» »

LAN Party

LAN Party

maticb492 ::

Okej, pač z par prijatlji smo malo razmišljali kako bi lahko to speljali, pač verjetno bi brez problema lahko dobili prostor v naši stari osnovno šoli v telovadnici, placa verjetno za kake 100 ljudi, najem je skoraj zastonj, lahko dobimo šolske klopi in stole, vse kar bi bili stroški so kabli, switchi za dovolj ljudi pa seveda najem, ki ni nekaj veliko.

Sam potem sem pa razmišljal, če bi kdo sploh prišel, seveda bi mogli zaračunati neko vstopnino, ker si morem-o pokriti stroške najemnine, switchew,akblov,podaljškov in vsega, negre se nam pa za zaslužek, samo ne vem če je sploh dovolj ljudi v sloveniji (bolj natančno Velenju), ki bi bili zainteresirani za to in bili pripravljeni plačat ~50€ za en vikend?

Smo sploh kdaj imeli kak večji gaming dodgodek v sloveniji? Bi prišli? Kaj bi igrali?

kr?en ::

Ne pozabi, da moras tak dogodek verjetno prijaviti, ce se zbere vecja skupina ljudi. Poskrbeti moras tudi za to, da je elektricna napeljava dovolj zmogljiva (se nam je s kolegi tudi ze zgodilo, da smo scvrli kaj v omarici), da so na voljo sanitarije, prostor za prespat itd.

Organizacija takega dogotka ni samo kabli in mize, je tudi se dosti ostalega.

Siddh ::

50€ je preveč, vprašaj raje profesorje kakšne elektro šole, če bi se dalo, da šola posodi switche
mi smo lani decembra v šoli s šolsko opremo organizirali en manjši lan party, pa smo meli cel kup problemov, od pregorelih varovalk, pa potem dobava hrane, pijače itd.


maticb492 ::

kr?en je izjavil:

Ne pozabi, da moras tak dogodek verjetno prijaviti, ce se zbere vecja skupina ljudi. Poskrbeti moras tudi za to, da je elektricna napeljava dovolj zmogljiva (se nam je s kolegi tudi ze zgodilo, da smo scvrli kaj v omarici), da so na voljo sanitarije, prostor za prespat itd.

Organizacija takega dogotka ni samo kabli in mize, je tudi se dosti ostalega.


Vem, itak je vse samo teorija, pri nekem številu pridejo zraven tudi varnostne služb, če se ne motim (oz. moreš meti za varnost poskrbljeno)

Sam itak to nebi bilo nekaj ogromnega, večinoma prijatelji prijateljev, da nimaš potem birokracije pa tega.

Siddh je izjavil:

50EUR je preveč, vprašaj raje profesorje kakšne elektro šole, če bi se dalo, da šola posodi switche
mi smo lani decembra v šoli s šolsko opremo organizirali en manjši lan party, pa smo meli cel kup problemov, od pregorelih varovalk, pa potem dobava hrane, pijače itd.



Hmm no po mojem mnenju je za hrano odgovoren vsak zase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

technolog ::

Naredte pol v Celju, že sam zarad obiska.

maticb492 ::

technolog je izjavil:

Naredte pol v Celju, že sam zarad obiska.

To je potem to kar je kren rekel, potem je že to nek uradni dogodek, nekje v Celju niti ne vem kje bi lahko bilo.

Eureka ::

Se še ne spomnim lanpartya v Sloveniji kjer je bila prijavnina na osebo 50 eur. Tisti, ki so se približali tej vsoti so bili pa res lepo organizirani + tuji klani iz hrvaške, poljske itd, seveda ne pozabimo nagrade ... Tako, da jaz za en tak bolj domači lan nebi dajal 50 eur :)

mihec87 ::

100x50 je 5keur..Ste se pozanimali okoli stroškov najema itd..? brez tega nima smisla debatirati..v šmartnem ob paki je bilo ene par lanov če me spomin ne vara..

DrSergioDJ ::

kje so časi ST lan partyev na primorskih koncih...those were the days :)
...

