» »

Kako ohladiti sobo?

Kako ohladiti sobo?

1 2
3
4

STU-III ::

Še dobro, da ima foter nekaj rezervnih delov za avto:



S temle sem pa danes zjutraj orenk ohladil sobo, pa še kaj drugega, neverjetno kako močno piha tole, si nisem predstavljal, da bo tako učinkovito. :D
Line secured.

Venum ::

Nisi je ohladil, pac pa si mesu zrak in se ti je zdelo hladneje..

Unknown_001 ::

V glavnem splošen recept je tak. Ponoč luftaj na polno, podnevi mej pa obvezno vse zaprto pa zasenčeno (če nimaš nekih grelcev od elektronike kot naprimer OC gajba deluje 100%) sploh če si v višjih nadstropjih mej vrata obvezno zaprta, ka drgač se boš skuhal. To bi moglo bit to, za kj več moraš pa sistem za odvajanje toplote pogruntat, jst sem si enkrat naredu neki takega, ko sem mel dve vrečke (velike) s hladilnim gelom pa en ventilator sem odspodi dal, da je pihalo (deluje v majhnih prostorih preverjeno). In kar je najbolje pri tem, ne boš imel problemov s staljeno vodo kot pri ledu.

Če maš kolikortoliko majhno sobo, si s tem zmagal.

[D]emon ::

Jaz problem resujem zelo preprosto: zunanje rolete dol (bele barve!), okno cez noc odprto, zjutraj zaprto, in pa zmocena in ozeta majica. :) Ter, jasno, brez nogavic. ^^
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Unknown_001 ::

[D]emon je izjavil:

Jaz problem resujem zelo preprosto: zunanje rolete dol (bele barve!), okno cez noc odprto, zjutraj zaprto, in pa zmocena in ozeta majica. :) Ter, jasno, brez nogavic. ^^


Jst pa (za razliko) še zgoraj brez >:D

STU-III ::

Venum je izjavil:

Nisi je ohladil, pac pa si mesu zrak in se ti je zdelo hladneje..


Ohladil sem jo, ker sem vlekel noter mrzel jutranji zrak, toplega pa ven spuščal.
Line secured.

fantasycamp ::

mam 30 not lije dol z mene, sem na vrhu in nobene rolete niti zapiranje ne pomaga...

Unknown_001 ::

Zato, ker vrata maš odprta in ti iz notranjosti hiše buši v sobo (osnove termodinamike, toplo gor, mrzlo dol) al ti pa vrata ne dihtajo dost.

globalna80 ::

Kolikor sem jaz gledal je bila zunanja temperatura najnižja prib. ob 5 zjutraj.

Drugače pa seveda da bo vroče tudi če to preventivo z zasenčenjem narediš ampak vseeno ne bo tako vroče kot če bi imel nezasenčeno in odprta oklna v špici.

Pa še en nasvet. Če ne moreš zdržat pojdi v Citypark. Tam imajo klimatizirano. Par ur se sprehajaj in se delaj kot da hodiš po nakupih ali se pa zgolj nekam usedi in čekiraj bejbe, ki se sprehajajo.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Hladen tuš pomaga, ker ni problematična temperatura, ampak švic, pa po tuširanju se je treba čimbolj z deodorantom našpricat al pa namazaz, da ne bo v prve pet minut spet ves moker od znoja.

mihec87 ::

Švic je problem z stališča vonja..z švicanjem se telo hladi...

Unknown_001 ::

mihec87 je izjavil:

Švic je problem z stališča vonja..z švicanjem se telo hladi...


Ni samo to, meni je neizmerno zoprno, da mi po koži teče, pa da me ščemi, ka se morm pol brisat, pa da si ceu vlažen, to je pa tudi najbolj moteč dejavnik vročine oz sopara, ki povzroči takojšnje znojenje, ker načeloma suh zrak ni problematičen za zdržat tud če je 35 stopinj.

