» »

Prošnje za delo

Prošnje za delo

«
1
2

Boomerang ::

Vsak ima svoj stil pisanja prođenj za delo, pa me zanima kako se tega lotite. Včasih je na primer bilo dovolj, če si napisal svoj življenjepis, ki je bil podoben šolskim spisom. Potem so se uveljavili razni CV in europass templati, kjer je vse lepo urejeno in pregledno. Potem so se dodajala še razna motivacijska pisma, kjer si podjetje prepričal zakaj ravno TI. Danes pa je moderno, da pošlješ linke svojih izdelkov... če govorimo o IT, pridejo v poštev razne spletne strani, projekti itd. Torej, kaj ponavadi pošljete svojemu "bodočemu delodajalcu"?

jype ::

Pisanje prošenj za delo v praksi skorajda nima smisla. Pomembno je obvladati pisanje prošenj, ker je to pomemben del funkcionalne pismenosti, do delovnega mesta pa pripeljejo zelo redko.

V veliki večini primerov se iskanje zaposlitve začne z razvojem profesionalnega (v smislu "poslovnih" povezav v nasprotju z "zasebnimi", torej prijateljskimi povezavami) socialnega omrežja. Profil na linkedin pomaga pri javni dokumentaciji o tem omrežju in je za delodajalce tudi soliden nadomestek za CV (ki pa ga kljub temu moraš imeti, da lahko pokažeš, da ga znaš napisati). Sodelovanje z ljudmi v stroki, ki te zanima, je poleg izdelkov, ki jih lahko pokažeš, v praksi skoraj najpomembnejša referenca. Vedno pogosteje se ravno vidnejše strokovnjake s posameznega področja, s katerimi si v preteklosti že sodeloval, sprašuje po tvoji strokovnosti, tvojih kvalitetah in tvojih hibah.

Druga pomembna lastnost je sposobnost komunikacije (sem spada tudi pisanje prošenj, se razume), s katero lahko delodajalcu jasno in natančno sporočiš, čemu si te želi zaposliti, kaj bo imel od tega in kaj pričakuješ v zameno za svoj čas. Tega se seveda ne dela dobesedno ("prepričan sem, da bom vašemu podjetju lahko pomagal pri doseganju boljših poslovnih rezultatov" in podobne neumnosti), temveč se prej izdatno pozanimaš, kaj podjetje počne (kar pripelje do tretje pomembne reči pri iskanju zaposlitve, opisane spodaj) in se na podlagi tega pripraviš tako, da preučiš področja, na katerih so videti šibki in zanja pokažeš tako zanimanje, kot vsaj osnovno znanje.

Preden se podaš na iskanje zaposlitve moraš hkrati vedeti tudi dve pomembni stvari: Kaj te utegne dolgoročno veseliti, navdihovati in zanimati in v kakšnih podjetjih si želiš biti zaposlen, kar vključuje precej natančen pregled zate zanimivih dejavnosti v teh podjetjih. Brez tega je skoraj nemogoče impresionirati ljudi, s katerimi boš v bodoče morda tvoril ekipo, ki bo morala dosegati rezultate, pa tudi kadrovski oddelki te bodo precej verjetneje razvrstili v ožji izbor, če boš že v uvodni predstavitvi pokazal, da te njihovo podjetje zanima dovolj, da si se o njem temeljito pozanimal.

Zadnji nasvet je tudi dvojen: Ne obupuj in ne prosi. Normalno je, da te večina podjetij ne bo želela ali mogla zaposliti in ni razloga, da bi te to moralo skrbeti. Bolje je, da delodajalcu ponujaš svoje znanje in čas, kot da ga prosiš, da ti dovoli zanj delat. Čeprav delovno razmerje pri nas še vedno velja za asimetrično (delodajalec naj bi torej imel večjo moč nad delavcem kot obratno), za to ni bistvene potrebe (razen, kadar gre za izrazito nestrokovno delo, pri katerem se delavca lahko resnično trivialno zamenja in se novega najde in usposobi prej kot v tednu dni) - če delodajalec ni pripravljen ugoditi tvojim zahtevam, se ne boj reči "ne" in nadaljevati z iskanjem.

jalovec09 ::

Prošnja ne, ponudbe se piše in brez resnih izkušenj bo težka. Delodajalci imajo zdej velike šanse za zbiranje kandidatov, kot prvo so pogoji obvezni in, če jih ne izpolnjuješ ti bodo ponudbo zavrgli.

in, če boš ˝filozofiral˝kot jype bo tud letela v smeti.

