» »

Kajtanje

Kajtanje

GREGA2 ::

Zdravo folk
podajam se v svet adrenalinskega in najbolj novega športa katanja in kajtboardinga, pa me zanima katero znamko kajto najbolj priporočate za začetnika, ter kateri kajt.. Ter kakšne imate kej izkušnje s tem

Hvala
  • polepsal: bluefish ()

Smrkc ::

Znamka kajtov za začetnika ni tako pomembna. Velikost in tip kajta izbereš glede na svojo težo in stil vožnje. Za začetek boš najbrž izbral ti. trainer kajt (~2m2), s katerim dobiš občutek za smer in jakost vetra, ter za osnovno manevriranje kajta. Potlej boš najbrž preklopil na bistveno večji kajt (+10m2). V igri sta dva tipa kajtov: "foil" in "tube". Prvi je bolj podoben jadralskem padalu, drugi pa ima znotraj napihljive tube. V splošnem je slednji bolj popularen. Tu paše opozorilo, da ima večji kajt bistveno večjo moč, zato je za začetnika bolje, da se ne spopada z močnejšimi vetrovi (~ >20 vozlov). Ko dobiš občutek za večji kajt se prestaviš v vodo. Učenje kajtanja na lastno pest je lahko zelo nevarno, zato priporočam da je venomer poleg izkušen kajtar oz. da se raje poslužiš tečaja.

Yacked2 ::

Pojdi v šolo kajtanja kiteskul al nekej takga pa ti bodo tam use povedal
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

innerspace ::

Je Smrkc dobro svetoval...obvezno zacnes s trainer kite-om povrsine okoli 2m^2, za dobit obcutek ter izpilit osnovne manevre. Kasneje presaltas na vecjo povrsino.

Sam sem poskusil trainerja in 2 razlicni velikosti beamerja(3 in 5 m^2) ter enkrat "tube" kite 8m^2. Ze beamer je bil hudic ob mocnejsih sunkih, te hitro vrze iz ravnotezja ali povlece par metrov visoko(odvisno od telesne mase). Vse to na terenu, na morju se nikoli(tube verzije so za vodo, se ne potopijo).
Trainer(2 strika, bar) je super fun zadeva, hiter in odziven, skoraj bolj kot moj delta zmaj.


*Ce te zanima, kolega prodaja skoraj novega Beamerja 5m^2, je kar fajn zadeva za dobit obcutek. Detajli na ZS.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

GREGA2 ::

jst mam mal v mislih tegale kajt HQ HYDRA 3.50 m^2 k omogoča da ga v vodi uporabljaš...iščem kajt da je vsestranski da se čim več naučim..zato bi mi prov v vodi pršu za bodydrag..kaj mislte o tem..ga je kdo imel mogoče..

GREGA2 ::

pozabil še vprašat na katerih spotih kej kajtate..tko na kopnem kot na morju ?

innerspace ::

Tale hydra je nekaksen trainer kite, po mojem premajhen za kiteboard po vodi.
Vadit z vodo do kolen je nonsense, raje gres na trato, kjer si bolj gibljiv.

Ko sem kao kajtal, sem bil najraje na travniku ob letaliscu v Vremski dolini(Kras/Brkini).

Ce se nisi nikoli poskusil, ti priororcam najprej na kopnem, komaj drugo leto v morju, ce si prej dovolj natreniral. In najdi nekoga, ki te bo uvedel v morsko kajtanje, zna bit jeba.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

GREGA2 ::

to itak ja sm mislu za drugo leto ko bom že mal znal kontrolirat kajt..letos bom itak na kopnem treniral,
drgač pa bom vrjetno prej šov v ta tečaj k ga ma kitelife predn grem v vodo, da nebo kake polomije:)
aja kje pa si drgač kupoval kajt, prek kere trgovine da malo vem?

innerspace ::

Kajta si ne lastim, tiste, ki sem jih poskusil so kolegi kupili preko spleta.
Mislim da tukaj:

http://www.powerkiteshop.com/4-line-han...
http://shop.eolo.com/en/kites/power-kit...
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

mihec87 ::

Gres na tečaj pa si sposodiš opremo da vidiš če je sploh toto kar želiš..Zadeva včasih opazovalcu izgleda oz se zdi noro dobra, vse nakupi na koncu pa ostane z opremo ki ne gre v prodajo ker zadeva ni tako kot si predstavlja...

kitewing ::

Smrkc je izjavil:

Znamka kajtov za začetnika ni tako pomembna. Velikost in tip kajta izbereš glede na svojo težo in stil vožnje. Za začetek boš najbrž izbral ti. trainer kajt (~2m2), s katerim dobiš občutek za smer in jakost vetra, ter za osnovno manevriranje kajta. Potlej boš najbrž preklopil na bistveno večji kajt (+10m2). V igri sta dva tipa kajtov: "foil" in "tube". Prvi je bolj podoben jadralskem padalu, drugi pa ima znotraj napihljive tube. V splošnem je slednji bolj popularen. Tu paše opozorilo, da ima večji kajt bistveno večjo moč, zato je za začetnika bolje, da se ne spopada z močnejšimi vetrovi (~ >20 vozlov). Ko dobiš občutek za večji kajt se prestaviš v vodo. Učenje kajtanja na lastno pest je lahko zelo nevarno, zato priporočam da je venomer poleg izkušen kajtar oz. da se raje poslužiš tečaja.


Seveda je pomembna znamka in tip kajta. Kajti se zelo različno obnašajo in za začetnika je zelo pomembno, da kajt ni zelo odziven, sicer je lahko hitro štala.