[D]emon ::

Unknown_001 je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Jaz problem resujem zelo preprosto: zunanje rolete dol (bele barve!), okno cez noc odprto, zjutraj zaprto, in pa zmocena in ozeta majica. :) Ter, jasno, brez nogavic. ^^


Jst pa (za razliko) še zgoraj brez >:D


No ja, meni hlajenje trupa dosti pomaga. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

menjalnik ::

Saj bo drugi teden bolje pravijo

Mesar ::

Ja 37°C
Your turn to burn!

STU-III ::

Unknown_001 je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Švic je problem z stališča vonja..z švicanjem se telo hladi...


Ni samo to, meni je neizmerno zoprno, da mi po koži teče, pa da me ščemi, ka se morm pol brisat, pa da si ceu vlažen, to je pa tudi najbolj moteč dejavnik vročine oz sopara, ki povzroči takojšnje znojenje, ker načeloma suh zrak ni problematičen za zdržat tud če je 35 stopinj.


Je pa temperatura problematična in, če se telo nebi znojilo, bi umrl pri višjih temperaturah, ker bi se prekuril.
Line secured.

LitralSM ::

STU-III je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Švic je problem z stališča vonja..z švicanjem se telo hladi...


Ni samo to, meni je neizmerno zoprno, da mi po koži teče, pa da me ščemi, ka se morm pol brisat, pa da si ceu vlažen, to je pa tudi najbolj moteč dejavnik vročine oz sopara, ki povzroči takojšnje znojenje, ker načeloma suh zrak ni problematičen za zdržat tud če je 35 stopinj.


Je pa temperatura problematična in, če se telo nebi znojilo, bi umrl pri višjih temperaturah, ker bi se prekuril.

Khm, pravzaprav bi pri 43°C koaguliral v pražena jajčka.

energetik ::

lonz je izjavil:

Hayabusa je izjavil:

Pozabljaš da je tam zelo nizka vlažnost zraka -> njihova rešitev tu odpade..


Ja sej....

Mogoče kak dan ko je samo vroče in ne sparjeno?
Pozabi. Pri nas ni v vročini nikoli tako nizka vlaga, da bi take zadeve bile učinkovite. V Sahari in podobnih krajih je rosišče okoli 0°C ali še nižje pri temperaturah preko 40°C. Tam evaporacijsko ohlajanje res super deluje. Pri nas so taka rosišča le pozimi, ko pa ravno ne rabiš hlajenja... Poleti je pa rosišče pri nas skoraj vedno nad 15°C, tako da z izhlapevanjem vode stvar le še poslabšuješ.

Glugy ::

Unknown_001 je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Švic je problem z stališča vonja..z švicanjem se telo hladi...


Ni samo to, meni je neizmerno zoprno, da mi po koži teče, pa da me ščemi, ka se morm pol brisat, pa da si ceu vlažen, to je pa tudi najbolj moteč dejavnik vročine oz sopara, ki povzroči takojšnje znojenje, ker načeloma suh zrak ni problematičen za zdržat tud če je 35 stopinj.


Glej če boš v spodnicah pa če se boš obrisu boš mel mir k bo bolj enakomerno znoj iz tebe šel kot če maš krkol gor. Probi (takrt k si doma sevede).

Unknown_001 je izjavil:

Hladen tuš pomaga, ker ni problematična temperatura, ampak švic, pa po tuširanju se je treba čimbolj z deodorantom našpricat al pa namazaz, da ne bo v prve pet minut spet ves moker od znoja.


Napaka. Deodorant se nanaša na suho kožo nikakor pa ne takoj po tuširanju/umivanju/kopanju.

STU-III ::

Pa pomaga tudi vroč tuš >:D

Ko prideš ven izpod tuša je namreč hladneje.
Line secured.

gendale ::

je še kdo tak, da ga vročina ne moti preveč med delom (oziroma kakaršno koli dejavnostjo), spat v vročini mu je pa prava muka?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

STU-III ::

gendale je izjavil:

je še kdo tak, da ga vročina ne moti preveč med delom (oziroma kakaršno koli dejavnostjo), spat v vročini mu je pa prava muka?


