» »

Kaj vas spravi v dobro voljo?

Kaj vas spravi v dobro voljo?

«
1
2

STU-III ::

Dobro jutro, trenutno nimam nič drugega za delat, pa odpiram tole upam, da vam zanimivo temo. Ne vem, kako mi to zdajle hodi po glavi ampak nekateri od nas smo včasih slabe volje, pa nimamo več volje do ničesar (no, ne bom pretiraval). Pa me zanima, kaj vas spravi v dobro voljo, kaj vam da nek zagon, da odmislite težave in probleme? Meni se tako na čase zgodi, da imam vsega dovolj, nič se mi ne da, nimam nobene volje, pa še kakšni problemi po vrhu vsega ampak k sreči vedno pomislim na družino, ki bi me pogrešala, če bi se mi kaj zgodilo. Poleg tega pa sem vesel, da imam vsaj nekaj srečnih trenutkov, ki me spravijo v dobro voljo in s pomočjo katerih lahko odmislim težave. Če je še kdo, ki je dostikrat brez volje (do življenja), bi bila to po mojem mnenju prava tema, da malo spodbudimo en drugega in si dajemo voljo :) Trenutno sem dobre volje k sreči in sem se odločil, da tole temo odprem.

No, pa sem jaz najprej na vrsti. Ko sem slabe volje, najprej pomislim, kaj bi lahko počel, da bi se zamotil in s tem odmislil negativne misli. Jaz recimo rad poslušam glasbo ali pa, kadar lahko tudi "nabijam" base. Včasih delam poskuse z elektroniko in pa zadnje čase tudi s kemijo (predvsem elektrolizo). V dobro voljo me spravijo tudi kakšni smešni ali zanimivi posnetki na YT, npr. kadar sem potrt, me verjemite ali ne, v dobro voljo spravi, če gledam recimo kakšen CNC milling posnetek. Prav tako tudi posnetki, ki mi dajejo občutek moči in "nepremagljivosti", če veste, kaj mislim...

Skratka, upam da sem komu podobnemu meni polepšal jutro ali pa noč, kakor vzamemo, pa upam, da se najdejo še kakšne ideje, kaj početi oz. kako premagati slabo voljo, pa čisto vesel bi bil tudi, če še kdo pove kakšno svojo zgodbo, da mu lahko svetujem/-o oz. pomagam/-o, če ste za to? :)

Pa ni trol tema ;)

LP
Line secured.

kondezator ::

Si že probal pokati kondenzatorje? :)) haha

Vzameš kakšen majhen kondenzatorček ranga cca 10V. In ga priključiš na kakšen napetostni izvor ranga 30-50V. Smeh zagotovljen, samo ne preveč vdihavati tega dima. Pa da po pomoti ne vzameš prevelik kondenzator, ker potem zna biti buuummmmmm.

STU-III ::

kondezator je izjavil:

Si že probal pokati kondenzatorje? :)) haha

Vzameš kakšen majhen kondenzatorček ranga cca 10V. In ga priključiš na kakšen napetostni izvor ranga 30-50V. Smeh zagotovljen, samo ne preveč vdihavati tega dima. Pa da po pomoti ne vzameš prevelik kondenzator, ker potem zna biti buuummmmmm.



Sem, že ogromno ;) Hvala za nasvet :)
Line secured.

Kamran ::

Zdravo,

Mene je včeraj spravila v dobro voljo/smeh Putinova izjava o striženju pujska in volni. :))

Tehnično - kadar karkoli delam z rokami (pred dvema urama smo SMD upore odspajkavali dol iz tiskanih vezij od optičnih enot od računalnika - kontrolerji skratka).

Qcube ::

30km bicikla ali 10km teka...

STU-III ::

Kamran je izjavil:

Zdravo,

Mene je včeraj spravila v dobro voljo/smeh Putinova izjava o striženju pujska in volni. :))

Tehnično - kadar karkoli delam z rokami (pred dvema urama smo SMD upore odspajkavali dol iz tiskanih vezij od optičnih enot od računalnika - kontrolerji skratka).


Zanimivo, kaj pa potem delaš z upori? :)

Qcube je izjavil:

30km bicikla ali 10km teka...


Lepo, kar tako naprej, jaz se bom pa zdajle kmalu odpravil na bicikl :)
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

flbroker ::

Sanje in upanje da jih bom enkrat dosegel.