Zgodovina sprememb…

menjalnik ::

Jaz ti osebno svetujem, da kamor misliš pošiljat prošnje, da se kar osebno oglasiš tam, zase sem iskal prakso in poslal na tisoče prošenj tako v pisni kot v internetni obliki in povsod negativni odgovor, nekje pa odgovora sploh ni bilo. Nato sem se odločil za eno podjetje, da ga kar osebno obiščem in glej ga zlomka v 15 minutah sem bil sprejet, tudi direktor mi je rekel, da mu je ta način bolj všeč, saj človeka vidi in ga lahko že nekoliko spozna, je pa res da ni povsod tako.

L.p

noraguta ::

Boomerang je izjavil:

Vsak ima svoj stil pisanja prođenj za delo, pa me zanima kako se tega lotite. Včasih je na primer bilo dovolj, če si napisal svoj življenjepis, ki je bil podoben šolskim spisom. Potem so se uveljavili razni CV in europass templati, kjer je vse lepo urejeno in pregledno. Potem so se dodajala še razna motivacijska pisma, kjer si podjetje prepričal zakaj ravno TI. Danes pa je moderno, da pošlješ linke svojih izdelkov... če govorimo o IT, pridejo v poštev razne spletne strani, projekti itd. Torej, kaj ponavadi pošljete svojemu "bodočemu delodajalcu"?

odvisno kaj išče, urejen CV pač sodi zraven. v prilogi pa nanizaš najprej relavantne projekte za delovno mesto, kasneje pa po presoji dodaš še "ostale".
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Ziga Dolhar ::

Jype ti je dal izjemno dobre nasvete in se jim v celoti pridružujem.
https://dolhar.si/

Boomerang ::

Kot sem rekel, vsaj ima svoj stil. Res pa je, da sem nerodno napisal - niso prošnje, ker se ničesar ne prosi, ampak bolj ponudbe, ker je odziv na njihov oglas. Ampak, saj se razume.

Nikoli pa nisem razumel, kako družbena omrežja (denimo LinkedIn) pomagajo pri uspešnem iskanju. Če neko podjetje res nujno potrebuje nekoga z ustreznim znanjem, potem bodo storili vse (tudi prebrali cv in ostalo šaro), da ga najdejo - ali pa ne potrebujejo tako nujno. To je samo moje mnenje. Sam sem namreč proti raznih družbenih omrežij, saj prinašajo tudi negativne lastnosti - z enim klikom izveš vse o osebi. Če pa me kdo prepriča, da za LinkedIn, si še danes ustvarim profil.

Glede resnih izkušenj in projektov: takoj po končani fakulteti skoraj nimaš kaj napisati - s tem mislim, težko bi temu rekel resne izkušnje ali projekti. Lahko predstaviš nekaj svojih obštudijskih izdelkov, da podjetje prepričaš, da razumeš veščino/tehniko. In tudi težko je najti podjetje, katerega v celoti obvladaš vse njihove zahteve. Drugo je, če si zamenjal 5 delodajalcev in lahko kaj predstaviš.

harmony ::

@Boomerang
Linkedin pomaga in to zelo, ampak žal v naši kuri je to premalo izkoriščeno. V tujini imaš headhanterje, ki uporabljajo samo "search" na linkedinu. In tako je tudi moj prijatelj dobil službo ter še zmeraj naprej dobiva ponudbe.