Mene do sedaj ni nikoli motilo, niti med spanjem, niti med delom, letos pa ne vem kako to ampak me zelo moti tako pri delu, kot med spanjem.
Line secured.

zuz3k ::



če ti je predraga klima si nabavi tegale, jaz ga mam
če se ne motim je bil ene 50 eur, pa še daljinc ma

super zadeva 8-)
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

STU-III ::

zuz3k je izjavil:



če ti je predraga klima si nabavi tegale, jaz ga mam
če se ne motim je bil ene 50 eur, pa še daljinc ma

super zadeva 8-)


Mam že od avta ventilator ;) Pa dela tako močno, da ne moreš verjet. :D
Line secured.

Glugy ::

Mah daš 4x tok pa maš že klimo. Pol pa sam še kako urco si vzameš pa mal navodila naštudiraš pa namontiraš pa si :) Pa ti ne meša zraka ampak ti ga hladi :)

Barbarian ::

ventilator se kupi za max 20 eur. Kar je dražje je že povsem nesmiselno ker za 200 eur dobiš že kakšno slabšo klimo ali razvlaževalec, ki tudi zelo pomaga.

Barbarian ::

STU-III je izjavil:

Še dobro, da ima foter nekaj rezervnih delov za avto:



S temle sem pa danes zjutraj orenk ohladil sobo, pa še kaj drugega, neverjetno kako močno piha tole, si nisem predstavljal, da bo tako učinkovito. :D


Precej slaba rešitev. Nekateri imamo namreč radi tišino, ravno to je namen tišanja PCja. Stvar nekako uničiš če montiraš avtomobilski ventilator na okno ki ti piha z nekaj tisoč obrati.

Edina rešitev brez klime je ponoči odpreti vsa okna, PC pa nadomestiti s prenosnikom saj manj greje sobo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barbarian ()

Venum ::

Tisti z ventilatorjem: sej je dobra ideja da pihas mrzl zrak od zuni, sam ni to to.. Ne pozna se skor nic napram celonocnemu prepihu skos stanovanje.. Priporocam ti da opustis to idejo s tem ventilatorjem.. A mislis da se tone in tone ceglov in ostalega gradbenega materiala iz cesar je hisa da ohladit z enim bogim ventilatorckom, ce pa je vrjetno zjutri sam par stopinj razlike med zuni in not alpa se to ne.. Sploh pa nic ne dosezes v enem jutru, razn s klimo, kjer je temperaturna razlika med notranjim zrakom in zrakom iz klime drasticno vecja.. Taprvo malo nastudiraj zadeve pol se pa loti resitve.. Problem so okna brez rolet/sencil in zidovi, ki akumulirajo toploto pa ti jo pol odvajajo v prostor.

Nekdo je mislim da napisu na prejsnji strani da se da hladit z vrelo vodo pa se necim.. To je hec ane?? Prvic bi s segrevanjem vode prevec segrel stanovanje in samega sebe + veliko vlage bi slo v zrak.. Drugic pa ne razumem kako se lahko ohladis z necim vrocim..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Venum ()

Castiel ::

Venum je izjavil:



Nekdo je mislim da napisu na prejsnji strani da se da hladit z vrelo vodo pa se necim.. To je hec ane?? Prvic bi s segrevanjem vode prevec segrel stanovanje in samega sebe + veliko vlage bi slo v zrak.. Drugic pa ne razumem kako se lahko ohladis z necim vrocim..



Nevem kako je on mislil vendar lahko uporabiš recimo nekakšno toplotno črpalko, samo da vroč zrak ne odvajaš v neko zunanjo enoto kot pri klimi, ampak ga uporabljaš za gretje vode, ki zaradi tega zavre. Za ta proces porabiš kar veliko energije. Ergo..hladiš prostor. Kaj potem storiš z vrelo vodo mi sicer ni jasno, saj voda znotraj prostora nima kaj početi, drugače bodo začele stene plesneti.

