» »

Možna okvara transformatorja???

Možna okvara transformatorja???

Darkness ::

Lep pozdrav.

Zanima me če je možno da je tranformator v okvari ker v bistvu se gre za feršterker oz. končno stopnjo z dvema tranformatorjema ki dajeta vun napetost 49 V ampak ko grem merit tok niha močno(močno mislim tudi prek 4A na čas)je to normalno ali je šlo vse skup k vragu ker mi pol kuri celi cajt varovalki???

Hvala za pomoč....

jest10 ::

No za začetek povej kaj in kako meriš.

STU-III ::

Darkness je izjavil:

Lep pozdrav.

Zanima me če je možno da je tranformator v okvari ker v bistvu se gre za feršterker oz. končno stopnjo z dvema tranformatorjema ki dajeta vun napetost 49 V ampak ko grem merit tok niha močno(močno mislim tudi prek 4A na čas)je to normalno ali je šlo vse skup k vragu ker mi pol kuri celi cajt varovalki???

Hvala za pomoč....


Kdaj ti skuri varovalko? Ko navijaš na glas? Kje si meril tok, na vhodu? Za enkrat ni slišati, da bi bil transformator, ker ti v primeru okvare nebi delalo nič oz samo deloma, če je v okvari le eden.

Lep pozdrav.
Line secured.

Darkness ::

Evo sliki dve polek tam ko pride iz transformatorja na plato štrom sem mero in skače tok bi lahko blo to možno da kuri varovalke???

 Feršterker 1

Feršterker 1



 Feršterker 2

Feršterker 2

STU-III ::

Darkness je izjavil:

Evo sliki dve polek tam ko pride iz transformatorja na plato štrom sem mero in skače tok bi lahko blo to možno da kuri varovalke???

 Feršterker 1

Feršterker 1



 Feršterker 2

Feršterker 2



Ja, če skače, ko igra muska, potem to ni nič nenavadnega. Kje je zdaj sploh tvoj problem, razen toka? A ojačevalec dela ali ne? Kaj te moti?

LP
Line secured.

Darkness ::

STU-III je izjavil:

Darkness je izjavil:

Evo sliki dve polek tam ko pride iz transformatorja na plato štrom sem mero in skače tok bi lahko blo to možno da kuri varovalke???

 Feršterker 1

Feršterker 1



 Feršterker 2

Feršterker 2



Ja, če skače, ko igra muska, potem to ni nič nenavadnega. Kje je zdaj sploh tvoj problem, razen toka? A ojačevalec dela ali ne? Kaj te moti?

LP

Ne fora je ko vklopim feršterker mi skuri obe oni varovalki ko sta na sredinski plati v feršterkeru...in feršterker ne dela... :)

STU-III ::

@darkness

Si ziher, da nista prešvoh varovalki? Kaj se je dogajalo nazadnje preden je crknil?
Line secured.

Darkness ::

STU-III je izjavil:

@darkness

Si ziher, da nista prešvoh varovalki? Kaj se je dogajalo nazadnje preden je crknil?


Ja delal je samo en kanal slabše in sem pol neke elemente pomenjal pol pa je začelo to delat... drugač pa piše gor na oni plati da bi mogli bit dve varovalki 8 A 125 V

jest10 ::

Darkness je izjavil:

STU-III je izjavil:

@darkness

Si ziher, da nista prešvoh varovalki? Kaj se je dogajalo nazadnje preden je crknil?


Ja delal je samo en kanal slabše in sem pol neke elemente pomenjal pol pa je začelo to delat... drugač pa piše gor na oni plati da bi mogli bit dve varovalki 8 A 125 V


Kaj praviš, verjetno bo problem v tem.
Trafo je ok.

Darkness ::

jest10 je izjavil:

Darkness je izjavil:

STU-III je izjavil:

@darkness

Si ziher, da nista prešvoh varovalki? Kaj se je dogajalo nazadnje preden je crknil?


Ja delal je samo en kanal slabše in sem pol neke elemente pomenjal pol pa je začelo to delat... drugač pa piše gor na oni plati da bi mogli bit dve varovalki 8 A 125 V


Kaj praviš, verjetno bo problem v tem.
Trafo je ok.


Ja fora je da sem mero na začetku takoj ko pride vun iz trafota tok niha ja tolko glih prek da kuri varovalke mslim da bo treba osemke not vrčt pa bo to to :D

Bom probal pa se javim če nebo delalo drugače pa hvala druščina ql da nekdo še obstaja v toti naši državi ki pomaga respect ;)

STU-III ::

Darkness je izjavil:

STU-III je izjavil:

@darkness

Si ziher, da nista prešvoh varovalki? Kaj se je dogajalo nazadnje preden je crknil?


Ja delal je samo en kanal slabše in sem pol neke elemente pomenjal pol pa je začelo to delat... drugač pa piše gor na oni plati da bi mogli bit dve varovalki 8 A 125 V



Pa si zamenjal s pravimi elementi in zakaj si jih menjal? So bili skurjeni? Pa si dal ti potem 8A in 125V varovalki? Si ziher, da ni ojačevalec na 120V in, če ima preklopno stikalo iz 120-240V, ga preveri, da je res na 240V (230, 220), ker bi bil lahko to vzrok.

