» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
92 / 132
»»

Mare3 ::

Kako in kdaj se pa plača tale DDV in carinjenje glede na to da plačaš telefon preko paypal-a oz. druge kartice?

LuGi ::

Mare3 je izjavil:

Kako in kdaj se pa plača tale DDV in carinjenje glede na to da plačaš telefon preko paypal-a oz. druge kartice?


Dobiš pisemce od carinske pošte, da jim pošlješ račun. Pol pa čakaš na poštarja da pozvoni in mu plačaš (če je to potrebno) :)

Seveda je bolje da se kupi pri top one..me prsti srbijo redmi note 3 pro.. škoda da je kamera poraz :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

kitajc ::

Namen imam kupiti nov telefon in morda celo kitajskega. Bi mi lahko kdo predlagal čim boljši telefon do 100€ skupaj že z vsemi dajatvami? Je trenutno kakšen v redu telefon v akciji oz. bo kateri v bližnji prihodnosti?

Trenutno si lastim Lumio 520. Prioritete novega telefona bodo:
- večji ekran (vsaj 5 palcev, še raje pa več)
- več rama (>1gb)
- boljša kamera (>8MP)
- čim boljša ločljivost slike

OvCa77 ::

In kaj te na tej lumii toliko moti, tak telefon bo delal enako kot lumia
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

kitajc ::

Ce bo res delal slabi in stekal, potem je brezzveze. Kaj me moti? To kar sem napisal zgoraj v alinejah.

zzbil ::

A vas lahko samo vprašam, a vas nič ne moti da te telefoni nimajo garancije? Govorim o xiaomijih iz Aliexpressa...Mene zelo mika Mi5 ampak pri top one ni garancije. A je kaksna ugodna trgovina ki posilja v slo in ima garancijo oziroma a se da xiaomi mi5 zavarovati v sloveniji in koliko to pride ce se da? Garancija mi je res pomembna, saj nisem najbolj nežen...

BlaY0 ::

zzbil je izjavil:

A vas lahko samo vprašam, a vas nič ne moti da te telefoni nimajo garancije?

Mene popolnoma nič. Vsa kitajska roba mi je do zdaj zdržala več kot v EU dajejo garancije na to robo. Poleg tega je bila 2 do 3x cenejša od primerljive v EU. Lahko si kupim 3 enake telefone/tablice iz Kitajske brez garancije, ki mi lahko crknejo vsakega pol leta, pa bom še vedno na _plusu_.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

vilonja ::

A pri iphonu vas pa nič ne mot da ma sam en let garancije.

Pithlit ::

Ne vem pa kaj ti garancija pomaga če "nisi najbolj nežen". Če misliš da to bojo priznal garancijo ker ti je telefon na tla zgrmel (al pa si se nanj usedel, ga povozil... whatever) pol se konkretno motiš.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

BlaY0 ::

Ajd pa recimo da kupim Samsunga v primerljivem rangu kot je recimo MI4i. Kaj sem s tem pridobil razen večje luknje v denarnici?

vilonja ::

Jaz gledam na to tako. V dveh letih se ti telefon za 400 eur (mi5) ne bi smel pokvariti, še bolj pa ne telefon za 700 eur (samsung). Ker garancija je pa itak dve samo 2 leti.
Meni osebno je že 400 eur preveč za mobilca. To je pa zdaj od osebe odvisno za kaj se bo odločila.
Jaz rajši kupim trenutno telefon za 200 eur (npr. redmi note 3) in ga čez dve leti zamenjam (kvečjemu še prodam) in spet kupim telefon ranga 200 eur.
In sem prepričan, da je to bolje kakor kupiti zdaj telefon za 400 eur pa ga imeti za 4 leta.

BlaY0 ::

vilonja je izjavil:


Jaz rajši kupim trenutno telefon za 200 eur (npr. redmi note 3) in ga čez dve leti zamenjam (kvečjemu še prodam) in spet kupim telefon ranga 200 eur.
In sem prepričan, da je to bolje kakor kupiti zdaj telefon za 400 eur pa ga imeti za 4 leta.