Sumim, da gre za nek zaprt sistem, kjer voda zavre in se sčasoma nazaj ohladi in kondenzira, ter je zato spet uporabna za vretje.

Na podoben princip sicer delujejo prave toplotne črpalke za gretje vode za bojlerje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

STU-III ::

Venum je izjavil:

Tisti z ventilatorjem: sej je dobra ideja da pihas mrzl zrak od zuni, sam ni to to.. Ne pozna se skor nic napram celonocnemu prepihu skos stanovanje.. Priporocam ti da opustis to idejo s tem ventilatorjem.. A mislis da se tone in tone ceglov in ostalega gradbenega materiala iz cesar je hisa da ohladit z enim bogim ventilatorckom, ce pa je vrjetno zjutri sam par stopinj razlike med zuni in not alpa se to ne.. Sploh pa nic ne dosezes v enem jutru, razn s klimo, kjer je temperaturna razlika med notranjim zrakom in zrakom iz klime drasticno vecja.. Taprvo malo nastudiraj zadeve pol se pa loti resitve.. Problem so okna brez rolet/sencil in zidovi, ki akumulirajo toploto pa ti jo pol odvajajo v prostor.

Nekdo je mislim da napisu na prejsnji strani da se da hladit z vrelo vodo pa se necim.. To je hec ane?? Prvic bi s segrevanjem vode prevec segrel stanovanje in samega sebe + veliko vlage bi slo v zrak.. Drugic pa ne razumem kako se lahko ohladis z necim vrocim..


Upam, da se zajebavaš. Pa še kako pomaga črpanje mrzlega zraka s tistim "ventilatorčkom" pri eni sobi not in pri drugi ven. O kakšnem prepihu čez noč govoriš? Lepo se shladi ravno ob petih zjutraj, do ene devetih pa je že isti kurac zunaj, kot je bil. Pa btw, če nebi imel tistega ventilatorčka, se mi prepih sploh nebi ustvaril, pa ni čisto nič bogi glede na to, da piha vsaj parkrat močneje od navadnega tihega ventilatorja.

Barbarian je izjavil:

STU-III je izjavil:

Še dobro, da ima foter nekaj rezervnih delov za avto:



S temle sem pa danes zjutraj orenk ohladil sobo, pa še kaj drugega, neverjetno kako močno piha tole, si nisem predstavljal, da bo tako učinkovito. :D


Precej slaba rešitev. Nekateri imamo namreč radi tišino, ravno to je namen tišanja PCja. Stvar nekako uničiš če montiraš avtomobilski ventilator na okno ki ti piha z nekaj tisoč obrati.

Edina rešitev brez klime je ponoči odpreti vsa okna, PC pa nadomestiti s prenosnikom saj manj greje sobo.


Upam, da je to samo hec, kajti tole je zame več kot odlična rešitev, prižgem na oknu in se usedem za računalnik, pa mi piha, kot bi imel tornado pred oknom. Tiha rešitev vsekakor ni, me pa čisto nič ne moti, pravzaprav mi je zvok kar všeč. Če pa bi se že naveličal poslušanja ventilatorja, bi pa prižgal muziko ane? ;)
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

STU-III ::

PS: "nekateri imamo radi tišino" - razumem, pa tudi takega hlajenja nisem nikomur predlagal. Ne vem pa zakaj neko tišanje pc-ja? Kot da je tako glasen, še stari kompi, ki so bolj glasni so čisto v redu oz. pozabiš na njih, ko se zatopiš v ekran. Osebno me nek ventilatorček iz računalnika ne moti čisto nič, diska pa se mi tako in tako ne sliši iz kište.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

energetik ::

Castiel je izjavil:

Venum je izjavil:



Nekdo je mislim da napisu na prejsnji strani da se da hladit z vrelo vodo pa se necim.. To je hec ane?? Prvic bi s segrevanjem vode prevec segrel stanovanje in samega sebe + veliko vlage bi slo v zrak.. Drugic pa ne razumem kako se lahko ohladis z necim vrocim..



