» »

Kateri napajalnik?

Kateri napajalnik?

mare87 ::

Napajalnik bi naj služil navijanju in dobri stabilnosti.
Qdi Kudoz 7a(kt266)
Amd 1700+
Abit Siluro GeForce 4 Ti 4200(64)
512 rama(266)
Wd 40gb(5400)
Sony 52x
Liteon 42,24,42
Motorola 56k

Nameravam pa vlagat tam od 13.000 do 16.000.
Katerega priporočate?

hvala

lp

mare87 ::

Kaj mislite o tem napajalniku:HPC-360-202 ATX 360W CE, za P4 (ATX-12V V. 1.1) z aktivno PFC za 13k ali pa če bi investiral malo več 17k- EC/350 w ATX napajalnik P4. Kateri je boljši in bolj tih?

boštjan ::

vzami tega za 13k,v AGT če se ne motim

upirna ::

Jaz nameravam kupiti Chieftec-a in če si pripravljen vzeti popolnoma nov napajlnik 360W se lahko zmeniva za 12.000 SIT.

mare87 ::

Kaj ti ga nameravaš kupit potem pa takoj prodat?

upirna ::

Ja, ker imam zdele 420 W napajalnik (na 400 W se mi sistem sploh ni zbudu), tako da ne rabim napajalca. Saj vem, da se ga dobit tudi brez napajca, sam, jaz ga bom kupil pri eni trgovini (kjer imajo samo ohišja z napjalnikom), k mam mal popusta, ker sem jim neki testiral.

San ::

Za jurja manj se pa RES splača. Za tako razliko bi šel še v MB ponj...NOT :P

jest10 ::

UPIRNA
Pa si sigurn da je bilo tisto PRAVIH 400W?:D :D :D

upirna ::

Ja sigurno. Saj se mi je čudn zdel, sam sem najdu še ene par folka, ki so imel pri isti konfiguraciji take težave. Je pa res, da je bil bolj slab napajalc.

jest10 ::

No iz tega lahko sklepaš da je biu 400W samo napis na njemu. V resnici verjetno ni biu zmožen dati od sebe več kot 250W

upirna ::

Tudi na 300W ni delal. No ja, pa saj je vseeno, saj nisem nobenega kupil:D

monster-x ::

enermax napajači so zlo dobri...

Gejmer ::

Enermax rulz!
Nanda yo?

boštjan ::

predrag je enermax

Gejmer ::

Kupis enkrat enermaxa 550W npr. in ga maš 4 leta...
Nanda yo?

boštjan ::

550W=ziher več kot 30k,kolko sem vido po testih se tile čifteki zelo dobro obnesejo.

upirna ::

Tudi jaz mislim, da je enemarx predrag. Imeti napajalec 4 leta. Če pomislim, kaj je napajalo računalnike 4 leta nazaj:\

jest10 ::

Hm kaj neki? 200 in 230W napajalniki. Ki pa so bili večinoma zelo dobri. Nekateri od njih celo danes čisto normalno poganjajo današnje računalnike. Kar pa ne moren reči za neke xy 350 in 400W korejske itd šare.

Gejmer ::

jest10: Tako je.Jz bom sam kupil EG465AX-VE 433W ATX +FMA 29.710,00 SIT
in ga bom mel ene 4leta ce nebo do takrat kaksna PC revolucija... :D
Nanda yo?

boštjan ::

mater napajalnike bi meli 5 let,grafo pa bi vsaki mesec menjavali.kje je tu logika.

Gejmer ::

Jz grafo menjam na dve leti dobil bom pa R9500pro...
Nanda yo?

jest10 ::

In zakaj naj bi po tvoje napajalnik menjavali bolj pogosto?
Dokler mi normalno deluje ni šans za menjavo.
Grafično pa menjavam na kako leto in pou. In to izključno samo zato in takrat, ko igranje novejših iger ni več možno drugače kot na low detajlih

boštjan ::

zakaj?z vedno novejšimi komponentami se tudi veča potreba po večji moči tem komponentam.drugo je tudi,da je napajalnik izpostavljen prahu,ki se nabira v njem.tak da jaz v 4letnem obdobju raje 2 PSU-ja z 360W kupim.

jest10 ::

A mogoče sploh veš koliko porabijo komponente v računačlniku? Če nimaš ravno neke strašno hude zadeve ti poraba ne preseže 200W. Tako da je vse odvisno od kvalitete napajalnika in stabilnosti njegove napetosti. Sama moč tu ne igra velike vloge.
In prah je tako težko spucati iz napajalnika ane.

boštjan ::

pol pa je brez veze kupit 500W napajač za 30k in je 360W(pri obeh mislim na kvaliteto) preko dovolj.Praha ni težko spucat,a dvomim da kdo redno čisti,mogoče takrat ko razstavlja comp v neke druge namene.

upirna ::

Spucat pa res ni problem. Prepihaš s kompresorjem, pa je.

koyotee ::

človk plato zameni! epox 8rda+

mare87 ::

Ti to meni? Malo predraga je!!:D Kolko te je cena te plate??(nove seveda). Kaj pa kakšno Kt400 za okol 25k se da dobit? In pa kaj pomeni tole: za P4 (ATX-12V V. 1.1) z aktivno PFC??
PA gre ta napajalnik v Midi atx ohišje? In kolko so priblišžne merte

Lp

boštjan ::

epox 8rda+ te pride okoli 35k.tisto o napajalniku pa samo pomeni da je pač tudi za P4 plate in paše v vsako ATX ohišje.TUKAJ pa si preberi o PFC

mare87 ::

kaj pa Epox8rda brez plus. V čem pa se razlikuje s tisto s +, razen v ceni:D

boštjan ::

je že blo povedano na slo-techu,uporabi iskanje;)

Blisk ::

Jst mam star napajalnik k na njemu piše 200 W, pa sem ga menjal za 250 W napajalnik, ki je takoj crknu.
Ta 200 W napajalnik je pa delal brez problemov tud full obremenjen.
No zdej sm nabavu 350W napajalnik čeprav je bil star 200 W še dober, pa bomo vidli, kolk pokuri, sej se da lepo izmert kolk toka vleče na 220V.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nov napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
302183 (1712) Boki_
»

kateri napajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
121791 (1614) Fury
»

Se splača?

Oddelek: Kaj kupiti
11938 (807) boštjan
»

Ali bo dovolj moci?!?!?

Oddelek: Strojna oprema
341930 (1294) Matek
»

Nakup računalnika P4; mnenja o nakupu!

Oddelek: Kaj kupiti
101264 (1081) PlayTheGame

Več podobnih tem