Jasno kot beli dan.

zzbil ::

Hja ampak še vseeno se zgodi da pade... Pithilt sem uveljal že garancije za najvecje neumnosti, pa si use popravili :)
Jah nevem...Mi5 oziroma tudi redmi note 3 niso slabi ampak garancija velikokrat pride prav,ker ce telefon pade se da kaksne servise še prepričat da je kaj z telefonom in popravjo ( sem že probal) Če pa nimaš garancije pa nemoreš nič..

miko22 ::

zzbil je izjavil:

A vas lahko samo vprašam, a vas nič ne moti da te telefoni nimajo garancije? Govorim o xiaomijih iz Aliexpressa...Mene zelo mika Mi5 ampak pri top one ni garancije. A je kaksna ugodna trgovina ki posilja v slo in ima garancijo oziroma a se da xiaomi mi5 zavarovati v sloveniji in koliko to pride ce se da? Garancija mi je res pomembna, saj nisem najbolj nežen...


Kdo pravi da nimajo garancije? Večina prodajalcev daje 1 letno garancijo. Le poštnino maš, da pošlješ nazaj.
Jaz osebno ne bi pošiljal, ker kot so predhodniki povedali, pač kupiš drugega, če bi slučajno kaj zatajilo. Itak kupimo 3x ceneje. Večina od nas pa itak ima dobre izkušnje. Kitajci delajo vedno boljše telefone, celo boljše od priznanih, kjer pol mučkajo z garancijo.

broken/link ::

maš tudi opcijo nakupa v Sloveniji. je pa seveda cena/marža temu primerna.

BlaY0 ::

zzbil je izjavil:

Hja ampak še vseeno se zgodi da pade...

Amapk tukaj ti garancija nič ne pomaga. To ga moraš pa zavarovati. To pa lahko narediš s praktično katero koli stvarjo. Greš na zavarovalnico, ki ti to omogoča in zavaruješ.

broken/link je izjavil:

maš tudi opcijo nakupa v Sloveniji. je pa seveda cena/marža temu primerna.

Ja in kaj bodo oni naredili s pokvarjenim telefonom? Lahko ga edino pošljejo nekam popravit... to bo pa trajalo. Pred tem bodo jasno krivdo poskusili obesiti tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

zzbil ::

Potem pravite, da to, da ni garancije niti ni "big deal"? :D Ker edino to me drži stran od nakupa...

OvCa77 ::

kitajc je izjavil:

Namen imam kupiti nov telefon in morda celo kitajskega. Bi mi lahko kdo predlagal čim boljši telefon do 100€ skupaj že z vsemi dajatvami? Je trenutno kakšen v redu telefon v akciji oz. bo kateri v bližnji prihodnosti?

Trenutno si lastim Lumio 520. Prioritete novega telefona bodo:
- večji ekran (vsaj 5 palcev, še raje pa več)
- več rama (>1gb)
- boljša kamera (>8MP)
- čim boljša ločljivost slike

za 100€ ne bo nič takega, stegni se do 120€ in maš lumio 640
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

BlaY0 ::

zzbil je izjavil:

Potem pravite, da to, da ni garancije niti ni "big deal"? :D Ker edino to me drži stran od nakupa...

Za 350 EUR device bi jaz že malo razmislil, za 150 EUR pa popolnoma nič. Definitvno pa jaz nikoli ne bi dal za telefon 350 EUR, tako da s tem nimam problemov.

Glej, folk kupuje rabljene avtomobile brez garancije za 20.000 EUR in več. Zakaj?

kitajc ::

Pa se mi res ne splača dodati ~30€ in Lumio 520 zamenjati za tole? Vse kar si želim je predvsem večji ekran. Ostalo bolj kot ne zaželjeno.

