» »

Prošnje za delo

Prošnje za delo

1
2
»

Okapi ::

Če ne znaš nič več kot ostali kandidati, si seveda v težavah.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

[D]emon ::

Boomerang je izjavil:


Eni ste napisal, da vsak opazi "pripravljen sem brezplačno".



Prevod: "Pripravljen sem se pustiti nategovati na suho."
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jype ::

Boomerang> Moral bi že v začetku vprašati "kako podjetje prepričati, da si TI tisti tapravi". CV, europass, motivacijska pisma, cover letter, prošnje/ponudbe lahko vsak vrhunsko napiše in tega se verjetno tudi podjetja zavedajo. Pri zadnjih nekaj poslanih ponudbah sem se vprašal, kaj je moja ponudba drugačna od ostalih. Prostih del naj bi bilo 871 (tako vsaj pravijo po tv), brezposelnih je pa ogromno, tko da bo treba delovati prepričljivo.

Če se prijavljaš na razpisana dela, potem je to bolj zasilna rešitev, da ne boš obubožal.

Za službo, ki jo boš zares z veseljem opravljal, se praviloma ne boš prijavil, ampak te bodo povabili k njej po tistem, ko so te opazili na področju, s katerega potrebujejo človeka.

Karaya 52 ::

Jaja, wisdom thoughts, ceprav pravilne, tukaj bolj malo pomagajo.

IMO delo vedno najdes, se v najvecji krizi. Ce druga ne, je Bavarska oddaljena nekaj ur z avtomobilom in ce bi si ljudje res tako mocno zeleli sluzb, bi odsli s trebuhom za kruhom. Kaj Bavarska. Avstrija je ze vec kot dobra. Se za osnovno solo te ne vprasajo.

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

Za službo, ki jo boš zares z veseljem opravljal, se praviloma ne boš prijavil, ampak te bodo povabili k njej po tistem, ko so te opazili na področju, s katerega potrebujejo človeka.


Moje področje je, da pišem na ta forum.:)
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

bdoxx ::

fantasycamp je izjavil:

Ko sem pošiljal prošnje tudi do 200-300 kom v dveh dneh, nič, ko pa sem napisal da bom na začetku delal zastonj, takoj povabilo.

Danes je najdražji delavec in se bojijo da jih staneš preveč, zato tako veliko študentov vzamejo!

Je pa res da bi morali študentsko delo ukiniti in prepovedati več kot 2 mesečno probno delo in podaljševanje, če si jim všeč te morajo vzet za stalno...


zahvali se tistim, ki so metali granatne kocke

Tero ::

Največji problem je napisat ponudbo ali CV če praktično nimaš kaj za napisat not... Vsaj pri meni je tako.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

jalovec09 ::

Potem se začni ponujat za polovično plačilo, da dobiš uradne izkušnje.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Kako nimaš kaj napisati - OŠ, SŠ, morda faks, morda prva zaposlitev...

Hja, folk se prijavlja v renomirane firme tudi volontersko, da lahko kasneje to v CV napišejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

fantasycamp ::

Okapi je izjavil:

Če ne znaš nič več kot ostali kandidati, si seveda v težavah.

O.


Ogromno del je kjer se rabiš naučit vse, recimo steklarstvo,gradbeništvo,razne kataloške prodaje, preko interneta, ročna dela ipd, dosti je takih kjer moraš cel katalog obvladat preden stranki lahko pomagaš in ti sam fax ne pomaga saj se izdelki menjajo vsako leto in moraš biti vedno na tekočem!

Problem je pa ker veliko ljudi to hoče in seveda izstopiti je problem ne pa neznanje!

Tero ::

jalovec09 je izjavil:

Potem se začni ponujat za polovično plačilo, da dobiš uradne izkušnje.

Jaz iščem službo za minimalno plačo.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Aston_11 ::

Zakaj? Išči jo za višjo od minimalne.

Tero ::

Heh. Glede na rekordno število brezposelnih v sloveniji...
http://www.24ur.com/novice/slovenija/br...
jaz sploh nevem kako dalje... Ker vem da ni veliko stvari ko bi jih znal.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Gladi ::

Tero je izjavil:

Heh. Glede na rekordno število brezposelnih v sloveniji...
http://www.24ur.com/novice/slovenija/br...
jaz sploh nevem kako dalje... Ker vem da ni veliko stvari ko bi jih znal.

Kaj si pa v teh letnih v katerih nisi zaposlen naredil za to, da bi dobil službo?