The Player ::

menjalnik je izjavil:

Jaz ti osebno svetujem, da kamor misliš pošiljat prošnje, da se kar osebno oglasiš tam,


Lahko zaupaš na kakšen način si pristopil do podjetja/delodajalca? Saj opažam, da je ta tehnika zelo popularna zadnje čase
Namreč to je lahko dvorezni meč, saj te lahko isto zavrne tko kot preko maila.

Lahko te sprejmejo na razgovor tako kot tebe, lahko pa rečejo, "ja nehi trollat, mamo bolj pomembn del" al pa "šefe nima časa/je na potovanju in ga ni" ipd.

Si se prej najavil preko maila/telefona ali si prišel nenajavljen?

Blindeye ::

Pozdravljen,

tudi sam menim, da je Jype podal v zelo skrajšani obliki bistvo iskanja dela.

Kar se pa tiče osebnega obiska na podjetju, pa je zelo dvorezen meč, kjer bo nad 90% zavrnitev in v primeru zavrnitve si bodo zelo zapomnilli, kdo je prišel kar tako. Menjalnik je po moje naletel na res izjemo. Ne priporočam.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blindeye ()

RejZoR ::

To okoli pisanja papirjev za službo je čisti nonsense. Lahko nekdo piše vrhunske "ponudbe" za delo, pa je za samo delo povsem neuporaben. Ali pa nekdo, ki sicer ne zna pisat ponudb, pa je lahko odličen uslužbenec. Ampak ga bojo odpikal že v štartu ker pač ni napisal neki fensi šmensi unikatnega.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bdoxx ::

harmony je izjavil:

@Boomerang
Linkedin pomaga in to zelo, ampak žal v naši kuri je to premalo izkoriščeno. V tujini imaš headhanterje, ki uporabljajo samo "search" na linkedinu. In tako je tudi moj prijatelj dobil službo ter še zmeraj naprej dobiva ponudbe.

Linkedin? seveda ker vsi ki iščejo službo so programerji ...

jype ::

maticko> Linkedin? seveda ker vsi ki iščejo službo so programerji ...

Ja, na facebooku, kjer so same šivilje, je bolj smiselno.

Blindeye ::

@ RejZoR
Deloma imaš prav. Odvisno je, kdo sedi na drugi strani in bere cv-je.
Verjetno pa s korektno napisanim cv-jem ne moreš ustreliti mimo - torej oseba na drugi strani ne bo vzela za slabo, če bo napisan korektno. V obratnem primeru (cv napisan slabo; oseba, ki ga bere, pa je na to občutljiva) pa lahko slabo vpliva na izbiro kandidata. Se strinjaš?

Seveda sama oblika cv-ja s kvaliteto dela nima nujno povezave, s tem se strinjam. Torej, za vsak slučaj: bolje korektno napisan cv.

LP

GGGGG ::

To okoli pisanja papirjev za službo je čisti nonsense. Lahko nekdo piše vrhunske "ponudbe" za delo, pa je za samo delo povsem neuporaben. Ali pa nekdo, ki sicer ne zna pisat ponudb, pa je lahko odličen uslužbenec. Ampak ga bojo odpikal že v štartu ker pač ni napisal neki fensi šmensi unikatnega.


Tvoje dejanske sposobnosti za delo v tej fazi nimajo veze. Cilj prijave je, da prideš do razgovora oz. mogoče direktno v ožji krog kandidatov. Dejansko znanje se preverja kasneje.

Zadnji nasvet je tudi dvojen: Ne obupuj in ne prosi. Normalno je, da te večina podjetij ne bo želela ali mogla zaposliti in ni razloga, da bi te to moralo skrbeti. Bolje je, da delodajalcu ponujaš svoje znanje in čas, kot da ga prosiš, da ti dovoli zanj delat.


Tole je definitivno dober nasvet, samo nekateri pri tem radi pretiravajo. Sem že dobil prijavo kjer je pisalo nekaj v stilu "Imate veliko srečo, da sem se vas usmilil in vam poslal ponudbo za moje delo. Če me plačate 3x več kot je realno vam bom pustil, da me zaposlite..."

