» »

Katero midi-tower ohisje?

Katero midi-tower ohisje?

user-pass ::

Ne tako stare komponente imam montirane v zelo starem Chieftec ohisju, po moje mora biti ze star okoli 12 let.
Notri je cel sop 80mm ventilatorjev, ki rostiljajo kot pri B51 bombniku, zato bom nabavil novo ohisje s 120mm+ ventilatorji.
Prioriteta je tihost in kvaliteta, ker cena niti ni pomembna, v mejah normale sicer. Racunam nekako na 100-150€ rang.
Pomembno je se, da mi direktno na HDD-je pihata vsaj dva ventilatorja, ostale stvari mi niti niso pomembne. Po moznosti ne bi imel kaksnega vesoljskega dizajna.
Najraje bi nabavil na Mindfactory. Bi bil mogoce kaksen Antec dobra izbira?

Zanima pa me se, kateri najsibkejsi napajalnik bi mi zadostoval za tole konfiguracijo:
Abit IP35 Pro plata, Quad Q6600 CPU, 3 (eventuelno 4) HDD in en SDD, Geforce 8500GT in par ventilatorjev.
Sedaj imam notri Scythe 500W Stronger 80 Plus, sibkejsega bi najbrz ze tezko dal notri?

Najlepsa hvala za odgovore!!

Han ::

NZXT Phantom 530 bo kmalu naprodaj. 8-)

user-pass ::

Pred leti sem prijatelju sestavil kisto z enim ohisjem od te firme in nisem bil nic impresioniran nad "tisino". Je sedaj kaj bolje? Resno rabim nekaj res tihega.
Sicer pa vidim, da se ta NZXT ze prodaja v Nemciji po 100€.

mgermo ::

Fractal Design ohišja so kul. Jaz imam Mini. Je zelo uredu, ampak če imaš hrupne komponente, zvok ne bo zadržal notri.

opeter ::

Samo ohišje nikoli ni glasno. Glasni so ti lahko edino ventilatorji (recimo v napajalniku + seveda ostali)

Še v starih časih sploh so bile kište tihe. Zakaj? Ker ni bilo (toliko) ventilatorjev. Recimo pri 486 DX/2 66 MHz nam je v takratnem družinskem računalniku crknil ventilator na procesorju, pa je vseeno delovalo brez problemov. No, na to smo prišli komaj po kakšen letu ali dveh, ko smo hoteli ohišje izpihati. Edini (delujoč) ventilator v kišti je bil samo tisti od napajlanika.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

user-pass ::

Geforce je pasiven, na CPUju bo v kratkem CoolerMaster HyperTX 3 Evo, 80mm ventilatorji so pa vsi po vrsti glasni, sicer od razlicnih firm; nazadnje sem dal pred kaksnim letom not b-quiet in je res tih ampak tudi cisto neefektiven. Zato iscem ohisje, ki ima ze po defaultu kaksne kvalitetne vente notri, velike in tihe.

Janac ::

Po načelu je tako da dajejo v ohišja cheap vente, samo za to, da privabijo več kupcev. Žal smo v takih časih v katerih dol visi proizvajalcem za kvaliteto in zanesljivosti ampak samo za to da prodajo čimveč. Zase sem pol leta nazaj vzel CM 690 II za 100eur in vedno ko ga vidim mi gre na bruhanje ta gmota plastike, ki škripa povsod...

user-pass ::

Sem narocil Fractal Design Define R4 Arctic White, upam da bo ok. S 88€ se mi zdi dokaj poceni.
Ima se kdo kaksno idejo glede napajalnika, je 500W prevec za to kar imam? Rad bi cim manj :)

Mogoce se priporocilo za prihodnost, kateri ventilatorji so res dobri in tihi? Kot receno, imam en B-quiet in ga reklamirajo kot oh-in-sploh je pa en navadn jajc. So katere res dobre firme pri teh stvareh?

Hvala za vse odgovore!

mgermo ::

Imam Noctuo NF-S12B in NF-P12, ki se hvalijo po tišini, če te zanima.

opeter ::

Za ventilatorje rabiš nekaj takega:
 Zalman Fanmate 2

Zalman Fanmate 2



... in ventilator bo čudežno utihnil.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Janac ::

user-pass je izjavil:

Sem narocil Fractal Design Define R4 Arctic White, upam da bo ok. S 88€ se mi zdi dokaj poceni.
Ima se kdo kaksno idejo glede napajalnika, je 500W prevec za to kar imam? Rad bi cim manj :)

Mogoce se priporocilo za prihodnost, kateri ventilatorji so res dobri in tihi? Kot receno, imam en B-quiet in ga reklamirajo kot oh-in-sploh je pa en navadn jajc. So katere res dobre firme pri teh stvareh?

Hvala za vse odgovore!


Verjetno bi tvoj komp poganjal kvaliteten 350-400w napajalnik, recimo nekaj s 30-40A na 12V.

mgermo ::

opeter je izjavil:

Za ventilatorje rabiš nekaj takega:
 Zalman Fanmate 2

Zalman Fanmate 2



... in ventilator bo čudežno utihnil.


To ima že integrirano v ohišje.

gruntfürmich ::

morda kupiš pasivni napajalnik. jst ga imam plan ko se bo komp menjal, da so praktično vse fanless.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ru7 ::

Kje stane 88€? :)

user-pass ::

ru7 je izjavil:

Kje stane 88€? :)

Tukaj. Prejsnji teden je bil 88€, sedaj je 91. Se pa cene tudi dnevno spreminjajo.
Zraven sem vzel se CoolerMaster HyperTX 3 Evo za 17€.

Andrej14 ::

Kak rabljen Antec nine hundred,jz sem ga na bolh stknu za 45 eur,...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ohišje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
646664 (4953) Janac
»

SilentPC - ideja in izboljšave

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
313381 (2599) mr1two
»

nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
172096 (1733) dzinks63
»

Tih racunalnik do 1000 Eurov

Oddelek: Kaj kupiti
221978 (1539) Čmrlj
»

Najtisji napajalnik ?!

Oddelek: Kaj kupiti
442394 (1175) C_maniak

Več podobnih tem