» »

So Lenovo prenosniki dobri?

So Lenovo prenosniki dobri?

«
1
2

lommmp ::

Pozdrav,

zanimam se za nakup prenosnika do 500€ - gre se mi da ima močno grafično kartico saj ga bom uporabljal tudi za kakšno igrico. Torej iščem računalnike po specifikacijah, ki so pa v tem cenovnem razredu pri Lenovu še najboljše. Moti me namreč da te firme ne poznam niti malo, ne vem iz kje prihaja nevem če je kakovostna-nevem nič. Zato prosim za nasvet oz. pomoč, da mi nekdo pove o nji in če se jo splača izbrat.

Lp

šernk ::

Lenovo je kitajski proizvajalec, kupljene ima firme IBM (thinkpad) in medion.

spadajo med top robo v vseh cenovnih razredih, tako da z njimi ne moreš zgrešit dosti.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

blackbfm ::

Jah takole je, tok dnarja tok (ne nujno vedno) muske. 500e je bolj vstopni segment pri laptopih, tako da neke hude kvalitete ne pričakuj, ne glede na proizvajalca. Če hočeš dobro in robustno ohišje (elektronika je itak tam tam) se boš moral pa izkašljat krepko preko 1000e.

šernk ::

Če hočeš kvalitetno ohišje seveda padeš v razred elitebooka in thinkpada, še vedno so pa lenovo pri vrhu po kvaliteti ohišja tudi v segmentu za 500€ (ko sem prijel acer v roke sem se recimo odločil da ga ne vzamem v eni sekundi)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zheegec ::

Lenovo je največji proizvajalec računalnikov na svetu. Čeprav njihove cenejše prenosnike izdeluje Asus trenutno.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Castiel ::

tudi če asus izdeluje cenejše prenosnike je to čisto OK, saj ima tudi Asus precej ok zadeve.

Kar kupi lenovo, ti sigurno ne bo žal.

blue ::

Niso vsi lenovoti enaki... Vse je odvino od serije..
Moj lenovo iz budget razreada (takrat Thinkpad R51) je bil katastrofa.. Rob ohišja se je odlomil, "hinge" na ekranu se je pokvaril.
Izkušnje s serijo T so čisto drugačne in bo tudi moj naslednji nakup..

šernk ::

Kako se ti lahko na thinkpadu odlomi rob? Meni je zletel iz 1,5m višine pa je zvilo rob, nikakor pa ne zlomilo. Saj thinkpadi so vendar iz magnezija narejeni komplet ohišje. Imel R61 in T61 in po ohišju nista bila precej različna, mogoče malce linije to je pa to (še to ne vem). Rob se mi je pa zvil pri vhodu za 2 USBja, torej kjer je bil daleč najtanjši vse skupaj 1mm za 1mm košček...ampak ga je zvilo, ne odlomilo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Castiel ::

kako ti je uspelo takšno ohišje uničit?!?



To je še bolj trpežno od starih Nokij :D Je pa možno, da si slučajno dobil slab primerek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

Zheegec ::

On ni imel T serije, imel je R serijo, kar je predhodnik sedanjih thinkpad edge E serij.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Invictus ::

Kupi Thinkpad serijo. Cene se začnejo nekje pri 500-600 EUR.

Lahko pa ti tudi crkne, kot karkoli drugega. Sam jih uporabljam že 10 let, pa je šel samo 1x trdi disk. Plačaj za 3 letno garancijo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

blackbfm ::

sej disk nima kaj crknit, če ni defekten že v osnovi..razen če mečeš prižgan laptop okoli

šernk ::

Zheegec je izjavil:

On ni imel T serije, imel je R serijo, kar je predhodnik sedanjih thinkpad edge E serij.


R51 ni noben predhodnik edge serije in imajo še vedno pravo trdno ohišje (praktično enako kot T51)

kot pravim sam med R61 in T61 razen mogočih razlik v linijah nisem našel (pa sem imel mojega R61 2,5 let v uporabi, na sosednji mizi je bil pa cimrov T61 2 leti). Thinkpad edge je pa neka škart roba, zakaj ima ime thinkpad nimam pojma :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

čuhalev ::

Včasih so imeli (za moje pojme) boljšo tipkovnico, torej tipka ob tipki, ne pa sedaj ko je med tipkama prazen prostor, funkcijske tipke pa so narinjene skupaj.

Se pa strinjam, da drugega kot T in X serij se naj ne gleda.

Moj thinkpad X serije mi deluje že pet let in pol in upam, da mi zdrži čimdlje, ker tele nove tipkovnice res ne maram. :P So mi pa zamenjali ventilator, saj je po 2,7 letih začel obupno „vreščati“, torej pomeni triletna garancija neko prednost.