Malo pretiravam, ampak ni bilo daleč od tega. Tretiraj prijavo na delovno mesto kot enakovreden dogovor med poslovnima partnerjema (kar dejansko delovno razmerje je, ne glede na vrsto dela in višino plače). Samozavest je dobra, če si že v prijavi kreten ni dobro :)

gruntfürmich ::

ne poznam veliko podjetij ki bi kandidate izbirala na podlagi lastne predstavitve in tega koliko si jih sposoben prepričati da te želijo zaposliti, vsekakor da pa pri izbiri med zadnjimi tremi ali dvema kandidatoma, komunikacijske, socialne vrline lahko prevesijo tehtnico v tvojo korist.

kar pa se tiče same prošnje se mi pa zdi da je galama okoli nekih 'izvirnih' prošenj totalno debilna in si jih zmišljujejo samo fdv-jevci da nekomu celo prodajo 'pisanje prošenj'.
skratka, pri velikih firmah ko se prijaviš na razpis se itq samo pogleda zahtevana izobrazba in izkušnje, nato sledijo razgovori. nobenih 'izvirnih' prošenj. izpolnjuješ pogoj: ok; gremo naprej na razgovor...
če pa imaš izkušnje na točno zahtevanem področju pa je to že višji nivo, kjer se bo točno pogledalo kaj znaš in če to podjetje potrebuje. in zopet 'izvirne' prošnje ne bodo zanimale nikogar, samo delo in izkušnje.
pri malih podjetjih pa lepo prideš do lastnika, se mu predstaviš da te vidi in si ustvari mnenje, in na podlagi tega te zaposli. kake prošnje lepo te prosim...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

GGGGG ::

skratka, pri velikih firmah ko se prijaviš na razpis se itq samo pogleda zahtevana izobrazba in izkušnje, nato sledijo razgovori. nobenih 'izvirnih' prošenj. izpolnjuješ pogoj: ok; gremo naprej na razgovor...


To niti slučajno ni res. Še posebej takrat, ko se na isto delovno mesto prijavi 20 ali 50 kandidatov.

Smurf ::

bdoxx je izjavil:


Linkedin? seveda ker vsi ki iščejo službo so programerji ...

Ves visje izobrazen kader. Za delavce v proizvodnji pa verjetno res ni toliko relevanten.

damjan1980 ::

cisto odvisno za kako delovno mesto gre. Za proizvodnjo recimo se prvo pogleda oddaljenost od delovnega mesta, seveda zaradi placila potnih stroskov. sele potem pride vse ostalo.

[D]emon ::

Dosti odvisno tudi na kakega kadrovnika naletis. Pri nekaterih leti v kos vse kar ni Europass.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

noraguta ::

če prek spleta iščete delo, ste po mnenju države, itak kriminalci. http://www.finance.si/8340986/Ne-oglašu...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Daedalus ::

Me zanima, kdaj bomo oni z Linkedin profilom klicani na zagovor. To zgoraj pa je primer neverjetne birokratske gluposti, kretenizma, zaostalosti, pa še česa. Pa lepo pokaže na neverjeten prepad med "upravljalci" države in navadnimi prostaki, ki so/smo vsaj malo v stiku s sodobnim svetom. Ah ja...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Malcolm_Y ::

Moja izkušnja - kandidatinja za administrativno delovno mesto je na preizkus veščin prišla dan prezgodaj (zamešala datume?) in na področju, ki sem ga preizkušal, se je odrezala slabo - nekje v spodnji petini od cca. 20 kandidatk. Torej, malo morgen, kaj?

