» »

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Nakup kitajskega mobilnega telefona

Temo vidijo: vsi
««
71 / 132
»»

meho7 ::

polde66 ::

Jp samo redmi 2 brez note
polde

Cheetah ::

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...
je to varno kupit? samo $140 ~ 115e pa še iz EU warehouse-a

woman ::

^^Gearbest iz EU skladišča ne pošilja v Slovenijo.
In od kod ti ideja, da je 140$ samo 115€?! Daj no malo poglej tečajno listo. ;)

scipascapa ::

to je 135€ cca.

boolsheat ::

XIAOMI REDMI NOTE 2 - OBMANA GODINE
https://www.telekineza.com/xiaomi-redmi...

Cheetah ::

woman je izjavil:

^^Gearbest iz EU skladišča ne pošilja v Slovenijo.
In od kod ti ideja, da je 140$ samo 115€?! Daj no malo poglej tečajno listo. ;)

ha pa res že dolgo nisme pogledau pa se je vrednost dolarja zelo zvečala :O

SumTingWong ::

Kitajci mislim da ne delajo problemov s tem. Če si ga pa v Sloveniji kupil pa zna bit problem.

Redmi Note 2 še nima nekih ROMov kolikor vem. Tisto sem iskal za Xiaomi Redmi (4.7" telefon). Bojo pa baje v kratkem (frend neke tuje forume bere pa pravi tako).

miko22 ::

KLIK

Kaj si nor kake cene. Ful dober telefon dobiš za 150-200€
Ne vem zakaj še folk pri nas kupuje samsunge in iphone.

Pithlit ::

Ne nasedat cifram... cene so kar zelo podobne običajnim.
Life is as complicated as we make it...

B-Stard ::

Naročil preko efox strani, izbral deutche post(zollfrei) 13.75eu direkt iz Kitajske in dobil paket preko DPD brez dodatnih stroškov v roku 1 tedna. Preizkušeno večkrat, tako da se EU warehouse ne splača

Pithlit ::

Cyber monday!!!!

 ZUK Z1 na efox

ZUK Z1 na efox



Da se ne bo kdo preveč veselil :P Umi ima tudi neke cyber monday ponudbe (telefoni po 10€) sam so omejeni na 2 kosa. Bo pa do petka akcija, če se komu da čakat pa 'snajpat'. Na coolicool in banggood (drugam niti nisem šla čekirat).
Life is as complicated as we make it...

buttcrack ::

iz 280 "znižan" na 295???

menjalnik ::

buttcrack je izjavil:

iz 280 "znižan" na 295???


Jest sem tud 2x pogledal sliko:D

SIMATIC ::

miko22 je izjavil:

KLIK

Kaj si nor kake cene. Ful dober telefon dobiš za 150-200€
Ne vem zakaj še folk pri nas kupuje samsunge in iphone.


Sem imel kitajski telefon, ZOPO, pa ti povem, da je razlog zakaj ljudje kupujejo samsunge in iphone. Ta razlog je enak kot zakaj ljudje kupujejo mercedesa namesto cliota.

Specifikacije ne povejo vsega. Sploh pa ne kvalitete.

Kot npr. Moj zopo kot velika večina ljudi, ki ga je kupila je imela velike probleme z gsm signalom. ZOPO je za telefoniranje bil enostavno neuporaben, saj je večino časa bil nedosegljiv.
Kamera po specifikacijah zgleda super a kaj ko je kot prvo ločljiivost upsamplana in slike so taki gravž, da je cheap webkamera resničen napredek. Glasbo poslušat na telefonu tudi ni bil užitek. Glasnost je nizka in zvok je brez basa. In ne, equalizer ne spremeni nič. Baje je kriv yamahin dac, ki ima frekvenčno karakteristiko hriba. Torej brez basov in visokih tonov z močnimi srednjimi. Edina dobra lastnost zopota je bila, da je bil tovarniško rootan. Ja je bil, ker digitizer je crknil in telefona ne uporabljam več niti kot tablico. Stran vrženih 200€.

Pithlit ::

Šment. Gugl je pa težko uporabit pred nakupom in se pol raj joka... in tolaži da je samsung mercedes med telefoni. Seveda se tudi primerja nekega zopota za "200€" (pa v to cifro konkretno dvomim) s samsungom/japkom za 700€ - ker je to edino fer.

Daj primerjaj to zopo limono (saj ne bo težko modela navest) z nekim samsungom za 200€ (Ace, recimo). Pa pol jamraj.
Life is as complicated as we make it...

SumTingWong ::

ZOPO nasplošno je slaba firma, katerikoli mobitel od njih vzameš. Slab support, slaba kvaliteta ...

