» »

ADSL + Staticni IP = Registracija domene?

ADSL + Staticni IP = Registracija domene?

kavka14 ::

Zanima me ali je kdo že postavljal WEB server na ADSL z staticnim IP na katerega je registriral domeno? No sam sem sedaj v podobne polozaju. Domeno sem registriral na arnesu zdej pa moram zadevo registrirat se v vrhnji DNS server .si domene. En IP na katerega lahko postavim DNS je itak moj, kje pa naj dobim drugega, ki ga Arnes zahteva??

Hvala vam za pomoč

--
Aleš :)

Soprano ::

Najlažje boš to uredil s kakšnim kolegom =)

madmitch ::

Ni res, meni so to na SiOLu uredili v eni uri in to brez vsakršnih zapletov. Izpolniti moraš Vlogo za upravljanje z domeno in jo porlati na SiOL in malo potelefonirati, pa bo. Najbolje, da pokličeš na SiOL in vprašaš s kom moraš govoriti za domene in s kom za e-mail in kaj bi rad.
zakaj pa rabiš svoj DNS? A SiOLovi niso dobri?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

kavka14 ::

Ja ne vem na Arnesu zahtevajo primarni DNS in sekundarni (najmanj eden) pa sem pol tako razmisljal, da na svojem serverju instaliram DNS server (primarni) in pol sekundarni bi bil ocitno lahko SiOLov........

BTW: A jd morda mozno, da sploh ne instaliram DNS serverja na svoji masini??? Kako bo pa pol z novimi domenami (virtualnimi) v mislu test1.mojadomena.si, test2.mojadomena.si,...???

--
Ales :)

rihtanet ::

2 dns ti lahko dam na www.rihta.net (brezplačno)

jeso ::

Ali je treba siolove strežnike plačati? Najbrž tega nočejo dajati zastonj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

spletno gostovanje - delovanje

Oddelek: Loža
61667 (1524) wini
»

Domena in DNS - problem

Oddelek: Izdelava spletišč
71413 (1283) Gwanaroth
»

Postavitev web serverja na domači mašini z WinXP

Oddelek: Omrežja in internet
143019 (2684) Gwanaroth
»

DNS strežnik / infrastruktura

Oddelek: Programska oprema
91127 (1011) Djuro
»

domena popr+mail

Oddelek: Omrežja in internet
91159 (1050) Blisk

Več podobnih tem