Darkness je izjavil:

jest10 je izjavil:

Darkness je izjavil:

STU-III je izjavil:

@darkness

Si ziher, da nista prešvoh varovalki? Kaj se je dogajalo nazadnje preden je crknil?


Ja delal je samo en kanal slabše in sem pol neke elemente pomenjal pol pa je začelo to delat... drugač pa piše gor na oni plati da bi mogli bit dve varovalki 8 A 125 V


Kaj praviš, verjetno bo problem v tem.
Trafo je ok.


Ja fora je da sem mero na začetku takoj ko pride vun iz trafota tok niha ja tolko glih prek da kuri varovalke mslim da bo treba osemke not vrčt pa bo to to :D

Bom probal pa se javim če nebo delalo drugače pa hvala druščina ql da nekdo še obstaja v toti naši državi ki pomaga respect ;)


Ja, če pa niso 8emke pa ni čudno, da se skurijo, če so recimo premajhne...
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Darkness ::

STU-III je izjavil:

Darkness je izjavil:

STU-III je izjavil:

@darkness

Si ziher, da nista prešvoh varovalki? Kaj se je dogajalo nazadnje preden je crknil?


Ja delal je samo en kanal slabše in sem pol neke elemente pomenjal pol pa je začelo to delat... drugač pa piše gor na oni plati da bi mogli bit dve varovalki 8 A 125 V



Pa si zamenjal s pravimi elementi in zakaj si jih menjal? So bili skurjeni? Pa si dal ti potem 8A in 125V varovalki? Si ziher, da ni ojačevalec na 120V in, če ima preklopno stikalo iz 120-240V, ga preveri, da je res na 240V (230, 220), ker bi bil lahko to vzrok.

Darkness je izjavil:

jest10 je izjavil:

Darkness je izjavil:

STU-III je izjavil:

@darkness

Si ziher, da nista prešvoh varovalki? Kaj se je dogajalo nazadnje preden je crknil?


Ja delal je samo en kanal slabše in sem pol neke elemente pomenjal pol pa je začelo to delat... drugač pa piše gor na oni plati da bi mogli bit dve varovalki 8 A 125 V


Kaj praviš, verjetno bo problem v tem.
Trafo je ok.


Ja fora je da sem mero na začetku takoj ko pride vun iz trafota tok niha ja tolko glih prek da kuri varovalke mslim da bo treba osemke not vrčt pa bo to to :D

Bom probal pa se javim če nebo delalo drugače pa hvala druščina ql da nekdo še obstaja v toti naši državi ki pomaga respect ;)


Ja, če pa niso 8emke pa ni čudno, da se skurijo, če so recimo premajhne...


Ja fora je da sem dal zaj eno 5 A not ki ma malo bolj debelo žičko not pa je ni tak da v tem problem zgleda... hvala vseeno ;)

STU-III ::

@darkness

Ja, če je 5A bi mogla vseeno prenesti dokler ne naviješ malo bolj naglas.

LP

Pa preveri stikalo za napetost, če ga ima mogoče, ker bi to lahko bil vzrok.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Darkness ::

STU-III je izjavil:

@darkness

Ja, če je 5A bi mogla vseeno prenesti dokler ne naviješ malo bolj naglas.

LP

Pa preveri stikalo za napetost, če ga ima mogoče, ker bi to lahko bil vzrok.


Aham okej te pa bom osemke kupo pa bo mir ne nima dobenega stikala da bi lahko voltažo spreminjal...

STU-III ::

Si komponente zamenjal s pravimi, ker lahko da je tudi to vzrok?
Line secured.

Darkness ::

STU-III je izjavil:

Si komponente zamenjal s pravimi, ker lahko da je tudi to vzrok?


Fora je v tem da je to že nekdo popravljal in je toti tip dal neke druge elemente in je mogoče to delalo pol na takih varovalkah jaz sem pa zdaj to zamenjal z originalami ker sem delal po shemi orginalni in mogoče zaj zarad tega ne dela tak...

STU-III ::

Darkness je izjavil:

STU-III je izjavil:

Si komponente zamenjal s pravimi, ker lahko da je tudi to vzrok?


Fora je v tem da je to že nekdo popravljal in je toti tip dal neke druge elemente in je mogoče to delalo pol na takih varovalkah jaz sem pa zdaj to zamenjal z originalami ker sem delal po shemi orginalni in mogoče zaj zarad tega ne dela tak...


Pa poskusi dat tiste nazaj, če jih še imaš, mogoče bo potem vsaj delalo.

LP
Line secured.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Indukcijske kuhalne plošče (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7717525 (4612) kuglvinkl
»

Banke se delajo norca iz nas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6910186 (7232) Machete
»

Menjava glavnih varovalk na hiši

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2812482 (11842) Fave
»

Samsung lcd - zamenjani kondenzatorji - problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5114610 (13131) Pyr0Beast
»

Ko vklopim pc zmanjka elektrike

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
223974 (1340) simnov

Več podobnih tem