OvCa77 ::

potem glej lumio 535, kot drugo boš moral od kitajcev plačat še davek in se ne splača
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OvCa77 ()

kitajc ::

OvCa77 je izjavil:

za 100€ ne bo nič takega, stegni se do 120€ in maš lumio 640


Kje?

Tole je 60€ + 22% DDV (=13€) + nekaj poštnine v SLO = ~80€

Obe Lumii 620 in 535 pa čez 100€. Raje bi 5,5 palčni ekran, kot pa 5. Ja, 1,25cm ni veliko, a to je moja glavna prioriteta, tako da sem lahko "picajzlast".

Ali ti kitajski telefoni res delajo precej slabše kot pa npr. Lumia?

vilonja ::

Zakaj se pa ne stegneš do 150 eur pa vzameš redmi 3 ali mi4 (16gb brez možnosti razširitve). Pomoje je prva izbira boljša.
150 eur pa spet ni toliko za telefon. Mal si poglej reviewe za redmi 3, pa mislim da ne boš razočaran.

tttt ::

LuGi je izjavil:

Mare3 je izjavil:

Kako in kdaj se pa plača tale DDV in carinjenje glede na to da plačaš telefon preko paypal-a oz. druge kartice?


Dobiš pisemce od carinske pošte, da jim pošlješ račun. Pol pa čakaš na poštarja da pozvoni in mu plačaš (če je to potrebno) :)

Seveda je bolje da se kupi pri top one..me prsti srbijo redmi note 3 pro.. škoda da je kamera poraz :(


Kamera NI slaba!
slike ob dobri osvetlitvi so zelo dobre.

OvCa77 ::

kitajc je izjavil:

OvCa77 je izjavil:

za 100€ ne bo nič takega, stegni se do 120€ in maš lumio 640


Kje?

Tole je 60€ + 22% DDV (=13€) + nekaj poštnine v SLO = ~80€

Obe Lumii 620 in 535 pa čez 100€. Raje bi 5,5 palčni ekran, kot pa 5. Ja, 1,25cm ni veliko, a to je moja glavna prioriteta, tako da sem lahko "picajzlast".

Ali ti kitajski telefoni res delajo precej slabše kot pa npr. Lumia?

problem je android in podpora za te poceni kitajce ki je bolj vse spackano skupaj, ne rečem za xiaomi in drugo ki je kitajski iphone
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

BlaY0 ::

Kakšna podpora??? Kakšno podporo ti daje MS za Lumia-o recimo? Kako jo lahko izkoristiš? Zakaj jo sploh moraš koristiti? A je zadeva tako slaba in neintuitivna da rabiš podporo zanjo? Koliko folka recimo koristi MS podporo pri nas??? Glede na teme na tem forumu praktično nihče. Vsak pride raje vprašat na forum ali kako mailing listo.

Pithlit ::

Podpora v smislu nadgradenj OS.
Life is as complicated as we make it...

BlaY0 ::

V večini primerov gre za nepotrebno nadgrajevanje. Amapk danes pač očitno nisi zdrav, če 5x na dan ne stisneš update/upgrade knofa. V bistvu imajo nekateri danes mobilni telefon samo še zato, da ga nadgrajujejo...

Pithlit ::

Ah dej no... Glede na to kolk lukenj ima Android JB ki jih je google že zdavnaj poflikal pa folk NE MORE update narest na svojem telefonu ker pač vendor nima interesa... Nihče ne govori o nadgradnji 5x na dan. Gre se za varnost. In MS Androida na tem področju prehiteva po vseh straneh, ne le po desni. Isto Apple.
Life is as complicated as we make it...

BlaY0 ::

Tiste varnostne luknje v resnici ogrozijo največ kakšen procent uporabnikov. Ostali pa sami sebe s svojimi dejanji ogrožajo.