Blinder ::

Tero je izjavil:

jalovec09 je izjavil:

Potem se začni ponujat za polovično plačilo, da dobiš uradne izkušnje.

Jaz iščem službo za minimalno plačo.


ti začni iskat za brezplačno, pa mogoče boš kej dobil :D še z minimalno plačo bi bil predrag za delodajalce
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

pegasus ::

Boomerang je izjavil:

CV, europass, motivacijska pisma, cover letter, prošnje/ponudbe
Mogoče ena opazka - vsa podjetja, ki se imajo za velika, imajo svoj online sistem za vnos vsega tega cv crapa, da se interno oblikuje po njihovih standardih. Tako da opozorilo vsem, ki se trudijo z vizualnim izgledom cvja in iščejo mesto v velikih podjetjih - don't waste your time. CV mora biti prepričljiv že kot plaintext txt file brez kakršnegakoli formattinga.
Kar je moj problem - že trikrat sem pri nas slišal "ti si predober za nas, te nimamo kam dat". Way to go, Slovenia.

Penguin ::

Aston_11 je izjavil:


Hja, folk se prijavlja v renomirane firme tudi volontersko, da lahko kasneje to v CV napišejo.

ja, ravno s kolegi iz faksa se pogovarjamo o tej možnosti "pripravništva", da bi šli v tisto smer, ki te dejansko zanima in da se dejansko potem tudi kaj naučiš.
Sicer pa, vsak ima vsaj kakšno kompetenco ali pa je tudi nima, potem se pa sam dobr moraš znat prodat, če ti že uspe pridet sploh na razgovor. Jst sem se za zadni job apply brez vseh izkušenj na tem področju, brez blage veze kar so zahtevali, en dan pred razgovorom se začneš učit kar naj bi znal in mi je že dvakrat sedaj na tak način uspelo, sicer je bilo kar boleče sprva, ampak glede na to, da nas naučijo mio enih svari, ki se ti na faksu zdijo sprva neuporabne, ti pridejo v praksi še kako prav. Pa res dober morš tud lagat na teh razgovorih. Tud če ne znaš, vse znaš! Nikol te ne sme biti strah, ne priporočam pa, da te dobijo na laži:)). Lažeš do tam, kjer vsaj misliš da lahko nekako izpelješ situacijo, ki ti ni popolnoma tuja.

Kar se motivacijskega pisma tiče, se vedno pozanimaš aktualizacijo firme, s čim, kje, kako vse in prilagodiš vedno znova zadevo. Drugač ti res nikoli ne bo ratalo najti službe.

Najbolj bedna scena za nas, kmalu podiplomce je, da nimaš izbire in vedno padeš v eno smer, ki te sploh ne zanima in si prsiljen pol se izobraževat na tem področju v katerem ne vidiš svoje prihodnosti. Dovolj žalostno je, da moraš potem razmišljat poleg joba, ki te ne zanima, še o protovoljnem jobu, da se lahko dodatno izobražuješ v tistem kar te resnično veseli.

fantasycamp ::

Okapi je izjavil:

Če ne znaš nič več kot ostali kandidati, si seveda v težavah.

O.


Nehaj pisat neumnosti, ni res ogromno del je takih da se moraš priučiti veliko stvari!

Primer steklarstvo,gradbeni materiali nasploh, internetna prodaja,povsod kjer moraš znati neko določeno znanje ki je specifično za to firmo in produkt.
Danes se produkti menjajo letno in če prodajaš avtomobile ali pa material jih moraš znati napamet preden začneš svetovati stranki!

Ne pomaga ti fax če moraš na pamet poznat par sto produktov in iz glave svetovati!

Takih služb je veliko samo not pridt in biti eden izmed par sto kandidatov je težko!
Zato pa tukaj govorimo o tem kako se izpostaviti...

bluefish ::

Aston_11 je izjavil:

Kako nimaš kaj napisati - OŠ, SŠ, morda faks, morda prva zaposlitev...
Hja, mnoge firme pričakujejo konkretne izkušnje s področja in faks ter par šolskih projektov le redko zadošča.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CV, vprašanja in nasveti

Oddelek: Loža
274306 (1080) gwtlwesncw
»

Kreativen življenjepis (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5215248 (13167) SeMiNeSanja
»

Lažne navedbe v CV-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9120953 (15913) PrihajaNodi
»

CV in/ali življenjepis (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6419502 (16539) Invictus
»

Razgovor za službo - info/izkušnje/mnenja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13426830 (22924) IceIceBaby

Več podobnih tem