Invictus ::

blackbfm je izjavil:

sej disk nima kaj crknit, če ni defekten že v osnovi..razen če mečeš prižgan laptop okoli

Seveda crkne. Kot karkoli drugega.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

blue ::

@Castiel
Nisem bil posebaj grob, ko sem odlomil vogal ohišja..
Računalnik sem imel v nahrbtniku in ko sem vstopil v avto sem ga udaril ob vrata.. (torba na vrhu ni bila podložena)..

Itak pa če išče računalnik za 500EUR ne more pričakovati vrhunske kvalitete ohišja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blue ()

Castiel ::

true, true. Vseeno lahko pričakuje boljšo reč, kot če kupi kakega hp envy za bistveno več denarja :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

driver_x ::

Invictus je izjavil:

blackbfm je izjavil:

sej disk nima kaj crknit, če ni defekten že v osnovi..razen če mečeš prižgan laptop okoli

Seveda crkne. Kot karkoli drugega.


Ali pa še bolj!

#000000 ::

Lomili so se tudi desni panti, ne vem kako in zakaj ampak nekaj časa kar serijsko.

blackbfm ::

Seveda crkne. Kot karkoli drugega.


ja, samo v lenovu nič več ali manj kot drugje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Zheegec ::

blackbfm je izjavil:

Seveda crkne. Kot karkoli drugega.


ja, samo v lenovu nič več ali manj kot drugje

Ni nujno. Boljši Thinpadi imajo senzor udarcev, ki HDD ustavijo, ko zaznajo udarec oz prosti pad :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nUUb ::

Kaj ni to vgrajeno v sam HDD, kot prenosnik?
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

blackbfm ::

Bi blo pametno ja. No pri mojem "elite"booku moraš naknadno inštalirat hpjev program, dvomim da ta driveguard deluje brez njega - kar bi bil oz. je precej fail. Je pa dovolj da lahko napišejo pod specifikacije da podpira to ultrasuperduper funkcijo.

PacificBlue ::

Imel sem lenovo N500, z njim si lahko tudi kakšno igro odigral, nisem pa bil najbolj zadovoljen z kvaliteto izdelave, mi je po mesecu dni uporabe odletela tipka F7, prav pol metra v zrak. To so mi popravili, po preteku garancije pa se je pokvarila še matična plošča. Za tak denar je pač tako.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

driver_x ::

Zheegec je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Seveda crkne. Kot karkoli drugega.


ja, samo v lenovu nič več ali manj kot drugje

Ni nujno. Boljši Thinpadi imajo senzor udarcev, ki HDD ustavijo, ko zaznajo udarec oz prosti pad :)


Od boljših prenosnikov bi pričakoval, da HDDja sploh nimajo.

Invictus ::

Če plačaš extra, jih nimajo.

Nekateri pa sploh nimajo več placa za HDD
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Silvo ::

Vsi proizvajalci imajo dobre in slabe modele.
Vse skupaj me spominja na tisto kaj je boljše...vse pa je itak made in china.
<object width="420" height="315"><param name="movie" value="//www.youtube.com/v/OIh78GiTqrE?hl=sl_SI&amp;version=3"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="//www.youtube.com/v/OIh78GiTqrE?hl=sl_SI&amp;version=3" type="application/x-shockwave-flash" width="420" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>
Silvo

r3dkv1c4 ::

driver_x je izjavil:

Zheegec je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Seveda crkne. Kot karkoli drugega.


ja, samo v lenovu nič več ali manj kot drugje

Ni nujno. Boljši Thinpadi imajo senzor udarcev, ki HDD ustavijo, ko zaznajo udarec oz prosti pad :)


Od boljših prenosnikov bi pričakoval, da HDDja sploh nimajo.

trend prenosnikov je še vedno hdd kot sekundarni disk....tudi pri boljših različicah...

thinkpad je bolj poslovna različica lenovo prenosnikov.


Za vsakdanjo rabo in še kakšen gamming z zmerno kvaliteto igranja zadošča ideapad z dobro grafoično podporo.