No, kljub temu s(m)o jo vzeli in ženska se je pokazala kot fantastična - očitno je imela na preizkusu veliko tremo, ker se je na delovnem mestu izjemno znašla in ga obvlada.

gruntfürmich ::

GGGGG je izjavil:

To niti slučajno ni res. Še posebej takrat, ko se na isto delovno mesto prijavi 20 ali 50 kandidatov.

ok. pač imam izkušnje samo z resnimi firmami, ki vedo kaj želijo, za delo v proizvodnji, al krka,nek... verjamem pa da je kje drugje zaželjena 'kreativnost', tudi morda pri službi za stike z javnostjo pri velikih in resnih firmah.

RejZoR je izjavil:

To okoli pisanja papirjev za službo je čisti nonsense. Lahko nekdo piše vrhunske "ponudbe" za delo, pa je za samo delo povsem neuporaben. Ali pa nekdo, ki sicer ne zna pisat ponudb, pa je lahko odličen uslužbenec. Ampak ga bojo odpikal že v štartu ker pač ni napisal neki fensi šmensi unikatnega.

točno tko. in resne firme se tega še kako zavedajo. za ostale se mi pa itq jebe...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

GGGGG ::

Ne vem kaj je zate resna firma. Dejstvo je, da je oblika v kateri pošlješ prijavo v prvi fazi izbire izjemno pomembna.

Kakšna je ta oblika je seveda odvisno od delovnega mesta, od podjetja... Je pa neumno, če pri iskanju službe zanemariš ta "prodajni" vidik, ker si s tem delaš samo škodo.

jalovec09 ::

Težava je v tem, da podjetje dobi po 300 - 500 in več ponudb, tud po 1000 in več.
Pomojem jih nekaj odprejo, pogledajo, če kandidat pogoje izpolnjuje, povabjo na razgovor in ˝hitro˝izberejo kandidata z največ izkušnjami! ostale ˝neprebrane˝pa al romajo v smeti al pa v avrhiv.

St235 ::

In ravno tukaj lahko lično pripravljena ponudba naredi razliko. V poplavi enakovrednih kandidatov lahko šteje vsaka malenkost.

Utk ::

Če se prijavljaš za službo s 1000 drugimi si že davno preden si napisal prošnjo naredil nekaj narobe.

St235 ::

Ker vsi ki ne opravljajo visoko zahtevnega unikatnega dela so ničvredni?

Utk ::

Ne, ampak je več služb, za plače od 600 do 6000 evrov, za katere se ne grebe 100 ljudi kot služb za katere se grebejo.
Prošnja mora bit vredu, nič več, nič manj.

menjalnik ::

Pomislite, koga bi lažje zavrnili tistega, ki je poslal prošnjo ali tistega, ki je prišel osebno. Je pa res tudi nekaj, da če je podjetje v minusu ali če res ne potrebujejo še enega vajenca, ne bodo sprejeli nikogar. Pa tudi veze naredijo svoje.

fantasycamp ::

Ko sem pošiljal prošnje tudi do 200-300 kom v dveh dneh, nič, ko pa sem napisal da bom na začetku delal zastonj, takoj povabilo.

Danes je najdražji delavec in se bojijo da jih staneš preveč, zato tako veliko študentov vzamejo!

Je pa res da bi morali študentsko delo ukiniti in prepovedati več kot 2 mesečno probno delo in podaljševanje, če si jim všeč te morajo vzet za stalno...

[D]emon ::

St235 je izjavil:

In ravno tukaj lahko lično pripravljena ponudba naredi razliko.


Kot sem ze rekel, odvisno od kadrovnika. Nekateri zmecejo stran vse kar ni narejeno po Europass predlogi.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jype ::

Če hočeš delat v firmi, ki sprejema samo europass cvje, potem pač narediš takšnega. V čem naj bi bil problem?

[D]emon ::

Problem je v tem, da ne mores vnaprej vedeti katera firma hoce samo Europass. :P
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

St235 ::

ČE zahtevajo specifičen tip CV (recimo Eruopass) potem je ponavadi to tudi opredeljeno v razpisu.

[D]emon ::

Naceloma ja, ni pa nujno. Lahko je to samo kadrovnikova muha.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

BALAST ::

"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

jype ::

[D]emon> Naceloma ja, ni pa nujno. Lahko je to samo kadrovnikova muha.

