZ, kdaj pa dela na 800MHZ?
Someday never comes!

next3steps ::

Par (deset?) strani nazaj imaš linkano stran, kjer so prikazane vsi oddajniki od različnih operaterjev. Preveri, če se tam, kjer se ti sprehajaš, nahaja še kakšen non-band 20. V mojem primeru sredi vukojebine se.

matevz420 ::

Mogoce kdo ve gdaj pride ven marshmallow za xiaomi redmi note 3 pro, redmi note 3 se mi zdi da ga ze ima za pro verzijo ga pa se ne najdem. In ce se komu piska polnilec ko je baterija pri telefonu 100% polna.

next3steps ::

Zgodovina sprememb…

SoulMan ::

broken/link je izjavil:

EU rom ni official rom ampak je custom rom. Official roma sta dva, china in global.
Tako da ne, nima gor EU roma. Verjetno je gor global.

edit: preveril pri kolegu, ki ga je kupil preko enaa. gor ima: 7.3.10.0.0 global stable


Uradni rom global stable ima 4 stevilke v romu, ti imas fake global rom nalozen.


http://xiaomitips.com/guide/how-to-spot...

Gregor5816 ::

Odločam se med Honor 8 in Huawei P9. Cena je praktično ista (24x15€ za H8 na telemachu oz. P9 na telekomu). Razlike so minimalne in ne vem, katerega bi kupil. Kako se obnese steklo na zadnji strani?

miko22 ::

Gregor5816 je izjavil:

Odločam se med Honor 8 in Huawei P9. Cena je praktično ista (24x15€ za H8 na telemachu oz. P9 na telekomu). Razlike so minimalne in ne vem, katerega bi kupil. Kako se obnese steklo na zadnji strani?


Slabo. če ti pade dol adijo telefon.

SumTingWong ::

Definitivno P9. Sploh zdajle se splača kupit, ker prihaja P10, ki pa bo najdražji v P seriji pri Huaweiju.

roberto1 ::

Zelo zanimiva zadeva za vse, ki hrepenijo po top bateriji in recimo temu precej solidnih specifikacijah:)
Poseka vse Xiaomije in drži precej solidno težo s 177g. Not bad at all!
Someday never comes!

scipascapa ::

prevelik :)

roberto1 ::

Ja, saj veš....5.5" je nova 5-ka. Kak Xiaomi, Zuk, Iphone, kakšen LG, Samsung, Xperia X/ Compact in nekaj low-end naprav pa si počasi že zaključil.
Samsung tudi gre z S8 po napovedih bolj proti/preko 6", LG bo 5.7", Iphone je tudi po merah že na 6" s Plus:)), vprašanje kako dolgo bodo vztrajali na 4.7 z običajnim Iphonom.

Jaz sem se zmeraj branil teh telefonov preko 5", sedaj imam 6" in verjamem da bom težko šel nazaj. Pa ne nosim torbice zraven.
Pač trendi gredo kam gredo.

Dejstvo pa je, da imamo novega baterijskega "overall" zmagovalca, ki bo najverjetneje na voljo tudi pri nas.

scipascapa je izjavil:

prevelik :)
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

scipascapa ::

napoved cene?

roberto1 ::

malo pobrowsaj....v Nemčiji na Amazonu je 4/32 340€ off contract. Kar ni slaba cena.....veliko proti Xiaomi-ju, ampak glede na to, da imaš garancijo v Evropi in bo slej ko prej cena padla pod 300.....Ni slabo. Sploh ker ima Amoled zaslon in QC. Slednje midrange Kitajci ponavadi nimajo.

scipascapa je izjavil:

napoved cene?
Someday never comes!

next3steps ::

Ajd, dokler večajo telefon in manjšajo ohišje, mi je vseeno
#MiMix

Goody ::

roberto1 je izjavil:

Zelo zanimiva zadeva za vse, ki hrepenijo po top bateriji in recimo temu precej solidnih specifikacijah:)
Poseka vse Xiaomije in drži precej solidno težo s 177g. Not bad at all!


Se ti zdi, da je 20% večja baterija in Amoled vredna dvakratnika cene proti Xiaomi Redmi Note 3 ali 4 recimo?

hobbit ::

Klapa, je že kdo kupil kakšen telefon z ip68 standardom?

Če ja katerga in kaknše so vaše izkušnje? Google mi je v večini primerov ponujal tegale ULEFONE ARMOR 4G -> http://ulefone.com/products/armor/featu...

Kakšni drugi predlogi še?
««
118 / 132
»»