Sam si lastim dva lenovo in sem zelo zadovoljen z obema, sta izredno tiha, imata super tipkovnico, lenovbo nudi odlično podporo, itd

MilanP ::

redkvica79> trend prenosnikov je še vedno hdd kot sekundarni disk....tudi pri boljših različicah...

mjhm ja pomoje pa tut res

najd mi en resn poslovn ultraportable k ma not disk

in ga vrz v kanto, ker spada not

Invictus ::

ultraportable tako ali tako niso resni ...

premalo RAMa ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

r3dkv1c4 ::

MilanP je izjavil:

redkvica79> trend prenosnikov je še vedno hdd kot sekundarni disk....tudi pri boljših različicah...

mjhm ja pomoje pa tut res

najd mi en resn poslovn ultraportable k ma not disk

in ga vrz v kanto, ker spada not

ja kolega po moje pa kr res.....če pogledas v celoti je se vedno tako.....če pa iščeš specifično serijo potem se pa dobi brez hdd....govorim vsesplošno.

driver_x ::

Invictus je izjavil:

ultraportable tako ali tako niso resni ...

premalo RAMa ...


Odvisno za kaj ... Jaz delam (eclipse, mysql, glassfish/tomcat, firefox) na enem ultrabooku, zraven pa imam odprt še mail, safari, koledar in pogosto še itunes, pa nimam nobenih problemov z ramom. Na drugi strani pa imam še enega Lenovota, ki je večji, težji, počasnejši, ... a res tudi cenejši.

Invictus ::

Večinoma delam z virtualkami.

Včasih žal rabim 16 GB. Ultrabooka za to še nisem našel ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

r3dkv1c4 ::

driver_x je izjavil:

Invictus je izjavil:

ultraportable tako ali tako niso resni ...

premalo RAMa ...


Odvisno za kaj ... Jaz delam (eclipse, mysql, glassfish/tomcat, firefox) na enem ultrabooku, zraven pa imam odprt še mail, safari, koledar in pogosto še itunes, pa nimam nobenih problemov z ramom. Na drugi strani pa imam še enega Lenovota, ki je večji, težji, počasnejši, ... a res tudi cenejši.

si se hotel pohvalit da je apple "stroj" ostalo pa šara....

smešno....

....apple je šrot, ker za tako ceno dobim 2x boljšo makino.
Pa tudi nisi napisal kakega lenovo imaš....ne pljuvat kar vsevprek.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: driver_x ()

šernk ::

Če se gremo primerjave kaj komu teče...je vse odvisno od optimizacije sistema in nikakor od znamke prenosnika:D

jst sem na 2GB rama fural linux+ muzika+ torrent+ chromium + virtualbox (windows 7)+ solidworks pa še kaj je najbrž teklo v ozadju, problem je pač nastal ko je rama zmanjkalo :P

človek kupuje prenosnik do 500€ in v tem razredu je od kvalitete kar mene vprašate le lenovo in asus. (HP in acer ne moremo štet med kvaliteto, pri acerju se tipkovnica zvije, če jo samo grdo pogledaš, HP je pa itak klasa zase)

drugače z thinkpadom X1 ne more zgrešit, ampak je zadeva 2k€ (4x več kot je trenuten proračun)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

r3dkv1c4 ::

šernk točno tako.....ampak tudi acer ni slab....se kar dobro obnese.
Tipkovnica je sicer na videz krama ampak deluje....se ne zlomi ali pa da bi odpovedovale tipke....brat ima acer-ja že nekaj let in dela bp.

r3dkv1c4 ::

lommmp je izjavil:

Pozdrav,

zanimam se za nakup prenosnika do 500€ - gre se mi da ima močno grafično kartico saj ga bom uporabljal tudi za kakšno igrico. Torej iščem računalnike po specifikacijah, ki so pa v tem cenovnem razredu pri Lenovu še najboljše. Moti me namreč da te firme ne poznam niti malo, ne vem iz kje prihaja nevem če je kakovostna-nevem nič. Zato prosim za nasvet oz. pomoč, da mi nekdo pove o nji in če se jo splača izbrat.

Lp

katere igre pa imaš namen poganjat...ker v tvojem budžetu je težko dobit kakšno zmogljivo grafo!

opeter ::

Moji materi sem pred leti kupil (rabljen) Lenovo Thinkpad T61. Še danes deluje brez problemov (potrka na les).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

darkolord ::

R51 ni noben predhodnik edge serije in imajo še vedno pravo trdno ohišje (praktično enako kot T51)
T51 ne obstaja. T4x pa je imel pokrov iz magnezija, spodnji del pa iz titana in kompozita s karbonskimi vlakni.

R51 tega ni imel.