Tudi glede tega se bo samoiniciativen človek pozanimal.

Seveda to nima nikakršnega smisla, če gre za stanje ob stroju za vijačenje zamaškov na tube zobne paste.

gruntfürmich ::

GGGGG je izjavil:

Ne vem kaj je zate resna firma. Dejstvo je, da je oblika v kateri pošlješ prijavo v prvi fazi izbire izjemno pomembna.
Kakšna je ta oblika je seveda odvisno od delovnega mesta, od podjetja... Je pa neumno, če pri iskanju službe zanemariš ta "prodajni" vidik, ker si s tem delaš samo škodo.

resna firma je recimo tole: http://www.krka.si/sl/zaposlitev-v-krki.... ne vem sicer kako kadrovska tam deluje, ker sem bil samo na enem razgovoru (ampak bil pa sem in očitno neizvirna prošnja ni romala kar v smeti), ampak menim da jih bluzenje na papirju ne gane. in tako gre pri veliko podjetjih.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

jype ::

gruntfürmich> ampak menim da jih bluzenje na papirju ne gane.

Seveda ne - te pa povabijo na razgovor, če pozitivno izstopaš. To je le čisto prva, najlažja stopnička, na kateri se jih toliko spotakne, da bi bilo smešno, če ne bi bilo žalostno.

GGGGG ::

ne vem sicer kako kadrovska tam deluje, ker sem bil samo na enem razgovoru (ampak bil pa sem in očitno neizvirna prošnja ni romala kar v smeti), ampak menim da jih bluzenje na papirju ne gane. in tako gre pri veliko podjetjih.


To meniš na podlagi ene, relativno omejene izkušnje.

Jaz menim, da dobro napisano spremno pismo in zanimiv CV v večini primerov prepriča kadrovnike, da te povabijo na razgovor. In sicer na podlagi kar nekaj uspešnih CVjev, ki sem jih pomagal narediti kolegom in na podlagi relativno dobrega poznavanja psihologije in motivatorjev v procesu odločanja.

Nima veze kakšna je firma, resna, hecna, velika, majhna... Ne komuniciraš s Krka d.d. ampak z Marjetko, ki je zaposlena v kadrovski pri Krka d.d.

fantasycamp ::

Večino del se dobi preko vez to je tako, nepotizem je človeška lastnost bolj kot nekaj izkrivljenega.
Kolega mi je rekel da je bil v enem podjetju ne bom rekel katero, ampak je srednje veliko in ga je delodajalec vprašal kateri kupon ima, pa ga je vprašal kaj misli, on odgovori: kdo ti je dal kupon. Če nimaš veze adijo.



Primer mojega ki mi je končno dobil razgovor...

Pozdravljeni

Pripravljen sem poskusno delati zastonj in se dokazati v vašem kolektivu.
Sem hitro učljiv,komunikativen in rad delam v skupini.

Na povabilo za razgovor se z veseljem odzovem

S spoštovanjem

Ime priimek
gsm
lokacija

Smešno , par besed .... in sem dobil razgovor

Pred tem pa europass,CV,tečaj pisanja prošenj in pihanje na dušo,dokazila,fotokopije spričeval tečajev...

Zastonj takoj pade v oči medtem pa ko so dolgi CV-ji nekaj kar se ne da ljudem brati.
Splošna praksa v Londonu je da gredo mladi v znane firme delat zastonj samo zato da dobijo v CV dobro priporočilo.
Kam smo prišli, da bomo kmalu plačevali firmam da lahko delamo in si z tem rating dvignili...

mojsterleo ::

Sam delam v manjsem podjetju kot strokovni. Sodelavec. Kadar potrebujem nove sodelavce/ke dam oglas na zavod in se mi prijavljajo po e posti. Ker je ponavadi prijav vec kot 500, osebno samo preberem email sporocilo in pregledam cv ce oseba ustreza mojim kriterijem, nakar je vabljen na razgovor. Spremno pismo niti ne berem ce je v priponki razen kadar ni cvja.
.
Zelo pametno je tisti ki se prijavljate na oglase, da ze v mail sporocilu izpostavite zakaj ste primerni in se posebno ce izpolnjujete kaksne od posebnih kriterijev(ce so). Ne dolgovezit!