Nevem kako je on mislil vendar lahko uporabiš recimo nekakšno toplotno črpalko, samo da vroč zrak ne odvajaš v neko zunanjo enoto kot pri klimi, ampak ga uporabljaš za gretje vode, ki zaradi tega zavre. Za ta proces porabiš kar veliko energije. Ergo..hladiš prostor. Kaj potem storiš z vrelo vodo mi sicer ni jasno, saj voda znotraj prostora nima kaj početi, drugače bodo začele stene plesneti.

Sumim, da gre za nek zaprt sistem, kjer voda zavre in se sčasoma nazaj ohladi in kondenzira, ter je zato spet uporabna za vretje.

Na podoben princip sicer delujejo prave toplotne črpalke za gretje vode za bojlerje...
Noben ni govoril o vreli vodi in podobnem. Ampak o evaporacijskem hlajenju, ki pa pri nas na žalost ne pride v poštev, ker imamo v povprečju preveč vlažen zrak. Stvar v zelo suhih podnebjih odlično učinkuje.

Glugy ::

Ma dobr je met eno ornk zaveso. to ogromn pomaga. Jz k mam sam žaluzije morm rečt da to ni to.

BorutK-73 ::

STU-III je izjavil:

PS: "nekateri imamo radi tišino" - razumem, pa tudi takega hlajenja nisem nikomur predlagal. Ne vem pa zakaj neko tišanje pc-ja? Kot da je tako glasen, še stari kompi, ki so bolj glasni so čisto v redu oz. pozabiš na njih, ko se zatopiš v ekran. Osebno me nek ventilatorček iz računalnika ne moti čisto nič, diska pa se mi tako in tako ne sliši iz kište.


Maš prav stu. Naslov teme je kako ohladiti sobo, hrup je skoraj nepomeben do neke meje.
Moja klima mislim da ima 60decibelov (mislim da celo več, LG TV zvok na 35-45 da preglasi klimo, če ima kdo lg lahko primerja) in me skoraj ne moti, važno da je hladno v sobi in udobno!

Zgodovina sprememb…

b00mer ::

Pozdravljeni sotrpini :P

Js sm se zezov z zapiranjem oken, ventilatorji, ipd..
Ni efekta..po 15 uri, ko gre sonce "cez" imam vroce + prizgan racunalnik...savna.

Vceraj sem kupil prenosno klimo v Merkurju za 220e.
Res je glasna, malo je treba improvizirat za odvodni zrak, izgleda cigansko ampak imam HLADNO ! :D

PS: Samo za eno sobo, tista kvadratura je bl tko tko( mogoce drazje in mocnejse..)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b00mer ()

BorutK-73 ::

b00mer je izjavil:

izgleda cigansko ampak imam HLADNO


Točno tako!!:)
Sem pa zmeril decibele na svoji ropotulji z telefonom in je bilo 50-60 dB.
Kot je rekel boomer, važn da je hladno!!

Ganon ::

Obujam staro temo. Približuje se poletje in spet bo neznosno vroče. V popoldanskem času se sonce upre v del stavbe, kjer so sobe, v katerih se največ zadržujem. Rad bi na steklo prilepil nekakšno folijo oz. nekaj, kar bi odbijalo sončne žarke. Kaj priporočate? Imam med okenske žaluzije, ki ne pomagajo dosti.

energetik ::

Navadno alufolijo na zunanje šipe. Seveda boš potem imel čisto temo. :D
Selektivna IR folija je IMHO draga.

matobeli ::

Bolš kot alufolija se obnese "astronavtska" folija, ker jo dobiš v enem kosu za celo okno, se ne trga pa še kakšen procent svetlobe pride skoz. Bo pa oboje dobro. Celo če nalimaš na notranjo stran oken je bolje kot brez.

Ganon ::

Kje se pa kupi "astronavtska" folija? Tole sem pravkar našel v Lidlovem katalogu:

http://www.lidl.si/sl/ponudba.htm?actio...