KTr1sk ::

šernk je izjavil:

(HP in acer ne moremo štet med kvaliteto, pri acerju se tipkovnica zvije, če jo samo grdo pogledaš, HP je pa itak klasa zase)

drugače z thinkpadom X1 ne more zgrešit, ampak je zadeva 2k€ (4x več kot je trenuten proračun)

kaj je tako narobe pri HPju pri samem ohišju prenosnika,kaj je tako nekvalitetnega?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

šernk ::

S HPjem je vsaj bilo vse narobe (pregrevanje, drugi problemi zaradi serijskih napak, ko prideš do razdiranja HPja se pa komaj prične veselje)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Castiel ::

šernk je izjavil:

HP in acer ne moremo štet med kvaliteto, pri acerju se tipkovnica zvije, če jo samo grdo pogledaš, HP je pa itak klasa zase)


Tipkovnica se acerjem sicer morda res zvija pri cenejših modelih, sicer pa so sestavljeni odlično, imajo super komponente za majhen denar in se ne pregrevajo.
Je pa sigurno neprimerno slabše ohišje od lenova. Ni nevem kaj kvalitetno, ni pa niti slabo. Pač neka sredina z odličnimi cenami.

Z dvigom cen se dvigne tudi kvaliteta ohišij tako pri lenovu kot acerju.

glede hp nevem nič.

Čudno je sicer, da nihče ne omeni Asusa, ki ima precej dobre laptope.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

lommmp ::

Hvala vsem za objasnitve :)

Invictus ::

Ljudje pri laptopih prevečkrat gledajo na performance in pozabijo da je ohišje in hlajenje bolj pomembno ...

Da ne govorim o teži ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

r3dkv1c4 ::

Castiel je izjavil:

šernk je izjavil:

HP in acer ne moremo štet med kvaliteto, pri acerju se tipkovnica zvije, če jo samo grdo pogledaš, HP je pa itak klasa zase)


Tipkovnica se acerjem sicer morda res zvija pri cenejših modelih, sicer pa so sestavljeni odlično, imajo super komponente za majhen denar in se ne pregrevajo.
Je pa sigurno neprimerno slabše ohišje od lenova. Ni nevem kaj kvalitetno, ni pa niti slabo. Pač neka sredina z odličnimi cenami.

Z dvigom cen se dvigne tudi kvaliteta ohišij tako pri lenovu kot acerju.

glede hp nevem nič.

Čudno je sicer, da nihče ne omeni Asusa, ki ima precej dobre laptope.

Acerji imajo včasih težave s temperaturo...poznam 3 primere, vsi so različni modeli, kar pa ne morem trdit za lenovo.
Kar se ohišja tiče, je lenovo kar v redu(notesnik tako ali tako ni za po tleh metat).

Asus je super znamka ampak malo predraga v primerjavi s konkurenco.

gslo ::

A je lenovo thinkpad linija še vedno dobro podprta/popularna v linux okolju?

gledam od x1 do w530, tko da me bolj zanima kaj je danes premium znamka, poleg applove linije. potem bom razmišljal katero potrebo bi zadostil (prenosnost z x1 ali nadomestek desktopa z w530). eno jabolko že imam, pa ne bi rad kupil še drugega.. še tega bom prodal. se selim na odprtokodne rešitve. :-P

Invictus ::

Počakaj s Thinkpadi do konec oktobra ko pridejo ven novi s Haswellom.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

šernk ::

Vsi prenosniki lenova, ki sem jih doslej testiral delujejo na ubuntu out of the box. Je pa treba ponavadi počakat kakšen mesec ali dva ko pride nova serija prenosnika ven, do takrat se zna kakšen bug pojavljat (meni na valueline g560 ni deloval izhod za slušalke recimo mislim da takrat na ubuntu 11.10, na 12.04 je bila zadeva pa že popravljena in je vse delovalo spet out of the box).
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jkocja4 ::

Eno vprašanje glede tega laptopa: http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ra...

Cena se mi zdi ugodna. Kokr berem, večinoma pravte, da so Lenovo zadeve v redu. Kaj recimo temu na linku manjka do tistih, ki stanejo 700 in več EUR?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jkocja4 ()

boogie_xlr ::

Procesor je eno generacijo starejši, disk je počasen, zaslon glede na velikost ni fullHD ampak le HD+, nima Gbit etherneta in nima ločenega grafičnega čipa.
Za internet in filme je OK, za karkoli drugega pa žalost.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosni računalnik za študij strojništva

Oddelek: Kaj kupiti
467843 (6515) Barbarpapa2
»

HP Prenosniki 2017

Oddelek: Kaj kupiti
4110726 (9484) MTB
»

Dober laptop, ki ni HP (Lenovo / Dell?)

Oddelek: Kaj kupiti
194068 (3385) Ales
»

Lenovo IDEAPAD vs THINKPAD

Oddelek: Kaj kupiti
4810027 (7933) Invictus
»

LENOVO Thinpad ali HP Elitebook?

Oddelek: Kaj kupiti
497710 (6033) Invictus

Več podobnih tem