STU-III ::

flbroker je izjavil:

Sanje in upanje da jih bom enkrat dosegel.


Veliko sreče ;)
Line secured.

jype ::

BorutK-73 ::

65mg Metadona vsako jutro:D

zdaj pa resno
Včasih nova epizoda BBT (zdaj se samo vleče)

Zgodovina sprememb…

Oddin ::

Ko se moja name spravi, ne bi pa ravno razlagal :P
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

Zheegec ::

Nezateženi kolegi :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

STU-III ::

Rad bi še dodal, da me spravi v dobro voljo, ko internet ne šteka :D
Line secured.

T-h-o-r ::

dober komad ali kak kul film
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

eric_cartman ::

Kšni dobri sitkomi :P


Sicer pa so pri men živali vedno tiste k me nardijo dobre volje in se sprostim ob njih :)

Janac ::

Slaba volja

Ni prvic...

STU-III ::

Janac je izjavil:

Slaba volja

Ni prvic...


In, potem praviš, da te v dobro voljo spravi slaba volja? Lepo ;)
Line secured.

LitralSM ::

TED.com

innerspace ::

V dobro voljo me spravi misel, da je dobra volja vedno na dosegu.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

tt2advanced ::

na frišno zasneženo in kristalno jasno, sterilno mrzlo jutro na Pokljuki, vzameš tekaške, čajček pa u easy laufaš..
babičen poulet rôti oz. vsa babičina kuhinja..
velika skleda gozdnih jagod in borovnic..
hitra vožnja z biločem.
par smešnh ljudi..
denar..
What Else Is There?

Oberyn ::

Petek

jype ::

Si pa lih mal zamudu!

hojnikb ::

High revving V8/V10 8-)
#brezpodpisa

martincek1 ::

Čist slučajno grem danes po pol leta na partis in mi na misel pride, da pogledam če je kakšen nov del Dexterja. (nisem mel pojma kdaj izzide, sploh nsiem vedel če se še snema)

Pridem na partis, in vidim Dexter S08 E01 Naloženo 30.6.2013 .. in to ob 20:45 ..

Mi je polepšalo večer :)

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

Učenje in odkrivanje novega je vedno vzrok za navdušenje in dobro voljo.

Mordecai ::

martincek1 je izjavil:

Čist slučajno grem danes po pol leta na partis in mi na misel pride, da pogledam če je kakšen nov del Dexterja. (nisem mel pojma kdaj izzide, sploh nsiem vedel če se še snema)

Pridem na partis, in vidim Dexter S08 E01 Naloženo 30.6.2013 .. in to ob 20:45 ..

Mi je polepšalo večer :)


Oh my fucking god!!! Jaz sem pa čakal na jesen.

Kamran ::

STU-III je izjavil:

Zanimivo, kaj pa potem delaš z upori? :)

Hm... menda naj bi bilo v teh uporih nekaj paladija in srebra. :D

BorutK-73 je izjavil:

Včasih nova epizoda BBT (zdaj se samo vleče)

Um... upam, da me semantika daje. A tole misliš ? 8-O

Drugače me pa zadnje dni lepo veseli praktično sestavljen prenosnik Dell Vostro A860. Tole moram še lepšo oz. bolj ohranjeno dobiti, čeprav je to že bolesten perfekcionizem, pa vendar. Procesor je zadovoljiv, sedaj iščem, zbiram (denar za) eden SSD, potem bodo RAM-i na vrsto,... bo prav lep strojček, ko bo nadgrajen in "potvikan". >:D

alexa-lol ::

Nekaj sem na TED gledal, da nas dolgoročno spravlja v dobro voljo občutek da v nečem napredujemo in pa da smo bolj dobre volje, zadovoljni z življenjem, če naša življenska pot sledi tisti, ki smo si jo začrtali v glavi kot idealno za nas, recimo da ima nekdo idejo da hoče pri 25 odpreti svoje podjetje... če ga bo bo zaradi tega v povprečju bolj zadovoljen.

nevone ::

in pa da smo bolj dobre volje, zadovoljni z življenjem, če naša življenska pot sledi tisti, ki smo si jo začrtali v glavi kot idealno za nas,


To je zelo res. Recimo nekdo, ki ima višje cilje je lahko bolj nesrečen, ko dosega nižje, od nekoga, ki ima nižje cilje, in jih tudi dosega.