Mislite, da je v redu?

kozmy ::

Še najboljša opcija brez klime je pomoje, da se hladiš z mrzlimi brisačami, sploh glavo..

matobeli ::

Ganon: tista varjanta iz Lidla je tudi OK, malo več svetlobe in toplote prepusti. Nategneš pa težko stvar, več svetlobe več toplote...
Astro ali "astronavtska" folija se dobi v vseh športnih trgovinah, trgovinah z orodjem, pomojem tudi v Mercatorju in kot del avtomobilistične prve pomoči.

energetik ::

Ganon je izjavil:

Kje se pa kupi "astronavtska" folija? Tole sem pravkar našel v Lidlovem katalogu:

http://www.lidl.si/sl/ponudba.htm?actio...

Mislite, da je v redu?
Uf hvala za tale link, tole zgleda ok, če je res kar piše da prepušča samo 26% svetlobe.
A ima kdo idejo, kako se to pritrdi na šipo? Samolepilno?
Bom šel vsekakor pogledat za moji 2 okni, kamor popoldan nažiga sonce.

chucki ::

Saj ni samo steklo, lol... Kaj pa če bi izoliral notranjo steno?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Ganon ::

Omenjeno je strgalo, tako da si predstavljam folijo, podobno zaščitni foliji za zaslone.

chucki je izjavil:

Saj ni samo steklo, lol... Kaj pa če bi izoliral notranjo steno?


Saj stena je izolirana. Ampak steklo je na dotik res vroče. Večji del dneva je sonce na tej strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

matobeli ::

večina toplote pride kar skozi okna. Sploh če so vsaj spodobno velika.
Za pritrditev uporabi nekaj kar boš pritrdil na notranji strani, nobenih lepil na zunanji strani ker ti bo vse zapeklo ali stopilo.
Lahko bi tudi samo zapognil folijo čez robove in priprl. Mogoče da probaš kako se obnese.

fosil ::

Problem folij je v tem, da ti v času ko ni sonca zatemni prostor. Poleg tega ne prepreči segrevanja šipe in okna.
Najboljša rešitev je žaluzija ali ruleta na zunanji strani.
Oziroma karkoli, kar ti ustavi sonce za zunanji strani, še preden segreje šipo.
Tako je!

energetik ::

fosil je izjavil:

Problem folij je v tem, da ti v času ko ni sonca zatemni prostor. Poleg tega ne prepreči segrevanja šipe in okna.
Najboljša rešitev je žaluzija ali ruleta na zunanji strani.
Oziroma karkoli, kar ti ustavi sonce za zunanji strani, še preden segreje šipo.
Jah ne moreš imeti oboje, svetlo in hkrati zastro. Je nek kompromis. Una folija skozi spusti baje 26% svetlobe, sicer ne piše katere. Ker v sončni svetlobi je če se ne motim cca 50% vidne in 50% IR, zdej če ti sfiltira vso IR pa še pol vidne, je to kr zmaga.

Alufolija je lohk tud na notranji strani nalimana, ker odbije večino kratkovalovnega sevanja nazaj skozi šipo, preden se to pretvori v dolgovalovno in ostane ujeto v prostoru. Ampak z alufolijo imaš potem totalno temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

I__I ::

a mogoče kdo ve, če se da kje v Sloveniji dobit klimatsko napravo ki jo montiraš na okno? (velikrat vidim v ameriških filmih). primer: http://www.homedepot.com/b/Heating-Vent...

Okapi ::

Guglaj okenska klimatska naprava.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eco Cooler vs. Prenosna klima

Oddelek: Loža
259949 (8690) Okapi
»

Koliko stopinj imate trenutno?... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44459961 (39910) Riff
»

na kolko mate nastavljeno klimo?

Oddelek: Loža
418639 (6930) m0LN4r

*ebena vročina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
689518 (8200) Gandalfar
»

Sedim v podstrešnem stanovanju , temperatura cca 28 C. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7518114 (15502) Wasted

Več podobnih tem