Magic1 ::

Res čudn, imam Zopo speed 7, prej sem pa imel Lenovo A820. Nobenih večjih problemov s nobenim, par software for, ki so bile preprosto odpravljive na Lenovotu.

Nekateri pač kupujejo pre-sell, ali pa uber cheap in potem jokajo... Google is your friend before you buy!
Magic

Pithlit ::

SumTingWong je izjavil:

ZOPO nasplošno je slaba firma

Ja sej, Samsung tud. Pa HTC. Tud ni praktično nobene podpore... kaj šele nadgradenj.

Če že posplošujemo.
Life is as complicated as we make it...

SIMATIC ::

Pithlit je izjavil:

Šment. Gugl je pa težko uporabit pred nakupom in se pol raj joka... in tolaži da je samsung mercedes med telefoni. Seveda se tudi primerja nekega zopota za "200€" (pa v to cifro konkretno dvomim) s samsungom/japkom za 700€ - ker je to edino fer.

Daj primerjaj to zopo limono (saj ne bo težko modela navest) z nekim samsungom za 200€ (Ace, recimo). Pa pol jamraj.


Model zopota, ki sem ga imel je zp700. Primerjam ga pa s s3 neo, ki sem ga kupil za 199€. S3 neo odpihne zopota v čisto vsaki kategoriji in to ne za malo. Ne trdim, da so vsi kitajski telefoni za odpad, ampak kakor sem videl po internetu ima veliko ljudi, ki so kupili druge kitajske firme podobne težave.

Če bi kupoval kitajski telefon, potem bi izbiral k večjemu med huawei(imel ideosx5 in je bil ok) ali mogoče med "znamkami" kot so oppo(ki nisem imel ampak slišim dobre stvari). Od neznanih znamk, ki so po specifikacijah super, odsvetujem. Ekonomska računica se enostavno ne izide pri teh poceni kitajcih, ki bi naj se primerjali s telefoni priznanih znamk višjih cenovnih razredov.

SumTingWong ::

Pithlit je izjavil:

SumTingWong je izjavil:

ZOPO nasplošno je slaba firma

Ja sej, Samsung tud. Pa HTC. Tud ni praktično nobene podpore... kaj šele nadgradenj.

Če že posplošujemo.


Ne poslošujem. Edini model od ZOPO za katerega ne slišim pretirane graje oz. slišim celo pohvale je ZOPO Speed 7 (in +). Za 200€ trenutno pri Samsungu dobiš A3, kar je zelo soliden telefon. Vseeno sicer raje vzamem kaj od Xiaomi/Meizu.

flameir ::

Mal sem googlal in gledal teste..za kolega se odločam med xiaomi mi4 in mi4c, morda redmi note 3.

Kaj pravite, si morda kdo lasti kaj od tega?

Pithlit ::

SIMATIC je izjavil:

Model zopota, ki sem ga imel je zp700. Primerjam ga pa s s3 neo, ki sem ga kupil za 199€.

Primerjamo torej zopota ki je ob izidu imel oglaševano ceno slabih $200 s samsungom ki je imel oglaševano ceno ob izidu slabih $600. Bravo.

SIMATIC je izjavil:

S3 neo odpihne zopota v čisto vsaki kategoriji in to ne za malo.

Pri taki razliki v ceni... bi bila sramota da ga ne bi. Poleg tega ima S3 Neo (kot se za ceno spodobi) kar konkretno boljšo strojno opremo. Pričakovano, glede na to da je skoraj leto mlajši.

V praksi torej primerjaš ananas z jabolkom.

SIMATIC je izjavil:

Če bi kupoval kitajski telefon, potem bi izbiral k večjemu med huawei(imel ideosx5 in je bil ok) ali mogoče med "znamkami" kot so oppo(ki nisem imel ampak slišim dobre stvari). Od neznanih znamk, ki so po specifikacijah super, odsvetujem. Ekonomska računica se enostavno ne izide pri teh poceni kitajcih, ki bi naj se primerjali s telefoni priznanih znamk višjih cenovnih razredov.

Načeloma se strinjava. S to razliko da jaz, očitno, poznam še kakšno firmo več... pa znam tud kak gugle ponucat da najdem kak pameten review (tvoj zopo je bil že ob izidu nek povprečen budget telefon od katerega noben pri zdravi pameti ne bi pričakoval veliko). Imaš tako dobre poceni telefone, kot slabe poceni telefone... pa dobre drage in slabe drage telefone. Čez prst velja da komot lahko primerjaš nek višji srednji rang brand telefona (kaki samsungi za tam 500€ oglaševane) pa višji srednji rang kitajcev (ne glih neki noname - za tam okol 300€). Limone boš dobil pri obojih, podpora bo podobna... Ne moreš pa primerjat čungalunga kitajca za 100€ s znamko za 400-500€. Pač ne gre.

