» »

Zaposleni v JS in JU so več v socialnih omrežjih v delovanem času?

Zaposleni v JS in JU so več v socialnih omrežjih v delovanem času?

Go-ahead ::

Navajam link do predloga vladi

Povezava



Več let že sodelujem na nekaterih internetnih socialnih omrežjih, in konstantno opažam neprimerno večji obisk le teh v dopoldanskem času, v delavnih dneh.

Mnenja sem, da se vsak delovni dan čez nevestno delo v službi, pokrade ogromno davkoplačevalskega denarja.

Smurf ::

Brezveze. Sej tudi jaz zabijam nekaj casa na teh forumih pa sem v gospodarskem sektorju. Vazno je le koliko se naredi v tem casu ne pa koliko casa delas. Boljse bi bilo razmisliti kako z motivirati ljudi (recimo dodatki za uspesnost itd.)

MilanP ::

dodatki za uspesnost haha slaba

u javnem sektorju iscemo najbl lesene ludi k se jih da dobit in mamo penale za neuspesnost

to pomaga pr sparanju, produktivnost pa itak nima veze k kao nc ne ustvarjajo, ce gospodarstvo trpi ker postopki ne grejo naprej zarad nepismenih v javni upravi je pa to zarat parazitov

je pa zlo cudn, da se noben sposobn clovk ne javi pravilno obrazce izpolnjevat za minimalca, glede na to kako stalno poslusamo kako je fino tam

πzdek ::

Tudi v "Bruslju" žal ni kaj dosti boljše in nekateri uslužbenci EK med delovnim časom veselo visijo na Twitterju. Npr. tale "gospodična": klik1, klik2, klik3, klik4

Če prav štejem, je tako v 70 delovnih dneh nasrala skupno 2100 tvitov ali v povprečju 30 na delovni dan in tu štejejo samo tisti med delovnim časom! In če malo naklikaš po dokaznih tvitih, ne boš našel nobenega službenega!

francek1 ::

Kolikor vem, so socialna omrežja v JU blokirana tako, da gre za navaden bullshit.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

D3m ::

Smurf je izjavil:

Brezveze. Sej tudi jaz zabijam nekaj casa na teh forumih pa sem v gospodarskem sektorju. Vazno je le koliko se naredi v tem casu ne pa koliko casa delas. Boljse bi bilo razmisliti kako z motivirati ljudi (recimo dodatki za uspesnost itd.)


Enako. Pravkar sem končal posel za več tisoč evrov in se bom malo sprostil na tem forumu za kaki 30 minut. Delam v gospodarskem sektorju. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

gendale ::

francek1 je izjavil:

Kolikor vem, so socialna omrežja v JU blokirana tako, da gre za navaden bullshit.

sicer ne govorim iz izkušenj, ampak ne verjamem, da so vsa povsod blokirana
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

harmony ::

πzdek je izjavil:

Tudi v "Bruslju" žal ni kaj dosti boljše in nekateri uslužbenci EK med delovnim časom veselo visijo na Twitterju. Npr. tale "gospodična": klik1, klik2, klik3, klik4

Če prav štejem, je tako v 70 delovnih dneh nasrala skupno 2100 tvitov ali v povprečju 30 na delovni dan in tu štejejo samo tisti med delovnim časom! In če malo naklikaš po dokaznih tvitih, ne boš našel nobenega službenega!


Aja a to je pa kao dokaz, da je bila to resnično ona?

bdoxx ::

francek1 je izjavil:

Kolikor vem, so socialna omrežja v JU blokirana tako, da gre za navaden bullshit.


govrim iz izkušenj in ne niso blokirana.

francek1 ::

Kje NISO ?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Looooooka ::

Kaj je z vami.
Saj je njen twitter account? :D

bdoxx ::

francek1 je izjavil:

Kje NISO ?

povej mi kje so?

Buggy ::

jaz vem celo za primere, kjer na workstationih nimajo internetnega dostopa sploh (varnost - uhajanje podatkov) in morajo za doloceno iskanje podatkov oditi na fizicno drug racunalnik, ki je share-an med vec pisarnami in seveda za proxy-jem in omejenim dostopom do vsebin.
Tko da tole so spet take buce in posplosevanje nekih robnih situacij...bruh

Hayabusa ::

Smartphonov JS ne zna uporabljati :D ??

Ko v DZ med sejo berejo časopise je vse v redu ?

strup121 ::

bdoxx je izjavil:

francek1 je izjavil:

Kje NISO ?

povej mi kje so?


policisti nimajo dostopa do socialnih omrežij.
Kje niso?

Hayabusa ::

Kaj potem počneš med delovnim časov na netu ? Iščeš prehitre voznike ?

francek1 ::

bdoxx je izjavil:

francek1 je izjavil:

Kje NISO ?

povej mi kje so?