GREGA2 ::

kje v sloveniji oziroma ketera je kakšna pametna trgovina s kajti(trainer kajti)..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GREGA2 ()

kitewing ::

innerspace ::

GREGA2 je izjavil:

kje v sloveniji oziroma ketera je kakšna pametna trgovina s kajti(trainer kajti)..


Ce rabis nekaj zacetniskega, za dobit feeling in ne potrebujes über kajta, poglej tukaj.

Priporocam ti lahko EVO Trainer 2.0, je hiter in odziven, ima pa bar ter 2 vrvici. Za stiri vrvi je Aztec nekaksen entry level.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Smrkc ::

kitewing je izjavil:

Smrkc je izjavil:

Znamka kajtov za začetnika ni tako pomembna. Velikost in tip kajta izbereš glede na svojo težo in stil vožnje. Za začetek boš najbrž izbral ti. trainer kajt (~2m2), s katerim dobiš občutek za smer in jakost vetra, ter za osnovno manevriranje kajta. Potlej boš najbrž preklopil na bistveno večji kajt (+10m2). V igri sta dva tipa kajtov: "foil" in "tube". Prvi je bolj podoben jadralskem padalu, drugi pa ima znotraj napihljive tube. V splošnem je slednji bolj popularen. Tu paše opozorilo, da ima večji kajt bistveno večjo moč, zato je za začetnika bolje, da se ne spopada z močnejšimi vetrovi (~ >20 vozlov). Ko dobiš občutek za večji kajt se prestaviš v vodo. Učenje kajtanja na lastno pest je lahko zelo nevarno, zato priporočam da je venomer poleg izkušen kajtar oz. da se raje poslužiš tečaja.


Seveda je pomembna znamka in tip kajta. Kajti se zelo različno obnašajo in za začetnika je zelo pomembno, da kajt ni zelo odziven, sicer je lahko hitro štala.


no, znamka ni pomembna - tip kajta pač je (C / delta / hibrid...) :) v vsakem primeru bo najprej poizkusil s trainerčkom, kjer zopet znamka ne igra nobene vloge

GREGA2 ::

kot sm opazu večina folka uporablja delta kajt..k omogoča uporabo v večih vetrovnih razmerah če se ne motim :)

GREGA2 ::

kje v Sloveniji pa so sploh kaki spoti za kajtat..kje kej kajtate izkušeni kajtarji s tem mislim tud na slo obalo če je sploh kje kak plac:)

innerspace ::

Pogosto jih videvam v Izoli, na Svetilniku. Je pa tam javno kopalisce, zato je treba obvladat in bit extra previden.


Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

kitewing ::

Grado Pineta je blizu in je zelo fajn in varen spot.

GREGA2 ::

Kajta kdo mogoče v okolici celja :) zdej ko zadnje cajte dobr veter :)

GREGA2 ::

Tkole gledam spote po Sloveniji, pa me zanima če je kdo kajtu po Velenjskem jezeru, a je sploh dovoljeno kajtat tam..zanima me ker mi je Velenje blizu:)

mihec87 ::

Za kaj konkretnega je švoh z vetrom ponavadi...

GREGA2 ::

mihec87 je izjavil:

Za kaj konkretnega je švoh z vetrom ponavadi...

aha..sam drgač pa je dovoljeno tam

GREGA2 ::

Zdravo folk.

Mogoče kdo ve, kje v Ljubljani prodajajo TRAINER KAJTE, namen mam kupit do velikosti 3.5 M

krneki0001 ::

tukaj boš dobil tubo
http://www.drtuba.eu/
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Smrkc ::

trainer kite se gotovo dobi tudi kakšen rabljen na bolhi. pozoren moraš biti samo na vrvi, da ni kje kakšnih vozlov - torej da ni bla vrv že kdaj pretrgana. Vozli so najšibkejši člen vrvi in ti bo gotovo na tem mestu znova pretrgalo.

erkgheoruugh ::

Če te zanima me kontaktiraj preko zs. IMam enega točno enkrat uporabljenega. HQ Rush II 300 pro.

GREGA2 ::

Sm že dobil enga dobrga rabljenga..zdej je sam z vetrom kriza..pr kako močnem vetru se že da normalno kajtat s trainnerjem.

rpzzz ::

Dobro ponudbo sem zasledil tudi na http://www.skite.si/kite/trainer-kajti
Sam sem presedlal že na 7m Peter Lynn Lynx snowkite, odlična zadeva. Komaj čakam sneg!? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: rpzzz ()

Doman ::

Sam da nebo kej tazga na snegu :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Doman ()

SPEEEED ::

Če bo kdo iskal še kakršne kole informacije glede kajtanja priporočam Bananaway. Kul ekipa, odlična šola in na kajtanje se spoznajo u nulo. Naša familija je imela perfektno vzdušje in zato jih priporočam :) Mi smo zdaj not :D

m!cho ::

Da malo obudim temo..
Kolega ki kajta, v soboto praznuje 30. Za foro mu pripravljam kviz varjanta abcd in pitje ob pravilnem (in napačnem) odgovoru.
Ker se ne spoznam na šport, prosim za kake predloge.
Primer:
Kako se reče delu opreme, ki te vleče?
A) zmaj
B) jadrilica
C) metuljček
D) kajt

Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nordijsko rolanje

Oddelek: Loža
104426 (2329) slitkx
»

Katero borilno veščino izbrati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8021748 (17970) solatko
»

RC letala (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
558371 (4886) WaterBoy
»

Fotoaparat :)

Oddelek: Kaj kupiti
355688 (4667) leil
»

Antec TrueControl 550 W

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
132442 (2442) Trubadur

Več podobnih tem