» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
93 / 132
»»

BlaY0 ::

kodar je izjavil:

Varno rootanje: Da se izvede na ORIGINALNEM ROM-u in da pozneje ni problemov z OTA Update-i :-)

To boš težko dosegel. Ponavadi gre pri OTA za t.i. delni upgrade, ki vsebuje binary diff datoteke. V kolikor je na sistemu več datkotek kot jih upgrade skripta pričakuje, se proces apgrejda ustavi. Vsak root postopek ti pa po definiciji na sistem nalouda vsaj par zadev.

kodar je izjavil:


Ali lahko prosim prilepiš še link na postopek po katerem si ga rootal?

Mislim da sem to že dvakrat naredil, zdaj se ne spomnim ali v tej ali pa Xiaomi temi.

kodar je izjavil:


Root bi rabil za deinstalacijo nepotrebnih programov iz stock ROM-a.

Načeloma ti ni treba odinštalirat programov, lahko jih le disejblaš. Kako to narediš sem nekoč opisal v temi "Hofer ponudba" se mi zdi. Ne me vprašat zakaj tam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Pithlit ::

kitajc je izjavil:

Pa se Android na takem telefonu da redno posodabljati?

Če imaš na voljo posodobitve.*

kitajc je izjavil:

Ali bom lahko cez cas sel iz Android 5.1 na 6ko?

Če bo na voljo.*

*Ne računaj na to. Možnost sicer vedno obstaja, a je zelo majhna.

BlaY0 je izjavil:

Načeloma ti ni treba odinštalirat programov, lahko jih le disejblaš.

Ta miselnost (da je treba programe odstranjevat) je ostala iz cajtov ko je kronično primanjkovalo placa za programe in je praktično vsak MB (kaj šele par deset MB) celo nekaj pomenil. Tko kot folk še vedno vztraja pri task killerjih...
Life is as complicated as we make it...

kitajc ::

Pithlit je izjavil:


kitajc je izjavil:

Ali bom lahko cez cas sel iz Android 5.1 na 6ko?

Če bo na voljo.*

*Ne računaj na to. Možnost sicer vedno obstaja, a je zelo majhna.


Zakaj se teh kitajcev ne da posodabljati, ostale telefone pa? Kaj je fora?

broken/link ::

ni fora da se "kitajce da posodablat, ostalih telefonov pa ne".
primer1: http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...
telefon je izšel s 4.4.2, in to je to. upgrade-a/popravka ne bo in ga ni bilo. maš pa marsikaterega kitajca, ki še danes prejema popravke in upgrade (poglej samo xiaomi)

zakaj je temu tako, da ne bomo razpredali in razglabljali je najlažje napisat tako: to je pač android.

Ahim ::

kitajc je izjavil:

Namen imam kupiti nov telefon in morda celo kitajskega. Bi mi lahko kdo predlagal čim boljši telefon do 100€ skupaj že z vsemi dajatvami? Je trenutno kakšen v redu telefon v akciji oz. bo kateri v bližnji prihodnosti?

Trenutno si lastim Lumio 520. Prioritete novega telefona bodo:
- večji ekran (vsaj 5 palcev, še raje pa več)
- več rama (>1gb)
- boljša kamera (>8MP)
- čim boljša ločljivost slike


Jaz sem med svojim iskanjem naletel na Lumio 550 crne barve, ki jo pri nas prodajajo za slabih 105 evrov v nekaksni akciji brez vezave (sicer je deset evrov drazja). Kljub temu, da gre za model iz serije 5xx, ima večji ekran, boljšo ločljivost, 1 GB RAMa, Windows 10 itd. v primerjavi s tvojo 520.

Glede an to, da je to pri nas, z garancijo in servisom in da jo lahko gres sam iskat brez postnine, bi jo na tvojem mestu vsaj pogledal za tiste slabe stiri evre vec od stotaka ...

Ne bom delal reklame za trgovino, najdes takoj na zbiralnikih cen.

Pithlit ::

kitajc je izjavil:

Zakaj se teh kitajcev ne da posodabljati, ostale telefone pa? Kaj je fora?