Ne se zdaj zvijat...če si nekaj trdil, dokaži! No, medtem so ugotovili, da Policija dostop svojim zaposlenim blokira.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

bdoxx ::

vredu se predam nimajo dostopa nikjer ;)

strup121 ::

Hayabusa je izjavil:

Kaj potem počneš med delovnim časov na netu ? Iščeš prehitre voznike ?

Kdo pa je med delovnim časom na netu?

D3m ::

strup121 je izjavil:

Hayabusa je izjavil:

Kaj potem počneš med delovnim časov na netu ? Iščeš prehitre voznike ?

Kdo pa je med delovnim časom na netu?


Jaz pravkar. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

strup121 ::

Če je tako, blagor tebi :)

joze67 ::

Še ena *fobna pobuda. Tudi če JU in/ali JS pobereš vse možnosti za surfanje in socialna omrežja (kaj je to, podružnica CSD?), ne bodo delali ne več ne bolje. Pa ne (samo) zato, ker so bojda leseni in nesposobni, ampak zaradi organizacije. In dokler zaposleni opravljajo delo, za katerega sami vedo, da ne služi ničemur; ali pa ko delajo X, na koncu pa se politično in po zvezah nad njimi odločijo za Y; dokler bodo delo organizirali ljudje, ki vsebine svojega žepa niso sposobni spraviti v red; in podobno - toliko časa bodo pač ljudje nemotivirani (plača gor dol).

mtosev ::

uneumen predlog, ker dosti ljudi katere poznam in delajo za državo nimajo časa hoditi na net
na netu so verjetno večinoma razne tajnice, razni uradniki etc
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

francek1 ::

Poleg vsega pa v DU zagotovo obstajajo delovna mesta, ki ne zahtevajo 100% delovne prisotnosti; recimo gasilci, službe na 112 in 113 itd. kaj delajo v praznem teku, ne bi smelo brigati nikogar.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Pithlit ::

strup121 je izjavil:

Kdo pa je med delovnim časom na netu?

Jaz. Kadarkoli nimam pametnejšega dela.
Life is as complicated as we make it...

dukenukem ::

Sam en primer, v ordinaciji v kranjskem zdravstvenem domu, sem sedel na stolu v pisarni, pri medicinski sestri, čakal da me sprejme k doktorju, ona se je kr naprej dopisovala po fbju.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

noraguta ::

Smurf je izjavil:

Brezveze. Sej tudi jaz zabijam nekaj casa na teh forumih pa sem v gospodarskem sektorju. Vazno je le koliko se naredi v tem casu ne pa koliko casa delas. Boljse bi bilo razmisliti kako z motivirati ljudi (recimo dodatki za uspesnost itd.)

zate skrbi delodajalec in on presoja kako bo urejal zadeve(in ja mnogo kje je blokirano). Javni sektor je pa druga reč, gre pa iz našega žepa. Tako da stvari niso ravno primerljive. Naćeloma je bolj potrebna optimizacija dela kot pa to ampak zakaj pa ne. Stem se izogneš nošenju domačih problemov na šiht. Prepovedo naj kot so obdavčili sladke pijače.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

oracle ::

francek1 je izjavil:

Kje NISO ?

Pri nas mislim da ni blokirano, je pa res da se nikoli ne vpišem. Če pa že kliknem na link ko kako osebo preverjam pa normalno pokaže stran za vpis.

V šolstvu tud skor 100 % ni blokade.

In to sta že dva bistvena dela javnega sektorja, na katere narod pozablja, ko se govori o javnih financah. Pač večina misli da je javna uprava samo kup nekoristnih birokratov, ampak je še vse kaj drugega zraven, tudi profitnih dejavnosti je dovolj. Jaz sem zaposlen v JS pa nisem ne jaz niti nihče drug iz mojega oddelka plačan iz državne blagajne. Tako da ne pada vsem denar iz lufta, je pa res da bi bilo treba nardit eno pošteno čistko in optimizirat JU. Na žalost pa se od tega vedno bolj oddaljujemo. Z nižanjem plač in ostalih ugodnosti bodo/bomo vsi, ki so vsaj malo sposobni karkoli spremenit na bolje, šli v zasebni sektor ali tujino. Itak se nadpovprečnega uspeha ne nagrajuje (niti ni mehanizma za to), napredovanja pa so politične narave.

Eureka ::

Tolk pluvanja slišim čez javni sektor in se deloma strinjam, ampak me res zanima ko se tolko pljuva po JS kaj vse štejete sem ? Tudi medicinske sestre ? za razliko od dohtarjev imajo že vrsto let zamrznjene plače in zdej bi še nižali ?!? Srednja medicinska sestra je brez nočnega dela plačana malenkost bolje kot čistilka( s tem da sestra če ni glih v nekem zakotnem zdravstvenem domu ne more zabušavat, sploh v KC ne), kar pa ne pomeni, da je čistilka plačana preveč ... No izjasnite se ...

jaz pljuvam samo po tistem s čimer imam izkušnje in to JU definitivno je, grem vozniško podaljšat od 15 pisarnic samo 5 dela ostalih 10 pa si riti čohajo ... Potem postopek dedovanja, sem hodil okrog kot zmešan noben ni znal nič povedat vsi so igrali pingpong in me pošiljali drug k drugemu, obnašal so se pa kot da mi uslugo delajo in za take res nimam usmiljenja ...

bluefish ::

Ampak dostop do interneta s tem nima blage veze.