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

jalovec09 ::

Razumljivo, CV je bistvo in se ga vedno priloži.

vostok_1 ::

Vsak dan kontempliram o ustvarjanju nečesa lastnega. Tekmovanje z tolikimi kandidati je izčrpajoče. Še posebej ko največ kar lahko upaš je 20% višja plača od ene trgovke v malo bolje stoječi trgovini z oblačili.

Thanks but no thanks, not the life i picture for myself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

gruntfürmich ::

GGGGG je izjavil:

To meniš na podlagi ene, relativno omejene izkušnje.

samo ene pri krki. do katere ne bi prišlo če ne bi predhodno izpolnjeval pogojev v razpisu; prošnja gor ali dol.

GGGGG je izjavil:

Jaz menim, da dobro napisano spremno pismo in zanimiv CV v večini primerov prepriča kadrovnike, da te povabijo na razgovor. In sicer na podlagi kar nekaj uspešnih CVjev, ki sem jih pomagal narediti kolegom in na podlagi relativno dobrega poznavanja psihologije in motivatorjev v procesu odločanja.
Nima veze kakšna je firma, resna, hecna, velika, majhna... Ne komuniciraš s Krka d.d. ampak z Marjetko, ki je zaposlena v kadrovski pri Krka d.d.

očitno delamo na različnih stvareh; sam delam na tehničnem področju, kjer je dolgovezenje popolnoma odveč. če delaš z ljudmi, je ta zadeva morda drugačna.
čeprav sem še vedno mnenja da pameten kadrovnik ne bo presojal ljudi samo na podlagi prošnje (pri resnih firmah)...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mipe ::

Kdo sem in kaj lahko ponudim podjetju. Kaj več roma naravnost v koš.

GGGGG ::

očitno delamo na različnih stvareh; sam delam na tehničnem področju, kjer je dolgovezenje popolnoma odveč. če delaš z ljudmi, je ta zadeva morda drugačna.
čeprav sem še vedno mnenja da pameten kadrovnik ne bo presojal ljudi samo na podlagi prošnje (pri resnih firmah)...


Kdo govori o dolgovezenju? Primerno napisana prijava je nasprotje dolgovezenja.

Boomerang ::

Očitno zanimiva tema, saj takšnega števila odgovorov nisem niti pričakoval.

Eni ste napisal, da vsak opazi "pripravljen sem brezplačno". To je res, ampak vprašanje je, kako dolgo bi kandidat zdržal brezplačno. To je potem isto kot biti doma in nekaj delati za svoje potrebe - plače ni, ampak nekaj imaš pokazati in nekaj novega se naučiš.

Moral bi že v začetku vprašati "kako podjetje prepričati, da si TI tisti tapravi". CV, europass, motivacijska pisma, cover letter, prošnje/ponudbe lahko vsak vrhunsko napiše in tega se verjetno tudi podjetja zavedajo. Pri zadnjih nekaj poslanih ponudbah sem se vprašal, kaj je moja ponudba drugačna od ostalih. Prostih del naj bi bilo 871 (tako vsaj pravijo po tv), brezposelnih je pa ogromno, tko da bo treba delovati prepričljivo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CV, vprašanja in nasveti

Oddelek: Loža
274306 (1080) gwtlwesncw
»

Kreativen življenjepis (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5215248 (13167) SeMiNeSanja
»

Lažne navedbe v CV-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9120947 (15907) PrihajaNodi
»

CV in/ali življenjepis (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6419501 (16538) Invictus
»

Razgovor za službo - info/izkušnje/mnenja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13426823 (22917) IceIceBaby

Več podobnih tem