Eureka ::

Meni so bili najbolj zabavni Krmelj lanpartyi, najmanj pa Kibla, zaradi nekorektnosti organizatorjev, pa čeprav je bila organizacija zelo vredu. Seveda pa takega kot sem ga bil tudi sam udeležen v tujini lahko v Sloveniji samo sanjamo :)

Slotechovega NEST al kako se je že imenoval se pa nikoli nisem udeležil, pa bi se z veseljem če bi se kaj podobnega ponovilo.

theBill ::

In kaj počnete na teh LAN partyih?

maticb492 ::

theBill je izjavil:

In kaj počnete na teh LAN partyih?

Hehe, isto kar doma :D

Eureka ::

Onlajnerji se spoznamo med sabo tudi v živo in igramo računalniške igre (v mojih časih je bil to cod1, cod2 ter na koncu tudi cod4), ter skušamo ugotoviti kdo se najslabše znajde brez wallhacka... Tako nemoteno igramo vsaj dokler od kakega poraženca mama pri pomaganju svojemu sineku, ki pakira opremo za nazaj domov ne izšteka cel switch in potem pizdenje ter jovo na novo :D

Je bilo zabavno :)

theBill ::

In kje je fora, glede na to, da lahko dandanes od doma igraš multiplayer pri streljačinah?

Yacked2 ::

theBill je izjavil:

In kje je fora, glede na to, da lahko dandanes od doma igraš multiplayer pri streljačinah?


Gre se za boljše vzdušje =D
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Eureka ::

Seveda in tudi spoznaš folk, s katerim igraš online + nema hekanja :D

p.s. Pa nekateri obračunajo med sabo, če je kdo slučajno bil v Sevnici, je lahko videl, ko se je Suljo iz Krmeljske pijane garde spravil na enega :D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eureka ()

DrSergioDJ ::

theBill je izjavil:

In kaj počnete na teh LAN partyih?


sredi noči hodimo po strehah in kable vlečemo :D good tajmz! :)
...

blackbfm ::

50e za lan party..zastonj se mi ne bi dalo tovorit kompa v eno vukojebino:))

theBill ::

blackbfm je izjavil:

50e za lan party..zastonj se mi ne bi dalo tovorit kompa v eno vukojebino:))


Se strinjam.

Ne rečem pred 15 leti, ko se preko neta ni dalo igrat, pa je to prišlo v poštev, zdaj mi pa deluje vse skupaj kot npr. zborovanje radioamaterjev.

Vzdušje? 50 geekov na kupu... :|... no ja, vsako tele ima svoje veselje pravijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

Eureka ::

Vzdušje? 50 geekov na kupu... ... no ja, vsako tele ima svoje veselje pravijo.

ne 50 ampak nazadnje nas je bilo +400 v Italiji ... IN meni je boljša atmosfera kljub nekaterim res bolj tihim osebkom, kot pa ko sem med "alfa mužjaki", ki se drugega ne znajo pogovarjat kot o pijači pa babah ... Sicer pa imaš veliko predsodkov za nekoga, ki še pred 10 minutan niti ni vedel kaj lanparty sploh je

50e za lan party..zastonj se mi ne bi dalo tovorit kompa v eno vukojebino


Isto bi lahko jaz rekel za Ljubljanski maraton, češ kaj bom dajal tolk denarja za vstopnino, ko pa lahko sam zastonj tečem ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eureka ()

Phantomeye ::

theBill je izjavil:

blackbfm je izjavil:

50e za lan party..zastonj se mi ne bi dalo tovorit kompa v eno vukojebino:))


Se strinjam.

Ne rečem pred 15 leti, ko se preko neta ni dalo igrat, pa je to prišlo v poštev, zdaj mi pa deluje vse skupaj kot npr. zborovanje radioamaterjev.

Vzdušje? 50 geekov na kupu... :|... no ja, vsako tele ima svoje veselje pravijo.


Wow. ja ane. Ni hujšga kt pa bit v prostoru s 50 ljudmi k majo podobne interese kot ti. To pa res ni za nikamor.

--

on topic.

Pri lanpartyih, ne glede na velikost, je povezovanje računalnikov v mrežo največji izziv. Nekajkrat smo igrali s sosedi. Nas je bilo okoli 10, pa smo precej časa porabili, da smo se vsi videli med sabo v igrah...

ahac ::

Pri tolk ljudeh bo tudi elektrika problem. Če hočeš priklopit 100 compov na tistih par vtičnic v telovadnici... you're gonna have a bad time.