Katere ostale? Samsung? Moj Ace ni dobil niti ene posodobitve. LG? Optimus 4X HD (ki je dejansko bil celo flagship) je dobil eno posodobitev. HTC? Desire X... tudi brez ene samcate posodobitve.

Sem že napisala: V androidnem svetu so posodobitve prepuščene v roke proizvajlcev. Če se njim ne da posodobitev pripravit... ostaneš na suhem (ne glede na to kolk ažuren je Google). Na custom ROM-e se pa tudi ne gre zanašat. Lahko so, lahko jih ni. Dokler bojo proizvajalci svoje aparate izajali enkrat letno na novo... se bo pač aparate menjalo, namesto posodabljalo sisteme.
Life is as complicated as we make it...

miko22 ::

Proizvajalcem ni v interesu posodabljanje, raje dajo nov telefon ven.Zaslužek je gonilo napredka! V tem je vsa poanta.

cjen ::

Nedavno nazaj sem kupil telefon Xiaomi Mi-4c. Nasplošno mi je zelo všeč in nekih večjih problemov nimam z njim. Kot uporabnika me motijo predvsem razne "kitajske" vsebine, ki nimam z njimi kaj početi ampak dobro, tega sem se znebil na tak in drugačen način.
Drug, trši oreh pa je , Xunlei download engine ki mi kar konkretno najeda živce. Problem je v tem, da mi preko podatkov noče downloadati datotek, neglede na to, ali imam zadevo omogočeno ali ne in ali imam izklopljene vse omejitve glede downloada. Kar se pa tiče podatkov, imam paket z 4GB podatkov, v življenju pa jih nisem porabil več kot 1GB na mesec, tako da nekih "pomoči" in dodatnega "pospeševanja" pač ne potrebujem, po drugi strani pa če hočem dol potegniti karkoli, hočem da dela takrat...in ne ko pridem na wifi.
Upam, da ima kdo kako rešitev.
Hvala
 download v chromeu

download v chromeu


 prvo vprašanje (OK)

prvo vprašanje (OK)


 tukaj bi najrajši dal "cancel" in počakal da normalno zdownloada datoteko, ampak se potem nič ne zgodi

tukaj bi najrajši dal "cancel" in počakal da normalno zdownloada datoteko, ampak se potem nič ne zgodi


 neglede na ON ali OFF zadeva ne dela

neglede na ON ali OFF zadeva ne dela


 ne dela

ne dela


 podrobni prikaz

podrobni prikaz


 če je WIFI vklopljen, teh problemov nimam

če je WIFI vklopljen, teh problemov nimam

mat11 ::

Če se prav spomnim iz mojih dni z MIU je to nekje v nastavitvah. Mislim da varnostnih. Nekje je omejitev(recimo 45mb) kaj gre skozi wifi kaj pa preko date.
mat

LuGi ::

mat11 ::

http://xiaomi.eu/community/

Pa še od tukaj si naloži rom pa ne bo nič kitajščine.
mat

tttt ::

mat11 je izjavil:

http://xiaomi.eu/community/

Pa še od tukaj si naloži rom pa ne bo nič kitajščine.


Se strinjam... pojdi raje na global ROM, če le imaš možnost.

kodar ::

Sorry ne zastopim se na Xiaomi Rom-e, ampak ali ni bilo govora, da ce imas non stock Rom ti ob update-u zbricka telefon?

Kaj dodatnega pa nudijo Global Rom-i?
Za SLO tipkovnico itak ni problema, vecina interneta je pa v EN in ne vem zakaj bi zeleli imeti na pol preveden GUI?

Zlikovec ::

@cjen

kateri ROM trenutno uporabljaš? Praviš da imaš custom rom gor, torej imaš verjetno še odklenjen bootloader ... če je tako, si naloži xiaomi.eu rom, isti je kot china dev rom brez kitajskih dodatkov ...
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

-ninja-91- ::

Hm, kje lahko najdem manual za xiaomi redmi 3? Sm se kr namatral zdele po googlu pa nič pametnega nism našel :D

miko22 ::

Jaz priporočam CM13

Marko8 ::

še enkrat, Miui 7 je na novo preveden in sicer v celoti. lahko je tu pa tam kakšna napaka ampak o tem je bilo že govora. Rom se dobi tu http://xiaomi.eu/community/forums/miui-...