Looooooka ::

francek1 je izjavil:

bdoxx je izjavil:

francek1 je izjavil:

Kje NISO ?

povej mi kje so?

Ne se zdaj zvijat...če si nekaj trdil, dokaži! No, medtem so ugotovili, da Policija dostop svojim zaposlenim blokira.

Zanimivo.
Kolega, ki je policist vedno posta na facebook.
Preko svojega telefona. Racun za telefon za take zadeve ravno ni nekaj, kar bi mu oklestilo placo.
Tko da ti lahko na delovnem mestu blokiras internet kolikor hoces...ce ma folk telefon lahko se zmeraj gleda v luft in twitta :)

Eureka je izjavil:

Tolk pluvanja slišim čez javni sektor in se deloma strinjam, ampak me res zanima ko se tolko pljuva po JS kaj vse štejete sem ? Tudi medicinske sestre ? za razliko od dohtarjev imajo že vrsto let zamrznjene plače in zdej bi še nižali ?!? Srednja medicinska sestra je brez nočnega dela plačana malenkost bolje kot čistilka( s tem da sestra če ni glih v nekem zakotnem zdravstvenem domu ne more zabušavat, sploh v KC ne), kar pa ne pomeni, da je čistilka plačana preveč ... No izjasnite se ...

jaz pljuvam samo po tistem s čimer imam izkušnje in to JU definitivno je, grem vozniško podaljšat od 15 pisarnic samo 5 dela ostalih 10 pa si riti čohajo ... Potem postopek dedovanja, sem hodil okrog kot zmešan noben ni znal nič povedat vsi so igrali pingpong in me pošiljali drug k drugemu, obnašal so se pa kot da mi uslugo delajo in za take res nimam usmiljenja ...

Folk itak ne ve kaj je to javni sektor.
Ko zacnejo o lenuhih nakladat imajo v glavi folk na obcini, ki sedi na mizici in te posilja od enega naslova do drugega, ko prides nazaj z vsemi papirji gre pa na kosilo.
In seveda...ko padejo odlocitve za javni sektor znajo taki drekaci svojo rit pokrit in poskrbet, da so na dobrem...med tem pa folk, ki ga dejansko rabimo dobi obvestilo o nizanju plac oziroma nizji vrednosti nadur.
Ker a ne...delat nadure v pisarniskem stolu pa tipkat po tipkovnici je isto, kot cel dan stat na nogah in bit odgovoren za zivljenje drugega cloveka.
Birokracijska logika pa to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Smurf ::

noraguta je izjavil:

zate skrbi delodajalec in on presoja kako bo urejal zadeve(in ja mnogo kje je blokirano). Javni sektor je pa druga reč, gre pa iz našega žepa. Tako da stvari niso ravno primerljive. Naćeloma je bolj potrebna optimizacija dela kot pa to ampak zakaj pa ne. Stem se izogneš nošenju domačih problemov na šiht. Prepovedo naj kot so obdavčili sladke pijače.

Ne bos verjel, ampak v tistih firmah, ki so v vrhu dodane vrednosti na zaposlenega bos imel precej manj prepovedi in precej vec bombonckov.

Ce hoces privabiti sposoben kader, moras ponuditi bomboncke ne palco, ce ne jih ne bos dobil.

Kamran ::

Hey,

Kje pa se to ponavadi blokira - na ravni usmerjevalnika ali še kje ? :|

Mercier ::

oracle je izjavil:

francek1 je izjavil:

Kje NISO ?

V šolstvu tud skor 100 % ni blokade.


Večinoma v šolstvu zaposleni tudi prispevajo IT infrastrukturo.

bdoxx ::

no vidiš francelj so ti drugi povedali, kje ni blokade, pa dodajmo še DURS, večina izpostav ministrstva za obrambo, kot že omenjeno šolstvo, večji del policijski postaj v zanikrnih krajih, za ''parlamet'' pa trenutno ne vem, cca. 2letina nazaj (še) ni bilo blokade .... :)

Dami ::

Na CSD gre fiber do ministrstva za pravosodje in javno upravo (kjer je pač gateway za zunanji internet)in dela vse.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

socialni lenuhi

Oddelek: Loža
71177 (1074) Mavrik
»

Delovno mesto prihodnosti: Svetovalec za podnebne spremembe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5011104 (9281) Phantomeye
»

Razmere tako hude, da jemljejo vse ki želijo delat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10425468 (20834) Mato989
»

Fitch znižal oceno Slovenije za dve stopnji.

Oddelek: Loža
252464 (1857) Looooooka

Več podobnih tem