» »

Tenis, kako začeti?

Tenis, kako začeti?

sceh ::

Mogoče to ni pravi prostor da to vprašam vendar drugega foruma nisem našla. Hvaležna bi bila če bi mi kdo lahko odgovoril

Tenis sem že igrala od malih nog (prvi razred), nekje do 12 leta ko se je vse ustavilo zaradi poškodbe kolena (natrgane vezi). Trenirat sem spet začela pri 15 letih vendar ne za dolgo ker sem dobila slabega trenerja. Zdaj želim spet začet z igranjem tenisa skoraj 3 leta po tem ko sem zadnjič igrala. Moj oče je bil včasih trener tenisa in še zmeraj dobro igra. Zanima me kako naj začnem ali naj treniram z očetom ali si naj vzamem noviga trenerja? Igrat mislim samo rekreativno s prijatelji vendar moram obnoviti osnove ... Kaj predlagate?
Hvala

kr?en ::

Ce je oce (bivsi) trener te lahko on nauci neke osnove za rekreativno igranje. Za "placilo" ga pa peljes na kosilo ali dve. Imo ne potrebujes placevat nekih trenerjev ipd.

2loud4u ::

Pa saj se sama lahko tudi z nekaj vaje komot naučiš. Jaz sem zelo dolgo nazaj igral tenis in mi je šlo kar dobro, pa sem se vse sam naučil.
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

Marc` ::

Kaj pa če bi preprosto očeta vprašala? Vprašaj ga, če bi ti pomagal, če pa ne, pa najdi kak poceni tečaj na teh straneh s kuponi, se najde, ne kompliciraj :) Pa dosti užitka, fajn šport je.

sceh ::

Saj mam v planu da ga 1x na teden na tenis zvlečem... Zande čase ni bil neke aktiven pa tudi kondicije ma majn te pa se prehitro zmantra... Z prijatli ki sem pa danes igrala pa je malo tečno ker me ne vzamejo resno in nočejo prav igrat z mano:p

noraguta ::

sceh je izjavil:

Saj mam v planu da ga 1x na teden na tenis zvlečem... Zande čase ni bil neke aktiven pa tudi kondicije ma majn te pa se prehitro zmantra... Z prijatli ki sem pa danes igrala pa je malo tečno ker me ne vzamejo resno in nočejo prav igrat z mano:p

najbrž tvoje delo nog pri ni ravno takšno kot si ga navajena iz dobrih starih časov?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Ciho ::

Moj nasvet:
Če imata z očetom košaro izkoristi in trenirajta enkrat tedensko. Prijavi se tudi v kako teniško ligo, na področju LJ je: http://ljliga.tenis-rekreacija.si/ Imajo tudi žensko ligo. Pomembno je da veliko igraš z različnimi partnerji, kar taka liga omogoča, plus spoznaš veliko novih potencialnih teniških partnerjev.

sceh ::

Malo previdnejša sem kar se tiče laufanja za žogicami ker mse mi poškodba ni nikoli do konca pozdravla :/
Čez poletje pa mislim tudi spet obiskat moj star teniški klub:)

jype ::

sceh> Zanima me kako naj začnem

Običajno se začne s serviranjem:

sceh ::

Haha zelo smešno;)

svenica ::

@sceh: začni igrat, igraj čimveč, in to je to. osnove bodo prišle z razumevanjem.
če pa je foter nekdanji trener, pa sploh ne vidim problema? al je to spet neka čudna trololo tema?
"Every man takes the limits of his own field of vision
for the limits of the world." - A. Schopenhauer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svenica ()

sceh ::

Problem je v tem da ni več tak mladi pa nima neke kondicije pred mescom si je glih mišico v nogi vtrgo te pa je težko z njim kaj dosti igrat :/ mam pa tudi slabe izkušnje z prejšnim trenerjem pa nisem več sigurna:/ pa ni neka čudna trolo tema:)

svenica ::

sori, sem malo površno prebral temo... ja nič, sicer o tenisu
nimam pojma, ampak si predstavljam, da lahko dosti odneseš tudi
v tekmi s slabšim nasprotnikom... pozorna bodi na svojo igro, napake,
ki jih delaš (predvsem zakaj jih delaš), saj je slabši nasprotnik lahko vseeno dober trening. uporabi um. ko pa boš kolege začela suvereno nadvladat, te bodo začeli jemat bolj resno :) če pa boš šla trenirat, pa ne vidim
problema, če zamenjaš trenerja ako ti ne bo povšeči, magari po eni uri...
"Every man takes the limits of his own field of vision
for the limits of the world." - A. Schopenhauer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svenica ()

pirlo ::

Če si imela težave s poškodbami ti priporočam najprej par mesecev fitnesa (vsaj 2), da ojačaš mišice drugače boš vsakih toliko pavzirala. Drugače pa čim več igraj pa čim manj šprintov dokler ne začutiš na fitnesu da so mišice ful pripravljene.

sceh ::

Saj sem bla vmes tudi malo aktivna pri drugih športih (športno plezanje in kickboks) čisto brez kondicije nisem:)
Bom vrjetno zaj res prvo ateja pa prijatle prosla da hodijo z mano igrat, če pa nebom bolša pa si bom vzela čez poletje trenerja:)
Hvala vsem za pomoč:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mladi športniki in pregorelost - prekmalu in preveč treninga? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7011722 (9915) FiReFTW
»

tenis- začetnik

Oddelek: Loža
52061 (1786) St235
»

tenis drag šport?

Oddelek: Šport
61890 (1341) noraguta
»

Badminton lopar

Oddelek: Loža
258010 (3835) Bellatrix
»

Šport

Oddelek: Loža
251832 (1456) Binji

Več podobnih tem