mat11 ::

-ninja-91- je izjavil:

Hm, kje lahko najdem manual za xiaomi redmi 3? Sm se kr namatral zdele po googlu pa nič pametnega nism našel :D


Na tisti strani (malce zgoraj) kjer sem že odgovoril.
mat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat11 ()

cjen ::

Nimam custom ROMa, ampak imam original xiaomijevega.
Zdaj sem prek predlagane strani sprožil postopek odobritve odklenitve telefona, ki naj bi trajal do enega tedna. Potem se pa lotim flashanja novega ROMa.
Hvala za pomoč

Joze_K ::

ok, vidim, da se tule znalci kitajskih telefonov zbirate - sicer imam v svoji temi, samo ni nobenega odziva - mogoče mi lahko tukaj kdo pomaga:

imam DOOGEE F5 4G Phablet - s polnilcem za hitro polnjenje (2A)....

sedaj se mi je začelo dogajati, da mi pri priklopu na polnilec telefon ne polni baterije... šele ko jo izpraznim na kakih 5% začne polniti....

uspelo mi je tovarniško resetiranje... (kar je pri kitajcih prava zabava,.. ker so le kitajske pisemke... google translate + malo domišljije - me je kar namučilo - izbral sem tisto kjer so kitajske pisemke plus eMMc napis)

ampak,...
s tem sem pridobil samo to, da sem vse nanovo moral nastavljati...

baterija pa spet ne polni... :(

a je sploh kaka opcija za rešitev tega "polnjenja" ?

Pithlit ::

Zamenjaš polnilc?
Life is as complicated as we make it...

Joze_K ::

Pithlit je izjavil:

Zamenjaš polnilc?


že poskusil s petimi drugimi...

sicer polnilec dela, ko je enkrat baterija prazna - potem spet polni...

Pithlit ::

Pol pa imam eno drugo idejo... ampak ti ne bo všeč, ker ni ravno rešitev: kupi novega... :/
Life is as complicated as we make it...

SumTingWong ::

Jaz se sploh ne bi ubadal z drugimi znamkami, medtem ko imamo Xiaomi in Meizu po nizkih cenah.

Pithlit ::

Xiaomi pa Meizu ne odgovarjajo vsem. Zaradi različnih razlogov. Živela izbira (ki sicer potegne za sabo to da lahko ob problemih ostaneš na suhem, ampak...).

Par strani nazaj so nas bla polna usta Lenovo (recimo), pa Elephone in Ulefone sta se pojavljala. Tudi Doogee. Pa Umi. Čisto spodobne zadeve (dok ne naletiš na limono). Xiaomi in Meizu imamo trenutno na tapeti skoraj izključno po krivdi Top One... ki nam pomaga državo okol prinest. Ene vrste nelojalna konkurenca ko dobiš primerljiv HW z znamko (Xiaomi) - brez DDV - za podobno ceno kot brez znamke (Doogee, Elephone... whatever) - z DDV. Zato pa efox postane zanimiv z njihovim "german express", kjer ti dobavijo telefone brez DDV... in je nenadoma nek Doogee 20-25% cenejši od primerljivega Xiaomi.
Life is as complicated as we make it...

knap ::

xiaomi ima tudi kar dobro forumsko podporo, ne vem kako je z meizu
za elep, ulef ipd pa verjetno ni nekih dobrih forumov z nasveti, romi ipd.
če se motim, me popravite
LP

Joze_K ::

eh, vidiš, tukaj pa je cvetka nakupa tega kitajskega šrota s Kitajske....
telefon star 3 mesece - nasvet kupi drugega....

pa ja ...

če že še kupim Kitajca - bo to pri nas... pa se naj naši pol na servisu jebejo

Mobilni telefon XIAOMI Redmi note 3 16GB siv - tega imajo na Enaa - problem je v tem,. da ni SD slota in da ni SLo jezika....

kaj kupiti?
5,5", finger senzor.... (za mojo najstnico)

PS: kupi kdo Doogee-ja... dam za pol cene / telefonu drugače nič ne manjka, je hiter, velik, dober ekran... tole da ne polni dokler ni baterija popolnoma prazna pa je verjetno kaka SOFTWARE greška... ker druge logike enostavno ni...