Tisti tvoj Zopo je dejansko primerljiv z Ace/Ace2. Pri obeh bo uporabnik hitro naletel na meje svojih živcev.

Po drugi strani, hčerka uživa v svojem low budget Elephone Trunk. Imho, za tistih 75€ ponuja veliko (pa se niti ne bom sekirala če zdaj crkne in bo treba še enega nabavit... pri taki ceni). Pa nekateri tukaj tudi trdijo da je Elephone en kur** of firme.
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

flameir je izjavil:

Mal sem googlal in gledal teste..za kolega se odločam med xiaomi mi4 in mi4c, morda redmi note 3.

IMHO Mi4c. Za dlako boljši (spet, IMHO) od Mi4... Note 3 je pa še premlad, se zna še kakšen problem pojavit.
Life is as complicated as we make it...

flameir ::

Hm, glede na dosedanje dosežke xiaomija, jim že malo zaupam. Je pa res, da je tole mediatek in ne snapdragon. Hmmmm...

Če bi naročil tole
http://www.honorbuy.com/595-xiaomi-redm...

moram zraven všteti 22,5°% DDVja verjetno, nekaj carinskih stroškov in pa poštnino? ddv se obračuna tudi za poštnino?

EDIT: Kolk časa pa mislte da tole potuje do SLO?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

Bojan xxxx ::

Pred par tedni sem za otroka iz Honorbuy (EU skladišče) naročil Xiaomi redmi 2 pro.
Naročil sem v ponedeljek, pričakoval da bo phone prišel čez kakšen teden. Vendar - presenečenje, v sredo je bil telefon že pri meni. Noro hitro. Če Nemci potrebujejo ene par dni se hitrost kitajcev prej kot v dnevih meri v urah (vsaj po mojih izkušnjah).

Pričakoval sem en povprečen telefon, kjer se bo plastika malo zvijala, touch včasih tudi štrajkal ipd. Ko sem ga preizkusil sem bil presenečen. Vse je delalo SUPER SMOOTH. Ko bom zase kupoval nov telefon, bom najverjetneje vzel kitajca.

SumTingWong ::

Ne kitajca, Xiaomi ;)

veqlargh ::

flameir: davek se računa na vrednsot pošiljke poštnino. So pogruntal naši, da so kitajci pošiljal izdelke vredne 1€ s 100€ poštnine :D

Zlikovec ::

Xiaomi mi4c je top telefonček ... čist primerljiv z Z3 Compact ampak za pol cene, kamera top, kvaliteta izdelave top, mogoče baterija mal slabša kot pri Z3C, ampak to je itak posledica 5.1 androida in radio active buga ...
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

SIMATIC ::

Pithlit je izjavil:

SIMATIC je izjavil:

Model zopota, ki sem ga imel je zp700. Primerjam ga pa s s3 neo, ki sem ga kupil za 199€.

Primerjamo torej zopota ki je ob izidu imel oglaševano ceno slabih $200 s samsungom ki je imel oglaševano ceno ob izidu slabih $600. Bravo.


S3neo ni nikoli stal 600 evrov. Prvotna cena je bila mislim, da 399, dobil si ga pa za okrog 300€ ob tistem času ko me je ZOPO ZP700 v Sloveniji stal 199€. Koliko je stal na kitajskem nima smisla razpravljat saj priznane znamke bi bile tudi cenejše če bi se lahko šle tako pišmeuhovsko podporo aparata po nakupu kot kitajci. Tu mislim predvsem na garancijo, ki si jo pri kitajcu lahko nekam saj vete kaj.

In primerjava ZOPOta s samsungom je upravičena, saj ta celotna tema trdi, da so kitajski telefoni podobnih specifikacij, enako dobri in cenejši kot telefoni priznanih znamk. To poveličevanje kitajcev je bil tudi eden od razlogov, da sem poskusil svojo srečo z enim od njihovih aparatov. Na žalost sem se opekel. V opomin ostalim.

mimo ::

Odločam se med Xiaomi redmi 2 note in meizu m1 metal (oba iz honorbuya eu warehouse razlika v ceni pa okoli 40 eur s poštnino vred) a lahko kdo mal svetuje, sam se osebno se bolj k meizu-tu nagibam . ker sem trenutno na Telekomu( Mobitel) me skrbi zaradi frenvenc pa bandov, če ma kdo izkušnje z frekvencami pa bandi bi prosu za pomoč.
pa kako je z google play services na xiaomiju če ma kdo izkušnje. Hvala :)