Jaz sem svoj 2.1 Android uporabljal do leta 2014, naprej ga je žena. Ima baje kritične luknje. Ja, na segmentih ki nikoli niso bili uporabljeni ali pa vsaj ne izpostavljeni. Zakaj bi torej nadgrajeval. Zadeva služi enako kot pred 5 leti. Je pa nekaj res, nima material design-a ;P

Pa roko na srce, večino folka varnost sploh ne skrbi. Pač update, ker je ravno knof tam, da vidmo kaj se bo zgodil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Pithlit ::

Mislim da se že malo smešiš. Credit where due, a veš. MS pač to zgledno dela. Sej google tudi - problem so le proizvajalci pa ponudniki. Če se tebe ne ogroža še ne pomeni da to ni problem (in to velik). Saj mene windows pa njegove luknje tudi ne ogroža. Al pa flash. A grem lahko zdaj trdit da to sploh ni problem in se folk ki svoje sisteme posodablja le preserava?
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: AgiZ ()

BlaY0 ::

Ne, ne preserava se, ker itak ne ve več kaj počne. Pač stiska tisti update gumb, ker je pač tam. Če ga pa ne bi bilo, ga pa ne bi, sekirali bi se pa zaradi tega le redki. Proces je pač prišla v navado, le redki pa berejo CHANGELOG, da bi videli kaj v resnici ta update naredi...

OvCa77 ::

Jaz pa bolj mislim podporo v smislu tekočega delovanja in stabilnosti da se ne sesuva nonstop, pr androidu na teh jajcih je to nonstop, ker nimajo drajverjev v kernelu tapravih in je vse spackano.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

BlaY0 ::

Dokler sem to sceno še kolikor toliko redno spremljal, praktično noben nov upgrade ni rešil tistega kar so uporabniki pričakovali. Ali pa je celo _pokvaril_ neko funkcionalnost na katero so bili uporabniki že navajeni. Skratka folk se je zaletel z glavo direkno v apdejt prvo minuto, ko je bil ta na voljo, potem so pa jokali po forumih kako se daungrejda in podobno...

šernk ::

OvCa77 je izjavil:

Jaz pa bolj mislim podporo v smislu tekočega delovanja in stabilnosti da se ne sesuva nonstop, pr androidu na teh jajcih je to nonstop, ker nimajo drajverjev v kernelu tapravih in je vse spackano.


doslej je prvi updejt, ki je to prinesel na kitajcu (pa še ta je beta). Pri vseh ostalih slovensko znanih firmah je updejt vedno vodil v vsaj 1 od 2 stvari: počasnejše delovanje ali višja poraba baterije. prosto po Prešernu pa je updejt na vsakem od telefonu ustvaril vsaj še en kritičen bug, ki je vplival direktno na uporabnika.

Glede varnosti MSja in Iphona pa tako: 100% varnosti ni in če je uporabnik štor mu tudi letalski način ne bo pomagal.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

LuGi ::

tttt je izjavil:

LuGi je izjavil:



Dobiš pisemce od carinske pošte, da jim pošlješ račun. Pol pa čakaš na poštarja da pozvoni in mu plačaš (če je to potrebno) :)

Seveda je bolje da se kupi pri top one..me prsti srbijo redmi note 3 pro.. škoda da je kamera poraz :(


Kamera NI slaba!
slike ob dobri osvetlitvi so zelo dobre.


Ja ob dobri osvetlitvi.. Ga bom probal vseeno :) Zdj pa samo še ali se splača stegniti 40€ za dodaten Gb ram hm

kitajc ::

Nekdo mi je pradlagal tole kitajsko izvedenko. Ebay.de ga prodaja za okoli 100€, tu bi ga lahko dobil za končnih 80€ (54€ + davek in poštnina v Sloveniji).

Bi lahko za ta denar dobil kaj boljšega? Ekran 5,5 inčev in 2 gb rama se sliši super. Kamera naj bi bila malo slabša, a po reviewih pa youtube-u ni videti (sedaj imam 5 MP).

