» »

Poštno ležeče

Poštno ležeče

kekci ::

Zanima me , ce je ze kdo naroceval pošiljke na postno
lezece v Avstriji.

Bananovec ::

Potrebujem en hiter odgovor. Rad bi poslal nek artikel nekomu in me zanima, če je možno poslati poštno ležeče na katerokoli pošto v Sloveniji? Nekako nikjer nisem opazil, da kdo uporablja tak način pošiljanja pa zato nimam nič informacij.
PS Se opravičujem, za obuditev prastare teme.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

astras ::

seveda je mogoce.. nekaj stane.. v avstriji vem da je 1€ (imajo pa 3 tedne pri njih), za slo pa nisem preprican
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

madebenc ::

Če pošljem nekomu poštno ležeče navadno pismo po Sloveniji, ali isto poštnino plačam kot bi mu poslal na domači naslov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madebenc ()

radmannsdorf ::

Da. Plačaš enako, le da naslov daš takole:
Janez Madebenc
Poštno ležeče
6000 Koper
oz. pri večjih krajih, napišeš točno na katero pošto naj gre.

Zgodovina sprememb…

madebenc ::

Ker pošiljam v Radovljico (predvidevam, da ni več pošt v tem kraju), bo najbrž zadoščalo 4240 RADOVLJICA?

radmannsdorf ::

Tako ja. Kaj pa mi pošiljaš? "Radmannsdorf ist eine Stadt in Krain (Slowenien), Radovljica."
Haha :)

wasd ::

-------------------

Kakšne imate izkušnje s poštnim ležečim v Sloveniji?
Sem v zadnjem letu na Pošti Slovenije koristil to storitev že parkrat in vsakič se mi je zdelo, da sem na loteriji. Storitev je sicer super, če greš na dopust za recimo 14 dni in nočeš težiti sorodnikom, naj ti praznijo nabiralnik, veš pa, da boš dobival precej pošte. In stane le 4EUR na osebo.
AMPAK:
Problem je, ker nimajo na pošti popolnoma nobene evidence, kaj pri njih "leži" zate. In problem nastane, če tudi sam ne veš, kaj naj bi te že čakalo in kaj je še na poti (npr. v primeru, da veliko naročaš iz tujine).
Včeraj grem po koncu dopusta na pošto, da poberem, kar je prišlo. Pridem domov in po pregledu ugotovim, da bi moralo priti še nekaj stvari. Grem nazaj na pošto, rečem naj še malo pobrkljajo po poličkah in res, čakalo me je še eno pismo. Super, vsaj nekaj, nato povem, da bi moral priti še paket iz Francije. 5 minut je brkljala po vseh živih predalih, prostorih, poličkah. A ga niso našli. Sedaj doma računam, da bi moral paket vsekakor že zdavnaj priti. Tako lahko le čakam in upam, da je še na poti. Če je že pri njih, ga ne bom več videl. In tudi, če ne pride (ni sledljiva pošiljka), lahko le pokličem v maribor v center za izgubljene pošiljke, kjer mi bo toti štajerc po tem, ko mu bom povedal, kateri izdelek iščem, zagotovil, da bo poiskal - in ga seveda "ne našel". Sami pa s pošte vsekakor ne bodo poklicali, če ga po nekem naključju enkrat najdejo v nekem kotu.

Imate kakšne podobne izkušnje s to storitvijo?
Sej je v teoriji fina in načeloma deluje, ampak bi bilo res tako težko imeti neko evidenco, kaj prejmejo in kaj te čaka. Ali morda le naredili škatlo "za Janeza Novaka".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wasd ()

GrimReaper ::

Podobno, sem imel tudi sam kako leto poštno ležeče, ko sem na veliko naročeval iz tujine, ampak sem hodil 2x na teden gledat.
Dobil sem vse, mogoče kakšne pošiljke ne takrat ko sem bil tam, ampak kakšen teden kasneje, ko sem šel še enkrat in opazil da bi moralo že priti.
Morali bi imeti enako listke, ki jih dajejo v kaslc, drugače je še bolj smotano kot če imaš standardno.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

radmannsdorf ::

Grim, če te ni doma, te čaka listek in je vsaka pošiljka potem poštno ležeča.
Poanta poštno ležeče je diskretnost. Da nihče ne opazi da si folk kupuje erotične igračke. Naprimer :)

wasd ::

Listek pustijo le, če je pošiljka prevelika za nabiralnik. Če pa naročaš tudi drobnarije, ti jih nabašejo v nabiralnik in se že po treh dneh vidi, da si zdoma.

SmeskoSnezak ::

Kako iz tujine poslati POSTNO lezece v Slovenijo? Ce ne veste, bi pa prosil za telefonsko stevilko, kjer bi znali vedeti tocno. Hvala lepa
Smesko (tm)
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8434176 (17296) AgiZ
»

Posta Slovenije po kavbojsko

Oddelek: Loža
368535 (7047) imagodei
»

Dostavna služba dostavila kr nekomu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10022890 (16382) xxxul
»

Poštno ležeče Spielfeld

Oddelek: Kaj kupiti
3213620 (3590) shadow7
»

Poštar mi je v kaslcu pustil prazno odprto koverto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8116734 (12949) Janac

Več podobnih tem