Bojan xxxx ::

Konkretno teh modelov telefonov ne poznam, na Xiaomi-ju redmi 2 pa google play dela brez problemov (tako kot tudi vse drugo). Za Google now (torej, da telefonu narekuješ mail, sms, ga sprašuješ za vreme ... in tisti ženski glas odgovarja) naprimer, pa se je treba malo potrudit in inštalirat google services, kar pa ni prevelik problem.

flameir ::

Nič, redmi note 3 naročen, poročam, ko pride :)

telexdell ::

mimo je izjavil:

Odločam se med Xiaomi redmi 2 note in meizu m1 metal (oba iz honorbuya eu warehouse razlika v ceni pa okoli 40 eur s poštnino vred) a lahko kdo mal svetuje, sam se osebno se bolj k meizu-tu nagibam . ker sem trenutno na Telekomu( Mobitel) me skrbi zaradi frenvenc pa bandov, če ma kdo izkušnje z frekvencami pa bandi bi prosu za pomoč.
pa kako je z google play services na xiaomiju če ma kdo izkušnje. Hvala :)

Na honorbuy te redmi note 2 s poštnino pride 209 €. Sam sem na Oppomart dal za vse skupaj 158€. Poslano iz EU in je trenutni status "na poti", torej bo pri meni v dnevu ali dveh (cca 8 dni od naročila)

PS- na giztop bi naj bil še cenejši. Obljubljajo brez carine a se sam nisem odločil, precej pa tu kupujejo Hrvati.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

SumTingWong ::

Tisti ki ste na Telekomu vas glede frekvenc nima kaj biti strah. 90% teh kitajcev ima frekvenco 1800Mhz, pri Telekomu je pa ta zelo razširjena. Za LTE govorim. Ostalo seveda dela kot more.

GUFY ::

Končno sem dobil pred 2 mesecema naročeni DOOGEE F5 pro. Telefon je solidne izdelave imam pa že dve težavi, namreč telefon se noče povezati preko opreraterja za prenos podatkov, preko wi-fi gre pa vse gladko. Zanima me če ja kakšena posebna nastavitev pri tem aparatu ali pa je z njim kaj narobe. Druga stvar ki je pa tudi kar moteča zelo težko je vstaviti sim kartico v telefon :(

Zaenkrat se še ukvarjam z težavami ampak upam da jih mi bo uspelo rešiti, predvsem je moteče nedelovanje prenosa podatkov.
V primeru da ima kdo kakšno informacijo ali rešitev tega problema se priporočam.

matobeli ::

A ročno si že poiskusil nastavit nastavitve za tvojega operaterja?

Plezalec ::

Evo, tko kupujem telefon in odločil sem se da bo kitajc! Mal sem se poglobil v tole zadevo, ker je teh telefonov malo morje. budget: 200-300€

Najprej sem gledal Elephone Vowney-ja (http://www.elephone.hk/), specifikacije na papirju za ceno 300$ odlične. Me pa malo skrbi ker imajo obupen customer support, na yt pa samo en review v ruščini....
Potem sem zagledu Xiaomi Mi4c. Fon zgledo odlično vendar ga Vowney dobesedno poje, če gledamo specifikacije. Danes sem videl še Redmi note 3(Čudno se mi pa zdi da ga sploh ni na njihovi spletni strani. Ve kdo zakaj?)
Potem seveda Oneplus... OPX je premajhen, Op2 malo predrag in ne da se mi zajebavat s temi invite-i.

Tko da se odločam med Redmi note 3 in Vowney....

Ma kdo podobne izkušnje?

P.S.: Vowney lahk samo pre-sale, tko da sem malo skeptičen glede dobavnega roka...

LP

MaterVola ::

Redmi Note 3 je izšel 27. novembra. Na čigavi strani ga ni?

GUFY ::

matobeli je izjavil:

A ročno si že poiskusil nastavit nastavitve za tvojega operaterja?