Pithlit ::

Imaš na xda čuda robe.

Xiaomi jih rabiš lepo prosit če ti bootoader odklenejo, drugih načeloma ne. Poleg tega imaš čisto enostavno rootanje. Niso Xiaomi samo rožice... pa vse ostalo nek klump..

Joze_K: sem ti rekla da ti ne bo všeč. Vem da je blesav (ne)nasvet. Če bi ti znala kako drugače pomagat bi ti. Da ne polni bi znala bit kaka 'greška' v sami bateriji (oz. vezju ki bdi nad njo). Če pa ti misliš da SW... probaj dat gor ROM na novo. Magari CM12.1 če si že na tem. http://forum.xda-developers.com/android...

Aletrnativa (denarnici prijazna) temu Doogee za tvojo najstnico: Homtom HT7 PRO na efox (te pride cca. 80€)
Life is as complicated as we make it...

Joze_K ::

nima finger senzorja - ki je "nujno" potreben... faktor kul v najstništvu...

Opkow ::

Joze_K

Se pravi, da se polne šele takrat, ko se ti ugasne telefon zaradi prazne baterije?
Probaj za hec, pr napol prazni bateriji, ugasnit telefon - shutdown - in ga daj polnit.
Je isti problem, če ga polneš preko USB porta na računalniku?

Joze_K ::

Opkow je izjavil:

Joze_K

Se pravi, da se polne šele takrat, ko se ti ugasne telefon zaradi prazne baterije?
Probaj za hec, pr napol prazni bateriji, ugasnit telefon - shutdown - in ga daj polnit.
Je isti problem, če ga polneš preko USB porta na računalniku?


bom poskusil...
zdaj že za vsako slamko iščem...

sem pisal tudi k njim na servis support-service@doogee.cc
pred dvema dnevoma,.. pa ništa

Bellzmet ::

Nekaj podobnega je bilo pri meni pri Samsungu. In je bilo potrebno menjati celotni "napajalni del" ali nekaj takšnega. S SW ni imelo veze.

Pithlit ::

Bemu in forumske muhe...

Joze_K je izjavil:

sem pisal tudi k njim na servis support-service@doogee.cc
pred dvema dnevoma,.. pa ništa

Tudi ne bo nič. Doogee je znan po temu da dela aparate... pa nič drugega.

Slamice, dej flešaj ROM na novo. Pa začni z originalom. Če še ne dela probaj s CM. Jaz sicer bolj mislim da je HW problem (in v tem primeru je "kupi novega" edini dober nasvet - ampak ja, upanje umre zadnje).
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Joze_K ::

Pithlit je izjavil:


Slamice, dej flešaj ROM na novo. Pa začni z originalom. Če še ne dela probaj s CM. Jaz sicer bolj mislim da je HW problem (in v tem primeru je "kupi novega" edini dober nasvet - ampak ja, upanje umre zadnje).


a veš, da nimam pojma kako se lotiti česa takega...

že HW reset me je ubil,.. so same Kitajske pisemke po telefonu skakale,... pa sem skoraj obupal...

kak naš servis bi se pozabaval s tem? Ali tudi nima smisla?

V skrajnem slučaju pošljem nazaj na Kitajsko na servis...

Pithlit ::

Sej maš link na xda. Tam najdeš tudi navodila.

Naši servisi ti bojo mastno računal tole... če že se raje s 'sosedovim mulcem' zmeni za en malinovc (al pa kakim soforumašem za en pir). Kolk ma smisel 100€ vreden telefon na kitajsko pošiljat na servis je pa tud vprašanje (sploh je hec s temi garancijami).
Life is as complicated as we make it...

blink ::

miko22 je izjavil:

Proizvajalcem ni v interesu posodabljanje, raje dajo nov telefon ven.Zaslužek je gonilo napredka! V tem je vsa poanta.