SumTingWong ::

2GB RAM ima PRO verzija, ki v osnovi stane 80€. Ti gledaš navadno verzijo z 1GB RAM za 54.

kitajc ::

V naslovu pise Pro, potem v opisu pa 1gb in 5MP. V opisu se bilj spodaj pa spet 2gb in 8MP. Jao.

Raje bi nabavil preko Ebaya ali Amazona, zanima pa me ce je v tem rangu kaj boljsega (vecji ekran, boljsa kamera, boljsi procesor...)?

Pithlit ::

Matr kitajc no... pri izbiri barve lahko izbiraš med navadnim in pro.

Primeri: "HT7 8G Black" "HT3 8GB Black" "HT7 PRO 16GB Black"... Spodaj imaš pa specifikacije za vsak model posebej.
Life is as complicated as we make it...

kitajc ::

Aha, ja sedaj sem sele videl. Torej Pro verzija 80€ + 22% ddv + postnina v Sloveniji = 110€

The Wiber ::

kitajc je izjavil:

Nekdo mi je pradlagal tole kitajsko izvedenko. Ebay.de ga prodaja za okoli 100€, tu bi ga lahko dobil za končnih 80€ (54€ + davek in poštnina v Sloveniji).

Bi lahko za ta denar dobil kaj boljšega? Ekran 5,5 inčev in 2 gb rama se sliši super. Kamera naj bi bila malo slabša, a po reviewih pa youtube-u ni videti (sedaj imam 5 MP).

Poglej pod shipping. Telefon bodo poslali iz Nizozemske, tako da ne bo davka.

Pithlit ::

The Wiber je izjavil:

Poglej pod shipping. Telefon bodo poslali iz Nizozemske, tako da ne bo davka.

Aja? A če izbere "sweden post" ga bojo pa s švedske? Pa če izbere "swiss post"? Pošiljanje se pač po defaultu izvede prek nizozemske pošte... še zdaleč pa to ne pomeni da bo poslano z nizozemske. Tko da, brez zavajanj prosim... ti bo še kdo verjel (pol bo pa spet jok in stok kolk nas carina lupi).

*edit* Če izbere DHL ga pošljejo iz DHLland?
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Pithlit ::

Homtom HT7 PRO iz efox za 92EUR "na ključ" (z "german express shipping").

*edit (se mi zgleda preveč mudi)* S trikom z nakupovalno košarico pa 89EUR (par mojih postov nazaj, nekje na prejšnji strani).
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

kitajc ::

Pa se Android na takem telefonu da redno posodabljati?

OvCa77 ::

ne
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

kitajc ::

Ali bom lahko cez cas sel iz Android 5.1 na 6ko?

kodar ::

Nekaj vprašanj za lastnike REDMI 3 PRO (in Redmi 3):
- Ali je možno varno Rootati Redmi 3 (PRO) z originalnim ROM-om?
- Ali vas kaj moti (v vsakdanji uporabi), da kapacitivne tipke nimajo backlight?

Lastniki Mi4c:
- Bi v primerjavi z novim Redmi 3 PRO še vedno izbrali Mi4c (in kaj vidite kot glavne prednosti Mi4c)?

BlaY0 ::

kodar je izjavil:


- Ali je možno varno Rootati Redmi 3 (PRO) z originalnim ROM-om?

Ne znam si predstavljat kaj zate pomeni varno rutanje. Jaz sem ga rutnil in med ter po samem procesu nihče ni bil poškodovan. Hiša je tudi ostala cela.

Načeloma vsak Android fon rutam samo zato, da dam gor svoj /etc/hosts, potem ruta ne rabim več.

kodar ::

Varno rootanje: Da se izvede na ORIGINALNEM ROM-u in da pozneje ni problemov z OTA Update-i :-)

Ali lahko prosim prilepiš še link na postopek po katerem si ga rootal?
Root bi rabil za deinstalacijo nepotrebnih programov iz stock ROM-a.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kodar ()
««
92 / 132
»»