Poizkusil sem že vse pa ni napredka :(

polde66 ::

Sam tolk Lenovo K3 note je zakon, tud prot Xiaomi redmi note 2, boljša podpora na need.rom, delovanje baterije znatno boljše( daljše), izdelava čist solidna... In sploh ni slab telefon
polde

Pithlit ::

Plezalec je izjavil:

budget: 200-300€

Poglej si še kak ZUK Z1... al pa (kar hvaljen) LeTV le one pro.

http://www.honorbuy.com/556-letv-le-one...
Life is as complicated as we make it...

renofkinja ::

sam se odločam med redmi note 2 16gb al 32gb. niker pa ne najdem dobrega gpu benchmarka med tema dvema razlicicama ker 16gb ima gpu clockan na 550mhz 32gb pa na 700mhz kar pa ni tako malo razlike. je smesno da se omenja samo cpu clock pa rom, gpu pa ne. naj se najdeta dva junaka z dvema razlicnima pa postata benche.

Zgodovina sprememb…

GUFY ::

GUFY je izjavil:

matobeli je izjavil:

A ročno si že poiskusil nastavit nastavitve za tvojega operaterja?


Poizkusil sem že vse pa ni napredka :(


Pa mi je uspelo nastaviti prenos podatkov tako, da sem telefon končno pripravil do normalnega delovanja ;)

FX6300B ::

Plezalec je izjavil:

Evo, tko kupujem telefon in odločil sem se da bo kitajc! Mal sem se poglobil v tole zadevo, ker je teh telefonov malo morje. budget: 200-300EUR

Najprej sem gledal Elephone Vowney-ja (http://www.elephone.hk/), specifikacije na papirju za ceno 300$ odlične. Me pa malo skrbi ker imajo obupen customer support, na yt pa samo en review v ruščini....
Potem sem zagledu Xiaomi Mi4c. Fon zgledo odlično vendar ga Vowney dobesedno poje, če gledamo specifikacije. Danes sem videl še Redmi note 3(Čudno se mi pa zdi da ga sploh ni na njihovi spletni strani. Ve kdo zakaj?)
Potem seveda Oneplus... OPX je premajhen, Op2 malo predrag in ne da se mi zajebavat s temi invite-i.

Tko da se odločam med Redmi note 3 in Vowney....

Ma kdo podobne izkušnje?

P.S.: Vowney lahk samo pre-sale, tko da sem malo skeptičen glede dobavnega roka...

LP


če kupuješ telefon za 300EURpojdi samo stran od elephona , res da so specsi ok problem je izdelava, na otip čutš da je cheap plastika govorim o P6000 , ga imam sedaj mama in se ji je po pol leta napihnila baterija , drugače pa povej zakaj boš uporabljal telefon , misliš imeti gor custom rome , ali samo da deluje stock itd ker jest bi na tvojmu mestu rajš odloću za redmi note 3 , elephone je firma ki ima taprve 3/4 leta support (romi) potem pa telefon pozabjo , saj imajo na vsake pol leta nov flagship , sem jih parkrat kontaktiral preko maila glede neke zadeve pa ni bilo nobenega odgovora

PS: sem se šele sedaj spomnil poglej tudi za kakšnim Xiaomi Mi 4C bi znalo biti ok ker ima snapdragona not to ponavad pomen da je custom romov na pretek
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

SumTingWong ::

Mi4c ima zaenkrat samo alpha CM 12.1, to ej pa to od Custom ROM.
Je pa sam telefon in izdelava na pravem mestu. Priporočam.

Ali pa morda Xiaomi Redmi Note 2/3.

veqlargh ::

Ampak tistle elephone ma super kamero. Me res zanima kakšne slike dela.

FX6300B ::

morda že res sam ko ti nič ne pomaga ko nima camera2 api supporta XD jst sem mx4 ko brickal po nerodnosti zato sem kakšen mesec nazaj nabavil nexus5 pa je ful razlika kako naredi hdr hitrejš, ker ima camera2 support

SumTingWong je izjavil:

Mi4c ima zaenkrat samo alpha CM 12.1, to ej pa to od Custom ROM.
Je pa sam telefon in izdelava na pravem mestu. Priporočam.

Ali pa morda Xiaomi Redmi Note 2/3.

my bad čeprav mislim da še bojo :D
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

veqlargh ::

Hm, a ni camera2 api del androta 5-1? Lollipopa skratka?

EDIT: aha, vidim "težavo". Ampak ta api podpira zlo malo fonov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: veqlargh ()

FX6300B ::

ja vbistvu je kokr jst vem sam more proizvajalc nevem kaj narest XD ker lahko drugače vidiš z manual camera compactibility če je kompaktibilno z tistimi funkcijami manual focus , raw ja res so redki vendar se pomoje splača gledati tudi to sploh če je uporabniku kamera pomembna , razlika je kot dan in noč baje tudi ta RAW sicer še nisem kaj dosti testiral :D ni časa šola itd. bom si en vikend čas uzel pa da sprobam use
May the force be with you!
««
71 / 132
»»