To tudi razloži, zakaj smo v povprečju še vedno nesrečni, čeprav se na splošno življenski standard veča. Ideal našega življenja v naših glavah se tudi stopnjuje, ni pa nujno, da mu uspemo slediti. In potem smo nesrečni.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

alexa-lol ::

Na TED sem tudi gledal, da smo/so ljudje bolj srečni če smo najboljši oz. med boljšimi v našem socialnem okolju. Npr. če imaš največjo hišo na vasi si bolj srečečn kot če imaš enako hišo v neki premožni soseski. Enako gre s plačami. Če imaš recimo 75000$ vsi ostali pa 100000$ si nesrečen, če imajo pa ostali 50000$ si pa srečen.

Tale video...

nevone ::

Na TED sem tudi gledal, da smo/so ljudje bolj srečni če smo najboljši oz. med boljšimi v našem socialnem okolju. Npr. če imaš največjo hišo na vasi si bolj srečečn kot če imaš enako hišo v neki premožni soseski. Enako gre s plačami. Če imaš recimo 75000$ vsi ostali pa 100000$ si nesrečen, če imajo pa ostali 50000$ si pa srečen.


Saj to se v bistvu navezuje na prejšnjo tezo. Tudi socialno okolje nam definira ideale v naših glavah, ki jih potem izpolnimo in smo zato srečni, ali pa jih ne in smo zato bolj ali manj nesrečni.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

BorutK-73 ::

Kamran je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Včasih nova epizoda BBT (zdaj se samo vleče)

Um... upam, da me semantika daje. A tole misliš ? 8-O


haha to pa ne. Sem pozabil na "T", takole: TBBT - The Big Bang Theory
http://www.tv.com/shows/the-big-bang-th...

Arto ::

Sam skoraj vedno pričakujem najslabši izid, potem te vsaka stvar lepo preseneti in spravi v dobro voljo :)

A. Smith ::

kondezator je izjavil:

Si že probal pokati kondenzatorje? :)) haha

Vzameš kakšen majhen kondenzatorček ranga cca 10V. In ga priključiš na kakšen napetostni izvor ranga 30-50V. Smeh zagotovljen, samo ne preveč vdihavati tega dima. Pa da po pomoti ne vzameš prevelik kondenzator, ker potem zna biti buuummmmmm.


Po mojih izkušnjah manjši precej bolj strupeno usekajo, ker jih z nekim malonapeostnim virom lažje preobremeniš, pa še sprostilnih ventilov tamali kondiji nimajo. Fora je v tem, da moraš za uspešno eksplozijo zavreti elektrolit v njem in to čim hitreje, da se ne vda kakšna slabo zadihtana špranja ampak ohišje. Za hitro zavretje so pa majhni kondeljni spet bolj primerni. In ja, to je iz izkušenj ;)
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

STU-III ::

A. Smith je izjavil:

kondezator je izjavil:

Si že probal pokati kondenzatorje? :)) haha

Vzameš kakšen majhen kondenzatorček ranga cca 10V. In ga priključiš na kakšen napetostni izvor ranga 30-50V. Smeh zagotovljen, samo ne preveč vdihavati tega dima. Pa da po pomoti ne vzameš prevelik kondenzator, ker potem zna biti buuummmmmm.


Po mojih izkušnjah manjši precej bolj strupeno usekajo, ker jih z nekim malonapeostnim virom lažje preobremeniš, pa še sprostilnih ventilov tamali kondiji nimajo. Fora je v tem, da moraš za uspešno eksplozijo zavreti elektrolit v njem in to čim hitreje, da se ne vda kakšna slabo zadihtana špranja ampak ohišje. Za hitro zavretje so pa majhni kondeljni spet bolj primerni. In ja, to je iz izkušenj ;)


Seveda. Manjši sploh nimajo križca na vrhu, ki zmanjša moč ohišja, da se vda točno na tistem delu. To pa je potem vzrok za večji pok. Ampak kakšnih kondenzatorjev od pralnega stroja pa tudi ne priporočam za pokat, ker ponavadi nimajo ventilov ali druge zaščite.
Line secured.

figula ::