Po moje je najbolj začet z manjšimi in potem vseko leto ali pol leta organiziraš večjega.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

DrYuri ::

Se mi zdi, da bi bilo pametno najprej da naredite lanparty za 20 ljudi, potem pa vsakič za več. Tako je lažje ocenit kako in kaj pri večjih eventih. Cena 50e se mi pa zdi nekako previska , bi rekel da je dobrih 20 treba ciljat. Drugače pa kdorkoli tukaj sprašuje "Kaj pa je fora lana in zakaj nebi raje igral od doma" se zelo jasno še ni udeležil nobenega lanpartija :) Resno, to je je miljonkrat bolje kot online mp, pa še pinga ni.

Blinder ::

za 50€ morate za vsakega g33ka pripeljat še prostitutko zraven.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Blinder ::

in to tiste prostitutke, specializirane za.... :)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

maticb492 ::

Blinder je izjavil:

za 50€ morate za vsakega g33ka pripeljat še prostitutko zraven.

No to je pa že pol malo več kot 50€ :D

Matevz96 ::

maticb492 je izjavil:

Blinder je izjavil:

za 50€ morate za vsakega g33ka pripeljat še prostitutko zraven.

No to je pa že pol malo več kot 50€ :D


Če nameravajo met 100 ljudi bi jim dal že količinski popust.

Ontopic: Rekel bi, da boste prvič težko dobili 100 ljudi, poleg tega ste brez izkušenj z organizacijo. Kot je bilo že rečeno začnite z nečim manšim.

maticb492 ::

NO sej, js sem samo napisal da je placa za 100 ljudi, ne da bi jih bilo 100.

RokX ::

NEST-a sem se udeležil 2x in je blo nepozabno. Poleg neskončnega preigravanja vseh zvrsti iger, dobrih predavanj, tekmovanj v sestavljanju starih khišt, tekmovanj za najboljše predelano ohišje, igranja kart , igranja nogometa ( ja ), dveh neprespanih noči, bogatih nagrad ........ ostane tudi nepozaben spomin :) Ni za vsak dan, na par let pa prav paše.

Z elektriko se res ni za hecat. Pozabiš podaljšek odvit s koluta pa imaš kmalu stopljene kable. Se pridružujem komentarjem. Začni z manjšim (10) doma, da dobiš nekaj izkušenj. Verjetno boš potreboval ~3 ure samo za igre poštelat, da se bodo lahko vsi povezali med sabo.
Kdor kuha ta nekaj zakuha

Sssaga ::

Evo, doma se nas je zbral 7 pa ti povem, da moraš vseeeeem povedat, katere špile met nalože, nastavitve, kaj naj vsak s sabo prinese... Ni da ni. Ker pol vsi linijo nabijejo pa je konc. Brez težav smo špilal COD 2, Blur in AOE II HD.
Najprej se nas je včas po 4 zmer zbral pa smo v eni sobi od popoldneva potegnil čez noč, zadnjič pa smo mel čez 3 dni z vmesnimi pitstopi dolgimi po par urc. Nismo zdržal po 10 ur nabijanja špilov, tko da je prov prišlo še dodatno razvedrilo v obliki pinkponka (laufarca zunaj na vetru :D ), ročnga fuzbala, pikado... Med pavzam smo gledal IT Crowd :))

Ni ne vem kaj, ampak za začetek priporočam nekaj tazga, ker takole s prve sploh ne veš koliko cajta vse vzame. Še zdaj si ne predstavljam en masoven dogodek že s 30+ folka, joj.



PS: uradnih LAN party dogodkov se nikoli nism udeleževal. Tudi nism resen gamer, tko da ne morm povedat, kako to izgleda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V igrah z lokalnim večigralstvom se bo mogoče na Steamu kmalu povezati preko internet

Oddelek: Novice / Igre
73675 (2624) Berserker
»

LAN-Party

Oddelek: Pomoč in nasveti
151728 (1088) crniangeo
»

COD 2 na win 8.1 MP

Oddelek: Pomoč in nasveti
192168 (1939) Machete
»

Igre za LAN Party

Oddelek: Igre
393012 (1958) RokX
»

Ali je "vstop" v IS, ki ni vdor, kazniv?

Oddelek: Informacijska varnost
436834 (5982) Kamran

Več podobnih tem