En razlog več zakaj se je najbolje držati Apple & Google Nexus naprav.

zzbil ::

Blink niso samo apple in nexus tisti ki se posodabljajo. Firme ponavadi lepo skrbijo za svoje flagshipe moj SGS4 še vedno dobiva posodobitve..

hojnikb ::

zzbil je izjavil:

Blink niso samo apple in nexus tisti ki se posodabljajo. Firme ponavadi lepo skrbijo za svoje flagshipe moj SGS4 še vedno dobiva posodobitve..

ja ?
last time i check je bil 5.0 zadnji update. no pa 5.1 z veliko zamudo za gpe edicijo

@OP

nabavi jih iphone, ker vec kot ocitno to hoce. pa ga naj magar odsluzi.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Shagrath ::

Evo po dolgem času zopet dobil nov kitajski telefon. Gre za Infocus M560, katerega je nekdo omenil na prejšnjih straneh in me takoj navdušil za nakup. Telefon zgleda zelo lepo, ohišje deluje zelo čvrsto (aluminij). VENDAR... Ob prvem priklopu se je telefon normalno zagnal, zato sem opravil vse formalnosti (wi-fi, login to google & dropbox,...). Sprva sem nekaj minut šaril po meniju ter se spoznaval z vmesnikom. Nato sem se odločil, da vstavim nanoSIM (previdno obrezana s šablono) in SDkartico. Ko sem prižgal telefon, se ni zgodilo nič, razen vibracije, kar je seveda normalno. Telefon se je pri vtiču microUSB kabla MOČNO začel segrevati, tako močno, da na tem mestu nisem mogel držati s prstom. Nevem kaj je narobe, popolnoma sem razočaran.

Poizkusil sem tudi z drugim USB kablom, brez zgoraj omenjenih kartic, rezultat pa isti - black screen. Telefon žal nima odstranljive baterije, zato sem opravil hard reset (+ volume & power gumb), kar tudi ni obrodilo sadov.

Ima kdo isti/podoben telefon ter isto težavo?

Hvala za odgovore...

Pithlit ::

Če se tolk segreva ga pošlji nazaj.
Life is as complicated as we make it...

Joze_K ::

Joze_K je izjavil:

Opkow je izjavil:

Joze_K

Se pravi, da se polne šele takrat, ko se ti ugasne telefon zaradi prazne baterije?
Probaj za hec, pr napol prazni bateriji, ugasnit telefon - shutdown - in ga daj polnit.
Je isti problem, če ga polneš preko USB porta na računalniku?


bom poskusil...


isto ni efekta / niti pri pol polnem ugasnjenem, niti preko USB

kumer ::

veqlargh ::

Ah, ta 3d press al kaj, čist brezveze, kot tud pravjo ostali so zasrali še z baterijo... pa previsoka cena, mi5 bolj zanimiv. Pomojem vsaj. Me pa zanima kaj bodo nardili z MX6. MX 5 me je zelo mikal.

vrossi46 ::

Dobro,katerega Kitajca pol priporočate?

kumer ::

odvisno kaj želiš, low end, mid range, high end, velik zaslon, mali itd itd...
predlagam da pogledaš temo o xiaomi napravah oz xiaomi mi5 če želiš high end napravo...
veliko je že napisanega, testov ipd

LP

Pithlit ::

vrossi46 je izjavil:

Dobro,katerega Kitajca pol priporočate?

Tistega rumenega... s postrani šlici namesto oči.

Kako naj ti karkoli priporočamo če niti minimalnih zahtev ne poveš. Halo? "katero peč priporočate?"
Life is as complicated as we make it...

vrossi46 ::

O.K., O.K., sem razumel.
Torej rad bi telefon z 5,5" ekranom,da ima 4G LTE,nekje 3GB RAM-a,pa seveda da ni preveč drag.
Recimo ta se mi zdi zanimiv: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...
pa recimo kaj je z tem Dogee: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...
ali Ulefon,takimi no: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...

pa ne vem kaj podobnega ,pa saj veste po možnosti še bolj poceni.

gregor ::

xiaomi redmi note 3, glej xiaomi temo

marivo ::

Kaj pa kaj za 50€?

AvtoR ::

marivo je izjavil:

Kaj pa kaj za 50€?

Glej Bolho, včasih se dobi kaj ugodnega!
««
93 / 132
»»