- vonj toplega sobotnega jutra
- duhovit prispevek na Slo-techu
- vesel klic hčerke o njenem uspešno dokončanem/prejetem projektu
- pesem iz moje "mladosti"
- vonj pokošene trave
- občasno rutina gospodinjskih opravil
- uspešno dokončan izdelek mojega arts&crafts ustvarjanja
- dobro počutje moža
- dan brez glavobola
- razigran pozdrav psičke, ko pridem domov
- ....
- ravnokar pa 3 jabolčne peške, ki so vzklile :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: figula ()

matobeli ::

Včeraj me je razveselil nov del top geara, danes pa da moja draga razume če moram učasih delati do poznih ur.
Razveselilo me je tudi hladno pivo ki sem ga ravnokar spil. Sledil je hladen tuš ker nimam še enega. Jutri me bo razveselil skoraj popolnoma končan projekt. V petek pa (zaslužen) dopust :)

addy93 ::

Ko vidim njen nasmeh, ko zvem da je kak pokvarjen politik umru, športanje, hrana in pa ledena lubenica :-D

jype ::

Kakšno dolgočasno življenje.

Kje je pa 10% griefa?

Mipe ::

Ne moreš občutiti sreče, ne da bi spoznal nesreče.

STU-III ::

Mipe je izjavil:

Ne moreš občutiti sreče, ne da bi spoznal nesreče.


Res je ampak jype ni rekel tega ampak, da konstantna sreča zveča možnosti za nastanek psihičnih težav, kar zagotovo ne bo držalo. Sploh, ker jih sam verjetno ni imel, vsaj ne hujših, tako da... Pa konstantna sreča že tako pomeni, da nimaš psihičnih težav, ker te le te spravijo v slabo voljo, kar pa je obratno od sreče, se pravi, da to ne gre skupaj.
Line secured.

jype ::

STU-III> konstantna sreča zveča možnosti za nastanek psihičnih težav, kar zagotovo ne bo držalo.

http://jme.bmj.com/content/18/2/94.abst...

STU-III ::

jype je izjavil:

STU-III> konstantna sreča zveča možnosti za nastanek psihičnih težav, kar zagotovo ne bo držalo.

http://jme.bmj.com/content/18/2/94.abst...


Imam lastne izkušnje in lahko povem, da me sreča odnese daleč stran od psihičnih težav, sreče pa nimam ravno veliko, tako da sem tudi ži imel in občasno še imam psihične težave. Tako, da me sploh ne briga, kaj pravijo linki na različnih straneh, ko pa lahko vem iz lastnih izkušenj.
Line secured.

Janac ::

ce bi moj cpu se delal

STU-III ::

Janac je izjavil:

ce bi moj cpu se delal


Kaj si pa delal z njim? :| :P
Line secured.

hojnikb ::

Delid disaster >:D
#brezpodpisa

STU-III ::

Se mi je zdelo. Vendar kaj natanko bi šlo narobe? Poškodovanje samega čipa?
Line secured.

D3m ::

Nož za maslo je moral nabrusiti. :P

P.S.

V dobro voljo me spravi redna plača.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

jype ::

STU-III> Imam lastne izkušnje in lahko povem, da me sreča odnese daleč stran od psihičnih težav, sreče pa nimam ravno veliko, tako da sem tudi ži imel in občasno še imam psihične težave. Tako, da me sploh ne briga, kaj pravijo linki na različnih straneh, ko pa lahko vem iz lastnih izkušenj.

Iz lastnih izkušenj ti jaz lahko povem, da so suhe fige nagravžne.

Kdo drug bo sicer trdil, da so dobre, ampak jaz iz lastnih izkušenj vem, da to ne drži.

STU-III ::

No, potem dobro veš, da so te strani brez smisla, ker vsak misli svoje ampak mislim, da je bolj logično, da nesreča povzroča psihične težave. Pomisli, da ti zaporedoma umre nekaj sorodnikov - kako bi se počutil? Verjetno ne najbolje, ane? Pa po možnosti bi dobil tudi psihične težave.

Drugače sva pa glede suhih fig nekako na enakem. ;)
Line secured.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj za vas pomeni sreča, srečno življenje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12915598 (11062) XLapse
»

Nehladne alkoholne pijače

Oddelek: Loža
324706 (3377) hunter01
»

Halucinogene droge (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6916069 (14157) gendale

Več podobnih tem